"Бременна ли съм?" - тема за бързи въпроси и отговори 59

  • 39 994
  • 853
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 25
Здравейте.Цикълът ми през месец септември беше на 19-20-21 септември продължи 3дни , след 5 дни с приятеля ми направихме секс на 28 септември без презерватив, но след това приех Ескапел. Нямах никакви странични ефекти. На 21 ден след секса направих тест за бременност беше отрицателен резултата , но този месец цикълът ми трябваше да дойде на 23ти по календара в който е на телефона ми. Значи ми закъснява 6 дни има ли някаква вероятност да съм бременна? За първи път взимам това лекарство и ме е страх

# 31
  • Мнения: 20
Засякох Ову с тест. А днес ми зацапа между кафяво и червено течение и май ще ми дойде😕

# 32
  • Мнения: 628
А как всички чакаме да не ни дойде ... Аз днес пуснах хормони и всичко е в реф. Стойности

# 33
  • Мнения: 263
Здравейте! Ще се радвам ако споделите мнението си, което се надявам да ми е от помощ.
Идващата менструация наближава (03.11) , а от една седмица усещам гърдите си по - големи и чувствителни. Приятелят ми също го забеляза, дори вече като сложа сутиен започват да излизат😁 Обожавам да спя по корем, но от скоро избягвам, защото като легна на гърдите и ме болят. От време на време усещам леко придърпване в долната част на корема. Мисля си, че е ПМС, но винаги преди да дойде ме е болял кръста, сега нямам болки там. Постоянно ми се спи и се чувствам изморена. Рано ли е за такива симптоми на бременност?

# 34
  • Добрич
  • Мнения: 933
За съмнение за бременност може да се говори след най-малко седмица закъснение на МЦ.Аз други симптоми освен,че повръщах като змей горянин и двата пъти,нямах.

# 35
  • Мнения: 24
Здравейте. От година правим опити и всеки месец е разочарование.
Но този месец имам огромно съмнение, че чудото се е случило.
Едва ли ще мога да бъда кратка но ще опитам.
Пред няколко месеца МЦ ми се промени и от 6 дни кървене сега са 4, като са на 30 дни +-1/2, това ме навежда на мисълта, че и ОВУ се е променила. Никога не съм знаела кога съм в ОВУ и преди около 6 месеца правих тестове 2 поредни месеца, за да видя изобщо съществува ли. При преглед през август , доктора ми каза, че всичко е наред и май вижда жълто тяло и след това трябваше да ходя на прегледи, но се наложи да замине в чужбина и не успях да завърша прегледите/лечението.
Та на 28.09 ми беше последния МЦ, моята ОВУ е късна и е на 19/20 ден а не като повечето на 14.
Мъжа ми ме почна още на 7 ден и след това от 12 до 19 ден, като преди предполагаемата ОВУ пропуснахме.
На 19.10 имах малка злополука.
Докато готвех ми се до повръща зави ми се свят и помня, че се влачх до банята за да повръщам, после се събудих в леглото. Моя тамън се прибрал от работа и ме заварил. Припаднала съм до тоалетната чиния и съм получила колабс. Цялата съм била бледа и устните сини. След това знам, че станах да изключа котлона и казах, че си лягам. После видяхме и че съм му писала да се прибере, защото ми е зле. Но не го помня.
(срам ме е но ще си кажа. От тийн се е случвало веднъж два пъти в годината да употребявам джоинт и никога не съм имала някакви страшни изцепки или препушвания. В този ден реших да си изпуша една малка цигара, държа ме час и след това ме пусна. Припадъка се е случил поне 3 часа след като действието е от минало, за това смятах да го спестя, но може и да е важно)
На 22 летяхме за България и още на следващия ден трябваше да пренасяме мебели до тавана. Никога не съм имала проблем с мъкненето на нещо или натоварването, но тогава след 2/3 курса по стълбите започна да ми призлява. Студена пот, Сърцебиене, черно-бяло мътни петна пред очите.. Решихме, че е от глад и седнах да хапна. Следващите дни кафето сутрин беше ад, но си мислех до днес, че е гастрита. От вчера съм със страшно болки в гърдите. Напрегнати и с много твърди зърна. При секс имам болка в яйчника, като преди да ми дойде. Забелязах и че бялото течение преди МЦ, този път беше страшно гъсто, но без мирис, снежно бяло. Странно ми е
Не съм свикнала да е така.
И последно. Преди МЦ една седмица мога да изям света, но този път не. Започнах да ям от вчера а по календар ми е със закъснение 3 дни. Ям по 4 пъти на ден. Още едно странно за мен е. Будя се рано, рано към 7/8ч. вече съм се наспала. А стоя до никое време през нощ и ставам след 10 ч.
Много искам да си направя тест  но все си мисля, че отново ще се разочароваме а точно сега това не ни трябва.
Как мислите вие?

# 36
  • Мнения: 3 301
Geriichka, искате или не искате разочарование - с три дена закъснение вместо да пишеш ферман, да беше направила тест и вече щеше да знаеш. И като правиш дете не пуши джойнт бре, душа...

# 37
  • Мнения: 5 341
И при мен бяха същите усещания, започнаха около седмица преди датата на цикъла ми. Аз ги мислех за ПМС, но се оказах бременна. Без да ви давам празни надежди, защото все пак може и да си е ПМС, но може и да има бременност.
Тест направих на датата на цикъла.

# 38
  • Мнения: 263
И при мен бяха същите усещания, започнаха около седмица преди датата на цикъла ми. Аз ги мислех за ПМС, но се оказах бременна. Без да ви давам празни надежди, защото все пак може и да си е ПМС, но може и да има бременност.
Тест направих на датата на цикъла.
Не е ли много рано на датата на цикъла? Не трябва ли да изчакам поне 3 дни да ми закъснее и тогава да правя тест?

# 39
  • Варна
  • Мнения: 793
Geriichka, дано да е станало! Симптомите може да значат много неща, но дори и с овулация на 19 ден, вече можеш да си направиш тест за бременност.
Ако не е станало, можеш да започнеш да си засичаш овулация по метода на измерване на базална температура, за да знаеш кога с точност +/- 1 ден да чакаш евентуална менструация или съответно - да направиш тест.
Пий фолиева киселина, ако не пиеш. И недей експериментира повече с джойнт, особено когато правите опити за бебче.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 793
Не е рано. Тестовете отчитат от първия ден на закъснението, ако си с редовен цикъл. Успех!

# 41
  • Мнения: 1 073
Болка по време на секс и гъсто бяло течение на мен ми звучи като инфекция...

# 42
  • Мнения: 3
Знам че,ставам досадна вече,но последен цикъл на 5.10. Имах два доминантни фоликула 12 и 13 мм в ляво на 17.10,на 24 имаше само един който беше 18-19 мм  и лекаря тогава постави Овитрел. Снощи и тази сутриин си направих тест за овулация като и двата позитивни,а за бременност снощи негативен,тази сутрин едва забележима втора чертичка абе почти не се виждаше. Сега следобед направих два теста и има видимаа ясна чертичка. Имам ровооо течение и болки като в цикъл. възможно ли е да е бременност?!

# 43
  • Мнения: 628
Знам че,ставам досадна вече,но последен цикъл на 5.10. Имах два доминантни фоликула 12 и 13 мм в ляво на 17.10,на 24 имаше само един който беше 18-19 мм  и лекаря тогава постави Овитрел. Снощи и тази сутриин си направих тест за овулация като и двата позитивни,а за бременност снощи негативен,тази сутрин едва забележима втора чертичка абе почти не се виждаше. Сега следобед направих два теста и има видимаа ясна чертичка. Имам ровооо течение и болки като в цикъл. възможно ли е да е бременност?!
Аз може би не разбрах. Как така правите тест за овулация, а на следващия правите за бременност и излиза лека бледа черта?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 793
Тестът най-вероятно засича Овитрел-а. Сега проверих, че съдържа синтетичен ЧХГ - хормонът, който се синтезира при бременност. Но също явно и предизвиква овулация. Ако действително сте имала такава, направете тест следващия понеделник. Докторът гледа ли дали фоликулът се е спукал?

Общи условия

Активация на акаунт