🌷ИСТАНБУЛ🌷 [тема 60]

  • 59 181
  • 837
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 264
Момичета, до клото разбрах ако ползваме Мармаря трябва да ми върнт някаква съма. Това на гише ли става или направо във картата?
Ние утре пътуваме, ще минаваме Капитан Андреево към 12:00 дано да няма много хора, че детето ще откачи.
Машинките ще ги видите като излизате от мармарая. На мола с аквариума ако тръгнете, са баш като се изкачите с ескалатора. Ето примерна моя снимка. Нещо такова ще видите и на вашата карта спрямо вашия баланс:


Общо ни взе 15,33 от първата спирка. Като ни върна после един вид пътя ни е струвал 9,86; върнали са ни 5,47. Аз го снимах че да търся после думите кое какво е 😂 Голяма навалица имаше след нас и нямаше как да си чеша главата и да размишлявам. Та после на спокойствие го изумувах 😂😂

# 46
  • София
  • Мнения: 563
redemi, слушам и изпълнявам (жена на бивш военен, има си хас да е различно Simple Smile ) Слагам в скрит текст да не досаждам
Скрит текст:











Последна редакция: чт, 27 окт 2022, 15:12 от roasted_pumpkin

# 47
  • София
  • Мнения: 13 153
Момичета, до клото разбрах ако ползваме Мармаря трябва да ми върнт някаква съма. Това на гише ли става или направо във картата?
И аз да допълня. Мислeх си, че въпросните машинки са в зоната, която е само за чекирани пътници, т.е. излизайки от "загражденията" да ги има. Обаче на Сиркеджи се оказа, че са в достъпната за всички зона. Дори и да си ги подминал, може да се върнеш и да чекираш картата.

На тези колони до главния вход са закачени. Пише "Refund" на тях. Заснемането е старо (все още има обикновени влакове на коловозите) и затова ги няма.

# 48
  • Sofia
  • Мнения: 1 386
Е, може ли снимки на Истанбул в тема за Истанбул да са досадни!
Че то тука повечето сме обсебени Grinning 
Иначе сериозно – мерси, че споделяте разкази и фотоси!

# 49
  • Мнения: 1 668
Може ли адрес на денонощен паркинг около Света София, ако някой е ползвал, моля!

# 50
  • Мнения: 186
Здравейте ,хора! Налага ми се набързо да си спретна едно пътуване до Истанбул.Ще пътуваме с кола и доколкото разбрах има някакви нови схеми със заплащането на магистралните такси(моля ,ако е възможно да ми обясните).И другото което ме притеснява е интернета знам ,че има някакви пакети от Виваком ,но са ми малко.От какъв магазин мога да си купя от техните карти и колко са горе-долу.Благодаря!

# 51
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
Бърз запис в най-любимата темичка!
Благодаря за нея!

Пътувайте и споделяйте! Стопля ми се сърчицето..Не съм ходила в снежен Истанбул..дали пък да не замисля преди Коледа?!

# 52
  • Мнения: 419
Здравейте ,хора! Налага ми се набързо да си спретна едно пътуване до Истанбул.Ще пътуваме с кола и доколкото разбрах има някакви нови схеми със заплащането на магистралните такси(моля ,ако е възможно да ми обясните).И другото което ме притеснява е интернета знам ,че има някакви пакети от Виваком ,но са ми малко.От какъв магазин мога да си купя от техните карти и колко са горе-долу.Благодаря!
Привет, за колата трябва.  HGS ако минете през Капитан Адреево на 2-3км след границата има пункт, но май работи само денем, ще го видите има билбордове и пише HGS.,(паркинг е там, спират и тирове, спирай те и питайте на отбивките, ще Ви ориентират ), друг вариант е поща в някой град, ppt в пункт, жълта табела със сини букви. За карти май навсякъде след границата има, преди 1 м 500 лири, карта с 20 ГБ. Това ако е след границата, ако е от магазин на оператор по малко е. Хубаво е да напишете през кой пункт ще минете. За Малко Търново нз, но в Интернет имаше карта - локации. (вижте ги), търсите ppt.

# 53
  • Мнения: 5 073
Само лека корекция - Ptt е тяхната поща.
Air, при нашето коледно посещение през деня бях по тънка блузка, а вечер слагах жилетка/кожено яке, че духаше.

# 54
  • Мнения: 186
Благодаря за информацията.През Капитан Андреево ще минава.Мислихме вариант и с автобус ,но в интернет при купуването на билет ме питат за паспорт,а нали вече може с лична карта.Притеснявам се да не ни върнат на границата защото сме с лични карти.

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 16:26 от pivolini

# 55
  • Мнения: 419
Привет, за колата трябва.  HGS ако минете през Капитан Адреево на 2-3км след границата има пункт, но май работи само денем, ще го видите има билбордове и пише HGS.,(паркинг е там, спират и тирове, спирай те и питайте на отбивките, ще Ви ориентират ), друг вариант е поща в някой град, ppt в пункт, жълта табела със сини букви. За карти май навсякъде след границата има, преди 1 м 500 лири, карта с 20 ГБ. Това ако е след границата, ако е от магазин на оператор по малко е. Хубаво е да напишете през кой пункт ще минете. За Малко Търново нз, но в Интернет имаше карта - локации. (вижте ги), търсите ppt.
Благодаря за информацията.През Капитан Андреево ще минава.Мислихме вариант и с автобус ,но в интернет при купуването на билет ме питат за паспорт,а нали вече може с лична карта.Притеснявам се да не ни върнат на границата защото сме с лични карти.
[/quote]
Не би трябвало да ви върнат, то знам че може с Лк. Ние сега си минахме с паспортите щот си ги имаме, ама хората минаваха и с Лк. Иначе ако не успеете да вземете Hgs., карайте и в Истанбул търсете поща - ppt. Ние така лятото отидохме до Сиде и там купихме, заредихме и си беше дръпнало от сметка парите на отиване. Май натам беше само автоматичен  HGS, иначе ако в дясна лента има nakit, може и на него да плащате без Hgs стикер. Ама не обърнах внимание сега на отиване дали го имаше.

# 56
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 262
Може ли адрес на денонощен паркинг около Света София, ако някой е ползвал, моля!

Ползвах този общински паркинг за 3 дни и платих по 90 лири на ден (през септември) - https://www.google.bg/maps/place/%C4%B0spark+Otopark/@41.0072448 … d28.9812408?hl=en

# 57
  • Мнения: 232
От квартал Лалели до Долмабахче с кой номер се стига и на коя спирка се слиза?

# 58
  • София
  • Мнения: 13 153
От квартал Лалели до Долмабахче с кой номер се стига и на коя спирка се слиза?
С трамвая и се слиза на Кабаташ (последна спирка за повечето трамваи). В час пик има трамваи, които са само до Еминьоню, но ако улучите такъв, ще се качите на следващия без да излизате от спирката.

# 59
  • София
  • Мнения: 1 842
От началото на 2023 година, освен с Истанбул карт в градския транспорт в Истанбул ще можем да плащаме билети за пътуване и с всички дебитни и кредитни карти. Така както е в момента и в Софийския градски транспорт.
Истанбулската община и Мастър кард са сключили договор за тези безконтактни плащания.
https://www.gazeteduvar.com.tr/ibb-ve-mastercard-anlasti-toplu-u … yor-haber-1586437

Общи условия

Активация на акаунт