Нашите сладки ЮЛЧЕТА 2021 - тема 2

  • 4 891
  • 139
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 182
Иска ми се да отида на йога, фитнес, хора, но няма, няма кой да ни помага.
 Всичко ще мине. Времето е депресивно и се чудим и маем какъв кусур да си открием. 😄
Интересното е, че винаги след време си се смея на мрънканиците ми и все си викам колко проста съм била, та да се къхаря за глупости.

# 76
  • Мнения: 105
С риск да прочета " суха кучка" 😂 аз съм другата крайност, кантара показва често 45кг мърдам до 47 и няма и няма качване повече. Не е никак приятно да ходиш като чучало и стари познати да те питат " да не си болна от нещо иди на лекар 😒
И ние минахме надявам се през грипа и това седене вкъщи ме напряга много. Първо че е студено сега, а и във Варна е доста ветровито. Често докато стане следобед от сън и закуси вече е тъмно. Сега за разнообразие излиза някакъв обрив, който никой не знае от какво е. Вмомента съм в две състояния - чистене и готвене тъй като спряхме кухнята временно. Ще закача снимка ако някой има представа от какво може да е да ми сподели. Другата седмица сме на алерголог, но мисля че няма да минем без тест.

# 77
  • Мнения: 182
Да дам от моите килца? На мен ми задават въпрос, още ли кърмиш? Стига си кърмила, че виж, още не можеш да влезнеш във форма! 😊 Да се чувствате добре е важно!
Тези пъпчици наистина са интересни. Пожелавам ви докато отидете на лекар да са изчезнали!

# 78
  • Мнения: 177
Може ли майките,които вече са пуснали децата на ясла да споделят малко повече за това за колко време свикнаха? Колко пъти ги оставяхте само до обяд? Спят ли там? Вечер как сте с режима? С желание ли се случват нещата? Боледуват ли? Ние от другия месец живи и здрави тръгваме,та на мене ми е много притеснено! Махнахме бибата поне,че моят беше много пристрастен! Колкото до килограмите моят синковец не ме оставя да кача и един килограм 😅 само търчим на някъде,просто за секунда не сяда. Забременях 48,влязох да раждам 68,сега съм 49-50,но определено и 48 да бях не изглеждам по същия начин. Влизам си в дрехите,но не ми стоят,както преди да забременея! Кажете как сте със зъбите,че нас ни мъчат едни кътници и няма пробиване вече 2ри месец е кошмар?

# 79
  • Мнения: 274
Здравейте и от мен! ☺️
Mari92, на мен ми прилича на ухапване от насекомо това, дали е възможно?!
Да ви споделя и аз за килограмите... Края на Юли ходихме на море с приятели. Когато си облякох банския и се погледнах в огледалото ми се дорева.. Знаех, че имам да свалям, ама не очаквах точно това да видя 😄 Ужас! Това беше събитието, което ме мотивира да започна да правя нещо по въпроса. Започнах да ограничавам храната, броя калориите (все още го правя иначе се отпускам много) с едно приложение. Следобяд, когато зверчето заспи си отделям 30мин. и правя едни 20 минутни тренировки на Румяна Илиева с по 5 мин. разгряване и разтягане. Има ефект, свалих си излишните килограми и се чувствам доста добре.
Кърменето го спряхме около годинката. Той накрая просто се приспиваше и реших, че е време.. въпреки, че ми беше мъчно (лекичко).
За яслата и на мен ми е интересно, мисля че вече му е време, вкъщи сме повечето време само двамата и той направо пощурява. Там поне ще има с кого да играе. Може и на гърне да се научи да ходи, защото на мен категорично ми отказва да го използва. Сяда и нищо не прави, после в памперса. Но и на мен ми е притеснено, как се оправят тези хора с толкова малки деца на едно място... Хранене, рев, приспиване..

# 80
  • Мнения: 182
Бихте ли споделили приложението?

# 81
  • Мнения: 274
Бихте ли споделили приложението?
Калориен калкулатор се казва с червена ябълка, но предполагам и всеки друг ще върши работа.

Последна редакция: пт, 03 фев 2023, 22:42 от SummerStorm

# 82
  • Мнения: 231
Аз миналото лято свалих доста кг, но сега зимата пак си ги качих. Та сега съм колкото си забременях-61… А искам да сваля 5-6кг. Не мога да си закопчая дънките. Чувствам се дебела и грозна и смятам първо да направя житния режим и после да изключа малко по малко вредните храни. Че лятото пак ще ме е срам да облека рокля Grinning
Моя син го записах за септември в яслената групичка в детската градина. До тогава ще си се гледаме. Как магнахте бибата ? И моя е много пристрастен. През деня я крия и не я давам изобщо. Но стане ли време за съм си я търси. Пробвах на няколко пъти да не я давам. Издържам 20 мин рев и пак я давам 😁 може би трябва да съм по-стриктна.
С гърнето също нямаме никакъв успех. Даже спрях да го слагам. Сяда за 1 секунда и става и тръгва на някъде. Пробвах с книжки, играчки, песни, говоря му много какво и как се прави, но не. Не иска.

# 83
  • Мнения: 337
И ние нямаме успех ни с гърне ни с биба. Пробвах всички известни за мен методи, но нямам успех. И не говори....само елементарни неща, като основно е Не не не!

# 84
  • Мнения: 80
Дъщеря ми последните два месеца постоянно беше с биба- денем и нощем. Изкара 16тия зъб и просто я скрих и повече не съм давала. Голям тормоз беше както за мен , така и за нея. Тя реве, аз с нея.
Всичко отмина за една седмица. Вече 3та седмица е без биберон. Времето за заспиване се увеличи, вече не си ляга в 20:30 вечер , но не съжалявам.

# 85
  • Мнения: 231
Предполагам ужас ще е и при нас да му я махна. Той си играе с рингчето на бибата и така се приспива. И ме притеснява това, че и сега заспива трудно (ако на обяд е станал след 15:30-16:00 вечер ляга след 22:30). Представям си ако тръгна да я махам сигурно ще си размеши режима тотално… събирам още малко смелост и ще направя опит Grin
А вашите деца с какви играчни най-много играят ?
Тъй като ще е много студено тези седмици и ще сме си повече вкъщи искам да му сменя играчките с нови, защото с абсолютно нищо не си играе. Само тича, скача, мята се по дивани, столове и свят ми се завива 5-6 часа да се гоним 😁

# 86
  • Мнения: 8
Моето мнение е, че това е много лошо и вероятно попива. Дечицата са гъби и всичко, което виждат им се отразява. Дори ако друго дете удари вашето, то може да копира след време това действие. Тук е въпроса, чрез игри и говорене да се каже, че това не е хубаво. Ние примерно играем много с плюшено мече и разиграваме сценки, примерно едното мече удря другото и дъщеря ми трябва да го успокои и обяснявам, че това е много тъжно, лошо и не трябва да наранява. Така и процедирам с гърнето, често слагаме мечо на гърне да ака, даваме му да яде, приспиваме и какво ли не. При нас има ефект. Нея много я бият по площадките, случвало се е и тя да посегне, но е било веднъж и веднага започнахме да говорим, после се извиняваше на детето. Признавам, че на мен ми е трудно да реагирам, когато я ударят. Тя доста плаче, успокоявам я, но не знам какво да направя за да не се озлоби, да не започне да я е страх, но тя основно повтаря агресията върху мен и така - игрите помагат, които казах, поне в нашия случай.
Здравейте!
 Късно коментирам, но казвате, че "много я бият по площадките"??? Къде се случва това, кой град и район?

# 87
  • Мнения: 1 035
Здравейте, момичета! Отдавна не съм влизала да чета и ние сме още с биба, просто нямам сили да я махна, вечер и без това седи до 02:00-03:00, просто се провалих, като родител нямам сили вече 😭😭. Немога да оправя пустият режим. Тормози ме и че не говори, казва само "ам, ам", "уа" за вода, "ка" за топка, "каши", че се качва на дивана и "не", но не-то по-скоро го "изръмжава". Толкова ми е притеснено и ме е страх. Вашите говолят ли вече?

# 88
  • Мнения: 263
Здравейте, момичета! Отдавна не съм влизала да чета и ние сме още с биба, просто нямам сили да я махна, вечер и без това седи до 02:00-03:00, просто се провалих, като родител нямам сили вече 😭😭. Немога да оправя пустият режим. Тормози ме и че не говори, казва само "ам, ам", "уа" за вода, "ка" за топка, "каши", че се качва на дивана и "не", но не-то по-скоро го "изръмжава". Толкова ми е притеснено и ме е страх. Вашите говолят ли вече?

“Говоренето” на тази възраст е много широко понятие, което е индивидуално за всяко дете.. гледа ли телефон или детски? Четете ли книжки? Моят господин постоянно повтаря всичко, говори доста, гледа песнички по 10-15 минути на ден- признавам си, когато стане много напечено, но пък книжките са му на 1 място и компенсираме доста.
Тази биба вече не знам какво ще я правим.. през деня не я търси, но стане ли време за сън си я иска. Опитвала съм с “няма я”, “хайде да я дадем на бебето” и подобни, но изпада в страшна истерия.

# 89
  • Мнения: 290
Здравейте, момичета! Отдавна не съм влизала да чета и ние сме още с биба, просто нямам сили да я махна, вечер и без това седи до 02:00-03:00, просто се провалих, като родител нямам сили вече 😭😭. Немога да оправя пустият режим. Тормози ме и че не говори, казва само "ам, ам", "уа" за вода, "ка" за топка, "каши", че се качва на дивана и "не", но не-то по-скоро го "изръмжава". Толкова ми е притеснено и ме е страх. Вашите говолят ли вече?

Ако е така всяка вечер - защо не потърсите консултант по сън?
Честно казано, ако зависеше от мен, моето сигурно още щях да го приспивам на ръце обикаляйки. Имаше период, в който имаше регрес, но по стечение на обстоятелствата баща му го приспива 5 дена за дневния сън- и почна пак да заспива без драми.

Сега, ако пак навлезе в период, в които с мен не заспива с часове, пращам баща му за няколко дни и влиза пак в ритъм. Там няма драми, децата са много интуитивни и знаят къде минава номера. Понеже аз не мога да съм твърда с него, това е решението. Не си представяйте, че не го приспивам, за да плаче на друг, той просто с него не плаче и заспива бързо.

Общи условия

Активация на акаунт