Обсъждане на имотни обяви-29

  • 35 140
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 41 597
Цените са високи, защото търсене все пак има - доста хора държат на престижността на имота. И не отричам, че и доста харесват да живеят там.  Но предлагането е много слабо и това вдига цените. Ако имаше голямо предлагане цените щяха да са ниски, колкото и да е хубаво.

# 721
  • Мнения: 9 001
Апартаментчето за 330000 евро е пипнато от архитект. Харесват ми много от нещата, например: в трапезарията е сложен на стената мотивът шарка на настилката в коридора, в хола - стените имат релефни кантове с правоъгълна форма, разчупването на таваните, осветлението, оформянето на цветови зони в едно помещение, вертикалната ламперия- класика в жанра.
Е, за тия пари определено ще купя нещо друго.

Скрит текст:

# 722
  • София
  • Мнения: 3 698
Хубав е апартамента, дори е много хубав. Пипнат е.

# 723
  • Мнения: 10 629
Тези кантове по стените и аз ги харесвам и си мислех, че са някаква супер философия, докато не попаднах на темата от сорта Направи си сам или Да преправим старите мебели и помня, че там Не се сърди човече беше си разкрасила така вратите с едни подобни елементи и стана много добре, по нищо не личеше, че си го е правила сама. Та мисля, че поставянето на тези лайсни/релефни правоъгълни кантове и на стената не са кой знае каква философия.

# 724
  • Мнения: 9 720
Изобщо не е философия и е толкова масово използвано в дизайнерските апартаменти в момента, че ми писна вече  от тези панелчета Grinning

# 725
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 223
Защо предимството, че всичко ти е на пешеходно разстояние отпада след като се задомиш?

Защото приоритетите стават други - вече не е толкова често посещението на барове/ресторанти, театри/концерти и други свободновремезапълващи възможности. Тук става на въпрос за идеалния център, иначе е супер да ти е всичко на пешеходно разстояние, но не е задължително да в центъра на София. Ползваш основно хранителни магазини, поликлиники (при  бебета и малки деца), детски площадки и прочие такива практични дестинации. Излизането навън става по-рядко и не е проблем за един-два пъти седмично примерно.

И започваш да цениш спокойствието.

# 726
  • Мнения: 351
Днес сутринта тъкмо да звънна да разпитам за апартамента на Руски паметник и обявата я няма - или се е продал или са го свалили от продажба.
И понеже се коментира дизайн да се включа - такива неща тип орнаменти или каквото е там по ъгъла на тавана не ми допадат въобще, колкото по-малко детайли толкова по-добре, чистите линии и пространства са за предпочитане при мен, но свят широк хора разни, плурализъм да има и уважение. Обаче плочките в банята ми допадат, кухнята също, паркета е много захабен ще ме прощавате за 4 К и нещо на квадрат евраки да го бяха сменили, хайде до догодина

Последна редакция: сб, 31 дек 2022, 21:06 от НаБабаДетето

# 727
  • Мнения: 2 938
Тя още вчера вечерта беше изчезнала обявата. Съмнява ме да се е продала в петък вечер баш преди нова година, та предполагам догодина ще се появи с нова цена.

# 728
  • Мнения: 10 629
Аз ги харесвам, но у дома сме с бели стени, светъл паркет и гранитогрес, нямаме никакви орнаменти. Навремето много исках венге и бяхме ходили някъде на гости с баня венге, слаба светлина и се почувствах като в дупка, та не допуснахме тази грешка. Също така харесвах скосени тавани и бяхме на оглед на апартамент около бул. България, ама много скосявания, там пък усещането ми беше, че тавана ме натиска, задушаващо чак. И всъщност се оказа, че това харесвам, онова харесвам, ама най-си харесвам стандартното и скучното, и с правилни форми Simple Smile

# 729
  • Мнения: 9 901
Защо предимството, че всичко ти е на пешеходно разстояние отпада след като се задомиш?

Защото приоритетите стават други - вече не е толкова често посещението на барове/ресторанти, театри/концерти и други свободновремезапълващи възможности. Ползваш основно хранителни магазини, поликлиники (при  бебета и малки деца), детски площадки и прочие такива практични дестинации. Излизането навън става по-рядко и не е проблем за един-два пъти седмично примерно.

И започваш да цениш спокойствието.

А кой е казал, че всичко на пешеходно разстояние включва осново барове и  ресторанти?
Локацията до НДК и наоколо - имаш паркът при НДК, Борисовата градина, Градската градина на пешеходно разстояние като практична дестинация. Южният парк не е единственият парк в София, аз, например, никога не съм ходила в него.
Не знам къде са им поликлиниките в района, но коя е тази локация, където поликлиникИ (в множествено число) са на пешеходно разстояние? Аз имам 2 поликлиники - едната е на пешеходно разстояние, а другата - точно на 2 спирки с ГТ, но и аз съм в центъра. За обявата до НДК - на 1-2 спирки с ГТ са ти повечето големи болници в София, за останалите - такси или кола, като останалите родители от всички други квартали в София.
Иначе за самата обява - не бих живяла в такъв апартамент (като дизайн не е моето), според мен е направено като за краткосрочен наем, вижте минималистичната кухня. 3-стаен апартамент по-скоро е за семейство с дете/деца, тази кухня е за ергенуващи притоплящи и поръчващи готова храна. Паркетът се цикли и блясва. Пък ако търсиш ефектен евтинджос - ламинати бол, за малко евраци.
В края на седмицата правят някакъв ъпдейт, май, на сайта, обявите изчезват и се появяват отново. Ако имаш желание да видиш жилището на Руски паметник, потърси в началото на седмицата.

Има много места в идеален център и около него, където си е супер спокойно. Но всеки да си избере каквото му харесва!

Честита Нова година на всички, да сте живи и здрави, и да намерите търсеното жилище (за тези, които търсят)!

# 730
  • Мнения: 1 282
Честита Нова Година!
Какво мислите за тази сграда https://www.okinawa.bg/
Напоследък все попадам на обяви за "умни" сгради, "EDGE" и т.н.
В ценовата листа калкулират и квадрати от земята и тези цени 1500-1700 евро на квадрат са разпределени и върху земята. Т.е. един малък двустаен излиза 120 к на хипер зелено:
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1b166359016511086
Мислите ли, че тези специфики на сградата я правят по-привлекателна или смятате, че са ненужни (пречистена вода, екологично строителство)?

# 731
  • Мнения: 2 865
Какво значи екологично и здравословно в строителството? Според мен гонят модерните трендове, за да ловят рибки.

# 732
  • Мнения: 2 053
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a166359096434899
Е тук вече тотално ме изгубиха...
96 хил. евра за стая...

# 733
  • Мнения: 41 597
https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1a166359096434899
Е тук вече тотално ме изгубиха...
96 хил. евра за стая...

Не виждам нищо абсурдно, квадратите не са толкова малко и цената на квадрат е прилична. Перфектна ергенска квартира или жилище за овдовял пенсионер. Не всеки иска много стаи.

# 734
  • Мнения: 9 720
Леле, какви са тези бани под 3 квадрата.. ужас.
Иначе за мен тези специфики на сградата не я правят по-привлекателна, не бих броила екстра пари за тях. Както например не се впечатлявам от дизайнерските общи части. Да, всичко това е супер, нямам нищо против, обаче най-важното за мен е самото качество на сградата - дограми, изолации, асансьор. Ако мога да намеря сходно качество за по-малко пари, защото ги няма тези "умности", бих предпочела него. Оттам нататък ако имаш желание вкъщи винаги можеш да си инсталираш системи за пречистване на въздух/вода, smart home и каквото там искаш. Да, хубаво е ако вече е изградено, но изобщо не е от първостепенно значение за мен.

Общи условия

Активация на акаунт