Избор/Мнение за комбинирана пералня със сушилня?! №4

  • 25 074
  • 776
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 562
Здравейте,
моля за мнение и помощ! Искам да закупя комбиниран уред пералня със сушилня, но предлагането е доста голямо. За сега съм се спряла на две марки - АЕГ или Електролукс. Чуденката ми е за точния модел. До колкото разбрах най-добрите модели на тези марки са 9-та серия, но пък размерите им не съвпадат с мястото, където ще е поставен уреда. Максималната височина трябва да е до 85 см. И така вариантите ми се свеждат може-би до  Електролукс EW7WN361S или АЕГ L7WBEN69S 7000 DUALSENSE 9 KG. Ако имате други предложения, ще ги разгледам с удоволствие!
Предлагането както е голямо, така на практика е никакво от гледна точка на качество. На всяко комби, най-големият му проблем е мъхът. Това означава, че като няма филтър, след всяко сушене ще трябва яко чистене на уреда с прахосмучака и почистваща програма, за да се отмият/махнат останалите от сушенето мъхове и да не се полепват по следващото пране. Мъховете повреждат и самата пералня и ѝ скъсяват живота.
Добре си обмислете дали искате комби без филтър за мъхове и дали няма да намерите място за отделни уреди.

# 31
  • Мнения: 2 758
Здравейте,
моля за мнение и помощ! Искам да закупя комбиниран уред пералня със сушилня, но предлагането е доста голямо. За сега съм се спряла на две марки - АЕГ или Електролукс. Чуденката ми е за точния модел. До колкото разбрах най-добрите модели на тези марки са 9-та серия, но пък размерите им не съвпадат с мястото, където ще е поставен уреда. Максималната височина трябва да е до 85 см. И така вариантите ми се свеждат може-би до  Електролукс EW7WN361S или АЕГ L7WBEN69S 7000 DUALSENSE 9 KG. Ако имате други предложения, ще ги разгледам с удоволствие!
Предлагането както е голямо, така на практика е никакво от гледна точка на качество. На всяко комби, най-големият му проблем е мъхът. Това означава, че като няма филтър, след всяко сушене ще трябва яко чистене на уреда с прахосмучака и почистваща програма, за да се отмият/махнат останалите от сушенето мъхове и да не се полепват по следващото пране. Мъховете повреждат и самата пералня и ѝ скъсяват живота.
Добре си обмислете дали искате комби без филтър за мъхове и дали няма да намерите място за отделни уреди.
Това е и така, и не е. Технически разликата в живота е средно 10 месеца в полза на термопомпените. Това е. В самия инженеринг на комбитата няма как да се заложи да са по надеждни от отделен уред. Често при термопомпата умират други неща, не сушилнята. При стандартните умират нагреватели и електроника.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Тук от години се тръби,че ако не е с термопомпа и филтър една пералня значи не струва. Умишлено и информирано си избрах такава без споменатите екстри. Предната ми беше пак без тях и пак комби и то възможно най-загубеното на Аристон и ми служи вярно 15г.   Нито се е запушвала,нито спря да суши,нито съм носила дрехи с мъхове. Да пускам почистваща програма редовно,която е 12мин. и толкова.

# 33
  • Мнения: 40
Тук от години се тръби,че ако не е с термопомпа и филтър една пералня значи не струва. Умишлено и информирано си избрах такава без споменатите екстри. Предната ми беше пак без тях и пак комби и то възможно най-загубеното на Аристон и ми служи вярно 15г.   Нито се е запушвала,нито спря да суши,нито съм носила дрехи с мъхове. Да пускам почистваща програма редовно,която е 12мин. и толкова.
Извинете, аз да попитам:
След цикъла на сушене и изваждане на дрехите, изчаквате ли комбито да се "охлади" преди да пуснете почистващата програма? Аз на моето Канди нямам специална програма и включвам най-кратката. Слагате ли прах за пране или само с вода? Уточнявам, че отделно, веднъж месечно, пускам най-продължителната програма на високи градуси с малко прах за бяло пране, както и веднъж годишно - със специален препарат за почистване на перални.

# 34
# 35
  • Мнения: 11 562
Скрит текст:
Тук от години се тръби,че ако не е с термопомпа и филтър една пералня значи не струва. Умишлено и информирано си избрах такава без споменатите екстри. Предната ми беше пак без тях и пак комби и то възможно най-загубеното на Аристон и ми служи вярно 15г.   Нито се е запушвала,нито спря да суши,нито съм носила дрехи с мъхове. Да пускам почистваща програма редовно,която е 12мин. и толкова.
Извинете, аз да попитам:
След цикъла на сушене и изваждане на дрехите, изчаквате ли комбито да се "охлади" преди да пуснете почистващата програма? Аз на моето Канди нямам специална програма и включвам най-кратката. Слагате ли прах за пране или само с вода? Уточнявам, че отделно, веднъж месечно, пускам най-продължителната програма на високи градуси с малко прах за бяло пране, както и веднъж годишно - със специален препарат за почистване на перални.
Няма нужда се чака. Няма нужда и от препарат за изплакването след сушене.

Гледам, че са сложили немско знаменце да заблуждават хората, но тези уреди нямат нищо общо с Германия. От този магазин така си правят.
Това си е Whirlpool. Имам наблюдения над сушилните им и те не са добри.
Прала съм няколко месеца с пералня Baucknecht- посредствена работа.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 510

Това е обикновен Уърлпул на завишена цена. От търговските вериги, за по-малко пари, можете да си вземете нов, без транспортни дефекти, с гаранция от вносителя:

https://techmart.bg/Пералня със Сушилня Whirlpool FWDG 971682 WBV EE N

https://techmart.bg/Пералня със Сушилня Whirlpool FWDD 1071682 WSV EU N

Хубава немска машина на добра цена може да се намери по-скоро при търговците на уреди втора употреба. Например, комби от най-високия клас на Siemens (iQ890) и Bosch (Home Professional), произведено в Германия, може да се намери за 800 лв, с 2 години гаранция и безплатен транспорт.

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 01:13 от Vilemina

# 37
  • Варна
  • Мнения: 7 699

Извинете, аз да попитам:
След цикъла на сушене и изваждане на дрехите, изчаквате ли комбито да се "охлади" преди да пуснете почистващата програма? Аз на моето Канди нямам специална програма и включвам най-кратката. Слагате ли прах за пране или само с вода? Уточнявам, че отделно, веднъж месечно, пускам най-продължителната програма на високи градуси с малко прах за бяло пране, както и веднъж годишно - със специален препарат за почистване на перални.

Нищо не чакам директно включвам почистването. Тя и не загрява толкова колкото старата. Дрехите излизат топли,но не и горещи. Предполагам цикълът завършва с някакво охлаждане защото и барабанът не пари.
 Прах за пране не на кратката програма. Имам си такава специална 1ч. и на нея слагам малко прах,но я пускам веднъж месечно.

# 38
  • Мнения: 286
А какво представлява тази функция с парата? Имам АЕГ 9серия от около година и така не съм изпробвала функцията с пара? Гледам сега едни реклами по ТВ - едва ли не вместо пране, само освежаване с пара, го представят. Що за чудо на техниката е и върши ли някаква работа?

# 39
  • Мнения: 40 691
А какво представлява тази функция с парата? Имам АЕГ 9серия от около година и така не съм изпробвала функцията с пара? Гледам сега едни реклами по ТВ - едва ли не вместо пране, само освежаване с пара, го представят. Що за чудо на техниката е и върши ли някаква работа?

Надценена функция. Върши работа, ако имаш пресъхнали риза или панталон от трудна за гладене материя. Или друга дреха, измачкана от сгъване и носене в куфар (ленена например). После се глади много по-лесно. Може и да освежи и да придаде малко обем на дълго държана сгъната плетена дреха. За друго не се сещам.

П.П. Ако сушиш хавлиени неща на слънце стават корави. После с парата стават по-приемливо пухкави и меки.

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 18:15 от Черна станция

# 40
  • Варна
  • Мнения: 7 699
Ако имате навик да прибирате зимни якета във вакумиращи пликове ще оцените функцията Grinning. За пуловерите важи същото.

# 41
  • Мнения: 11 562
А какво представлява тази функция с парата? Имам АЕГ 9серия от около година и така не съм изпробвала функцията с пара? Гледам сега едни реклами по ТВ - едва ли не вместо пране, само освежаване с пара, го представят. Що за чудо на техниката е и върши ли някаква работа?
Изпробвай и ще видиш как е и ще ти върши ли работа.

# 42
  • Мнения: 2 758
Между другото е удобна функция за раници , къмпинг постелки и завивки , и т.н.

# 43
  • Мнения: 286
А препарат слага ли се накакъв?

# 44
  • Мнения: 158
Не знам дали това, което рекламират е едно и също, но майка ми има само пералня на Gorenje и има програма, в края на която пуска пара. Тя редовно ползва тази, програма и по нейни думи дрехите излизали много меки и почти сухи. На мен лично ми стана малко смешно като ми го каза, понеже я изкара едва ли не като комби, а не е. Grinning Едва ли може да се сравнява тази пара със сушене в сушилня...

Общи условия

Активация на акаунт