Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 11

  • 24 121
  • 702
  •   1
Отговори
# 525
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 692
По време на комунизма по предмета музика се е изучавала тази книга.
По нея може да са учили специализираните паралелки или пък учениците от музикалните училища. В общообразователните паралелки обаче нищо такова НЕ Е изучавано. Точно по време на т.нар от теб "комунизъм" съм учила. Т.е. информацията ми е от първо лице.
"Алгоритъмът", за който lite16 писа, наистина се отнасяше за общия случай, не за някого конкретно. Освен това той набавя точно знанията, които не са получени в училище. Реално в училище се усвоява някаква база от знания, не може да се научи всичко. Още по-малко пък да бъде запомнено. Най-важното, което се учи, е как и къде да се намира информация, как да се отсява "плявата", как да се мисли и... разни такива неща. Така че не знам за какво въобще бяха диезите и бемолите.


Аз гледам със закъснение. Много ме хвана яд за предишния участник, значи... Rage
Жената (от Канада ли каза, че е, че не чух) поне успя да "заключи" втора сигурна сума. Дано стигне още малко по-нагоре.

# 526
  • Мнения: 8 194
И на мен ми е любима.
Как се казваше змията, аз плаках за нея. Ама бях малък, любима книга.
Кезакохакли? Или нещо подобно беше?

Кецалкоатъл ли беше? Абе нещо така звучащо Grinning

# 527
  • Мнения: 7 856
Това с трудното произнасяне е божество на атцеките и близките им култури.

# 528
  • София
  • Мнения: 27 142
Кетцалкоатъл значи, богът-змия.

# 529
  • Мнения: 40 752
Пернатата змия (змията с пера).

# 530
  • Мнения: 1 190
Жокерът не разбра думата "опал". Накара го да я повтори два-три пъти, докато асимилира.
Ами той много странно я артикулираше – ооо-пал. Явно искаше да натърти, ама и аз, ако само слушах, нямаше да го разбера.
А играта на жената наистина заприлича на "Беднякът милионер" – синът ѝ я питал този въпрос скоро, навършила 42 тези дни. Любопитно ще ми е продължението...

# 531
  • Мнения: 1 469
Опала го копаят в един град дето реално е под земята. От горе се виждат само едни дупки където са копали.
Като цяло лесни въпрос за мен до тук, да видим днес.

# 532
  • Мнения: 5 726
Страхотна участничка, желая й успех и дано видим въпрос за 50 хиляди с нея! Колко е приятно да видиш толкова интересен човек без той да се прави на такъв. Много ми хареса, искам да я слушам по-дълго.

# 533
  • Мнения: 40 752
Това за края на бронзовата епоха ми беше малко така, с едно наум...
Истината е, че краят на бронзовата епоха не идва с откриването на желязото, което е било известно доста преди това, но първите железни оръжия и инструменти са били по-некачествени и евентуално по-скъпи от късните бронзови. Тоест желязото не е изместило бронза с качество, понеже си е било именно...желязо. Просто не са могли да го пречистват и превръщат в качествена стомана и са се научили криво ляво да го правят с времето. Наистина качествените стоманени мечове като самурайските, дамаските саби или улфберт мечовете се появяват чак в средновековието. И са стрували много скъпо и са били само за елита.  Бронзът слиза от сцената, защото възниква криза с доставката на калай (май се е внасял от Китай и нещо станало) и затова се наложило да започнат да обработват по-скъпия и некачествен (тогава) материал.

Но да оставим настрана тези детайли, ама човек да се съмнява какво идва след бронзовата епоха ми е направо непонятно.

# 534
  • Мнения: 1 190
Но да оставим настрана тези детайли, ама човек да се съмнява какво идва след бронзовата епоха ми е направо непонятно.
Да, може да е поопростено, ама така се учи и в училище в малките класове (5 клас по новата програма) –  каменна->бронзова->желязна епоха

# 535
  • Мнения: 40 752
То си е така. И наистина стоманата превъзхожда бронза (в някои аспекти). Но има детайли Simple Smile

# 536
  • Русе
  • Мнения: 560
Странно, че бащата не се сети коя е Найда Манчева - запомнящо се име. Тя непрекъснато ходеше по срещи и даже беше депутат. Не знам кога ѝ  е оставало време да работи във фабриката.

# 537
  • Мнения: 1 887
И аз се изненадах, че бащата се обърка. Лесни бяха въпросите на мацката, но тя пък много лъчезарна и се радвам, че си взе парите.

# 538
  • София
  • Мнения: 27 142
Очаквах повече от учителката, но честити и 10 хилки.
Мъжът ме разочарова, но и той взе 5 бона.
Този сезон счупиха всякакви рекорди по раздадени пари
Нито едно друго риалити предаване не е раздавало толкова.
Средно раздават по 5000 лв. на седмица ; айде 3000 лв. да са.
Смятайте...

За утре дано има късмет жената. Отвори 2 въпроса след 1-ва сигурна сума и то без да използва жокер.
Лошото е, че рано подсигури втора сигурна сум и може би няма да иска да рискува много. Simple Smile

# 539
  • Мнения: X
На ден сигурно имаш предвид Simple Smile
На мен ми хатесва, че са по-щедри тоя сезон, миналият даже въпрос за 5000 като че ли не виждахме, сега видяхме доволно като съотношеное за сезона и за 5-10-20 000 въпроси, то това е интересното. Пък и нека хората да имат шанс да вземат нещо повече от 2 000, който го може де.

Общи условия

Активация на акаунт