Русия 2

  • 147 255
  • 1 946
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 12 418
Скрит текст:
Пак да ви обясня. Съдът е постановил, че плащането в рубли не е задължително. Ние сме опитали да платим според договора в евро. Те са ни върнали парите. Ние сме напълно изправни. Знам, че обичате да разпространявате кремълски тези.

Указът, приет за форсмажорно обстоятелство, не е ли точно схемата, по която се състои плащането в евро, при което руснаците получават рубли /т.е. 2-те сметки на купувача/ , и с която ние не се съобразихме?
Може ли цитат от решението, че указът е приет за форсмажорно обстоятелство? Аз предпочитам да не приемам думите на лъжливото овчарче Газпром за чиста монета, но някой може да се води по лични пристрастия.
Как може форсмажорното обстоятелство и неговата реакция да са едно и също нещо? Това е все едно да откраднеш нещо и после да кажеш, че кражбата е форсмажорно обстоятелство, което извинява кражбата.

Когато го публикуват, ще го видим. Засега само си спекулираме с това кой какво казал.  Според мен от оскъдното съобщение на Gasum става ясно само, че развитието по иска май не е точно каквото им се иска, а за какво ще се договорят може и да не научим.

ПП От резолюцията доколкото разбирам трябва да произтече някаква законова рамка за определянето на държави като спонсори на тероризма от страна на ЕС и изработване на някакъв регламент какво следва от това определяне.

Последна редакция: ср, 23 ное 2022, 19:30 от Vapor

# 91
# 92
  • Мнения: X
Скрит текст:
Пак да ви обясня. Съдът е постановил, че плащането в рубли не е задължително. Ние сме опитали да платим според договора в евро. Те са ни върнали парите. Ние сме напълно изправни. Знам, че обичате да разпространявате кремълски тези.

Указът, приет за форсмажорно обстоятелство, не е ли точно схемата, по която се състои плащането в евро, при което руснаците получават рубли /т.е. 2-те сметки на купувача/ , и с която ние не се съобразихме?
Може ли цитат от решението, че указът е приет за форсмажорно обстоятелство? Аз предпочитам да не приемам думите на лъжливото овчарче Газпром за чиста монета, но някой може да се води по лични пристрастия.
Как може форсмажорното обстоятелство и неговата реакция да са едно и също нещо? Това е все едно да откраднеш нещо и после да кажеш, че кражбата е форсмажорно обстоятелство, което извинява кражбата.

Когато го публикуват, ще го видим. Засега само си спекулираме с това кой какво казал.  Според мен от оскъдното съобщение на Gasum става ясно само, че развитието по иска май не е точно каквото им се иска, а за какво ще се договорят може и да не научим.

ПП От резолюцията доколкото разбирам трябва да произтече някаква законова рамка за определянето на държави като спонсори на тероризма от страна на ЕС и изработване на някакъв регламент какво следва от това определяне.
Единственото категорично нещо в оскъдното съобщение на Газум е, че според съда те не са длъжни да плащат в рубли. Дали им се иска или не, струва ми се, е обект на лични тълкувания.

# 93
  • Мнения: 21 789
Форсмажорът е войната, а указът урежда как да се изпълнят задълженията при новите обстоятелства.

Форсмажор е обстоятелство, събитие на) непреодолима сила - обстоятелство (събитие) изцяло зависещо и дължащо се на непредвидими или непрогнозируеми събития или фактори, независещи от волята или действията на едно или повече лица и в този смисъл неподлежащи на предотвратяване

Би било странно,  войната, която си започнал да ти се признае за форсмажор.

# 94
  • Мнения: X
Може би имат предвид санкциите като форсмажор, но този аргумент не важи, защото никой не им е спирал плащанията в договорената валута, промяната произлезе от тях. Така че не виждам как ще се позовават на нещо, което самите те са сторили. Доста странен съд би уважил такава претенция.

# 95
  • Мнения: 12 418
Скрит текст:
Скрит текст:
Пак да ви обясня. Съдът е постановил, че плащането в рубли не е задължително. Ние сме опитали да платим според договора в евро. Те са ни върнали парите. Ние сме напълно изправни. Знам, че обичате да разпространявате кремълски тези.

Указът, приет за форсмажорно обстоятелство, не е ли точно схемата, по която се състои плащането в евро, при което руснаците получават рубли /т.е. 2-те сметки на купувача/ , и с която ние не се съобразихме?
Може ли цитат от решението, че указът е приет за форсмажорно обстоятелство? Аз предпочитам да не приемам думите на лъжливото овчарче Газпром за чиста монета, но някой може да се води по лични пристрастия.
Как може форсмажорното обстоятелство и неговата реакция да са едно и също нещо? Това е все едно да откраднеш нещо и после да кажеш, че кражбата е форсмажорно обстоятелство, което извинява кражбата.

Когато го публикуват, ще го видим. Засега само си спекулираме с това кой какво казал.  Според мен от оскъдното съобщение на Gasum става ясно само, че развитието по иска май не е точно каквото им се иска, а за какво ще се договорят може и да не научим.

ПП От резолюцията доколкото разбирам трябва да произтече някаква законова рамка за определянето на държави като спонсори на тероризма от страна на ЕС и изработване на някакъв регламент какво следва от това определяне.
[/quote
] Единственото категорично нещо в оскъдното съобщение на Газум е, че според съда те не са длъжни да плащат в рубли. Дали им се иска или не, струва ми се, е обект на лични тълкувания.

Възможно да си права. Възможно е целта на иска им да е била да продължат преговорите с Русия.

Кой аргумент важи и кой не вероятно е определил арбитражният съд и ще го прочетем в решението.

# 96
  • Мнения: X
Много странно съждение. Подаваш иск, защото искаш да склониш някого към преговори?

# 97
  • Мнения: 8 577
Да, хубаво ще е колежката, която живее там да даде линк към съдебното решение, опитах да търся набързо, но са на шведски.

Не виждам коментари на обявяването на Русия за терористична държава, и какво ще произтече от това.
Русия не е обявена за терористична държава.Как да коментираме твоите измислици

# 98
  • Мнения: X
Да де, само спонсорира терористи.
Поредното безгръбначие на брюкселските чиновници. Но все  пак примката се затяга.

# 99
  • Мнения: 15 960
Може би имат предвид санкциите като форсмажор, но този аргумент не важи, защото никой не им е спирал плащанията в договорената валута, промяната произлезе от тях. Така че не виждам как ще се позовават на нещо, което самите те са сторили. Доста странен съд би уважил такава претенция.
Но нали можеха да им блокират сметки в чужда валута, затова и поискаха в рубли.

# 100
  • Мнения: X
Може би имат предвид санкциите като форсмажор, но този аргумент не важи, защото никой не им е спирал плащанията в договорената валута, промяната произлезе от тях. Така че не виждам как ще се позовават на нещо, което самите те са сторили. Доста странен съд би уважил такава претенция.
Но нали можеха да им блокират сметки в чужда валута, затова и поискаха в рубли.
Но никой не им е блокирал точно сметките за Газпром. Знам, че руснаците са по превантивните удари, но едва ли това е правен аргумент.

# 101
  • Мнения: 15 960
Едва ли са мислели, че руснаците са си казали - я да видим сега, след като ни откраднаха валутния резерв, дали ще ни блокират и сметките на Газпром  и после ще решим.

# 102
  • Мнения: 12 418
Много странно съждение. Подаваш иск, защото искаш да склониш някого към преговори?

И аз не вярвам да е така, но според съобщението на Gasum това е резултатът.

# 103
  • Мнения: X
Резултати и намерения са различни неща.

# 104
  • Мнения: 8 577
Да де, само спонсорира терористи.
Поредното безгръбначие на брюкселските чиновници. Но все  пак примката се затяга.
Да ,около ес !А къде е Урсула,след разкритията за мъжа и нещо се покри.Ех,тез славни европейски смешчаци😂

Общи условия

Активация на акаунт