Септемврийскте джуджета чакат Коледа и 2023 (новоизлюпени септември 2022 🤗 тема2)

  • 15 994
  • 750
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 714
И аз си доспивах, но сега променям- за да могат да имат режим и да си изпълват нормата за сън. Типично бебетста се събуждало между 6 и 8, което е вярно. С близначките не се е налагало да намествам това, защото те винаги окончателно приключваха със съня в 6. 3 години подред. Всеки ш...н ден! Преси също се буди така, но понеже и останалата нощ се е гънал и пъшкал, аз не съм спала и той си будува,а аз съм труп. ОбЧе на бебетата им трябва рутина- да разберат по едно и също време, че е време за ставане и вечер за заспиване. Така вечер ще започне да заспива към 8. Което би било идеален вариант. Ако става в 9, заспива към 11. С много мъка и дондуркане. Така обясниха и наистина от опита ми е така. Близначките станаха в 6, но в 7.30 бяха в леглата и имаха една дрямка до 11. Предвид, че и те бяха с хронично недоспиване, нямаха режим. Това сега ще променям с този тук.
Инапе да докладвам- слинга не сработи, Панда- заспа веднага, НО!!! Щом седна, веснага рев, щом се облегна дори- рев- 1 час седях права, адско ме заболя кръста, уб заспа дълбоко, леко се подпрях на един шкаф- рев- изкарах го и го сложих на ръце и сега спи спокойно вече час и нещо... ама аз ще се напишкам и не си усещам предмишниците Sad та и това не ми е решение..
Да, няма да будя, то той всъщност е буден обичайно, но аз имам проблем😀
И да- педито каза,че това е от коликите...по същия начин- затворени очи-сумтене и гърчене...

# 76
  • Мнения: 315
Канари, Лизи, Фривозома действа ли при вас?
Кога точно повръщат вашите бебета - след или по време на хранене?
Моята посредата на храненето почва да прави физиономия, че и се гади. Вдигам, разнасям, после продължаваме. По 1 час си яде порцията и пак не е сигурно няма ли да повърне в даден момент. Снощи в 3 часа повърна на фонтан. Сега в 12 пак. Днес много се гърчи, а мислех, че коликите са отминали вече...
Всяко хранене съм на тръни...ужас е.
Последно ни казаха, че не сме за фривозом, защото не повръща на фонтан всеки път, ама като гледам натам сме се запътили.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 714
Прес никога не е повръщал на фонтан, но връща нон стоп от края на храненето до следващото. А ако се нагълта наведнъж и той по време се изплюва мощно. Но това го познавам,че е от лакомия. Фонтанът няма общо с рефлукса. Ние го водихме и на гастро- рефлукс си е и първо нан ар не му понесе- акото се втвърди и стана зелено 2 пъти пробвах и двата пъти така и жестоки колики. Та взех фризо и му го давам 3 пъти на ден, а останалите са си нормален нан. Като пие фризовома няма връщане. С нан-а си има. Но пак юного се гърчи, иначе акото засега е добре, но само 3 дни са минали. Казват, че запича, засега няма такова нещо, но ще видим.

# 78
  • Мнения: 2 173
Канари, фризовома разхлабва по скоро.
Flower 90, и двете бебета са ми с рефлукс, Яна връща като на Канари, по малко до следващото хранене, а Сами на фонтан и хвърчи и от носа. (на Яна давам кърма, защото си качва добре, а на Сами фризовом)
Общо взето и с фризовома повръща по един два пъти на ден, преди стигаше и до 4 пъти, но определено виждам и разлика в яденето му, вепе не е толкова лаком, преди изяждаше 130 грама за 3 мин, а сега за 30-50 мин, така че може и това да е причината да не повръща толкова.
Повръщал е докато се храни някой път след това, някой път при оригването или ако започне да хълца, общо взето от всичко може да повърне, в люлката също повръща и  то час и половина след като е ял, вече го слагам само преди хранене, дори и ако го вземе баща му и мерише на цигари пак запопва да се напъва да повръща , много се гнуси от цигари. Общо взето лекарката казва, е ако си наддава килограми, няма проблем, ако започне да отслабва, тогава е проблем.  Има и сиропи за рефлукс, може да птобваш с тях, гастротус бейби, след хранене или по средата на храненето се дава, моя и от него се гнусеше и повръщаше, но на моя приятелка детето му харесваше вкуса.


Май съм ти писала и преди, оригвам го на средата на храненето, някой път и по 3 пъти го спирам за почивка и после 20 мин го държа на ръце изправен. Един час си минава на хранене на дете, някой път и повече от час. Точно 2:30 ч ми отнема хранене на двете деца и цедене.

# 79
  • Мнения: 2 109
Филип много рядко е повръщал на фонтан чак, и то вече като беше на 4-5 месеца, но си връщаше по малко, дори и преди да яде. Про него с НАН АР си беше ок положението, пак връщаше, но като цяло рядко и ги нямаше другите неразположения. Преди да започнем АР млякото и сиропа, връщаше по 2-3 пъти на всяко хранене. Въпреки това си наддаваше добре, но се извиваше на дъга, дърпаше се от шишето и като цяло беше ад храненето.
Борис се случваше да повърне, когато беше със силни колики и се напъваше, вече почти няма колики и много рядко връща малко, ако не се е оригнал добре най-вече, но това е на няколко дни веднъж да се случи.

# 80
  • София
  • Мнения: 1 714
Лизи, при всяко бебе е различно, всички мнения в бг мама са за фризовома, че яко запича.

# 81
  • Мнения: 2 173
Не знам, в листовката му така пише, за сега нямаме проблем, и дано и в бъдеще да е така.
Ако си спомняш бях се оплаквала от запек след лефакса, тогава педиатърката им предписа фризовома за да ги разхлаби, чак на 3ти ден имаше ефект и мога да кажа, че направо си ги обърна на разстройство...., надявам се, че няма да имаме проблем със запека отново.
Днес бяхме на ваксини (две) малко късно им ги биха. Направо такова реване няма - цял ден , идваше ми да зарева с тях, дадох им панадол, но сега трябва да прочета на колко време се дава, не знам дали ги успокои, пак си ревяха, може би една идея по малко.

Лизи, при всяко бебе е различно, всички мнения в бг мама са за фризовома, че яко запича.

# 82
  • Мнения: 51
На нас фризовома ни беше препоръчан от педиатъра именно, защото малкия беше със жесток запек от фризолак. Вече почти 2 месеца нямаше проблем със запек и сега от 1-2 седмици забелязвам, че на моменти има запек отново. Единственото нещо, което му давам в момента е вит Д, спрях дори капките за колики, понеже вече няма нужда от тях, та псвен от млякото няма от какво друго да е. Явно при някои деца или в даден момент започва да запича, а така ме е страх да му сменям млякото. Пробвах веднъж, взех аптамил комфорт, понеже проблем с повръщане нямаме. Ами точно една вечер му давах и за 3 хранения повърна 5-6 пъти, като едното повръщане беше на фонтан. С фризовома яде винаги легнал в гнездото или кошарата, вечер не го вдигам да се оригне дори, понеже се разсънва и нито веднъж не е повърнал. От тази гледна точка му влияе много добре ама пустия му запек..

# 83
  • София
  • Мнения: 1 714
Панадол може да даваш  до 4 пъти макс на 4 ч. На близначките никога не им е действал и до ден днешен, само нурофен. И Пресиян е мега кисел от ваксината. И носът му се запуши.

# 84
  • Мнения: 51
Канари, нурофена над 3 месеца ли беше? Понеже на моя дребосък не му понася панадола, повдига му се и едвам успявам да му дам половин доза. Педито е на почивка 2-3 дни и не вдига, а тея зъби ни е*ават майката.

# 85
  • София
  • Мнения: 1 714
Не помня, но питах педи за него и тя каза само панадол- според мен и от нурофена ще му е гадно- той е гаден и необичаен вкус за бебчетата

# 86
  • Мнения: 315
Здравейте, бях ви мрънкала за нашите проблеми с храненето. Май ще се окаже тих рефлукс. Сменяме млякото на Аптамил АР в момента. Изяжда си го без проблеми, само един път не успя, но вероятно защото се напъваше много да свърши голямата работа.
Обаче този Аптамил  много се пени като го правя. Направо е ужас, страх ме е да не се появят пак колики, тъкмо отшумяха. Също се притеснявам да не я запече.
Ако някоя ползва Аптамил АР може ли да сподели опит?

# 87
  • Мнения: 329
При нас, бебека е със сополи вече 4,5 ден, но отшумяват- дърпам с прахосмукачка един път на нощ и му капвам физ разтвор, но от вчера има разстройство, ака по 2,3 пъти де, но доста консистенцията си е като на вода 😳😅 яде и е в добро настроение- вторник сме на док. мислите ли, че може да е нещо притеснително за да я търся по- рано или? На кърма е иначе, но не е от храна която аз да съм яла..  🤷🏼♀

Последна редакция: нд, 04 дек 2022, 17:05 от Pandapanda90

# 88
  • Варна
  • Мнения: 152
При нас, бебека е със сополи вече 4,5 ден, но отшумяват- дърпам с прахосмукачка един път на нощ и му капвам физ разтвор, но от вчера има разстройство, ака по 2,3 пъти де, яде и е в добро настроение- вторник сме на док. мислите ли, че може да е нещо притеснително за да я търся по- рано или? На кърма е иначе, но не е от храна която аз да съм яла..  🤷🏼♀
Не мисля,че има за какво се притесняваш. Нашия ака и по повече

# 89
  • Мнения: 329
Като честота да, но акото му е като вода 😬😅
При нас, бебека е със сополи вече 4,5 ден, но отшумяват- дърпам с прахосмукачка един път на нощ и му капвам физ разтвор, но от вчера има разстройство, ака по 2,3 пъти де, яде и е в добро настроение- вторник сме на док. мислите ли, че може да е нещо притеснително за да я търся по- рано или? На кърма е иначе, но не е от храна която аз да съм яла..  🤷🏼♀
Не мисля,че има за какво се притесняваш. Нашия ака и по повече

Общи условия

Активация на акаунт