🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 18 (Tема 2)

  • 62 389
  • 1 236
  •   1
Отговори
# 1 215
  • софия
  • Мнения: 25 656
Аз имам и машинка за рязане на чесън на дребно, че не харесвам машинките за стискане. Ако трябва да е кашест, имам хаванче.
"Всеки си шета на акъла", казват възрастните хора 🙂

# 1 216
  • Мнения: 2 614
Половината от тия уреди ги имам.
Стоят в един шкаф.
Много по-бързо нарязвам на ръка лук, морков краставица за таратор, отколкото после още толкова време да мия ножчета, капачета и пр.
Подсетихте ме да ги подаря на една позната, която рядко готви, но функцията рязане на лук и др. я делегира на мъжа си, щот ѝ лютяло.

# 1 217
  • София
  • Мнения: 13 899
Значи е като електрически чопър. Не става за таратор и мусака 🤣.
У нас ММ бели картофи и реже лук. Това след като му казах, че искам робот на цената на малка кола на старо.

# 1 218
  • софия
  • Мнения: 25 656
Имам електрически и почти не го ползвам. Според мен прави продуктите по-кашести.

# 1 219
  • София
  • Мнения: 13 899
Ползвам го за лук, моркови, тиква, ряпа, тиквички на рендето. С ножа кълцам ядки.

# 1 220
  • Мнения: 6 008
Ето този чопър реже на кубчета:

Скрит текст:

# 1 221
  • Мнения: 25 811
Половината от тия уреди ги имам.
Стоят в един шкаф.
Много по-бързо нарязвам на ръка лук, морков краставица за таратор, отколкото после още толкова време да мия ножчета, капачета и пр.
Подсетихте ме да ги подаря на една позната, която рядко готви, но функцията рязане на лук и др. я делегира на мъжа си, щот ѝ лютяло.
И аз съм същата. Предпочитам да нареже на бързо с нож отколкото после да мия чопър за половин глава лук.

# 1 222
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Много хитро с перящите прахосмукачки условието и двамата съпрузи да да там. Те струват към 5 хиляди, нали? Не е решение, което можеш да вземеш сам, а те са наясно, че хората масово се чудят как да откажат супер офертата. Иначе не може да съм единствената, която купува 2кг мрежичка лук, накълцва всичко в чопъра и замразява. А по повод колко дълго издържат продуктите в кутиите, препоръчвам Zwilling Save&Fresh, днес изядохме едни перфектно свежи боровинки на две седмици.

# 1 223
  • Мнения: 1 186
Аз ползвам стъклени купи със същия ефект. Правя си заготовки, като настъргани моркови, цвекло и т.н. Държа ги в хладилника по 3-4 дни и са супер свежи

# 1 224
  • Мнения: 28 822
Всичко режа на момента с малкото чопърче, или по големия вариант на Тапеуеър, страшно са ми удобни. В големия вариант направо правя таратора, слегам всичко накуп и готово. Чопъра има и капак и ако остане направо там съхранявам!

https://www.tupperwarejordan.com/en/product-detail/251185/SuperSonicChopperExtra

# 1 225
  • Мнения: 5 008
Аз мия зелена салата и я слагам в обикновен плик в хладилника, издържа ми поне 5 дни.
Кърпата за прозорци само съм купувала, аз не бях доволна, остават капки.

# 1 226
  • Мнения: X
Аз пък държах едни боровинки в кутийката, в която бяха купени и в отделението за свежо съхранение на хладилника. Ядох ги седмица, след като ги купих. Не бяха мръднали.

# 1 227
  • София
  • Мнения: 8 939
За момент помислих, че съм в тема за и против чопърите. И тук там някоя прахосмукачка.
Готвещите следващата седмица са абсолютно непознати за мен с изключение на водещия. Участвали ли са преди в черешката? И наистина се надявам да са по-интересни от последните

# 1 228
  • София
  • Мнения: 13 899
Боровинки са траен плод и изкарват поне 2 седмици в каквото и да са.

# 1 229
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
На мен за марулите ми стана интересно.
Аз имам задръжки да държа дълго време зеленчук в найлон. Едно време казваха, че отделя химикали, които се поемат от храната, но може би зависи от типа найлон/ пластмаса. Купувам пликчета от Икеа, ще го изпробвам.

Общи условия

Активация на акаунт