Университети в Германия и други държави с немски език- тема 19

  • 52 358
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 141
Снощи е минало Хелоуин партито, което дъщеря ми и една азиатка като representatives на магистърската програма оргнизираха . Направиха го с цел забавление и бърза адаптация на зайците-магистри, а не толкова заради самия празник предвид това, че не всеки го уважава /празнува и хората идват от съвсем различни краища на света. Но им се е получило, де -  издействали субсидия от  университета, осигурили място на провеждане, храни, напитки, подходяща декорация, организирали разни игри с награди. Та ми прати снимката си на Круела от новия  филмов вариант  от 2021, в който ролята се изпълнява от Ема Стоун. Получило се е общо взето, прекарала е доста време в шев и кройка, за да  сложи далматински ленти на блузата ,а с подходящ колан и  пачка д я сглоби/съедини в рокля. .. Имаше идеята да вземе под наем костюм, но споделените цени бяха умопомрачаващи, та си е  купила само перуката и  гердана. Грим - също  собствено дело..
Но за нея партито е  минало малко покрай другото, не е успяла да му се наслади, понеже втори ден е в минорно настроение заради внезапно починал приятел на едва 27 години. Челите темата по-назад във времето ще се сетят как разказвах за един американец, който  й  уреди работата през бакалавъра като Тойфел координатор. Бяха  една много задружна тайфа. Sad Той после си замина за САЩ и се ожени..Първоначалната им идея е била да поръчат цветя  онлайн за погребението, но после са видели кампания на жена му за набиране на средства за финансиране на същата програма , изпратила и подкрепила  финансово някога него като студент по немски и немска литература  в американски университет на обмен в Германия, та са се включили с това. Отделно са събрали всички снимки, които имат с него, ще ги принтират, наредят в албум и ще го пуснат към Щатите на жена му, която също познават от гостуването й в  Бавария..

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 11:42 от пенсионирана русалка

# 61
  • тук-там
  • Мнения: 5 774
Страхотна Крюела! Чудесно и се е получило! И много хубава инициатива за интеграция на зайците под нейната организация!

# 62
  • София
  • Мнения: 663
Изискайте от Спиди международния номер за проследяване на пратката (а не този който пише на товарителницата) и я гледайте на сайта на dpd.
Моят първи колет беше със Спиди по същия инфарктен начин и след това изпращам с Арамекс.

# 63
  • Мнения: 53
Русалка, чудесна идея за партито. И браво за организацията естествено. и същевременно тъжно по повод на загубата на близък, още повече на толкова млад човек. 
Теди, нашата пратка дойде Simple Smile От третия път, но дойде! Звъннали са на вратата даже, всичко нормално. За какво им бяха тия циркове първите два пъти така и не разбрах.

# 64
  • Мнения: 27
Русалка, браво на момичето за идеята да социализират зайците. Моето момиче стартира тежкото инженерство в Клеве вече в общежитие. Още веднъж много благодарности за подкрепата и милите думи. Радвам се, че вече има група колеги, с които учат и се забавляват заедно. Даже ходиха на Хелоуинско парти. За него си купи немска носия, защото не успя да намери нищо друго интересно. Добре, че е втора ръка, защото знам, че са си доста скъпички. Така де, доста объркан пост стана, но отдавна не съм се включвала. Сега, както каза една мама по-назад, вече броя дните до Коледа, като вече и билета е купен. Голямата си идва за две седмици, но времето излетя и сега пак е у немско. Сега като ги няма децата и трябва да си запълвам вечерите, започнах да уча немски Simple Smile, че може да потрябва. Успех на всички деца в новата учебна година!

# 65
  • столицата
  • Мнения: 3 818
Това с ученето на немски е много идейно!

# 66
  • София
  • Мнения: 663
И аз чакам с нетърпение празниците, че да си дойдат децата.

# 67
  • София
  • Мнения: 18 141
Не ме касае следването в  Нидерландия, но хвърлям поглед на темата им, понеже виждам в нея познати никове. И сега се изумих как се влиза право с бутонките и се обвиняват пишещите в подвеждане. Децата им не учели в сериозни технически унита, все в приложни или в специалности без квоти, та затова се хвалели с бърз и лесен прием. Странна работа, много хора си мислят, че по тези ширини (Германия/Нидерландия) приемът в специалност без квоти автоматично означава, че си търсил и  съответно попаднал на място в стил "на хляба мекото". После ще разберат обаче как може и на място без квоти да ти стопят лагерите..Wink

# 68
  • Мнения: 1 419
Русалке, и аз хвърлям око яъв вашата тема по същите причини Simple Smile
Наивитетът на много хора относно ученето в чужбина според мен идва много често от консултантските фирми, за които всичко е цветя и рози. После чули-недочули от хора разни и айде.
Изключително е неприятно да се принизяват избора и усилията на което и да е дете. Кои сме ние да даваме определения на другите? Всеки си има глава на раменете. Ма после форумът бил виновен...

# 69
  • Мнения: 1 910
Без да искам да обидя някого, но разликата с висшето образование в България и Германия/Нидерландия ( за тях имам наблюдения, косвено и за САЩ) е, че фунията тук и там е обърната наобратно. Ако съдят по това, че в България след кандидатстудентския изпит друга опасни да изхвърчиш от университет кажи-речи няма, то ги разбирам, че си казват:
" Охооо, то там и няма проблем да те приемат, даже".
Показателна ми е реакцията на една позната на майка ми. Децата ни са набори, попитала къде учи моята дъщеря. Щом чула, казала: "Ами да, то тука много ги натискат да учат медицината. Там сигурно е по-лесно!" Stuck Out Tongue Winking Eye

# 70
  • София
  • Мнения: 18 141
Ами да, то тука много ги натискат да учат медицината. Там сигурно е по-лесно!" Stuck Out Tongue Winking Eye
Ми, да, лесно е, как иначе, особено щом почти всички почнали завършват Wink Joy Не е като  Машинно инженерство, Информатика, разни математики и физики, където повече от половината окапват
 до финала.Stuck Out Tongue Closed Eyes

Извън майтапа, но медицината не е лесна за изкарване и тук . Близко дете завърши със Златен Хипократ, свидетел съм какво учене падаше.

# 71
  • Мнения: 1 910
Учат много, аз също имам близки. Много теоретично и много наизуст.
Не е лесно никъде да учиш нещо, в което искаш да бъдеш наистина добър.

# 72
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Добри новини за всички студенти от снощи - студентите ще получат еднократно плащане от 200 евро през януари (или в нач на догодина) като един от многото пакети с мерки на правителството.

Цитат от тагесшау:

Die Wissenschaftsminister und -ministerinnen von Bund und Ländern haben ein Milliardenpaket geschnürt, um Forschung und Lehre in Deutschland zu verbessern. Daneben sollen aus dem Entlastungspaket des Bundes rund 3,5 Millionen junge Menschen Anfang nächsten Jahres eine Einmalzahlung von 200 Euro erhalten, wie Bundeswissenschaftsministerin Bettina Stark-Watzinger (FDP) ankündigte.

# 73
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 587
Момичета, понятието “немска точност“ съществува ли?😅
Влакове, автобуси - грам не се спазва разписанието.Та тук е супер в това отношение.
В този ред на мисли, като се прибират децата ви от по-далечен град, до който се ходи с влак, как процедират?
Гледам,че и доста от полетите са сутрешни - от предния ден ли пътуват?

# 74
  • София
  • Мнения: 18 141
Зависи какво визираш под далечен.. Дъщеря ми в  Манхайм е най-кръжащата пчеличка,  другите са по-мързеливи, откъде ли не е пътувала: от Франкфурт, Баден-Баден, Меминген,  Мюнхен, Нюрнберг, Дортмунд, Дюселдорф, Кьолн, Айндховен, Щутгарт..   За Кьолн тръгна предишната вечер наистина, постоя малко на летището и толкова, само и само да е спокойна, че ще стигне. Айндховен й е още по-далеч, но него не го смятам, понеже летя оттам след гостуване на аахенката.

Общи условия

Активация на акаунт