Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 243
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • SF
  • Мнения: 21 167
Детето знае за вас, това е ясно, но и то се обърква така и не може да те приеме като жената до баща си.
За мене би било показателно, ако ме държи във френд зоната пред детето си (вероятно и пред други близки).
Докато не се подплатят нещата със сериозни чувства, аз също не бързам да запознавам никого с близките ми хора. Но съм виждала такива постъпки и при други "двойки". Уж са заедно, а твърдят, че са само приятели и пред публика спокойно произнасят "не се надявайте, ние сме само приятели". Винаги ми става жал за по-влюбения, за когото това е един вид предупреждение.

Може приятелят ти да е неуверен в твоите намерения. Да се притеснява, че си млада, свободна и може да решиш да си тръгнеш, за да си имаш свои деца с някой друг. Затова не бърза да те официализира пред дъщеря си, за да не му се налага след година да я запознава с другата си приятелка, после с другата.
Сложно е.
А и ние няма как да знаем какво е в неговата глава и сърце - крои ли планове, не крои ли, има ли страхове и комплекси от това, че ти може утре да решиш да си с някое младо гадже и т.н., за да ти дадем обективен съвет.
Няма как да ти кажа да го зарежеш, защото, нали... отстрани е лесно да се каже.
Но ако ти не се чувстваш щастлива в тази връзка, независимо дали заради детето му или има и други неща, които ти отнемат от усещането за щастие, разкарай се.  Никога не бих ти го казала, ако сте дългогодишна връзка, с история зад гърба си, общи деца, общи кредити и дом, общи роднини...
Щом ти минават мисли за раздяла, сега е подходящо да я осъществиш. След време може да има сериозни обстоятелства, които да те  задържат във връзката.

# 31
  • Мнения: 31 669
Даже е трябвало да заживееш с него авторке когато той информира щерката си, че има сериозна приятелка.
Така е трябвало да постъпиш.

# 32
  • Мнения: 12 760
Поне му кажи как се чувстваш. Ако той не приема твоята гледна точка и държи всичко да си остане, както е, още 3 години... ти си знаеш.

# 33
  • Мнения: 362
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy

Това беше грубо 😂😂😂
Мисля,че авторката сама ще си прецени, в крайна сметка ние само съвети и даваме.Но мисля,че щом отвътре го усеща вече, нещата вървят към приключване за мен.

# 34
  • Мнения: 31 669
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy

Това беше грубо 😂😂😂
Мисля,че авторката сама ще си прецени, в крайна сметка ние само съвети и даваме.Но мисля,че щом отвътре го усеща вече, нещата вървят към приключване за мен.

Що да е грубо? Много на място. Като гледам за нищо я няма и дете да му роди, пак няма да я счита за някаква.
Даже трябва да го пита. Да го пита точно това и също така ако имат дете в килера ли ще го крият като дойде другата щерка.

# 35
  • Мнения: 10
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy

Елора, написала съм темата, за да поговоря с различни хора и да обсъдя нещо, което ме вълнува…Ти изписа не знам колко коментара вече, не съм била нормална, заслужавала съм да ме унижават и още какво ли не, сега започна и с неродените ми деца да ми обясняваш как щяло да бъде…Не ме познаваш, не знаеш нищо за мен, нужно ли е това? Нямаш представа какво е на 19 години да отидеш в чужбина и да нямаш там никого, намерила съм този човек и съм усетила подкрепа от негова страна, сама знам че тези отношения не са коректни спрямо мен, няма нужда да бъда обиждана. Квалификации не търся, благодаря ти и хубав ден! Simple Smile

# 36
  • Мнения: 31 669
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy

Елора, написала съм темата, за да поговоря с различни хора и да обсъдя нещо, което ме вълнува…Ти изписа не знам колко коментара вече, не съм била нормална, заслужавала съм да ме унижават и още какво ли не, сега започна и с неродените ми деца да ми обясняваш как щяло да бъде…Не ме познаваш, не знаеш нищо за мен, нужно ли е това? Нямаш представа какво е на 19 години да отидеш в чужбина и да нямаш там никого, намерила съм този човек и съм усетила подкрепа от негова страна, сама знам че тези отношения не са коректни спрямо мен, няма нужда да бъда обиждана. Квалификации не търся, благодаря ти и хубав ден! Simple Smile


Въобще не те обиждам.
Казвам истината. С поведението си спрямо него ти позволяваш на него да те унижава. Аз не те унижавам, ти сама го правиш. Няма какво на мен да ми се сърдиш. Границите на това какво ще търпиш и какво не от хората ги поставяш ти.
За неродените деца се бъзикам. Брей че си докачлива.
Вместо да рипаш като ощипана обмисли добре какво ти пиша.
Него не можеш да промениш, но себе си да.
И виж как хубаво си можела да скачаш.
Да се научиш така да скачаш и на мъжете още от първия път и няма да имаш проблеми Grinning
А не цяла година да търпиш да те изритват в хола все едно си никоя.

# 37
  • София
  • Мнения: 35 097
Анелия, вземи си предяви исканията към господина в кратки срокове - да бъдеш представена, детето да спи самостоятелно или той с нея на дивана, ако имаш други щения - сега е момента, не чакай още три години.

Смятам, че те използва, ама качествено. Сигурна съм домакинстваш, плащаш наем и сметки, пазаруваш, слушкаш.

Няма от какво да те е срам или да се притесняваш, сега е момента да започнеш да отстояваш себе си.
Помисли за отделяне.

# 38
  • Мнения: 362
an3liq6 има и такива хора , по-груби и повече черен хумор влагат в коментарите си, не за да те обидят и унижат, просто темперамент. Аз също понякога черен хумор използвам, но понякога ми идва малко груб, признавам си. Не се втелявай толкова, не те е обидил никой. Разбирам,че сега си особено чувствителна, но отсей от всички мнения обективното от всеки потребител,който ти  отговаря на питането и сама си прецени как да постъпиш. Но аз мисля,че вече знаеш отговора вътре в себе си дали да продължиш с младежа, или не Simple Smile Но не се засягай от черния хумор, приеми го като вид чар у отсрещната страна Simple Smile))

# 39
  • Мнения: 1 000
Никой не те обижда. Просто някои хира имат прям и искрен според тях език, а това е помощ за мен. В реала няма да получиш такива мнения. Постави себе си на първо място. Човека, който е наоравил компромис при започване на връзката си ти. Да казвам ли кой трябва да е по- смирения?

# 40
  • Мнения: 40 892
Няма смисъл да натиска. Даже и да успее сега и той да отстъпи, след време като му поутихнат чувстват ще се сети, че е бил притиснат. Не се ли получават нещата от само себе си в началото няма смисъл да се насилват нещата. Да си намери връстник без дете и да гради живот с него.

# 41
  • Мнения: 25 600
Извинете любопитството ми, ама толкова честа практика ли е разведените татковци да спят в едно легло с дъщеричките си, докато съжителките им (гаджета, нови съпруги) спят в друга стая?
Защото тази пикантна подробност я чета за N-ти път в този форум. Чак страшно ми става...
Бащи с педофилски наклонности или една и съща пързалка на нов глас?

# 42
  • Мнения: 10
Като потърпевша Grinning смятам, че се съсредоточават толкова в децата си, защото първата жена ги е наранила. Моя приятел казва, че се страхува, че аз ще го оставя, но дъщеря му щяла да е вечно до него.[
quote author=Как' Сийка link=topic=1495356.msg45505578#msg45505578 date=1667059307]
Извинете любопитството ми, ама толкова честа практика ли е разведените татковци да спят в едно легло с дъщеричките си, докато съжителките им (гаджета, нови съпруги) спят в друга стая?
Защото тази пикантна подробност я чета за N-ти път в този форум. Чак страшно ми става...
Бащи с педофилски наклонности или една и съща пързалка на нов глас?
[/quote]

# 43
  • Мнения: 1 000
Абсолютно е грозно. Затова да съм си обрала чукалата още първата нощ. Ще се свивам и крия като мишка, сакън детето да не разбере. Че моя син е на 6 и ще ме продаде на женския пазар. Едва ли е толкова глупаво това дете. Интересно ми е как онзи е съобщил на Анелия, че трябва да спи на дивана. Аз бих се почувствала мега жалка. Всъщност не бих, защото няма да се случи.

# 44
  • Мнения: 6 694
И мен спането в едно легло ме втрещява. Айде да са на хижа нещо и тримата да спят заедно инцидентно го приемам.  Описаното от авторката ми бие на нещо нередно. Нямам предвид педофилия, а вредни отношения дете-родител.
Авторката, не е проблем, че не си официално представена. Детето много добре знае коя си. Проблемът е, че нямате никакви общи планове за бъдещето, това те тормози според мен.

Няма да престана да се чудя защо млади момичета се съгласяват да живеят с мъжа без да са наясно какво следва в бъдеще.

Общи условия

Активация на акаунт