Септемврийскте джуджета чакат Коледа и 2023 (новоизлюпени септември 2022 🤗 тема2)

  • 15 979
  • 750
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 153
Канари, Сами заради повръщането вече е изцяло на фризовом, само като му дам кърма, дори 40 мл я повръща. Яна е изцяло на кърма, и замръзявам доста, много ми се искаше и двамата да са на кърма, но няма да мъча детето. Важното е да яде, пък дали ам или кърма, няма значение. След последната стачка преди около 3 седмици, дето се оплаквах, че не иска да се храни, вече окончателно не иска да види гърда, започва зверски рев, като му подам, аз го слагах рядко на гърда, за да ми отпуши каналите и да се цедя по бързо, сега лявата гърда няма цедене, отново се цедя с двойна помпа  45 мин и пак имам усещането, че не съм се изцедила както трябва. Confused

Редактирам : утре сме на ваксини, пожелайте ни успех, до сега не са им бити, освен тези в родилното.
И всеки ден водя Сами на рехабилитация, още не може да си държи главата. (на 3+ месеца), оправянето за рехабилитацията е кошмар Grinning

# 61
  • Мнения: 340
Ох, Лизи, като те чета и изтръпвам. Но ти се справяш много добре с двете. Не е лесно да сме майки, хич даже. Ей го моя пак реве, а главата ми ще се пръсне вече.
Пожелавам ти успех утре! А Сами ще се научи да си държи главата Wink .

# 62
  • Мнения: 2 153
Jerry, добре че поне Яна ми е кротка, че не знам какво щях да правя, с две ревливи деца Joy

Ох, Лизи, като те чета и изтръпвам. Но ти се справяш много добре с двете. Не е лесно да сме майки, хич даже. Ей го моя пак реве, а главата ми ще се пръсне вече.
Пожелавам ти успех утре! А Сами ще се научи да си държи главата Wink .

# 63
  • Мнения: 226
Лизи, заслужаваш медал! Не стига, че две, Ами и цедене, и приготвяне на АМ.. Heart
Не знам дали си чела, но пишат, че раниците/слинговете стимулират вратните мускули на бебето да заякнат. Нямам представа дали ще можеш някак да го мушкаш в носилка с твоя график, обаче.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 714
Лизи, да, няма смисъл да го мъчиш, и азьзатовя спрях, и двамата се тормозехме взаимно. Моите съшо са на ам израстнали, чудо голямо. А като спреш да цедиш и за Яна, ще се родиш. Браво на теб! Ако и двете бяха ревливи- пак същото Wink измъкване няма, ще си пореваваш като ти дойде повече и ще продължаваш Simple Smileофициално признавам,че дъм отчаяна от режима(нережима) на моя и че аз съм виновна явно и си закупих курса за режим и самост заспиване. Ще стисна зъби и сега няколко седмици сигурно ще ми се разкаже играта,защото освен че нямаме никакъв режим, той ще се окаже с хронично недоспиване-той просто двнем не може да спи, освен на ръце. Често въпреки това спи 10 мин. И понеже хванах артрит и едва го държа, нещо тр да се направи.

# 65
  • Мнения: 2 109
Борис уж беше спрял със заспиването на ръце и разнасянето, от скоро пак започна, но сега поне редува. Някои дни спи по цял ден, яде, оставям го и заспива, в други по цял ден го разнасяме и спи по 20 минути.
Май ще се окаже и с атопичен дерматит, има сухи петна, взехме направление за кожен и ще ходим другата седмица.

# 66
  • Мнения: 329
И аз се възползвах от курсовете, пък да видим. При нас - цял ден като спи е в раница, а като не спи - на ръце, през ноща- върху мен!! последното му дневно спане и приспиването за нощния сън е ужас- само рев и дране независимо в сликг, в раница, вънка, вътре и какво ли още не. Изхледах курса за режима и вече водя записки 4 ден- е не мога да разбера от къде е проблема, но май ще чакам да минат трите му месеца и ще правя консултация. Днеска му викам на моя "не е ли редно да правим секс вече😂" а той ми отговаря "Кога? Като бебето в при теб или при мен в слинга?" 😳😳😳
И все пак въпреки, че е нож с две остриета , Канари, Преси не иска ли да спи в слинг или носилка или за теб не е окей?
Лизи, да, няма смисъл да го мъчиш, и азьзатовя спрях, и двамата се тормозехме взаимно. Моите съшо са на ам израстнали, чудо голямо. А като спреш да цедиш и за Яна, ще се родиш. Браво на теб! Ако и двете бяха ревливи- пак същото Wink измъкване няма, ще си пореваваш като ти дойде повече и ще продължаваш Simple Smileофициално признавам,че дъм отчаяна от режима(нережима) на моя и че аз съм виновна явно и си закупих курса за режим и самост заспиване. Ще стисна зъби и сега няколко седмици сигурно ще ми се разкаже играта,защото освен че нямаме никакъв режим, той ще се окаже с хронично недоспиване-той просто двнем не може да спи, освен на ръце. Често въпреки това спи 10 мин. И понеже хванах артрит и едва го държа, нещо тр да се направи.

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 21:50 от Pandapanda90

# 67
  • София
  • Мнения: 1 714
Панда, същата работа, да му се не види- рев истерия, кратки спанета никакъв режим, само на ръце- днес седях ксто идиот час и половина и шъшках на всички- първият му сън беше в 3.30! Не е нормално. Ся се гъне върху мен. На мен днес ми е ден 1 от записването. Ще се окаже че е с дефицит на съня, сигурна съм.
Аз някак не мога в слинг- искам да стана да пия вода, да пикая, нещо със слинг не ми се получава...доскоро и кръста ми беше зле, напоследък май позаякна- може да пробвам тоя дни. Чакам да ми доставят и зимно покривало- да излизаме навън със слинг вместо киличка че ся с тия ръце не мога да бутам. Sad никакви фини движения- днес едва юу откопчах колана на коша, че бяхме на ваксина...

# 68
  • Мнения: 2 153
Канари и Сами е зле със съня и много плаче, според мен заради това, че не спи, но на рехабилитацията като го масажират и му правят упражнения, явно се изморява, само го слагам в кенгуруто и заспива за 3 секунди, спи по пътя, после вкъщи си доспива, даже го събличам заспал, а попринцип се събужда само като мина покрай леглото му.

# 69
  • Мнения: 54
И при нас е много трудно заспиването особено през деня. Чудя се как да създам някакво подобие на режим. След ваксината беше още по-зле...

# 70
  • София
  • Мнения: 1 714
Той в киличка няма проблем, в слинг също- спи като пън...но вкъщи ли е...помирише ли легло- край. Ей го и сега не спира да се пъне, поспивам със слушалки с надута музика, защото иначе гп чувам и не мога да мигна...

# 71
  • Мнения: 329
Проблем им е сънят на тия мъничета дано след месец 3 се подобрят нещта от самосебеси, Канари ни нашия само така го приспиваме, като му дойде времето за приспиване го слагам в сликга, за да ми е по- удобно обаче взехме раница. Повивам го някой път за нощното му спане, но оствя ли го - буди се. Амо Преси е недоспал- ще се поизмъчиш със сигурност, ще теябва да го наспиш най вероятно 😕 без значение от начина по който спи, което ще е голям зор . Офф  някакво малко адче се е заформило, да не са ретроградни всички планети се питам🤓😅 Преси на колко стана, Канари
Лизи, възможно ли е да не го изморяваш достатъчно през деня и затова да е проблемен съня

# 72
  • София
  • Мнения: 1 714
Панда, на 2 мес и 1 седмица е. Абе ти как пикаеш и се навеждаш като е в слинга? А не се ли буди? Мен това най- ме тормози, но днес следобед ще пробвам.
Отделно ти как разбираш обясненията за дневен ритуал- преобличаш ли го всеки път?аз ако трябва така, ще откача...мисля по- скоро да го нося в спалнята и да дърпам завеса...знам ли...
Днес станахме според изискванияъа на курса- той е мега ведър,аз съм като ритана зелка. Нощта беше кошмарна и мога да обвиня ваксината, но не беше тя- от 1 до 6 е пръхтял като стар кон и се свива-ще изпадне от кошарата от ритане. Подозирам, че фризовома му действа на корема- по- добре е от нан ар, ама пак е кофти Sad обаче пък не драйфа...и така заспа що годе спокойно в 5.16. Помня този час! Съответно и аз. И в 7:15 трябваше да го вдигна вече, щото нали бебетата трябвало да стават между 6-8 Sad

# 73
  • Мнения: 54
Защо трябва да стават бебетата между 6 и 8?

Ние най-рано в 930 се излюпваме, щото аз го натискам да доспиваме след неспокойна нощ.

quote author=Kanari link=topic=1502127.msg45667393#msg45667393 date=1669963728]
Панда, на 2 мес и 1 седмица е. Абе ти как пикаеш и се навеждаш като е в слинга? А не се ли буди? Мен това най- ме тормози, но днес следобед ще пробвам.
Отделно ти как разбираш обясненията за дневен ритуал- преобличаш ли го всеки път?аз ако трябва така, ще откача...мисля по- скоро да го нося в спалнята и да дърпам завеса...знам ли...
Днес станахме според изискванияъа на курса- той е мега ведър,аз съм като ритана зелка. Нощта беше кошмарна и мога да обвиня ваксината, но не беше тя- от 1 до 6 е пръхтял като стар кон и се свива-ще изпадне от кошарата от ритане. Подозирам, че фризовома му действа на корема- по- добре е от нан ар, ама пак е кофти Sad обаче пък не драйфа...и така заспа що годе спокойно в 5.16. Помня този час! Съответно и аз. И в 7:15 трябваше да го вдигна вече, щото нали бебетата трябвало да стават между 6-8 Sad
[/quote]

# 74
  • Мнения: 329
Свалям клина, сядам и пикам по - бавно обаче - не се буди, в слинг дпи като труп- пробвай, може да се дърпа в началото но свикват 95% от бебетата. От след курса правя следното- преди да го приспивам го нося в спалнята, сменям памперса ( без преобличане) ако не е за смяна му разкопчавам бодито целувам го и го закопчавам, гася една лампа, която той винаги гледа на повивалника, дърпам заведата за да е тъмно, всичко това на пуснат бял шум- слагам го в слинаг възможно най бързо за да не ревне и започвам да обикалям стаята докато заспи- това е ритуала му. Канари според мен не го буди за сега, а само записвай как действа в таблицата, ако е недоспал още повече не го буди. На нас ни е последен ден записки, като единственото което правя е да не го оставям да спи повече от два часа и гледам да го приспивам или при негов сигнал или ако е будувал макс два часа- вечер се случва да будува по 3,4 часа което е ад- мега изнервен е, а сутрин се буди с гърчене в 4,5 часа колики ли са не знам , но е стс затворени очи но неспокоен - рита също като твоя. Та записвай и после ще видиш от къде да започнаш с режима .
Панда, на 2 мес и 1 седмица е. Абе ти как пикаеш и се навеждаш като е в слинга? А не се ли буди? Мен това най- ме тормози, но днес следобед ще пробвам.
Отделно ти как разбираш обясненията за дневен ритуал- преобличаш ли го всеки път?аз ако трябва така, ще откача...мисля по- скоро да го нося в спалнята и да дърпам завеса...знам ли...
Днес станахме според изискванияъа на курса- той е мега ведър,аз съм като ритана зелка. Нощта беше кошмарна и мога да обвиня ваксината, но не беше тя- от 1 до 6 е пръхтял като стар кон и се свива-ще изпадне от кошарата от ритане. Подозирам, че фризовома му действа на корема- по- добре е от нан ар, ама пак е кофти Sad обаче пък не драйфа...и така заспа що годе спокойно в 5.16. Помня този час! Съответно и аз. И в 7:15 трябваше да го вдигна вече, щото нали бебетата трябвало да стават между 6-8 Sad

Общи условия

Активация на акаунт