Нашите сладки ЮЛЧЕТА 2021 - тема 2

  • 4 784
  • 139
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 231
Има няколко статии в интернет на майки инфлуенсърки и дават идеи за такива места. Кафета, ресторанти, градини с обособен детски кът. Някои места изглеждат доста добре. За София това си е голямо предимство. Да има такива места, в които да се мушнеш в лошото време. При нас, в малкия град, няма… и стоим постоянно вкъщи или обикаляме по баби, приятелки да минава времето Grinning  нямам търпение пак да е пролет/лято..

Явно няма да намеря гледачница на детето и ще си бъде с нас.. при мисълта, че трябва да влезем в джъмбо косата ми се изправя Grinning той в лидъл едва издържа 20 мин..

# 46
  • Мнения: 1 073
Ето ти една бизнес идея 😝
Абе да си призная беше ми попаднала някаква реклама на почасова занималня и за най- малките, докато търсех ясла за дъщеря ми. Ще се опитам да я намеря, но просто нямам отзиви за нея и не знам. Ако намеря ще ти пиша на лично 🙂

# 47
  • Мнения: 231
Супер, много ще съм благодарна. И да не намеря няма проблем, поне ще е забава. А били ли сте в музейко ? Има ли интересни неща за малките или е за по-големи дечица ?

# 48
  • Мнения: 1 073
Оооо, има, има, малката се побърка от кеф, има бебешки кът там, но и нещата за големите са много интересни както за най- малките така и за нас 😄. Ние с ММ щяхме да се изядем кой да тича след детето, кой да експериментира, хахаха

# 49
  • Мнения: 108
Здравейте, включвам се в въпрос, вашите юлчета говорят ли вече и какви думички казват?

# 50
  • Мнения: 337
Моето казваШе мама, баба, тата, айде, ам ам, да, не и изведнъж само ръмжене и сочене и ЪЪъ ъъъъъъъ. Но пък разбира абсолютно всичко което му кажа и помоля да направи. И аз се чудя, имам ли основание за притеснения!?

# 51
  • Мнения: 1 033
Моята казва само Ам ам, дай, на, и "уа" за вода. И аз се притеснявам.

# 52
  • Мнения: 177
Според мен по-важно е да разбират какво им говорим,например като кажеш подай ми топката да вземе и да я подаде и така нататък. Всяко дете се развива различно и според мен това че ме ви говорят не значи,че не разбират. Моя приятелка сега беше водила детето й на 18 месеца на консултация и педиатъра е казал,че вече трябва да прави изречения поне с 2,3думи 🤷🏽♀

# 53
  • Мнения: 80
Детето ми доста си говори,  но на нейния си език. Казва няколко думички и толкова.
Като гледам покрай мен как повечето деца около нас дума не обелват, въобще не се притеснявам.
Виждам че разбира , изпълнява елементарни команди , посочва предмет като го назова- това ми е достатъчно.

# 54
  • Мнения: 177
Детето ми доста си говори,  но на нейния си език. Казва няколко думички и толкова.
Като гледам покрай мен как повечето деца около нас дума не обелват, въобще не се притеснявам.
Виждам че разбира , изпълнява елементарни команди , посочва предмет като го назова- това ми е достатъчно.
Именно! За това говоря. Няма място за притеснение. И мойто говори много,но почти нищо не разбирам какък наскоро разбрах,че е камък гол-топка и така на неговия си език

# 55
  • Мнения: 1 073
Всяко бебе се развива различно, това сме го казвали многократно, много зависи от хиляди неща - игрите, полезното време с родителя, телевизия, различните езици, фината моторика и просто самото темпо на детето. Наистина някои бебета на година и половина вече сглобяват изречения. Аз водя моята дребосъчка на занималня и там ни дават много съвети за игри стимулиращи фината моторика и говора, много е интересно, ако имате желание мога да дам идеи. Малката се забавлява страшно, от както ходи доста думи използва, вече казва много просто изречения от две думи "бау бау ела", " баба иде" само да кажа че вече върви към 18 месеца, защото нали се роди по-раничко. Но дължа този прогрес основно на занималнята, нито съм някаква свръх вглабена майка, даже бих казала, че често съм супер изморена и пълноценното ни време леко куца. Изпитвам голяма вина, ноооо просто не мога, особено сега, когато две седмици беше болна и главата ми гръмна да мисля какви ли не занимания. Шапка свалям на всички дами тук, които изкарват и втората година майчинство плътно с детето, машини сте!

# 56
  • Мнения: 337
Ще се радвам на идеи 😁 аз прекарвам времето си ежеминутно с него. Никой никога не ми го е гледал за час. Говоря постоянно, играем си, песнички гледа не всеки ден и най много за 30 минути. Явно не е достатъчно. Не говори и това е на една година и четири месеца е.

# 57
  • Мнения: 90
Лиилоо, къде водиш малката (може и на ЛС)?

# 58
  • Мнения: 298
Моето детенце е на 1,5г.вече,има 5-6  думи които казва и разбирам,всичко друго е на бебешки и по цял ден повтаря едно и също.От около седмица започна да ми отговаря с "Да" и "Не" като го питам нещо,но не всеки път.
Мисля ,че на този етап е по-важно да ни разбират какво говорим и да изпълняват прости команди.
Мен повече ме притеснява,че почти с нищо не се заиграва,как ще я развиваме тази финна моторика не знам.По цял ден само се катери по мебелите и докато се обърна вече е на стола прав и скача и ми се изправя косата.Също така много харесва да бута количките и да отваря шкафове и да вади разни неща.

# 59
  • Мнения: 723
Лиило, искам да те помоля да споделиш коя е занималнята, която посещавате, ако е в София и ако ти е удобно и имаш време да споделиш някой от упражненията, които ви дават 🙂

Общи условия

Активация на акаунт