Кой какви сериали гледа?- Новини, премиери, обсъждане - тема 36

  • 40 393
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 244
Благодаря за новата тема. Изгледах първия епизод на новия сериал на Гийермо дел Торо - Cabinet of curiosities. Добре направен, но нещо хорър тематиката хич не е моето, а накрая на епизода имаше трейлър за сериала със сцени от другите епизоди и със сигурност реших, че не бих го продължила. Но пък който си пада, може би е находка.
Гледа ми се нещо тип От местопрестъплението, с криминални случаи във всеки епизод, набелязах си Bosch, някой гледал ли го е?

# 16
  • София
  • Мнения: 1 374
Изгледахме SAS Rogue Heroes. Въпреки, че е на военна тематика е страхотно направен. Има екшън, динамика, хумор, страхотна игра. Личи си, че е от създателя на Peaky Blinders. Препоръчвам.

# 17
  • Мнения: 301
Аз съм върл фен на книжния Бош и съм си набелязала сериала. Отзивите от фенове на книгите са повече от положителни, така че смело гледайте.
Иначе аз изгледах the Outsider - добра екранизация по Кинг.
Сега умувам дали да си причиня Supernatural, вероятно съм от малкото хора, които не са го гледали, но тези 15 сезона ме притесняват.😃

# 18
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Гледат се много  бързо. Аз лятото почнах наново да го гледам, че го гледах от 2007 година до края му и не помнех много серии. Стигнах бързо до десети сезон. Сега почивам малко и гледам други.

# 19
  • Мнения: 3 149
Бях започвала да гледам Bosch, когато излезе, не знам защо спрях, като ми харесваше и е точно стилът криминални сериали, които ми допадат. Наскоро тук някой заговори за нов сезон и ми напомни за него и скоро ще го започна пак.

Снощи не се сдържах и пуснах The Peripheral - как съм пропуснала, че е с Клоуи Грейс Морец, толкова ми е любима. Изгледах 2 епизода, заявката е много силна за момента, дано продължи да надгражда.

# 20
  • Down south
  • Мнения: 7 680
"The Secret of the Greco Family"
 (El Secreto de la Fаmilia Greco)
Netflix
Нов сериал, базиран на реална история.
Интересен е.

Благодаря за новата тема!

Последна редакция: нд, 13 ное 2022, 18:25 от Daylily

# 21
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Нов сериал със Силвестър Сталоун Tulsa King

ПОДНОВЕНИ

 Bad Sisters
The Empress
The Watcher
Dahmer — Monster: The Jeffrey Dahmer Story  за два сезона

СПРЕНИ
A Million Little Things февруари излиза последният сезон
 Carnival Row с втори сезон приключва
Westworld

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 1 127
Благодаря за новата тема. Изгледах първия епизод на новия сериал на Гийермо дел Торо - Cabinet of curiosities. Добре направен, но нещо хорър тематиката хич не е моето, а накрая на епизода имаше трейлър за сериала със сцени от другите епизоди и със сигурност реших, че не бих го продължила. Но пък който си пада, може би е находка.
Гледа ми се нещо тип От местопрестъплението, с криминални случаи във всеки епизод, набелязах си Bosch, някой гледал ли го е?

Да, аз съм го гледала Бош, както и съм изчела всички книги от поредицата. Има малки разминавания с книгите, но не са дразнещи и нямат чак такова отношение към цялата история. То реално сюжета на поредицата се развива през период от 15-20 години, което в сериал няма как да разтегнат. Добре е направен сериалът, Тайтъс Уеливър чудесно подхожда за ролята на Хари Бош, хареса ми определено.

# 23
  • Berlin
  • Мнения: 11 259
За Criminal Minds - четох, че ще е  една история за целия сезон. По време на Ковид някакъв сериен убиец прави мрежа от серийни убийци и след като нещата потръгват пак нормално, започват да го разследват. Сигурно чрез няколко случая ще направят връзката и така, това ще е. На ме че и Ходж ми липсваше, ама го махнаха (май не се работило добре с него). Шемар Мур също много липсваше, а последните двама нови ми бяха като кръпка.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 40 763
Снощи почнах и изгледах първи сезон на Заливът/The Bay, английско крими. Хареса ми...има още 2 сезона.

Гледах и Другият/The Outsider и той ми хареса, ама има крийпи моменти Simple Smile

# 25
  • София
  • Мнения: 2 020
След поредната серия на втори сезон на "Белият лотос",
искам да споделя, че много, много ми харесва. Радвам се,
че вторият сезон по нищо не отстъпва на първия, според мен.
Дори някак по-динамично, по-завладяващо ми върви историята,
а героите харесах от първия път, както и избраните актьори.

# 26
  • Мнения: 10 991
И на мен много ми харесва "Белият лотос" (лотус). Голите сцени понякога са в повече, но има интересен хумор, повечето пъти черен.
Странно, че се повтарят някои от актьорите/героите, а в същото време действието се развива в Италия, не в Хаваи. Очаквах вторият сезон да е продължение на първия, все пак онова момче, избяга от летището и се върна на острова, не разбрахме какво стана.

# 27
  • addicted
  • Мнения: 1 083
Трейлър на новия спинофф на Yellowstone



Нямам търпение Heart

# 28
  • София
  • Мнения: 910
За Criminal Minds - четох, че ще е  една история за целия сезон. По време на Ковид някакъв сериен убиец прави мрежа от серийни убийци и след като нещата потръгват пак нормално, започват да го разследват. Сигурно чрез няколко случая ще направят връзката и така, това ще е. На ме че и Ходж ми липсваше, ама го махнаха (май не се работило добре с него). Шемар Мур също много липсваше, а последните двама нови ми бяха като кръпка.

Прочел съм това-онова по темата. Махнаха го, защото е влязъл в доста разгорещен спор с хора от продукцията /май режисьорът, но не съм сигурен/. Казано по нашенски яко са се поовикали един друг на снимачната площадка. После се е извинил за избухването си, но явно не са му простили. Друг е въпроса колко тъпо сценаристите отиграха махането му от сериала. Ясно е, че е било извънредно решение, т.е. не е планирано предварително, но първо да заявиш, че е на специална операция, после пък да се отметнеш, че бил в програмата за защита на свидетели заради актуалния убиец, преследващ екипа /знаейки, че същият в крайна сметка ще бъде убит, както винаги правят в тоя сериал с по-сериозните заплахи/ и когато това стана, се оказа, че му било харесало да е в програмата и извън екипа, т.е. нямало да се връща.

Измисли едно конкретно оправдание и си го поддържай! Можеха още в началото да заявят, че:
1. е бил убит зад кадър. Няма да е първия такъв. Така или иначе актуалният неадекватник имаше някаква фиксация към него и дори уби жена му преди сезони. Ще има някоя и друга серия с "негови роднини, сина му и т.н." - ето ти материал за времето, в което не гледаме поредния психар в действие!
2. е бил повишен, получавайки отдавна желан пост и напуска екипа.
3. се е пенсионирал, донякъде и заради заплахата, която тегне в дадения момент над семейството му.
4. да, прословутата Програма за защита на свидетели! Отива там и няма да се връща! Сетил се е, че има дете, което да пази от превъртели типове. Време беше!

Личи си кога сценаристите не са особено умни и действат както им дойде. Сериалът разчиташе на това хората да гледат поредния извратеняк, на който му е хрумнало да измъчва хората по особено садистичен начин /за доброто на човечеството се надявам повечето случаи да са измислени от един и същ човек, имащ нужда от помощ - мнооооого помощ/. Толкова за сериала, че се отплеснах!

# 29
  • Мнения: 3 149
Направих грешката да изръшкам излезлите епизоди на The Peripheral и сега съм в режим на чакане на следващия. Не мога да кажа, че е уау, но определено е изпипан, с красиво и въздействащо интро, добре подбрана музика, каст на ниво (брат и сестра Фишър са бижу) и най-важното - държи те в напрежение и не се разсейваш да си провериш телефона. Не съм чела книгата и ми е интересно дали историята ще приключи в този сезон или ще има продължение.

Общи условия

Активация на акаунт