Паническо разстройство - 55

  • 26 851
  • 770
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 308
Така се дава дете на някой друг да го гледа.
До кога ще се лута в този омагьосан кръг.
Хапчета, атаки,тревожност,лекари,изследвания…
И то по твоята логика да си кара така до старини: Сама без семейство и да обикаля от лекар на лекар
Аз съм за детенце! В момента съм бременна и няма да повярвате как всичко като страх, атаки, треперенето и замайването, даже мисълта за умиране вече ги няма. Беше ме страх да забременея точно, заради тези симптоми, но сега съм сигурна че това е било правилното решение на тези проблеми.
Просто лично мнение 😉

# 76
  • Мнения: 130
Не съм сама, имам човек до себе си от 6г,който не знам как не ме е зарязал вече след целия този цирк.На този етап сме, в който и двамата искаме дете вече, просто мен ме е страх дали ще успея след това да се грижа за детенцето, дали няма да рухна напълно.Притеснява ме, после да не съм още по зле. Страх ме е и от самото раждане. Онзи ден си мислех, добре де ако по време на раждането получа паник атака(което най-вероятно ще се случи, тъй като съм голяма бъзла) какво правим...🤣Не ме е страх от другите симптоми, колкото от гадния висок пулс, който го усещам на всякъде.От една седмица приемам ашваганда, габа и бакопа.Витамин б12 и витамин Д, които бях изследвала преди това и се оказа, че имам дефицит.И се чувствам сравнително по-добре.

# 77
  • Мнения: 60
Така се дава дете на някой друг да го гледа.
До кога ще се лута в този омагьосан кръг.
Хапчета, атаки,тревожност,лекари,изследвания…
И то по твоята логика да си кара така до старини: Сама без семейство и да обикаля от лекар на лекар
Аз съм за детенце! В момента съм бременна и няма да повярвате как всичко като страх, атаки, треперенето и замайването, даже мисълта за умиране вече ги няма. Беше ме страх да забременея точно, заради тези симптоми, но сега съм сигурна че това е било правилното решение на тези проблеми.
Просто лично мнение 😉
Точно за това  говоря и мен това ме оправи. През бременноста не получих никакви атаки, нито по време на раждането, бях секцио и в съзнание и чувах абсолютно всичко лоето си говорят лекарите. Сега покрай бебето нямам време да мисля за глупости и се чувствам добре

# 78
  • Мнения: 325
Разбира се, че не трябва да се спираш да имаш бебенце. Всичко ще се нареди. При мен обаче беше точно обратното, три години след като родих най-неспящото човече ми се натрупа толкова умора и от тогава отключих ужасната тревожност и вече три години се боря с нея. Всяко тяло реагира различно на стреса.

# 79
  • Мнения: 308
Не съм сама, имам човек до себе си от 6г,който не знам как не ме е зарязал вече след целия този цирк.На този етап сме, в който и двамата искаме дете вече, просто мен ме е страх дали ще успея след това да се грижа за детенцето, дали няма да рухна напълно.Притеснява ме, после да не съм още по зле. Страх ме е и от самото раждане. Онзи ден си мислех, добре де ако по време на раждането получа паник атака(което най-вероятно ще се случи, тъй като съм голяма бъзла) какво правим...🤣Не ме е страх от другите симптоми, колкото от гадния висок пулс, който го усещам на всякъде.От една седмица приемам ашваганда, габа и бакопа.Витамин б12 и витамин Д, които бях изследвала преди това и се оказа, че имам дефицит.И се чувствам сравнително по-добре.
[/quote
Аз видях с очите си какво е раждането. И да знам, че при всяка жена е различно преживяване, но искам да ти кажа че изобщо не е толкова страшно, колкото ние си го представяме в главите. Няма как да нямаш доза страх у себе си, но си повтаря че не си първата или последната, която ще роди. ☺️😊 Имай куража, всяка болка и страдание се приживява!

# 80
  • Мнения: X
Скрит текст:
Какви съвети само… “Роди си дете”… Па ако вземеш, че не се почувстваш добре, после го дай на някой друг да го гледа.

За замайването - ще мине. От стрес е. Не хуквайте към ЯМР, няма да покаже нищо.
Благодаря много! И лекарката е на същото мнение, но аз съм много тревожна и реших да попитам.

# 81
  • Мнения: 111
Аз по време на секциото си получих паник атака, ами какво да кажа мина,докторите се изумиха от мен, даже единия анестезиолог беше потресен, от какво ме било страх и защо съм се държала като луда, но го изтърпях. Не го мисли толкова

# 82
  • Мнения: 325
Здравейте, днес си пусках изследвания на витамини и всичко е в норма, освен съвсем малко по ниско вит Д, но защо аз продължавам да съм зле гади ми се, замаяна съм постоянно ми е лошо. Вие как сте, група?

# 83
  • Мнения: 2 068
Хора как мислите? Аз имам усещането, че на някои лекарства им намаляват тихомълком активната съставка. Аз взимам понякога лексотан четвърт и то като се треса от нерви. Демек веднъж или два пъти на месец максимум или понякога и месеци паузи е имало. Сега имам от новите опаковки, тези с огромните кутии, не старите малките. Еми тая четвъртинка е до никъде. Няма как да съм станала резистентна при положение, че го гълтам от дъжд на вятър, но оня ден се видях принудена да взема една четвърт и от една стара опаковка. Е веднага ми помогна. Обаче днес съм само на четвърт от новите и нищо.

# 84
  • Мнения: 291
Дормиплант. След първото ми лежане в болница, ми изписаха него, защото казах, че няма да пия антидепресанти. Добро е.
Като гледам е на основата на валериана и си мисля, че ефекта ще е нулев,понеже съм пробвала почти всички на билкова основа
Някой мнение за Леваксан и екстракт от жълт кантарион?

# 85
  • Мнения: X
Хора как мислите? Аз имам усещането, че на някои лекарства им намаляват тихомълком активната съставка. Аз взимам понякога лексотан четвърт и то като се треса от нерви. Демек веднъж или два пъти на месец максимум или понякога и месеци паузи е имало. Сега имам от новите опаковки, тези с огромните кутии, не старите малките. Еми тая четвъртинка е до никъде. Няма как да съм станала резистентна при положение, че го гълтам от дъжд на вятър, но оня ден се видях принудена да взема една четвърт и от една стара опаковка. Е веднага ми помогна. Обаче днес съм само на четвърт от новите и нищо.
Същата работа и при мен с новите опаковки.

Скрит текст:
Дормиплант. След първото ми лежане в болница, ми изписаха него, защото казах, че няма да пия антидепресанти. Добро е.
Като гледам е на основата на валериана и си мисля, че ефекта ще е нулев,понеже съм пробвала почти всички на билкова основа
Някой мнение за Леваксан и екстракт от жълт кантарион?
На мен лично билковите не ми помогнаха, за съжаление. Не пречи да опитате.
Имате няколко варианта:
- на основата на валериан, мента, глог, маточина, лавандула и т.н.
- на основата на жълт кантарион (Ремотив и т.н.)
- с Л-триптофан
- с шафран

# 86
  • Мнения: 151
Вие как сте с по-дългото возене в кола? Аз ако откарам 1 час и после като сляза и ходя уж, ама все едно още се возя Simple Smile)) Явно вестибуларният нещо не понася плаването в кола…

# 87
  • Мнения: 2 068
Хора как мислите? Аз имам усещането, че на някои лекарства им намаляват тихомълком активната съставка. Аз взимам понякога лексотан четвърт и то като се треса от нерви. Демек веднъж или два пъти на месец максимум или понякога и месеци паузи е имало. Сега имам от новите опаковки, тези с огромните кутии, не старите малките. Еми тая четвъртинка е до никъде. Няма как да съм станала резистентна при положение, че го гълтам от дъжд на вятър, но оня ден се видях принудена да взема една четвърт и от една стара опаковка. Е веднага ми помогна. Обаче днес съм само на четвърт от новите и нищо.
Същата работа и при мен с новите опаковки.


Лошо. Явно не си внушавам. Идеята им е сигурно да увеличаваме дозата и да се купуват повече опаковки. Но аз не съм сигурна, че тоя скапан нов Лексотан би помогнал и при половин таблетка вместо четвърт. Чудя се какво да правя. Бих си купила от старите ако някои продава.  До сега това лекарство беше за мене вълшебно. Не се закачам към него, демек не привиквам, не ме замайва, нищо няма като страничен ефект. Само спира кризата.

# 88
  • Мнения: 856
Хора как мислите? Аз имам усещането, че на някои лекарства им намаляват тихомълком активната съставка. Аз взимам понякога лексотан четвърт и то като се треса от нерви. Демек веднъж или два пъти на месец максимум или понякога и месеци паузи е имало. Сега имам от новите опаковки, тези с огромните кутии, не старите малките. Еми тая четвъртинка е до никъде. Няма как да съм станала резистентна при положение, че го гълтам от дъжд на вятър, но оня ден се видях принудена да взема една четвърт и от една стара опаковка. Е веднага ми помогна. Обаче днес съм само на четвърт от новите и нищо.
Количеството на активното вещество в таблетките, които сте приемали преди, и в тези, които приемате сега, едно и също ли е?

# 89
  • Мнения: 2 068
Хора как мислите? Аз имам усещането, че на някои лекарства им намаляват тихомълком активната съставка. Аз взимам понякога лексотан четвърт и то като се треса от нерви. Демек веднъж или два пъти на месец максимум или понякога и месеци паузи е имало. Сега имам от новите опаковки, тези с огромните кутии, не старите малките. Еми тая четвъртинка е до никъде. Няма как да съм станала резистентна при положение, че го гълтам от дъжд на вятър, но оня ден се видях принудена да взема една четвърт и от една стара опаковка. Е веднага ми помогна. Обаче днес съм само на четвърт от новите и нищо.
Количеството на активното вещество в таблетките, които сте приемали преди, и в тези, които приемате сега, едно и също ли е?
Ами, не знам. Водят се от 3мг пак. Но при четвърт от новите все едно нищо не съм взела, а с другите ми помага.

Общи условия

Активация на акаунт