Специалисти по аутизъм в България

  • 40 570
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
на моята майка, от която знам за него, е казал че е кинези терапевт с широки познания по медицина

# 16
  • Мнения: 126
Г-н Моралес е кинезитерапевт (така пише на визитката му), а не лекар. Остава въпросът, дали пък не е защитил научна степен, което за неговите 28 г. ми се струва малко вероятно.
DOROTEIA, наистина Диана Цокова е сред малкото тесни специалисти у нас по проблемите на аутизма и, доколкото знам, е специализирала в Лондон. Как можах да пропусна името й! Embarassed Тя е автор на една малка, но много прегледна и информативна книжка: АУТИЗЪМ. Въведение в теорията и практиката на нарушенията от аутистичния спектър. С., 2004 г. В нея синтезирано обобщава европейския и световен опит с проблема - представя различните видове класификации на ГРР, теориите за етиологията (произхода) на тези разстройства и различните методики за обучение на аутистични деца. Доскоро книгата се продаваше в книжарницата на университетското издателство на СУ (в Ректората).

# 17
  • Мнения: 3 504
Аз пък имам мнение от една майка, била още от преди година там при Моралес и е разочарована. ДНК анализ се прави от кичур коса, таксата я плащаш ако преди това си съгласен с условията - два дни глад само с вода, после захранване с рибен и пилешки бульони, но ще видим ако някой друг отиде и сподели какво ще каже.

Как да опазиш детето като ходи на спец. градина на тази диета и особено като излизаме навън, като види, че друго дете яде чипс, бонбони или от сорта.

Последна редакция: вт, 28 ное 2006, 16:11 от Rosoneri

# 18
  • Мнения: 4 585
   За какви пари става въпрос и за колко дневен престой в София?

# 19
  • Мнения: 126
   За какви пари става въпрос и за колко дневен престой в София?
Във в. "Телеграф" от 29 ноември е поместено пространно интервю с Р. Моралес със заглавие "Аутизмът е синдром, който се лекува". Цитирам дословно няколко въпроса от него и съответните отговори:
- "Ще ви помоля да изясните простичко метода си на лечение.
- Започваме от хелация - изчистване но организма от тежки метали и токсини. Това очистване става по два начина - чрез хелатори, инжекции, които се произвеждат в САЩ. Един хелатор струва $150, а един месечен цикъл струва $450, защото трябва да се напратят три вливания. П роблемът е, че по този начин няма достатъчно приток на кислород, кръвната клетка не приема достатъчно кислород, за да може тя да го разнесе по цялото тяло. Гаранцията за успеваемост е 60 %.
- А вашия метод?
- Първо започнахме да четем книги. Защото същесвуващият метод е много бавен и неефективен. Енциклопедии, уикипедии. И стигнахме до хума - мощен очистител на организма от тежки метали и токсини. Използвах т. нар. натурални антиоксиданти - плодове, а не химикали. Решихме да пробваме с три вида плодове - мандарини, круши и лимони. И се оказа, че те имат необходимата дневна доза витамин С и аминокиселини. И се използва т.нар. сребърна вода, а трябва да се взимат поне по 1,5 - 2 л. вода.Два дни трябва да се гладува, защото ако правиш хелиране и приемаш храна, нищо не правиш. Определя се по програма, в зависимост от случая.
...................
- Колко типа аутизъм има?
- Четири типа. Първи и втори тип са най-леките форми. Те говорят несвързано, няма агресивност. При тях лечението е 100%. Трети и особено четвърти са най-тежките случаи. Четвърти тип са изпуснати - 16-20-годишни, агресивни, никаква сетивна дейност, не говорят. Те са отровени от всякакъв тип химикали. Трети тип може да са агресивни или кротки, но липсва комуникация, липсва говорна реч и отдръпване от социалното общество.
- Какви са сроковете на терапията?
- Първи и втори тип могат да се оправят и за 2 г. Трети може за 3 г., но четвърти може да продължи и 5 г.
.........................
 - Последно, колко струва лечението при вас?
- 150 лв. струва самото първоначално изследване, диетата и цикълът на лечение. Това е начално и еднократно.След това започват контролни прегледи всеки месец при мен. Един преглед струва 30 лв. Самите продукти после си ги купуват хората."

Ще се радвам тази извадка да помогне на повече родители да  се ориентират в методите на Р. Моралес.
Очаквам с огромен интерес да споделите впечатленията си!

P.S.  В същата публикация има кратка биографична бележка за Роберто Моралес - роден в Киев през 1977 г., израства в България, през 2002 г. завършва кинезитерапия в НСА, специализира китайска медицина.

# 20
  • Мнения: 485
Да споделя и аз моето мнение, мами:
- както писа една от мамите, методите на Р.Моралес не са измислени от него, а са познати на медицината, някои от които-доста отдавна. Лечението с хума например се използва от народните лечители, както и от някои лекари /някои кожни лекари, терапевти, невролози и т.н./;
- преди доста време бях писала в една от темите за аутизма, че съм чела в американски форум нещо невероятно - че в Китай аутизма се лекува от векове и такъв лозунг "Аутизмът е за цял живот" няма. Китайските лекари провеждат точно такива прочистващи процедури, за да се подобри преработката на веществата в организма и механизмите за излъчване, а не складиране над допустимите количества на тежки метали и др. вредни вещества;
- делението на 4 типа не знам по какви критерии става, но вероятно е според степента на изява на симптомите / като се започне с най-тежкия вариант - РДА и постепенно се слиза по скалата/;
Имайки предвид всичко това, стигам до извода, че методите на Р.Моралес /които не са точно негови/ са някаква кръстоска между съвременните методи на медицината и традиционната китайска медицина /която явно е изучавал, съдейки по даденото инфо в интервюто/.
Самата аз получавам противоречива информация от родителите на деца, лекувани от него. Някои са изключително доволни, други смятат, че няма промяна, но досега не съм чула да има влошаване. Истината е, че не мога да кажа категорично "Да, той може да лекува аутизъм" или "Не,той е пълен шарлатанин", може истината да е по средата  Wink Но си мисля, че ако бях родител на дете с аутизъм, щях да се обвинявам че не съм дала шанс на детето си да води нормален живот ако не опитам. И в този смисъл ви разбирам добре защо сте готови да опитвате при различни специалисти, дори да са очевидни измамници, именно за да не бъде пропуснат дори минимален шанс.
За г-н Моралес смятам, че трябва да се съберат повече мнения от родители на деца, подложени или вече минали лечебен курс при него.

# 21
  • Мнения: 4 585
   
Но си мисля, че ако бях родител на дете с аутизъм, щях да се обвинявам че не съм дала шанс на детето си да води нормален живот ако не опитам. И в този смисъл ви разбирам добре защо сте готови да опитвате при различни специалисти, дори да са очевидни измамници, именно за да не бъде пропуснат дори минимален шанс.
    Точно това е Зара. До 18-тия рожден ден на Кирил остават 3месеца и половина.
    А някой журналист или родител знае ли нещо повече, интересувал ли се е за момчето, което даваха по телевизията?
   За момент под вестник "Телеграф" имах предвид британския "Телеграф"

# 22
  • Мнения: 485
Няма нищо невероятно в това очистването на организма да е довело до положителни резултати при момчето, което даваха по ТВ, Волф. Не мисля че е било измислица ; ще се свържа с Асоциация "Аутизъм" да попитам дали не го познават.

# 23
  • Мнения: 549
Благодаря ти mammaB, че публикува това интервю и така ми даде възможност да споделя личния си опит с “гениалната” методика на Роберто Моралес.

Първо , ПРИЗОВАВАМ всички психолози и психиатри, ако някой, някъде е чел , че съществуват степени на аутизум, да сподели с нас!? Аз лично никъде не съм срещала такова нещо, нито лекуващия ни лекар е определял каква степен на аутизъм има мойто дете. Но вероятно не съм толкова запозната, като Роберто!  newsm78

Второ, Моралес дори не е прочел добре, че хелаторите са не два, а три вида- орални, вливания венозно и един специален лосион, който се втрива в кожата( той е най-щадящ, с най-малко странични ефекти и се използва основно при децата). Този, който е с “инжекциите” изобщо не се практикува при деца, защото е опасно. Колко ли трябва да си вярваш, за да обявиш, че “методът е много бавен и неефективен”.  #Crazy
Основният проблем при хелирането, не е неговата ефективност, а това, че трябва много внимателно да се изпълни под строг лекарски контрол, от специалист(какъвто той очевидно НЕ Е). Целият процес е съпроводен от редовни изследвания, които за съжаление в България не се правят.
Ето тук http://www.autismwebsite.ru/Therapy_for_autism.htm може да прочетене за методите за детоксикация.

Ето какво изследване твърди, че прави Роберто Моралес
ИЗСЛЕДВАНЕ С BIOFOTONIC SKENER PHARMANEX
•   ГЕНЕТИЧНО ИЗСЛЕДВАНЕ
•   ПСИХИЧНА СИСТЕМА
•   ИЗСЛЕДВАНЕ НА ТОКСИНИ И ОТРОВИ
•   БАКТЕРИАЛНО ИЗСЛЕДВАНЕ
•   ПРОТЕИНОВА ОБМЯНА
•   МИНЕРАЛНА ОБМЯНА
•   ЕНЗИМИ
•   АЛЕРГИИ
•   ИМУННА СИСТЕМА
•   УШИ
•   НЕРВНА СИСТЕМА
•   ЕНДОКРИННА СИСТЕМА
•   ДИХАТЕЛНА СИСТЕМА
•   ВЪГЛЕХИДРАТАНА ОБМЯНА
•   ПИКОЧОПОЛОВА СИСТЕМА
Просто е абсурдно и смешно някой да твърди, че може да направи такова комплексно изследване с един апарат. #Crazy
Ето тук http://www.pharmanexusa.com/library/px/Flash/pharmanexscanner/index.html
може да проверите, че съществува такъв скенер, но той не прави нищо подобно, даже не се използва коса.

Що се отнася за хумата, гладолечението и другите природни методи за пречистване на организма, Zara ме е изпреварила и много точно е споделила мнението си. Hug
Сребърната вода, която препоръчва и която предлага да си купите от него, се продава в аптеките. Но там произхода и съдържанието  и са проверени!

Накрая искам да поздравя Роберто, че чете толкова много “Енциклопедии, уикипедии”!
Явно се развива, щом е успял да прочете, че в плодовете “мандарини, круши и лимони се оказва, че имат необходимата дневна доза витамин С и аминокиселини”.
Това август месец не ни го каза (назправо се чувствам ощетена  Sad).Вероятно просто го е прочел след това!
Но важното е, че чете и се развива! И опитите с нашите деца продължават!

# 24
  • Мнения: 4 451
nadejda.v.l, вие сте посещавали въпросния г-н Моралес, така ли?

# 25
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не знам някой от България да класифицира аутизма на степени. Приема се като аутизъм само най-тежката му форма. В сайта на Елина при съмнения за аутизъм се ползва следния тест:http://www.autismwebsite.ru/Childhood_Autism_Rating_Scale.htm, където аутизмът се движи все пак в някакви граници.
Моето дете е с 42 точки по моята преценка, което ме изненада, мислех, че е в умерената степен.

# 26
  • Мнения: 549
Оценката по тази скала е твърде субективна. Аз я направих и според нея (28), моето дете не е аутист.
Знаете ли за този тест ATEC? https://www.autismeval.com/ari-atec/. Това е по-скоро оценка за ефективността на дадена терапия, въпреки, че пише че се използва и за диагностика. Тук въпросите са много по-конкретни. На мен лично ми беше доста полезен.

# 27
  • Мнения: 485
Да, полезен е като ориентир, но всяка скала е условна и субективна; особено когато при детето липсват някои от описаните в нея симптоми, а други са засилени. мисля че не е толкова важно да се знае каква е т.нар. степен, колкото да се знаят точните затруднения и да се работи върху тях. В този смисъл скалите са полезни, защото при попълването им излизат по-добре дефицитите в коя сфера са и колко са изявени. Аз лично не одобрявам сумирането на някакви точки, защото съм убедена че количественото изражение не винаги дава добра представа за качественото състояние на детето.

# 28
  • Мнения: 126
За хелирането прочетох за пръв път през лятото. В много съвременни изследвания аутизмът се разглежда като резултат от интоксикация на организма с тежки метали чрез ваксини, антибиотици и т.н. За очистване на организма (детоксикация) се прилага т. нар. хелиране. Тогава се обърнах за повече информация към проф. Матанова, а тя ме насочи към доц. Виолета Боянова като най-веща в тази област.
Има ли родители, които са се консултирали с доц. Виолета Боянова?
Бих се радвала да споделят впечатленията си.
Желая на всички усмихнат уикенд! newsm41 lalalala cheers

# 29
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Оценката по тази скала е твърде субективна. Аз я направих и според нея (28), моето дете не е аутист.
Знаете ли за този тест ATEC? https://www.autismeval.com/ari-atec/. Това е по-скоро оценка за ефективността на дадена терапия, въпреки, че пише че се използва и за диагностика. Тук въпросите са много по-конкретни. На мен лично ми беше доста полезен.

Няма как да не е субективна, защото се анализира поведение, а не химичен състав.
Правила съм и втория тест, на руски, попаднах там пак от сайта на Елина или от форума, ще се опитам да намеря линк. Там пак сме зле Sad

Общи условия

Активация на акаунт