Не знам с какво заслужих нейната омраза

  • 6 547
  • 129
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 191
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.

# 106
  • Мнения: 21 451
Какво значение има дали е осиновителка или родител? И майки има такива, които са родили децата си!

Не виждам какво я жалите тая осиновителка, кой я кара да взима дете, като така ще се държи??? От залъка си отделяла.. ами кой в е карал? Да не е взимала дете и да си живее живота!
По всяка вероятност мъжът ѝ я е карал.
И това и те "да са като хората".

Нямаме данни за такова нещо,  може и тя да е искала и най-вероятно е. Просто си има зли жени, които казват недопустими неща на децата си (и не само на тях) в афекта си.

# 107
  • Мнения: 18 550
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.

И като го направи на проблем какво? Светът се срива? Дори безплатно ще ти трябват пари, зависи ли от нея да ги даде , ще ги даде ли или те е страх от приказки само?
 Каквото трябва да направиш с живота си - направи го.
 Някога свекърва ми не позволявала на сина си да изкаар шофьорски курс ,че ще се пребие някъде. Наложило се брат и да я убеждава да му позволи. Няма ли авторитетни близки да повлияят? Не вярвам  в днешно време какви остатъци има от миналото.

# 108
  • Мнения: 2 495
Авторке, майка ти си има  драми, ти си имаш свои такива. Да не би, ти да не преживяваш, че си осиновена? Майка ти е взела решение, ти не си я накарала. В крайна сметка , имала е дете и подкрепящ съпруг.Това е нейно решение. Сега, ти трябва да решаваш за своите деца, съпруг, семейство. Известна здравословна дистанция ще бъде добре за всички.

# 109
  • Мнения: X
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.

И като го направи на проблем какво? Светът се срива? Дори безплатно ще ти трябват пари, зависи ли от нея да ги даде , ще ги даде ли или те е страх от приказки само?
 Каквото трябва да направиш с живота си - направи го.
 Някога свекърва ми не позволявала на сина си да изкаар шофьорски курс ,че ще се пребие някъде. Наложило се брат и да я убеждава да му позволи. Няма ли авторитетни близки да повлияят? Не вярвам  в днешно време какви остатъци има от миналото.


Аз не знам защо трябва да я пита, ако не зависи от нея да ѝ дава пари? Аз онзи ден споделих на майка си, че ще ходим за 2-3 дни извън България, на разходка. Тя ме погледна странно, каза, че не съм нормална и за какво ми било... а от има-няма 10тина годинки нито пари ми дава, нито се грижи за мен. То си е такова, ти му говориш оно рупа ли, рупа, са казали хората.

# 110
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411

Нямаме данни за такова нещо,  може и тя да е искала и най-вероятно е. Просто си има зли жени...
Абсолютно. Няма данни нито мъжът и да я е карал, нито да е осиновила авторката за роб на старини. Може дори да е отглеждала авторката с грижа и старание, поне на колкото е способна една подобна егоистка. Има зли и неприятни хора, но не е речено, че на всеки неприятен трябва да му се припише непременно и горното или всичко друго.
Изнасят се, без да късат напълно контакта, и това е. Пак, ако искат, да си разискват психологическите проблеми, но тук само правим предположения, който каквито версии го влекат, достатъчно данни нямаме.

При моята осиновена съученичка, за която писах по-горе, затова ескалираха нещата от поносимо кавгаджийски до кардиолози и хапчета, не че майка и е била толкова проклета изначално - след смъртта на мъжа си бабата се прибра от предимно на село да живее постоянно само в апартамента в града, дъщерята с все мъж и общо три живеещи с тях деца от различни бракове нямаше къде да отиде поради липса на пари или друго жилище. Вие имате.

# 111
  • Мнения: 18 550
Да, свекърва ми също възропта за внука си, че си купи кола, буквалните думи бяха :за какво му е, да се буфне(удари)някъде.
 Няма промяна с 30 години разлика.
 Необясним страх от конфронтация на здрав, млад човек , ако не са се бунтували светът да е спрял  .

# 112
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Бор_яна, донякъде е разбираемо противопоставянето на близък да е проблем дори ако си пълнолетен. Всички имаме нужда от подкрепа на близки.

# 113
  • Мнения: 21 451
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.

Пари ще и искаш ли? Защо смяташ, че ще бъде против?

# 114
  • Мнения: 18 550
Магдена, проблем е ,но  е разрешим. Понякога си трябва да се преживее, надявам се  е за отделни случаи. Иначе си се разбират нормално. Защото ако е за всичко без подкрепа, по -добре без нея.
 Да ходиш по гайдата на някого не е здравословно за теб. Нанася повече вреди от един скандал.
 Иначе съм да се подкрепяме и го правя.

# 115
  • Мнения: 12 780
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.
Иди непременно, стига да можеш. Това е изключителен шанс, не се случва всеки ден.
Няма начин, майка ти трябва да свиква, че си вече голяма и решаваш сама.

# 116
  • Мнения: 191
Тя и моята е такава все е недоволна. Спечелих по една програма и мога да отида до Швеция за няколко месеца безплатно. Не знам как да и кажа, без да го направи на проблем.

Пари ще и искаш ли? Защо смяташ, че ще бъде против?

Ще каже, че няма смисъл. В България също може да се живее. Не, няма да искам пари.

# 117
  • Мнения: 2 495
Кажи й, че за теб има и то, голям смисъл. А, нея никой не я кани. Ама, верно, отровни хора.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 14 411
Е, то навсякъде може да се живее (още повече, че явно не става дума за емиграция, щом е за няколко месеца по програма), да се чуди човек защо изобщо пътуват тия странни хора по летищата и гарите. Ако това ще и бъде аргументът - много слабо, още трябва да се постарае. Wink
Нямаш дерт, щом няма да и искаш пари.

# 119
  • Мнения: 18 550
Синът ми отиде в Швеция точно по програма. Не му харесва климата, тегли го насам, но пак се завръща . В момента пак е там.Взех заем да замине ,после той  върна парите.Беше мерак да се докаже, да работи по професията си ,защото без език не става, през много мина ,не бяха признати и дипломите ни, английски знаеше бегло. Беше мотивиран да се доказва и успя. Загуби други неща.
 Какво да кажа, отделянето от родители към пълна самостоятелност си е болезнено , поне за повечето хора, то е като раждане. Няма лесен начин. Докато само казват ,мрънкат ,не е страшно. Някои го правят от обич, страх за детето си, други от лошотия, да не изпуснат контрол.  А да те е страх от родител - има нещо сбъркано  и участваш доброволно в тази бъркотия. Все някога пъпната връв се къса.

Общи условия

Активация на акаунт