Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 25 302
  • 799
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 356
В клиниката на Калчев също има добър хематолог - Тончев.

# 781
  • София
  • Мнения: 11 630
На Тончев му слушах много хубава лекция, добре обясни основни неща за мутациите, пускам ви линк, може да ви е полезно:

https://fb.watch/ijNyhxE9Bm/

Даже предлагам да се сложи в първи пост на следващата тема, защото разяснява на много достъпен език и отговаря на много въпроси.

# 782
  • Мнения: 60
Да споделя и аз моя опит с тромбофилиите. Имам хомозигот PAI - нискорисков по думите на много лекари, било то хематолози или АГ. В 10 г.с. заради тромб направих транзиторна исхемична атака (преходен инсулт), заради което загубих речта си, както и да чета, пиша и тн. До този момент не ме бяха изследвали за тромбофилии, а и да бяха, щяха да кажат че съм с нискорискова тромбофилия и да не ми обърнат внимание. В семейството ми нямаме фамилна обремененост, никой никога не е получавал тромб, имам сестра близначка, която износи бебе без изобщо да е чувала за тези състояния и ето ме мен живия пример. Искам да кажа, че не винаги проблемите трябва да са при бебетата, затова освен доплер и кръвоток, трябва да се следи коагулация, както и аз съм на мнение, че пакета за тромбофилии трябва да бъде задължителен.

# 783
  • София
  • Мнения: 7 504
Момичета, местим се в новата тема.

Ако имате предложения за допълване на първа страница, пишете на лс, имам 24ч да редактирам.

# 784
  • Мнения: 178
Графикът на Паскалева за февруари е излязъл - вчера звъннах и си записах час. Имаше за началото на месеца свободни дори, но аз имам уговорка с нея да отида в средата и затова си записах за тогава. Ако искате да минете при нея, звънете в понеделник сутринта. Мисля, че през уикенда не работи регистратурата, но не съм сигурна.

# 785
  • Мнения: 1 324
Здравейте, днес когато бих Клексана имаше 2 - 3 капки кръв. Бия все още в корема, защото съм в ранна бременност и имам подходящи сланинки 😄. Знам, че е нормално да засегнем понякога капилярчета, но все пак исках да ви пиша и да ми кажете, че всичко е наред.

П. С. Венците ми стабилно кървят. Имате ли съвети за това - взела съм си паста и вода за уста за кървящи венци, но според мен не помагат особено.

# 786
  • Мнения: 266
Понякога се случва да има няколко капки, не мисля че е притеснително. За венците, първите месеци е нормално, но кръворазреждащите допълнително засилват този ефект. Моят зъболекар ми каза да се мия с парадонтакс червен.

# 787
  • Sofia
  • Мнения: 6 050
При мен Пародонтаксът не помогна. Венците ми спряха да кървят, когато спрях приема на Акард. Продължих с НМХ, даже вдигнахме дозата, но след Акарда повече не са кървяли.

# 788
  • Мнения: 1 324
При мен Пародонтаксът не помогна. Венците ми спряха да кървят, когато спрях приема на Акард. Продължих с НМХ, даже вдигнахме дозата, но след Акарда повече не са кървяли.

Аз не пия Аспирин Акард, но пия Натаспин. Спазвам си стриктно правилото да не ям два часа преди и два часа след хранене. Ще си купя утре друга четка за зъби.. за деца... казват, че помагала много.

# 789
  • Мнения: 622
Здравейте, момичета, бихте ли споделили кога си пускате долните изследвания?
Знам, че е важно клексана да е точно 4ч преди едно от тези, но не съм сигурна кое и останалите заедно ли се пускат? Поставям клексан в 7:45 сутрин, тоест в 11:45ч трябва да пусна всичките долу или една част сутрин на гладно? Не е написано в терапията ми.. споделям копирано какво пише от д-р Константинова:
- системно проследяване на маркери на кръвосъсирването (фибриноген, АРТТ, Д-димер, а след 16г.с. и на тромбоцити) на всеки 3-4 седм;

# 790
  • Мнения: 775
Аз не пия Аспирин Акард, но пия Натаспин. Спазвам си стриктно правилото да не ям два часа преди и два часа след хранене. Ще си купя утре друга четка за зъби.. за деца... казват, че помагала много.
Според моя зъболекар кървенето на венците при бременност е нормално. Съвета му беше да продължат да се мият зъбите, иначе рискуваш кариеси.

# 791
  • София
  • Мнения: 11 630
За 4 часа преди изследване е само антиХа, което показва дали дозата НМХ е точна. За другите изследвания по принцип в лабораториите са ми казвали, че по-точно показват след поне 12 часа, за да се види точният ефект. Когато обаче се прави и АнтиХа си се правят накуп, поне аз не съм виждала други инструкции.

А самите инжекции се препоръчват да се поставят вечер, тъй като тромбите по-често се формират нощно време, когато не се движим. За да се направи изследването, се измества и после пак се връща.

Някои лекари може друго да препоръчват, аз пиша, каквото на мен са ми казвали като препоръки.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 20:04 от Niya-

# 792
  • Мнения: 23
Здравейте!
Аз съм с мутация  PAI 4G/4G, също така трябва да приемам метилирана фолиева киселина.
АГ ми каза при + тест да започна на клексан 0.6, също така ходих на генетик, който каза, че няма от какво да се притеснявам и инжекции ги изписват с цел превенция.
Но искам да попитам и тук АГ ли определя терапията с НМХ?

# 793
  • Мнения: 1 324
Здравейте!
Аз съм с мутация  PAI 4G/4G, също така трябва да приемам метилирана фолиева киселина.
АГ ми каза при + тест да започна на клексан 0.6, също така ходих на генетик, който каза, че няма от какво да се притеснявам и инжекции ги изписват с цел превенция.
Но искам да попитам и тук АГ ли определя терапията с НМХ?

Здравей, терапията с НХМ - Клексан и др. се назначава от Хематолог, който се занимава с тромбофилии. АГ следи кръвотока към бебето. 0,6 ми се вижда височка доза. Какви други мутации имаш? Качи изследванията си, ако имаш възможност.

# 794
  • Мнения: 23


Здравейте!
Аз съм с мутация  PAI 4G/4G, също така трябва да приемам метилирана фолиева киселина.
АГ ми каза при + тест да започна на клексан 0.6, също така ходих на генетик, който каза, че няма от какво да се притеснявам и инжекции ги изписват с цел превенция.
Но искам да попитам и тук АГ ли определя терапията с НМХ?

Здравей, терапията с НХМ - Клексан и др. се назначава от Хематолог, който се занимава с тромбофилии. АГ следи кръвотока към бебето. 0,6 ми се вижда височка доза. Какви други мутации имаш? Качи изследванията си, ако имаш възможност.

Общи условия

Активация на акаунт