Как да постъпя? (Приятеля ми не казва на детето си, че сме заедно)

  • 8 244
  • 138
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 733
Тогава на момичето му е ясно коя си.
А планове за бъдещето имате ли? Ще се жените ли, ще имате ли деца?
Единственото неприемливо за мен е да спят баща и дъщеря заедно.

# 16
  • Мнения: 12 808
Здравейте,

На 25 години съм, а приятеля ми на 34…Заедно сме от три години, а живеем заедно от една. Живеем в чужбина, така и се запознахме и веднага пламна искра. Обичаме се много и се разбираме, с изключение, че неговия характер на моменти е доста доминантен, а и вероятно заради голямата разлика в годините ни, някак все се опитва да ме подчини на собствените си привички и в негова угода.
 ...
Вие планирате ли някакво развитие на отношенията си? Живееш вече цяла година с този човек. Говорите ли за общо бъдеще? Той хубаво има дете, но ти нямаш.
С момиченцето разбираш ли се? Тя харесва ли те?

П.П. С Динчо сме питали едновременно едно и също. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 847
За 3 г заедно, 1 г живеете заедно и те представя съквартирантка на детето си.
Да за него си такава-удобна, през седмицата готвичш, переш го, сервираш му, има си компания, и вечер безплатен секс. Да съквартитант си, плащаш си наема, сметките, не говорите за съвместно бъдеще...

съквартирант с екстри секс...говори с него директно и ако няма отговори и ти си съгласна с тях..който от където е, да си намери друга съквартитанка.

# 18
  • Мнения: 10
Благодаря Ви много! Права сте.


От мен глас в анкетата за "Да". Мога да разбера от началото на връзката ви да не бърза да каже на детето, докато не станат сериозни отношенията. Но при все,че не ходите от 1-2 месеца, а сте заедно от 3 г.и от 1 живеете заедно, по-скоро още след първата година най-късно е трябвало да каже. До ден днешен да крие, да те представя за 'позната', 'съквартирантка' на твое място щеше да ми стане обидно и само да ми каже,че така ще си остане, събирам си багажа и дим да ме няма. Отделно-доминант, налага ти се на моменти, защото видиш ли е с 9 г. по-голя м, но няма смелост да те представи за негова половинка пред детето си....ами не е мъжка постъпката... Според мен ако аз бях на твое място, щях да изчакам подходящ момент,когато сме двамата заедно да седнем на масата, да поговорим сериозно на тази тема, да задам директно въпроса дали и ако забременея от него ще съм неговата 'съквартирантка' и ако реакцията е безмълвна или се опита да ми завърти думите да ме изкара мен виновна, значи просто няма смисъл с този човек да се продължава. Това бих направила аз. Това с доминирането е възможно да се поправи,макар и доста усилия и нерви да трябват. Но да си съквартирантката уикенда, а през седмицата неговата половинка, ами не, аз не бих търпяла такова унижение. По-добре сама да си, ще намериш друга половинка след време, но да си си запазила достойнството и да си чиста пред съвестта си,че си опитала да си промениш титлата 'съквартирантка' за уикенда и не се е получило. В резултат ще си си тръгнала с гордо вдигната глава, а не унижена, наранена и неоценена. Надявам се съм била полезна на авторката

# 19
  • Мнения: 12 473
Въпросът се поставя ребром, с ясни и конкретни изисквания от теб. И ако не ги приеме - с изнасяне и прекратяване на тези абсурдни отношения.

# 20
  • Мнения: 41 057
Човекът си има приоритети и най-висок такъв има детето му, ти идваш след това. Той ти го е показал ясно, а ти си избираш дали те устройва или не. По принцип не го съдя, той показва отговорност. Но от твоя гледна точка ти се явяваш втора цигулка, а с оглед на младостта ти и липсата на твои деца можеш да се целиш в нещо далеч по-добро.
Обикновено за разведените жени с дете казват, че са "с ремарке" и поради този свой недостатък трудно си намират добър партньор. При теб обаче съвсем парадоксално той е с ремарке, а ти си в добра позиция, но въпреки това ти сама се принизяваш и приемаш да те командват и да бъдеш на второ място.
Не мога да ти давам съвет, сам си реши дали това те устройва. Мъжът поне не те лъже и е съвсем честен. Повече не можеш да искаш от него. Не той те мачка, ти сама се мачкаш, а той само се възползва от това.

# 21
  • Мнения: 362
an3liq6 няма за какво да ми благодариш, изказвам ти мнение и съвет какво можеш да направиш, за да видиш дали си струва да продължиш с този мъж. Просто гледай реакция и сама ще видиш дали има сериозни намерения по принцип, или просто те манипулира. Но пази себе си , да не останеш излъгана и наранена най-вече накрая. За 3 г. трябва да е решил вече какво иска с теб-задълбочаване на отношенията ви (не говоря задължително за брак, но да сте заедно като семейство, да има "ние" , не "ти" и "аз") или чиста доза манипулация и да върви там връзката, колкото да има.

П.с. има много двойки с деца от предна връзка/брак, без значение мъжа ли ще е,или жената. Но пак съумяват да създадат семейство, да си имат общо дете/деца и т.н.без никой да е втората цигулка. И децата от другите връзки са окей с това. Всичко е до тертип и начин на мислене и действие.

# 22
  • Мнения: 10
Да, аз в момента съм студентка и не ми се иска на този етап да имам деца, не се чувствам готова, а и както е ясно изпитвам колебания към човекът с който съм.
Неговият план е да изчакаме докато дъщеря му се светне, че сме заедно(демек още 2-3 години по мои сметки). Иначе съм го питала дали иска деца и ми е казвал, че допреди не е можел да си го представи, но сега иска…Много е оплетена цялата ситуация, за мен е много наранен, има я и дозата манипулация, да зная…Но все си мисля, че не трябва да е толкова усложнено всичко, от месеци наред усещам, че е време да си тръгна…Мислех, че поне като заживеем заедно ще и каже и ще се променят нещата, но скоро става 1 година…

Здравейте,

На 25 години съм, а приятеля ми на 34…Заедно сме от три години, а живеем заедно от една. Живеем в чужбина, така и се запознахме и веднага пламна искра. Обичаме се много и се разбираме, с изключение, че неговия характер на моменти е доста доминантен, а и вероятно заради голямата разлика в годините ни, някак все се опитва да ме подчини на собствените си привички и в негова угода.
 ...
Вие планирате ли някакво развитие на отношенията си? Живееш вече цяла година с този човек. Говорите ли за общо бъдеще? Той хубаво има дете, но ти нямаш.
С момиченцето разбираш ли се? Тя харесва ли те?

П.П. С Динчо сме питали едновременно едно и също. Simple Smile

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 385
Пълен абсурд... Не очаквай нищо сериозно от този мъж, и не си губи времето. Три години не посмял да каже на дъщеря си, че сте във връзка, как очакваш, че би предприел нещо повече с теб, като да имате дете, например? После и бебето ще трябва да криете в килера.

# 24
  • Мнения: 41 057
Колкото повече време минава, толкова дъщерята ще расте и ще става по-сексуално осъзната. Сега просто ревнува, но после ще бъде наясно какво правите в кревата. А децата много мразят идеята как родителите им правят секс с чужд човек. Може би момчетата мразят повече идеята чужд мъж да чука майка им, а момичетата идеята друга жена да спи с татко им, но толкова по-зле за теб. И щом сега дъщерята е ревнива, не виждам изгледи нещата да се оправят в близкото десетилетие.

# 25
  • Мнения: 658
Поговори с приятеля си, че след 2 години не е хубаво да продължава да спи с дъщеря си, защото момичетата влизат в пубертета.
Не мога да разбера, какво искаш той да й каже за теб? Някак е много ясно, дори и за детето, защо трябва се назовава?

# 26
  • Мнения: 10
И той ми е казвал така…Че нямало нужда, защото тя си знаела…Ами точно зарди това спане, противно ми е това нещо, не го намирам за нормално…Хайде добре разбирам, че винаги ще му р на първо място, но това вече е прекалено…

Поговори с приятеля си, че след 2 години не е хубаво да продължава да спи с дъщеря си, защото момичетата влизат в пубертета.
Не мога да разбера, какво искаш той да й каже за теб? Някак е много ясно, дори и за детето, защо трябва се назовава?

# 27
  • Мнения: 31 809
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy

# 28
  • Мнения: 1 131
Детето знае и няма нужда да чакате години да се усеща. Но то играе ситуацията, така както сте я представили и и е по-удобно така.
Ако мислиш, че след 3г едно дете ще предизвика само разговор и ще ви даде"позволение" да сте двойка-няма. След няколко години отношението към теб като изнасяща се на дивана, отстъпваща и правеща компромиси, ще се е затвърдило и няма да можеш да го промениш. Отношението на дъщеря му към теб и мястото, което ще ти отреди се диктува от баща и. По обратния път няма да стане.
Аз бих ходила някъде за уикендите - на обучение, на вила с приятелки, събиране в друг град със състуденти. Нещо такова, за да покажа, че имам право на избор.

# 29
  • Мнения: 12 808
Касандра, според мен трябва да го пита ако имат общо дете дали да му кажат, че авторката го е родила Joy
Simple Smile
Доста наивно от страна на бащата да си мисли, че детето е толкова глупаво. Но да спи с него в едно легло не е редно. Тя с майка си спи ли, или си има стая и легло? Голямо момиче е, не е бебе.

А за доминантността, той може да иска да се налага за някои неща, това всеки човек го иска. Въпросът е ти дали поддаваш. От написаното оставам с впечатление, че успяваш да отстоиш себе си.

Общи условия

Активация на акаунт