Тренировки в домашни условия - 118

  • 49 716
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 981
Здравейте!

Dez, бързо възстановяване!
Vetrena, моят мъж казва, че Карълайн е машина. Опита няколко тренировки, но не е постоянен.

В събота и неделя традиционно са без тренировки за мен, само повече разходки.

Днес - долна част на тялото:


Тази тренировка засяга всеки един мускул на краката - 9 комплекса, всеки по 3 минути с 30 секунди почивка между тях. В интрото Карълайн каза, че в тази тренировка най-трудни за нея са упражненията със собствено тегло...и за мен също, на българските клекове и хип тръстовете на един крак не се справих без междинни почивки. Работих с 2*6кг и 16кг.

Добавката е 20мин.за глутеуси:


Аз работих без тежести на глезените, но пак усетих натоварването и ми беше трудно.

Препоръчвам и двете тренировки.

Успешна седмица!

# 31
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Дез, бързо възстановяване ти пожелавам!

Аз в събота тичах 12,5 км. Предпоследна съм Joy Имах оферта от едно боксьорче да бягаме и щафетата, т.е. още 6,25 км., но ММ изсъска през зъби "сЕди тука!" Grinning Хем се радвам, че го послушах и не ме валя дъжда, хем ми се искаше да видя дали мога да оцелея...Следващия път.

...Загубихме маркировката и решихме, че ще даваме право нагоре по един хълм. Като право нагоре да се приема съвсем буквално. После се набихме в як клек и то доста голяма площ. Накрая се озовахме на някакъв супер обзорен връх от който Слава Богу открихме някаква неособено използвана пътечка, но все пак сравнително проходима.Laughing

Този номер си го погодих в Трънско  - падна ми батерията на телефона и вече нямаше как да следвам трака и да се чувам с мъжа и детето, което се отказа преди втория връх, затова реших вместо да се върна по пътеката за по-бързо  да сляза напряко през гората. Е, слязох. Цялата изподрана от разни храсталаци. Един човек в началото на селото ме помисли за луда Joy

Върнах се към тренировките от любимото ми приложение Nike training club, но понеже са ми дълги, не успявам да правя по 1 на ден, разделям ги. Та, днешната половинка беше предимно за крака.

# 32
  • София
  • Мнения: 489
Днес правих силова тренировка - 3 серии по: 10 отпада с бицепсово сгъване и избутване нагоре, 10 хаф бърпи със суинг, 10 клека с избутване нагоре. Гирички от 3 кг.  Упражненията са от профил Rorifit, Instagram. Няколко упражнения за корем по мой избор.

# 33
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
От няколко дни не се чувствам добре и повече лежа на дивана вечер, отколкото да тренирам, та покрай лежането и гледането на ТВ стигнах до сериала за Сиси по Нетфликс (мммм, абе между 2 повръщания става), а след него - разбира се до историческите факти за тази популярна императрица. Та да си дойда на темата - тя била  много заинтересована (да се чете обсесив-компълсив Wink ) да поддържа и невероятна си талия и прекрасната си коса и легендарната си красота. Та освен диетите и другите разкрасителни ритуали тя си имала зали с тежести, въжета и прочие фитнес оборудване, ходела бързо с фитнес цел със часове, яздела, плувала, етц.

Та ако не сме знаели, че Сиси е създала тренда на домашните тренировки вече знаем Wink
https://royalcentral.co.uk/features/the-fitness-empress-146266/

Направо можем да си я броим за светица/патрон на темата Grinning


"Elisabeth’s love of sport and exercise was something which belonged to her childhood in her native Bavaria, but it became also an exercise to challenge her imperial role and the rigid constraints of court etiquette. She enjoyed fencing and swimming and her fast marches – in all weathers – became legendary. Elisabeth weighed herself sometimes up to three times each day, writing each weight down in a book. Her height was 173 centimetres, her weight reportedly somewhere between 45 and 46 kilos, never exceeding 50.
... Particularly remarkable in this physical regime were Elisabeth’s gymnastic exercises. Elisabeth’s rings have survived, together with her wall bars and high bar. She used these, and dumbbells – as she said – en passant, with an actual gymnasium built in the Hofburg for more rigorous physical training"

Последна редакция: вт, 04 окт 2022, 16:55 от Agent Provocateur

# 34
  • Мнения: 2 559
Агент, научих нещо за Сиси. Ето че има полза от лежането на дивана Grinning Да поддържаш цял живот 45-46..., мъка си е.
Аз, както винаги съм в рационализации и търся лекото Grinning От началото на август, без почивен ден въртя ей тез педали, удобно седнала и сърфираща на телефона. Всеки ден ми се събират 60-70 минути, като правя и десетина минути с ръце. На високо съпротивление и интервално.
Винаги съм била скептична към този род активност. Но забелязах резултати, след два месеца усилено педалиране. Бедро и прасец още се изтъниха, и 1 кило падна. Бавно става, да. Но пък ми харесва че е така, между другото, пред тв-то.



Понякога си закачам и ластици.

# 35
  • Мнения: 7 651
В двореца на Сиси на Корфу може да се разгледа "фитнесът".
Прилича на зала за мъчения. Grinning

# 36
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Агент, бързо да се оправяш! Интересна е тази Сиси. Smiley
За вчера отчитам Цяло тяло от Iron (нещо обърках дните, ма беше супер!) и плуване вечерта. За тренировката ползвах 10кг и само за две упражнения 5-ците.Много ми хареса!
За днес Quad Workout Ден 6. Довечера съм на танци.

# 37
  • Мнения: 7 651
Вчера писах набързо, че изведнъж 100 глави ми виснаха над рамото, всяка от тях с по 4575986254 въпроса в секунда.

Агетче, да се оправяш. Но пък е хубаво от време- навреме човек да поразцъка малко с дистанционното. Е, най- добре е да не е по принуда, но да речем, че се възползваш от ситуацията на макс в по- добрия смисъл.

Чела съм книга за Сиси. Много тъжен живот е имала. Пада в капана на демоните си и в стремежа си към съвършенство, както и към някакъв неин си илюзорен свят, не успява да намери обратния път.

По темата на темата- нищо ново/ интересно при мен. Епизодично подхващам по някое от предизвикателствата на Блендърите, като цяло залагам повече на йога и ходене.

# 38
  • Мнения: 981
Здравейте!

Вчера правих ден 32, Epic Heat - горна част:


Тук има суперсетове, повтарящи се по два пъти, като всеки от тях съдържа по 4 упражнения*45 сек.без почивка и третира отделна мускулна група. Работи се върху гръб, гърди, рамене и ръце. Работих с 2*6кг и 2*4кг.
Добавката е 12мин.за корем - 4 серии от 4 упражнения:


Тук почивка няма, но след втората серия от 4 упражнения, аз правих по 5сек.почивка между всяко от тях.

Днес, ден 33 - тренировка за крака:


Тук имаме клекове и РДЛ, а между тях - т.нар.stapple, който е убийствен (и по-конкретно 2-то упражнение). Завършващата поредица от 7 упражнения ми беше като награда за тежкия труд, който положих Wink. Работих с 2*7.5кг.
Добавката ми е любима - различни модификации на РДЛ:


Миналата седмица също беше включена, но тогава ми се наложи да я пропусна поради липса на време. Днес обаче съм много доволна, че успях да я направя и я добавих в любими. Работих с 2*7.5кг.

Тази седмица реших, че вече е време да вдигна малко тежестите и засега се справям. Залагам на плавно покачване на тежестите и обръщам внимание на техниката и концентрацията ми във всяко упражнение за да мога да осигуря връзката мускул-мозък.
Надали някой от тази тема има нужда от обяснение на техниката на често използвани от Карълайн упражнения, но в началото на тренировките от тази седмица има подробни обяснения с показно кое е правилно и кое не. Вече съм казвала колко са полезни за мен нейните описания и интрото към всеки ден.

Пожелавам ви успешен ден!

# 39
  • Мнения: 2 480
Здравейте, не съм писала но си тренирам - скучно, със Сидни и на пътека във фитнеса. От вчера официално детето ходи на ясла. Имам един месец до връщане на работа и смятам да се разбия от кеф. За сега е само до 12 на обяд, не се адаптира лесно. Което беше ясно.

# 40
  • Бостън
  • Мнения: 13 468
В двореца на Сиси на Корфу може да се разгледа "фитнесът".
Прилича на зала за мъчения. Grinning
За мое съжаление докато бяхме на Корфу през Юли моите деца предпочетоха да посетят приюта за стари и болни магарета пред дворци и музеи, та ще трябва да ти се доверя сляпо Grinning

Да, наистина трагичен живот и да, обсесиите при нея не са били особено здравословни като цяло, но си остава в историята. В момента гледам един немски сериал за нея от 2021, където я описват (поне в началото) като доста незряла, освен ужасно спонтанна. А кайзерът във Нетфликс вариант поне беше човечен, във немския вариант е ужасен Simple Smile)))) Но актрисата е много красива за компенсация Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 489
Днес отчитам кардио - 2 серии  - бягане на място, по 10 отпада на крак, 10 лицеви опори от колене с вдигнати и кръстосани глезени, 10 подскока с докосване на ходилата, 20 скока звезда. 20 half burpees и 20 планк джак, разтягане. Приятна вечер!

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 2 038
Аз пък по случайност май се движа с  No frame.
След няколко дневна почивка днес беше ред на Iron Day 6 - Quad workout -Dumbbell leg day. Ами дойде ми в повече и срам, не срам се отказах след втората серия бг клек, т.е. по средата на тренировката някъде. Обаче превключих на ден 4 - бицепс и трицепс, която ми беше харесала, та направих и нея на 95%. (Естествено не с тежестите на Карълайн, работих с 2*4) Преди това направих 5.5км комбинирано ходене и бягане, та за днес съм повече от доволна.
Бях започнала Fuel, но дали прекъсването на тренировките е било решаващо или като цяло си е по-трудна и натоварваща програмата, не я продължих. Реших, че няма смисъл да търпя зверски МТ и да почивам с дни. Накратко - с едни и същи тежести, от Iron изпълнявам 90% от тренировката, в последствие с 0 или лека МТ, докато при Fuel  с доста по-голяма.

# 43
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Може би с мен се движиш! Simple Smile Супер, тъкмо ще си правим компания! Утре ще почивам, най-много плуване вечерта, защото през уикенда и двата дена ще съм на планина.

Днес ще правя ден 7 - рамо и трицепс, а довечера съм на плуване.

Дез, как си? Агент, надявам се, че и ти си по-добре вече!

И за всички, които ползват смарт часовик една дарителска инициатива на Гармин:
https://garmin.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%92%D0 … D1%8F%D0%B2%D0%B0

# 44
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 330
Знаете ли кое се води на Каролин Advent calendar? Мернах я някой от коментарите в групата на Каролин ама нещо не мога да я намеря тази програма.

Общи условия

Активация на акаунт