За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 231
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 14 079
Последната и засега любима рецепта за кекс е с... вода. Не съм вярвала, че ще бъде по-вкусен от тези с мляко. Преди поне две години една позната ми го хвалеше, а аз мислено си казвах - "еее, то бива икономия, ама чак пък толкова". Joy Докато не ме почерпиха с такъв кекс. Animal Pig
Формата ми е почти нова. Намазах я с масло, но на дъното си остана във формата. Ако няма никакви добавки се вади лесно. Искам покритие като на тигана ми, който е Тефал. Продуктът може да загори и почернее, но не залепва за тигана. За съжаление формите с тази марка бяха изчерпани в сайтовете, които отворих. Поръчах една на берлингер хаус, дано не съм си хвърлила парите нахалост.

# 46
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Формата ми е почти нова. Намазах я с масло, но на дъното си остана във формата. Ако няма никакви добавки се вади лесно. Искам покритие като на тигана ми, който е Тефал. Продуктът може да загори и почернее, но не залепва за тигана. За съжаление формите с тази марка бяха изчерпани в сайтовете, които отворих. Поръчах една на берлингер хаус, дано не съм си хвърлила парите нахалост.
Намажи я с олио и отгоре я поръси обилно с брашно, а излишното го изтръскай. Така няма да залепне, освен, ако не си го извадила твърде рано и е останал недоопечен.

С гореща вода става разкошен кекс.

# 47
  • София
  • Мнения: 323
Здравейте,
ще ви правя домашна подправка, от тази с лук, морков, чушка и осолена. Въпросът ми е има ли значение дали ще я нарежа или ще използвам чопър, накълцана в чопъра дали ще се развали по-лесно?

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Формата ми е почти нова. Намазах я с масло, но на дъното си остана във формата. Ако няма никакви добавки се вади лесно. Искам покритие като на тигана ми, който е Тефал. Продуктът може да загори и почернее, но не залепва за тигана. За съжаление формите с тази марка бяха изчерпани в сайтовете, които отворих. Поръчах една на берлингер хаус, дано не съм си хвърлила парите нахалост.
Намажи я с олио и отгоре я поръси обилно с брашно, а излишното го изтръскай. Така няма да залепне, освен, ако не си го извадила твърде рано и е останал недоопечен.


Независимо от кексовата форма, винаги правя така. Намазвам с четката, поръсвам с олио и нямам никакви фалове с парченца шоколад, плодове и всякакви добавки в кекса.

# 49
  • Мнения: 9 108
Здравейте,
ще ви правя домашна подправка, от тази с лук, морков, чушка и осолена. Въпросът ми е има ли значение дали ще я нарежа или ще използвам чопър, накълцана в чопъра дали ще се развали по-лесно?
Няма значение, като има достатъчно сол.
 Аз си ги предпочитам нарязани, защото чопъра като ги реже, някои зеленчуци ги мачка и пускат много сок

# 50
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Имам 250-300 гр. пресен кръгъл зелен фасул. Какво да приготвя от него (освен яхния...)? Благодаря предварително!

# 51
  • софия
  • Мнения: 25 459
Гарнитура. Зеленият фасул се бланшира да остане леко хрупкав и после се полива обилно със зехтин и счукан чесън. Понякога го минавам през тиган с масло, но не е задължително. Става за нула време. МММмммм!

# 52
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Имам 250-300 гр. пресен кръгъл зелен фасул. Какво да приготвя от него (освен яхния...)? Благодаря предварително!

Супа от този тип: https://www.mycookingcreations.com/2021/02/minestrone-alla-genovese.html Много вкусна става.

# 53
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Имам 250-300 гр. пресен кръгъл зелен фасул. Какво да приготвя от него (освен яхния...)? Благодаря предварително!

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/12/blog-post_15.html

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 26 379
Здравейте,
ще ви правя домашна подправка, от тази с лук, морков, чушка и осолена. Въпросът ми е има ли значение дали ще я нарежа или ще използвам чопър, накълцана в чопъра дали ще се развали по-лесно?
Само тези три зеленчука ли слагате?
И аз правя през 2-3год.,последното ми бурканче свърши скоро ,но не си намирам рецептата...помня,че слагах червени и зелени чушки, моркови,праз,магданоз  и целина...,нямам спомен дали и домати се слагаха 🤔
Може ли да споделите вашата рецепта?

# 55
  • Мнения: 4 144
Я предложете, моля, хубава универсална подправка за готвене без глутамат. всичко ми става без вкус. Само хабя продуктите. Последният провал ми е картофена яхния.

# 56
  • Мнения: 9 108
Ето ми подправката. +- нещо е. https://pep-4o.blogspot.com/2010/09/blog-post_05.html?m=0 Но домати не слагам, ако ми трябват -имам в шишенца от 250 мл сок
На картофена на яхния дори без подправката  слагам лук, чушка, нюню домат, червения
 пипер и магданоз накрая и си е много вкусна.

# 57
  • In transit
  • Мнения: 11 819
Я предложете, моля, хубава универсална подправка за готвене без глутамат. всичко ми става без вкус. Само хабя продуктите. Последният провал ми е картофена яхния.
Според мен всяка манджа си иска своята подправка, с универсална подправка, всичко ще има един вкус. Например картофената яхния я правя с чубрица, а ако е с пресни картофи слагам девисил. Въпреки, че девисила върви и на стари картофи.  Освен тях слагам лук, морков, домати, червен пипер.

Направи си основа от лук, моркови и селъри(защото е с по-лек вкус). Тази смес върви на повечето яхнии и супи. После си добавяш подходящата подправка за ястието.
Или пък си направи богат бульон с много зеленчици и мазнина, прецеждаш и си го сипваш в малки бурканчета, още докато е горещ. Те се запечатват от топлината. Прибираш ги в хладилника и така ще си имаш ароматен бульон за доста ястия. По същия начин може да си направиш силен пилешки бульон, с пилешките фенери на Фрагедо. Вътре сложи целина или селъри, моркови, лук, цели домати, пащърнак, връзка магданоз, сол. Става разкошен бульон. Разсипваш в бурканчета и прибираш в хладилника.
Винаги имам по няколко такива налични.

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Я предложете, моля, хубава универсална подправка за готвене без глутамат. всичко ми става без вкус. Само хабя продуктите. Последният провал ми е картофена яхния.
Според мен всяка манджа си иска своята подправка, с универсална подправка, всичко ще има един вкус. Например картофената яхния я правя с чубрица, а ако е с пресни картофи слагам девисил. Въпреки, че девисила върви и на стари картофи.  Освен тях слагам лук, морков, домати, червен пипер.

Направи си основа от лук, моркови и селъри(защото е с по-лек вкус). Тази смес върви на повечето яхнии и супи. После си добавяш подходящата подправка за ястието.
Или пък си направи богат бульон с много зеленчици и мазнина, прецеждаш и си го сипваш в малки бурканчета, още докато е горещ. Те се запечатват от топлината. Прибираш ги в хладилника и така ще си имаш ароматен бульон за доста ястия. По същия начин може да си направиш силен пилешки бульон, с пилешките фенери на Фрагедо. Вътре сложи целина или селъри, моркови, лук, цели домати, пащърнак, връзка магданоз, сол. Става разкошен бульон. Разсипваш в бурканчета и прибираш в хладилника.
Винаги имам по няколко такива налични.
Точно, универсална е  от лук, моркови, селъри, магаданоз.

А булюн може и във формички за лед (от по-големите) и да е концентриран.

# 59
  • Русе
  • Мнения: 5 206
Скрит текст:
Я предложете, моля, хубава универсална подправка за готвене без глутамат. всичко ми става без вкус. Само хабя продуктите. Последният провал ми е картофена яхния.

https://ipeychev9.blogspot.com/2015/04/blog-post_19.html


Общи условия

Активация на акаунт