🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 60]

  • 59 182
  • 837
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 153
Момичета, да ви попитам Водохранилището Йеребатан кога има светлинното шоу и работи ли?
Май наскоро някой писа, че са ги отменили, защото повреждали нещо. Погледни последните няколко страници на предишната тема. По-старата информация е, че е на кръгъл час.

# 16
  • Мнения: 7 876
ЛилияПетрова, за Принцовите острови пътувахме на 6.10. от пристанище Кабаташ (последна сп. на Т1 и следиш табелата за пристанището) с Истанбулкарт.
Този ден транспортът беше безплатен, но в сайта на Шехир Хатларъ цената беше малко над 20 лири.
Пътува се почти 2 часа до Бююкада, добре е като пристигнете да проверите разписанието за връщане на различните фирми (имат си офиси/ бараки по пристанището), за да сте ориентирани във времето (не че ние го направихме, но не бяхме вързани с група и не бързахме).

# 17
  • Мнения: 10 264
Аз не знам какво се разбира под светлинно шоу по-точно, за Водохранилището. Ние като го посетихме (май преди две седмици ли става вече), точно в 6 вечерта се падна, преди затваряне. Пускат светлина за по 5 мин на два три пъти и това е. Чак шоу 😂 Минахме по указания туристически маршрут за не повече от 30мин  доста е влажно и задушно вътре, естествено със стръмни стълби докато се слезе. Освен ако няма нещо по-различно. Ако на това се казва шоу, има го още. Ако нещо друго по-различно е имало, няма го.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 153
Също така , при първото ми ходене бяхме на разходка по Босфора с Turyol и на касата им видях, че има плаване и до Принцовите острови, дали може малко информация ако някой е ходил с тях точно или да търся друг вариант.
Ето разписанието и тарифите:



Не съм сигурна, че може да се плаща с Истанбулкарт. Тя със сигурност върви при Sehir Hatlari, но както писа Пепелчето, тръгват от Кабаташ. Цената там е 21,90 лири. От Кабаташ тръгва и друга частна компания Dentur Avrasya, при която не важат Истанбул картите и цената е 35 лири (както при Turyol). Сега видях, че последните всъщност тръгват от Бешикташ, спират на Кабаташ, после на Еминьоню и тогава отиват към островите. И те са вариант за тръгване от Еминьоню, но не знам къде е терминалът им.



Впрочем, единствения път, когато съм ходила до Принцовите острови отидох с Dentur Avrasya, а се върнах с Sehir Hatlari. Отиването беше доста по-бързо от връщането. Simple Smile Не знам дали разликата идва от скоростта корабчето (по-малко и по-съвременно) или от маршрута.

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 17:05 от Тaня67

# 19
  • Мнения: 1 522
Привет на всички в групата😃 завърнала се от прекрасен, шумен, претъпкан и неотразим Истанбул❤️За пореден път се убеждавам, че това място е откраднало сърцето ми и връщане назад няма.
Прекарах няколко страхотни дни, благодарение на без ценните насоки изписани в темата (и предходните) и навигацията се справих повече от успешно. Сърдечно благодаря на всички ви🙂

Наложи се да се извадя нова карта, моята от 2018 не сработи.
За пореден път се качих на корабче за разходка, хванах е го от лявата страна на Еминьоню, първото тръгва в 10.00 и така на всеки час, до 19.00.Цената е 75 т. л. (8.25 лв) На корабчето имаше любезен чичко с фотоапарат и с/у 50т.л се сдобих със снимка на фона на вторият мост(Фатих Султан)
Вечерта се завъртяхме към Таксим, през Истиклял, оттам към Галата успяхме да хванем светлинното шоу, после надолу към моста Галата. Минахме го пеш, оттам слязохме долу за да хапнем балък екмек, и разни други неща... останаха още мнооого неща за гледане но то това е ясно. Чакам с нетърпение следващото ходене до там. Сега замислям един Одрин😉


# 20
  • Мнения: 232
Здравейте, може ли някой, който е ходил до Принцовите острови да ми каже дали си заслужава да се отиде до там?
И също така разбрах, че имало ремонт в Истанбул и почти нищо не работило това така ли е ?

За Принцпвоте острови може ли да се хване корабче от босфора или не?

# 21
  • Мнения: 10 264
Как така имало ремонт в Истанбул? Ако за нещо конкретно питаш, ремонт имаше в Св София и в СИнята Джамия. В Долмабахче пак имаше ремонт. Някои части в ремонт, други затворени. Но са отворени за посетители. Ремонти има на всякъде и едва ли ще спрат някога. Даже на улицата където бяхме, пред хотела имаше ремонт, пред едно кафене дето си пиехме кафето, цялата улица беше разкопана. Къде конкретно те интересува дали е имало ремонт? Така е много общо казано "имало ремонт в ИСтанбул".

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 19:26 от vici75

# 22
  • Мнения: 7 876
Веве, 😍 в колко часа започва и колко продължава светлинното шоу на Кулата?
Всеки път се сещам за този мой пропуск, когато го видя в ИГ, но вече съм си в България.

И благодаря за разказчето! ❤️

Таничка, с Турйол с Истанбулкарт се върнахме от Юскюдар до Каракьой и пак ни изтегли около 15 лири (общо за двамата) от картата. Аз не бях сигурна дали става с нея и даже питах охраната.
Но за Принцовите острови и разните му Боаз турове как е, не зная.

По моята логика: има ли турникет -> Истанбулкарт.

Последна редакция: вт, 25 окт 2022, 20:21 от pepel_ot_rozi

# 23
  • Мнения: 419
По моята логика: има ли турникет -> Истанбулкарт.

Какво е турникет 🙄, че почвам да се обучавам за транспорта

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Има се предвид влизане към превозно средство през турникет:
Скрит текст:

# 25
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 060
Момичета, някъде покрай забележителностите има ли сладолед номот този дето ти правят номера. Ходихме през декември не си спомням да съм видяла.

# 26
  • Мнения: 7 876
Момичета, някъде покрай забележителностите има ли сладолед номот този дето ти правят номера. Ходихме през декември не си спомням да съм видяла.

По Истиклял на 2 места видях, винаги има зяпачи, няма да ги пропуснете.

# 27
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Веве, 😍 в колко часа започва и колко продължава светлинното шоу на Кулата?
Всеки път се сещам за този мой пропуск, когато го видя в ИГ, но вече съм си в България.

Присъединявам се към въпроса - кога е това светлинно шоу?

# 28
  • Мнения: 1 522
Веве, 😍 в колко часа започва и колко продължава светлинното шоу на Кулата?
Всеки път се сещам за този мой пропуск, когато го видя в ИГ, но вече съм си в България.

Присъединявам се към въпроса - кога е това светлинно шоу?
Да ви кажа честно аз си мислех, че ще го пропуснем защото ми казаха, че е от 21.00-21.30.Ние отидохме и успяхме буквално да направим 3 снимки от шоуто в 21.34 всичко беше приключило.

Последна редакция: ср, 26 окт 2022, 02:17 от Веве

# 29
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Много благодаря!
И още един въпрос - безплатният транспорт в Деня на Републиката за всички ли е или само за турски граждани?

Общи условия

Активация на акаунт