На юлчето захранване му предстои, а на мама да чисти следи - Родени Юли 2022 - тема 4

  • 15 755
  • 772
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 322
При Виктория хъркането се оказа бактерия. Преди взимането на секрета пробвахме лечение с Тобрадекс и Грип стоп - нищо. Педиатърката ни изпрати на изследване , става за секунди, без никакъв дискомфорт за детето. Лекувахме с Мупироназал маз.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 717
Тоя стафилокок дето излиза на всички е чувствителен само към мупироцин. Така ми каза УНГ, толкова отдавна излиза и то при новородени, че е резистентен към всички видове антибиотици без този. Именно за това и всички лекуват с мупироназал.
Филме, забравих да благодаря за новата тема! Тези дни започнах да си припомняма някакви неща със захранването свързани, избрах да следвам схемата на Хип, защото ми е доста интересна и по-различна от това, което правех аз, дано имам успех. Надявам се сте добре и ни четеш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 469
Филме, благодаря за хубавата тема и старанието. Как сте вие?

Първо честит първи сняг от нас. Сутринта ни изненада и съм много щастлива. Марти гледа, гледа, но не схваща още, милото. Ще трябва да му покажа, когато вали.Nature Snowflake Nature Snowman

Аз си имам месечко днес - малкотото ми пухче става на 5 месеца.Blue Heart  Не преставам да се чудя кога минава това време? Кога си пишехме тук за контракции, покупки и раждане, а той вече си е малко, сладко човече на 5 месеца. Blue Heart
За мерене и ваксина сме чак на 8-ми, но се надявам в края на седмицата да взема кантарчето и са си го претегля аз, защото почти месец не го знам как върви.
Вече не кашля, освен от лиги де, нослето също е по-добре. Хърка от време на време и капя още физиологичен разтвор. Явно наистина антибиотикът не му влияеше добре на коремчето, защото, както писах много плачеше и беше неспокоен. Добре, че го спрях. Веднага се видя промяната. В последните дни е по-спокоен и нощем, макар да е залепен за мен, успявам да дремна малко. Обаче си измени "режима". Преди ставаше към 6.30-7ч и вечер заспиваше 19.30-20ч. Сега вечер заспива късно след 22.30 и сутрин става към 9-9.30ч. Прави си 3-4 дремки, като може да спи 30 мин, както и над 2ч. 

 Вече почти не иска да го нося за заспиване, а иска да спи докато суче. Та общо взето от трън, та на глог. Бибата нощем я отказва, през деня предпочита да си смуче пръстите и го преобличам по няколко пъти, защото нямам навика да му слагам лигавник. Всичко отива в устата. Много обича да дъвче някоя пеленка, чаршаф, одеало .. С обръщане по коремче не му се занимава. Имаше преди време успешни опити, но сякаш забрави. Често си лежи на една страна и дъвче нещо, но не се сеща да се обърне по корем. Даже, когато му правя гимнастика и едната ръчичка я придърпвам до другата той се е запънал като магаре на каруца и се смее. Стабилна му е главичката, когато го оставя по корем. Като му омръне започва да мрънка. Много обича да го разнасяме за да разглежда. Научил се е да разперва ръчичка, а понякога и двете и ни насочва на къде да го заведем. Много е сладък. Обича да се гледаме в огледалото, а баща му го е научил да ходят в банята и пускат чешмата.
Вече го къпем с подложката във ваната. Спокоен е и му харесва. Постоянно посяга към канчето да го вземе. Ако му дам някоя играчка си я дъвче през това време. Сърди се, когато го извадя от водата. А докато го обличам е голяма борба. Не мога да му облека бодито, защото се стяга и си дъвче ръкавите. Докато се опитвам да му го измъкна от устата се залива от смях.
Памперсите със зор ги слагам. Тъкмо да го залепя и той се надига нагоре и хайде отначало наместване. Напоследък пак започнаха да пропускат. Мисля си вече за гащите на Памперс, защото с баткото бях много доволна, но не знам колко кг е сега, а те започват от 4-ка, която е от 9кг.
Обичам моментите, когато се смее с глас, рита, подскача и е щастлив. Обожавам да ги гледам заедно с брат му, колко му се радва и смее, както и когато се забавлява с баща си. Някакси много бързо ми расте и това бебе и това не ми харесва. Heart

Вчера украсихме елхата и вкъщи вече е коледно. Flowers Evergreen Tree

Най-после сложихме ламината в спалнята, оставя само да боядисаме и сега имам да подреждам купища дрехи, а нямам време.

Играчките и аз ги пера на 40 градуса. Марти си придърпва и тези от шезлонга и ди ги слага в устата.

На мен захранването все още ми се струва далечно, а ей го на, пухчето е вече на 5 месеца. Мъжът ми вчера се опита да ми каже нещо да започнем преди  празниците, но на мен не ми се иска. Едно от важните неща ми е да може да седи, но хайде има още време, ще видя до къде ще го докараме.

Поздрави от нас. Днес доста снимки му направих и съм доволна. Heart

Скрит текст:












# 18
  • Мнения: 447
Филмее, благодаря за темата, супер е! Ще прочета всичката информация! ❤️

Момичета, чета ви, но не успявам да смогна, защото все още е кошмар при нас 😩

Само да ви попитам - какво мислите за това ергономично кенгуру?

Деси, ние също сме сме с антирефлуксно мляко и точно това си мислех - кога трябва да минем на друго? На какво АР сте вие? Ние сме на фризовом, обаче в началото го смесвахме с фризолак и изобщо не го искаше така.. :/

И на нас ни казаха да е на 45 градуса. Иначе се напъва да става като за коремна преса и се ядосва, много е смешен 😂

Аз искам и още нещо да ви попитам - като давам месно пюре, например има заготовка на Хип, по схемата пише да се даде 20 грама, това какво значи, 20 грама от пюрето или ? Има и заготовки на Плазмон..как се процедира като цяло? Нямаме от къде да взема хубаво месо и не ми се рискува, затова ще смесвам със заготовка.

Мис, честита месечинка! 💙 Да ви е жив и здрав! Голям е сладур! ❤️

Уф и нашият бебчо хърка, но при нас е много сух въздухът..

Аз не мога да разбера как да му удължа дремките.. Еми, всичките са по макс 40 минути, просто ми иде да се гръмна.. Тези дни го държа по два часа и нагоре и пак по толкова спи ..

# 19
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Месните пюрета не се ли дават чак в 6 месец, след вкарване на зеленчукови и плодови?

# 20
  • Мнения: 447
Аз да съм подготвена с информация. 😂

Месните пюрета не се ли дават чак в 6 месец, след вкарване на зеленчукови и плодови?

# 21
  • София
  • Мнения: 3 717
Не искам да говоря на тема спане даже, последните три дни и свеки имам на гости и това дете не ще да спи и не ще.. Трии часа и половина будуване прави (от които час и нещо рев, докато я приспивам) и накрая заспива уморена за 20-30 минути или не заспива изобщо. Иде ми ДА.СЕ.ГРЪМНА. Редуваме се да я приспивае, гушкаме, носим, за да не се нервираме много ииии пак нищо. Днес излизах на студа с раницата, заспа и като се прибрах след 20 минути се събуди. После час и половина с количката седях навън да спи. Иначе нямаше и толкова да спи. И това вече трета седмица, става по-зле и по-зле. Мисля даже да търся консултант по спане, някой има ли препоръки?

Алис е на Аптамил антирефлуксно и обикновено ги спират като навършат 6 месеца, защото до тогава тази клапа на стомаха би трябвало да се е затворила и да няма това връщане на мляко. Та, плана е постепенно януари да намаляме 50/50, после 30/70 и накрая да мине на стандартно мляко.
Заготовки не съм ползвала, КАлин не ги искаше, давах например пилешко с картофи и така вкарвах пилешкото. После директно детска кухня. Та не мога да съм компетентна по месните пюрета..

# 22
  • Мнения: 447
Благодаря ти, Деси! Ще смесваш с обикновено на Аптамил,нали? И кой номер -1 или 2? Същото е и с приспиването и при нас..и при нас така спи по 30-40 минути и цял ден е рев...

Не искам да говоря на тема спане даже, последните три дни и свеки имам на гости и това дете не ще да спи и не ще.. Трии часа и половина будуване прави (от които час и нещо рев, докато я приспивам) и накрая заспива уморена за 20-30 минути или не заспива изобщо. Иде ми ДА.СЕ.ГРЪМНА. Редуваме се да я приспивае, гушкаме, носим, за да не се нервираме много ииии пак нищо. Днес излизах на студа с раницата, заспа и като се прибрах след 20 минути се събуди. После час и половина с количката седях навън да спи. Иначе нямаше и толкова да спи. И това вече трета седмица, става по-зле и по-зле. Мисля даже да търся консултант по спане, някой има ли препоръки?

Алис е на Аптамил антирефлуксно и обикновено ги спират като навършат 6 месеца, защото до тогава тази клапа на стомаха би трябвало да се е затворила и да няма това връщане на мляко. Та, плана е постепенно януари да намаляме 50/50, после 30/70 и накрая да мине на стандартно мляко.
Заготовки не съм ползвала, КАлин не ги искаше, давах например пилешко с картофи и така вкарвах пилешкото. После директно детска кухня. Та не мога да съм компетентна по месните пюрета..

# 23
  • София
  • Мнения: 3 717
Дано да е края на тая проклета регресия и да имаме малко живот после! Че иначе не знам как ще издържа затворена с това ревящото.
Да, ще смесвам с обикновено Аптамил, вероятно 2ка, защото ще е на 6+ месеца.

# 24
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 450
Ошашках се. Викам си, захранването е лесно, оп едно пюренце, оп друго и колкото повече чета ми изглежда сложно 😁.
Вчера пуснах поръчка за картофи към Био ферма Софина, дано дойдат утре. Купих по едно малко пюре на Холе и ДМ с морков и пащърнак да имам под ръка, пък и да гледам каква консистенция да гоня. Добре, че една позната ме светна че обозначението за месеците било за консистенции.

Йоан като цяло понесе добре вчерашните ваксини, ама не беше акал и днес съвсем си разбута яденето - по 70мл през 2 часа предиобеда. Ама като му е подуто коремчето и друг път е правил този номер. Оттам обаче разбутахме и дремките и следобед беше малко кисел.
Вече спи от час и половина и по едно време като се разскимтя насън - спи и стене направо. Взех го, погушках го и се кротна веднага без да се буди, сега е обратно в кошарата.

# 25
  • Мнения: 2 272
Благодаря ви за новата тема.

За съжаление, аз и Йоан хванахме вирус от близко детенце, дето уж беше оздравяло. Мен сямо ме боли гърло, но той има хрема (бистра) и се прокашля честичко, на всичкото отгоре е раздразнителен и често плаче, явно хремата му се стича и в гърлото и го дразни, а не изключвам и него да го боли гърло. Капем физиологичен, от днес давам и витамин Ц, но засега явно трябва търпение. Сега докато спи през цялото време издава жални звуци, много е неспокоен. Не сме в Сф и утре се прибираме и най-рано в петък мога да ида на ЛЛ та се чудя дали да търча утре следобед на частно някъде, че ми е доста притеснено, макар че не съм наясно какво могат да направят. Температура поне няма...

Иначе за захранването купих книгата на Маги Пашова, това което пише тя се различава доста от публикуваното от филме, особено за последователността на въвеждане на храните, интересно е но съм доста объркана, но смятам да заложа на комбиниран подход - пюрета и ЗВБ, и да почна от по-безвкусни зеленчуци, пък да видим. Ще захранвам когато навърши 6 месеца, засега наддава добре а и искам още малко дс се възползвам от удобното хранене. Иначе напоследък доста ни наблюдава как ядем, и примлясква, та има някакъв интерес вече, ама ще поизчакаме и най-важното сега дс оздравее по-бързо.

# 26
  • Мнения: 410
И аз тук, благодаря за темата!

И аз съм на вълна захранване, мисля в понеделник да започна. С какво още не съм измислила обаче. Колкото повече чета, толкова по-сложно ми става. Стигам до извода, че има най-различни школи и че май няма грешен подход, или поне такъв доказан като грешен. Педиатричен със строго въвеждане на храни и консистенции през определен период, и след това бам! ЗВБ където всичко е разрешено по всяко време! Е как да си направя план така…

Това, което измислих засега - почвам с пюрета, тъй като няма да има 6 месеца и стабилен седеж. Въвеждам зеленчуците само за проба, като мине 6 месеца вкарвам меса и жълтък и почвам да правя опити да замествам. Като почне да седи по стабилно, почвам да давам парчета и спирам да се втелясвам кое кога. Иначе в книгата на Маги Пашова пише всеки ден различен зеленчук, няма ден-два-пет-двайсе за проба. Днес едно, утре друго. Което… май не е лошо ама не ми стиска 😀 има интересна табличка в книгата, качвам за инфо

# 27
  • Мнения: 1 399
Благодаря за новата тема и за старанието филме 💐

Влизам с мрън - през нощта голямата я заболя ушето, ММ ходи посред нощ за капки, че наличните тамън изтекли. Днес остана вкъщи - изпусна РД на градината и украсяването на елхата, ама айде тя това не го знае, само мен ме е яд. Малкото пак влезе в някаква криза, голям рев днес, прекъсване на дремките. Май пак са газове - капките свършиха и само един ден не давах докато купя и направих грешка да дам повече еспумизан. Тази вечер няма заспиване, а бях решила да украсяваме елхата с каката. Еми отново ми стана мъчно за детето - малкото врещя през 20мин и точно никак не украсявахме, сама ги наслага. Беба няма приспиване, пробвах всичко, накрая чак панадол дадох и каталяса в раницата. Сега ще я смъквам в нашето легло, пуснете една бърза молитва за мен да не се събуди веднага, че исках малко да дооправя отатък.
Захранването аз бях писала май, почвам с пюрета, стандартно, и като въведа повече почвам да минавам на парченца храна. Даже вчера си мислех докато вечеряме, може да и давам да си гризе голямо парче краставица или морков, натурална чесалка.
За месото, много го бяхме смятали това с 20г месо в на каката групата 😅😅😅 мисля, че са 20г чисто месо, а купешките имат и ориз в тях или нишесте, какво беше не помня, май само плазмон е чисто месо. Месото си мисля май направо на кюфтета.

Не знам каква е тази мания по сядането - във ФБ групата гледам, голямо хвалене че "сядат" бебета. За къде е това бърза не не знам, така или иначе до месец ще се случи сигурно, защо ги напъват децата. Кой е по по най се играем.

П.с. Май малко яхнах метлата, 🧹 ще му извинете 🙏

Последна редакция: чт, 01 дек 2022, 13:57 от deska90

# 28
  • Мнения: 1 259
Да това със сядането и кое бебе колко тежи  се върти нон-стоп, все едно ако не тича на 4 месеца и не е 10 кг е изостанало Grinning


След като снощи детето не заспа от 00,30 до 4, няма да говоря за сън, направо накрая аз каталясах и съм заспала, той още подскачаше в леглото... откъде тази енергия и превъзбуда, смее се, блъска, почти откачи преградата на next to me-то, ако и тая вечер е така, се шегувах с ММ,че се изнасям в хола и ги оставям двамата. Баща му спи толкова дълбоко,че сигурно няма да го отрази въобще.

Започнах да прибирам умалели дрехи на детето, но явно с кутии няма да стане. Сещате ли се за качествени пликове за вакуумиране на дрехи,които не изпускат? Бая съм пробвала и след 1-2 месеца са напълно изпуснали въздух.

# 29
  • Мнения: 2 161
Бързо включване.
При каката захраних горе долу в такава последователност:
Череша в мрежичка беше първото, което опита 😄 и изглеждаше като канибал. Беше червена до ушите от сока ѝ.
Та пюретата - морков, тиква, пащърнак, сливи,  бял морков, картоф (обрина се), тиквички, сладък картоф, круша, броколи, карфиол, ябълка, банан, авокадо. После смесени пюрета. И скоро след това пуешко, пилешко, заешко, агнешко, конско, телешко, свинско в този ред. В 7 месец цяло яйце (има се предвид белтък и жълтък). Сирене,чушки, домати, червена леща към 8 - 9 месец. Към 10- май беше зелето. Опитах да вкарам каши но не ги ядеше така, че към края на 7 месец глутен с коричка хляб. После започнахме рибите. Някъде там и домашни ягоди.
Сливи и круши още в началото защото се запичат когато започне захранването.
Месеците на бурканчето са по-скоро за това колко гладко е пасирано пюрето.
Купешките почти винаги имат нишесте или ориз. Пазете се от онези пюрета за лека нощ. Бъкат от захар. Разните бишкоти и сухари също да не ви изкушават. Добавяйте краве масло колкото грахово зрънце в пюрето. Хранене се замества чак когато може да се осигурят достатъчно протеини и мазнини в порцията. Давайте на децата и храни които за хванат с ръчичка. Например сварено морковче или броколи, печена тиквичка или тиква. Нищо страшно няма да стане... Освен ако не сте с ОКР 😉 Това да си поднасят сами към устата и да си премляскват нещо е мнооого голям + в развитието.


Лъчи направи 5 месеца на 29-ти и мисля след около 2 седмици да започна захранване.
Иначе като цяло сме добре. Много съжалявам, че не ми остава време да се включвам активно.

Това за седенето и аз не го разбирам що за мания е, вредна мания. Други пък си мислят, че бебетата им вече говорят. Да не говорим, че при юнчетата започнаха на 6 месеца да ги слагат в паяци. Луда работа.

За спането хич не обичам да се оплаквам ама това диване от 3 дремки мина на 4 и взе да заспива вместо в 19.30  чак към 22.30. да не говорим и с какъв рев е съпроводено приспиването. А като гледам облачния период тепърва предстои. Какво ще е тогава не ми се мисли. Ще си сложа валидол под възглавницата.
Изгоних таткото за неопределено време да обикаля по роднини и приятели на гости и сега бебка е на неговото място в леглото.
Преди да започнете захранването си припомнете клиповете за бърза помощ при задавяне.

Общи условия

Активация на акаунт