Септемврийскте джуджета чакат Коледа и 2023 (новоизлюпени септември 2022 🤗 тема2)

  • 16 053
  • 750
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 327
Здравейте, бях ви мрънкала за нашите проблеми с храненето. Май ще се окаже тих рефлукс. Сменяме млякото на Аптамил АР в момента. Изяжда си го без проблеми, само един път не успя, но вероятно защото се напъваше много да свърши голямата работа.
Обаче този Аптамил  много се пени като го правя. Направо е ужас, страх ме е да не се появят пак колики, тъкмо отшумяха. Също се притеснявам да не я запече.
Ако някоя ползва Аптамил АР може ли да сподели опит?

Ние също ползваме аптамил , млякото е страхотно . От самото раждане е със рефлукс и то сериозен , но откакто се прибрахме и взехме ар на аптамил се преровихме. Да , пени си много , но за мен това не е проблем . Не съм забелязала да и се засилват коликите . Пробвах и други ар млека , но не ни харесаха и на мен също както аптамил . Давайте го смело няма да съжалявате.

# 91
  • Мнения: 2 200
Момичета, Сами е качил само 250 грама от 11.11 до днес 05.12.
Утре ще звънна на педиатърката, вече се притеснявам, яде по най много 650 грама фризовом и то на сила, на 15 дни е ял повече от колкото последния месец. Храня го и през ноща заспал, без да търси, за да направи тези грамове, не знам какво става с това дете, последните 8 дни нищо не е качил даже е с 5 грама минус. Последните две седмици е изцяло на фризовом и вече почти не повръща, а в същото време и не качва.... Вчера му дадох 50 мл кърма и веднага ги повърна.

# 92
  • София
  • Мнения: 1 714
Не мисля,че пененвто има пробле, то си остава в шишето. Аз мешам 2 лъжички нан с 2 фризовом ар. Ме знам може ли, но за преси е ок. Пак има адови колики, но е по- добре от нан ар...
Лизи, питай я, аз не мисля, че е нещо стресиращо, но за твое спокойствие.
Аз днес проключвам с 5 дневното записване на съня. Малко съм отчаяна. Доизгледах курса и не ми се изясни или светна абс. нищо конкретно. Записването само още повече ме ужаси- излиза, че спи в нормите, но с тотален хаосов режим, само на ръце и навън. Демек, ако бутам като луда всеки ден и ми окапят ръцете, събира часове. Ако не- има 20 мин сън на ден. Днес ще тр да си направя някакъв режим, но идея нямам как и както по- рано бях писала, адски ме фрусстрира това, че и тя самата казва как ставаш роб на режима, как ако излизаш с него сутрин ВИНАГИ тр да излизаш с него, как всяко едно нещо ежедневно тр да се спазва...не знам как ще стане...а без режим няма приучаване на самостоятелност.

# 93
  • Варна
  • Мнения: 152
Не мисля,че пененвто има пробле, то си остава в шишето. Аз мешам 2 лъжички нан с 2 фризовом ар. Ме знам може ли, но за преси е ок. Пак има адови колики, но е по- добре от нан ар...
Лизи, питай я, аз не мисля, че е нещо стресиращо, но за твое спокойствие.
Аз днес проключвам с 5 дневното записване на съня. Малко съм отчаяна. Доизгледах курса и не ми се изясни или светна абс. нищо конкретно. Записването само още повече ме ужаси- излиза, че спи в нормите, но с тотален хаосов режим, само на ръце и навън. Демек, ако бутам като луда всеки ден и ми окапят ръцете, събира часове. Ако не- има 20 мин сън на ден. Днес ще тр да си направя някакъв режим, но идея нямам как и както по- рано бях писала, адски ме фрусстрира това, че и тя самата казва как ставаш роб на режима, как ако излизаш с него сутрин ВИНАГИ тр да излизаш с него, как всяко едно нещо ежедневно тр да се спазва...не знам как ще стане...а без режим няма приучаване на самостоятелност.
Така е и аз така си мислех, но предвид лошото време ни се наложи да поостанем вкъщи. Различно е всеки ден, може би в началото докато свикне...ок. Мислех да имитирам излизане, като го слагам в коша и отварям балконската врата, но не ми се е налагало...поне засега. Правя го като се прибираме, ако е по рано и не е време за манджа. В момента, в който затворя вратата се събужда. Дано му трябва малко време за да влезе в час. Все си казвам,че не може едно пале да е по тарикат от мен и да ме върти на пръста си. Но за да го "надиграеш" трябва да си спокоен самия ти,да ти е свеж мозъка,не е толкова трудно...да се измислят малки знам че ти е непосилно, но ти пожелавам да ти се получи. И на е винаги ми идват на ума а и си мисля,че му втръсва само моята физиономия да гледа...
 Например докато се усетя,че като махна памперса и го оставя гол се кротва за около 20 на минути,дори и самата смяна на памперса...олеква му и спира да мрънка и нервничи. И ред други дребни неща,които го мирясват. Или оригването, също понякога е мъчително и ако не го направи си създавам още час екшън преди нощния сън.
Мисля,че ще се получи при теб...само не се отчайвай , смело и без много да го мислиш 🙂😘

Последна редакция: вт, 06 дек 2022, 11:28 от MamMaMia22

# 94
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Ох, Лизи, пиши после какво е казал педиатъра.  Disappointed

Канари, може да се смесват адаптирани млека. Ето допълнително инфо, който иска:
https://www.cdc.gov/nutrition/infantandtoddlernutrition/formula- … s%20instructions.

За съня не знам какво да ви посъветвам, с баткото в началото бях по същия начин без никакъв режим и беше ад. Confused При него нещата се случиха чак след 7-мия месец и не знам, ако се бях хванала с консултант по-рано дали щеше да свърши някаква работа. Май са още много малки за тези неща, не знам. Бебе 2 ми е много по-лесно, но то самото си е такова, не мисля, че прилагам кой знае какви тактики освен да гледам часовника. 
Иначе малкото ме изнервя с тази биба, че се налага все да му я връщам постоянно през деня. Освен това измести дългия сън преди обяд вместо на обяд и сега не се застъпва с баткото и съвсем няма почивка. Cry Преди имах поне 1 час на обяд, когато и двамата спяха.

# 95
  • Мнения: 2 109
Ние го водихме на ортопед онзи ден, всичко е ок там. Вчера баща му го води и на дерматолог. С атипична кожа е, но не значело задължително атопичен дерматит, в смисъл, можело да го израсте. Изписала е козметика, ще видим как ще се повлияе.
Направо не смея да се похваля, Филип е втора седмица на градина. Дано се задържи поне до края на месеца, че ще имат и тържество. До сега винаги го пропуска. И ММ ходи само по 1 ден в седмицата на работа. Гледам да мързелувам яко, че след няколко месеца ще ми се стъжни, като започне да работи 6 дни.
Иначе Борис снощи пропусна нощното хранене. Малко насила ама… Последно яде към 9, към 2 като си лягах се размрънка нещо, но аз му бутнах биберона и си легнах все пак. ММ ме пита дала ли съм му да яде, казвам му:”Не, няма да яде!”. Той:”Ама как така”, викам му:”Така, Филип на тая възраст вече не ядеше.” 🤣 Ами заспа си пак и чак към 5:30 се е събудил. Той всъщност се събужда и мрънка от корем през нощта, ама го храня, за да не буди ММ посред нощите, след като си легна. Ще видим тази вечер как е. Ако си измести пък съня от 12 до към 8-9 сутринта направо ще е перфектно.
Иначе за съня е според деня, ето днес цял ден спи, вчера почти не е спал. Но поне вече почти не мрънка, и да е буден, си бърбори и си рита.
Обаче голямо плюнчене, лапане на ръце, на дрехи, днес така беше засмукал лигавника… Възможно ли е да са зъби? Филип не е правил така, но на него започнаха на година и половина да му избиват.

# 96
  • Мнения: 2 200
Jinx, педиатърката каза че за сега всичко е наред, защото предишните месеци е качвал по много, на 5 месеца трябвало са си удвои рожденното тегло, а той вече го е удвоил на 3 месеца и половина. Според нея е соеял да качва, заради рехабилитацията, защото има повече движение, но проблема според мен е от преди това, той яде малко за възрастта си, на 20 дни е изяждал повече отколкото сега, аз вкъщи имам бебешки кантар и ги меря на няколко дни, ще следя теглото му, надявам се да започне да качва.

За лапането на ръцете, така опознават света в момента. Не са все още зъби.

# 97
  • Мнения: 315
Ние утре ще ходим на консултация и ваксини. Малко ми е притеснено заради ваксините, дано мине леко и няма странични реакции.
Малката лапа не само ръцете си, а всичко което е пред устата й. Страшно много се плюнчи и прави балончета. Даже понякога се дави от слюнката  си. Открила е , че има крака и като е в мен и съм седнала ги забива яко в корема ми и се опитва да се изправя. Главата също доста изправя като е по корем, въпреки, че заради повръщането рядко съм я слагала  да стои по корем.
С Аптамил АР е много по-добре, няма повръщане, няма гадене и ядене на порции, изяжда си всичко, много повече милилитри от преди. Дано така остане, направо е супер да не се храним по 1 час и с постоянен страх да не избълва всичко. Само изхожданията  дано са редовни, ще видим.
Мъка ми е, че повръща кърмата ми. Бях и събрала за цяло хранене, което си е постижение. Изяде го и в момента, в който пусна шишето хлъцна и го върна на фонтан. Щях да се разрева от яд, всяка капка кърма събирам и и го давам и накрая го повръща и пак давам АМ Cry

# 98
  • София
  • Мнения: 1 714
Jinx, имам полезно инфо за бибата- днес слушах уебинар за режима- и да, освен от курсовете и тук останах с впечатление,че бебета под 3 приключени месеца не могат да имат режим- наложен, иначе ако си се родят с такъв-супер. Но тя каза нещо мн интересно- ако бебето е с биба на 3 мес, в никакъв случай не бива да се отказва от нея- на около 5 мес благодарение на бибата може да започне да се учи да спи не на ръце и в леглото и да му се прилагат игри за научаване да си я слага само, която способност изцяло се достига на 7 8 мес възраст. И след това най- леко и безопасно може да се махне на година и половина. Вижда ми се резонно, пиг бяха на Толкова, когато една луда хитлер гледачка ги отказа, но съм и благодарна,че аз нямах нерви. Ей така от раз-не знам кво ги е правилА.
Мерси за адаптираното-ще прочета.
Моят забива крака винаги ксто е в мен от колики. Още като новороден ги правеше и баш в операцията. Много дразнещо! По корем и аз не го държа- освен заради повръщането, и щото хич не му е кеф. Много мрази. С фризовома се запече и адски го боли корем, както и очаквах- вчера цял ден гърчене и вечерта най-после се изака милото. Но цяла нощ продължава. Не мога повече млека да сменям. Сега продължавам да мешам, но си го боли. Преди нямаше такъв проблем, ама пък драйфаше. Няма угодия!

# 99
  • Мнения: 2 200
Flower90 и мойте са така слагат в устата всичко. И Сами намали повръщането, но с фрозовом (той е и за запек), аптамила нещо не го хареса. Преди два дни му дадох 40 мл кърма, още докато сучеше ги повърна, според майка ми и баща ми трябва да го прехвърля пак на кърма, защото преди е повръщал по  3,4 пъти на ден, но е капвал килограми, аз имам достатъчно кърма за двете деца, но съм против, той се мъчи с това повръщане и не мисля, че заради фризовома не качва килца.


Ние утре ще ходим на консултация и ваксини. Малко ми е притеснено заради ваксините, дано мине леко и няма странични реакции.
Малката лапа не само ръцете си, а всичко което е пред устата й. Страшно много се плюнчи и прави балончета. Даже понякога се дави от слюнката  си. Открила е , че има крака и като е в мен и съм седнала ги забива яко в корема ми и се опитва да се изправя. Главата също доста изправя като е по корем, въпреки, че заради повръщането рядко съм я слагала  да стои по корем.
С Аптамил АР е много по-добре, няма повръщане, няма гадене и ядене на порции, изяжда си всичко, много повече милилитри от преди. Дано така остане, направо е супер да не се храним по 1 час и с постоянен страх да не избълва всичко. Само изхожданията  дано са редовни, ще видим.
Мъка ми е, че повръща кърмата ми. Бях и събрала за цяло хранене, което си е постижение. Изяде го и в момента, в който пусна шишето хлъцна и го върна на фонтан. Щях да се разрева от яд, всяка капка кърма събирам и и го давам и накрая го повръща и пак давам АМ Cry

# 100
  • Мнения: 2 109
И Борис изобщо не обича да стои по корем и днес се оказа, че вече може да се обръща. Реши си проблема човекът. Аз го слагам, той се избутва, търкулва се по гръб и се хили. Но пък съм упорита и пак го слагам. 🤣 Филип обичаше и стоеше много по корем, той от около 5 месец някъде започна и да се обръща да спи по корем, и сега така спи.
Kanari, аз се надявам да задържи биберона Борис, после ще му мисля как ще го махаме, но Филип не искаше биберон и беше сложно.

# 101
  • Мнения: 2 200
И мойте не искат биберон, а от болницата им е давано, и двамата като захапят биберона и започват да се напъват да повръщат.

# 102
  • София
  • Мнения: 1 714
Близначките поискаха буберон за 1 път на 3 мес. Мн добре си спомням. Нали денонощно ревяха и един ден бяхме при педи и те пак обичайно ревяха и тя вика-дай им бибероните- аз- не ги Щат, тя- амиии!я дай! И им ги даде и оттогава неразделни с тях!

# 103
  • Мнения: 315
И моята не иска биба и има общо взето две състояния  - спящо и ревящо. Будна мълчи само ако е на ръце, евентуално.
И при нея, като при децата на Лизи, гади и се и плюе веднага.

# 104
  • Мнения: 101
Аз да не се хваля много много, но вече спим около 7-8 часа през нощта. Това е, че заспива много късно, не знам нормално ли е едно бебе на почти 3 месеца да заспива в 1 часа?!? Та даже и по-късно, в редки случаи в 00:30.. все слушам, че другите бебета заспивали в 20 примерно. Иначе прави дремки и преди това. Онзи ден заспа към 22 може би и си викам, че сега ще си спи, ама се събуди като по часовник в 23:15 за хранене. В смисъл не се оплаквам, никак даже, просто не знам до колко това е правилно. За момента това ме устройва. Предпочитам да ставаме в 9-9:30, а не рано рано в 6 примерно. Последно яде в 23:30 и после чак сутринта. Но като цяло преди нощния сън заспива доста трудно. По 1 час е едно мрънкане, реване. Аз му давам бибата, след 2мин я изпуска и пак я търси и така до безкрай. Аз в началото изобщо не исках да му я давам, че бях чувала, че се изкривявала захапката не знам си какво, но четох една статия от зъболекар и ортодонт, че до 4годишна възраст няма никакъв проблем да се носи биба. Та в момента добре, че е тя, че ще е страшно иначе.

Общи условия

Активация на акаунт