Изгонване на майка с невръстно бебе

  • 12 806
  • 592
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 18 498

Нотариалната покана ме навежда силно на мисълта, че преди тази покана е имало опити майката трайно да изгони бащата от жилището. И май не само аз си мисля така.

Мен по-скоро ме навежда на мисълта, че е разчитала да остане в "семейното жилище" както някоя позната в подобна ситуация, но не е отчела, че другата е имала брак и тази дребна разлика е била решаваща.
-----------

Сега прочетох последния пост.
Общо взето няма промяна в основните положения. Ако ви е позната, роднина, колежка, посъветвайте я да плати една правна консултация, за да разбере точно в какво положение е.

# 61
  • Мнения: 14 843
На мен още в началото ми светна лампата, че Мунчо вероятно е установил, че не биологичен баща на детето. Затова и "бабата" е така категорична.
Авторката твърди, че той е бащата. Иначе и на мен ми светна точно тази хипотеза.

В нотариалната покана се коментира бебе. Нищо не се казва за бебе, че има бебе и т.н.
Последно се или не се коментира?

Ако детето все пак е на мъжа, чисто теоретично е възможно то да остане в жилището, а майката - не.
Възможно е и да извият ръцете на майката да остане да го поотгледа срещу покрив, без да си позволява коментари къде да живее, след което пак да я поканят да си ходи - сама.

# 62
  • София
  • Мнения: 35 098
Да, ама не бебето е получило нотариална покана да напусне, както някой назад също отбеляза.
Тази свекърва много официална обаче, чак до нотариална покана прибягва.
Застрахова се свека от жалби, не е балама.

Бебето си е бебе и е редно да се мисли преди появата му, не след.
Аз съм виждала изгонена майка с бебе - моя леля. Беше вкъщи два месеца, нашите парламентьорстваха и се прибра при техните, оправи се в живота.

# 63
  • Мнения: X
Според мен човекът е избягал за да се предпази от обвинение в домашно насилие. Явно е, че не я е изгонил както много други биха направили… смеят ключа и багажа навънка.


Изнесъл се е, за да няма как тя да го обвини, че я бие.

Съответно я изчаква да напусне и готово.

# 64
  • София
  • Мнения: 166
За мен е абсолютно невероятно и нелогично мъж и баба да изтърпят 9 месеца бременна жена и внезапно два месеца след раждането с нотариална покана да я гонят с детето/внучето.
Нотариалната покана ме навежда силно на мисълта, че преди тази покана е имало опити майката трайно да изгони бащата от жилището. И май не само аз си мисля така.

Бабата живее в друг град, не в София, този апартамент е купен за сина й.
Не знам защо реагирате така и започвате да съдите и отсъждате.
Аз не нападам нито него, нито бабата, а питам има ли разпоредба, която да се прочете в подобни случаи и да се вземе предвид, нищо повече!
Питам просто за законово основание, дали майка с бебе може да се изгони или някой има задължение да осигури дом на детето.

# 65
  • Мнения: 11 338
Виж какво - говори с приятелката си. Нека се консултира с адвокат, но да не започва с глупостите и тарикатлъците! В крайна сметка това са бащата и бабата на това бебе и ще или не ще хем ще се изнесе, хем те после имат право да виждат детето. От нея зависи дали ще превърне живота си в правене на номерца и вечно недоволство или ще изгради що годе нормална обстановка за детето си.
Макар да залагам, че докато може ще използва детето като някаква разменна монета да получава каквото е решила, че и се полага.
Адвоката разбира се ще и каже, но да не преиграва, че няма къде да живее и колко е зле финансово да не се окаже, че има вратичка да и вземат детето, като не можеща да се грижи за него.

Ако ти не можеш да я приютиш то отива да се моли на свекървата да и дадат отсрочка докато се насочи и настани някъде. И да, ще е МОЛИ СЕ, а не крещи "Никога няма да видиш внучето си!" ...

# 66
  • София
  • Мнения: 166
И аз съм търпял скандали и истерии от нерви, хормони и там квито има разцентрования след раждането и покрай бебето. Обаче моята винаги е намирала начин да стоплим отношенията бързо след това. Тук прави впечатление, че като че ли такъв опит липсва - мъжът постепенно изчезва от картинката и до получаване на нот. Покана е имало известен период от време- седмица, две, месец без някакви действия от страна на жената. И пак очевидно не се търси начин за разговор и поне намиране на някакво приемливо решение за момента, а се търсят законови основания. Което ме навежда на определени изводи, ама хайде да не пиша, че пак ще излезе начукване на канчета

Правила е опит да се сдобрят, но той не иска да чуе. Не иска и да наеме квартира, в която да се гледа това дете. Странно поведение на "баща".

Ами че тя не може да се грижи наистина, не е работила непосредствено преди да забременее. Така че, не знам...

# 67
  • Мнения: 14 843
Бабата живее в друг град, не в София, този апартамент е купен за сина й.
Не знам защо реагирате така и започвате да съдите и отсъждате.
Аз не нападам нито него, нито бабата, а питам има ли разпоредба, която да се прочете в подобни случаи и да се вземе предвид, нищо повече!
Питам просто за законово основание, дали майка с бебе може да се изгони или някой има задължение да осигури дом на детето.
Защото сме виждали такива хора като твоята приятелка и знаем каква е целта им. Колкото и да е неприятен този факт, има жени, които се продават и после се мъчат да търгуват и със собственото си дете. Има си дума за такива жени, можеш сама да се сетиш как се наричат.
Между другото, като гледам как слагаш баща в кавички, хич не звучи да не го съдиш.
И историята пак взе да се променя. Скандалджийката сега пък се осъзнавала. Това осъзнаване преди или след нотариалната покана се е случило?

Пак ти казвам, помогни в рамките на разумното, но се достанцирай. Дори да одобряваш поведението ù. Тази жена не е много далновидна и ако се наложи, ще мине през теб. Просто не са се наредили така обстоятелствата, че да се окажеш на пътя ù.

# 68
  • Мнения: 6 764
За мен е абсолютно невероятно и нелогично мъж и баба да изтърпят 9 месеца бременна жена и внезапно два месеца след раждането с нотариална покана да я гонят с детето/внучето.
Нотариалната покана ме навежда силно на мисълта, че преди тази покана е имало опити майката трайно да изгони бащата от жилището. И май не само аз си мисля така.

Бабата живее в друг град, не в София, този апартамент е купен за сина й.
Не знам защо реагирате така и започвате да съдите и отсъждате.
Аз не нападам нито него, нито бабата, а питам има ли разпоредба, която да се прочете в подобни случаи и да се вземе предвид, нищо повече!
Питам просто за законово основание, дали майка с бебе може да се изгони или някой има задължение да осигури дом на детето.
Майката с бебе чисто законово може да се изгони, да. След като не му е съпруга и този имот не е на никой от двамата, претенциите са само морални, не и с някаква правна тежест.

# 69
  • Мнения: 1 257
А и може ли да изгониш на улицата току що родено бебе, навръх Коледа?

Бебето е на два месеца, а Коледа е след един месец. Твърде много патос и твърде малко факти, за да се даде адекватен съвет. Дяволът е в детайлите - жената има ли адресна регистрация на адреса, в какво качество - постоянен или настоящ, къде е живяла преди това, има ли имоти и жилища на свое име, къде е записано детето по постоянен адрес след раждането. Много неща трябва да се вземат предвид, затова - консултация  с адвокат, а ако е наистина в нужда - Анимус са точните хора, които няма да я оставят на улицата. Но от всичко написано до сега, не мога да изпитам съчувствие. Нещо не е съвсем така.

# 70
  • Мнения: 1 031
Правила е опит да се сдобрят, но той не иска да чуе. Не иска и да наеме квартира, в която да се гледа това дете. Странно поведение на "баща".
Ами че тя не може да се грижи наистина, не е работила непосредствено преди да забременее. Така че, не знам...
Не знам какви са Ви отношенията с жената, но и помогнете. Тази жена няма ли приятели, родители или други близки.
А бащата иска ли да се грижи за детето ако тя няма тази възможност? Това вариант ли е?

# 71
  • Мнения: 11 338
А защо с тази приятелка очаквате, че всеки мъж който забремени /волно или неволно/ жена трябва да и осигури дом и издръжка?

Бебето е на 2 месеца? Които явно за него са били кошмарни. Какво точно бащинско чувство очакваш в този човек?

# 72
  • Мнения: 18 498
Няма никаква полза да задълбавате в обяснения кой бил купил апартамента, пък къде живеел, какво правил, как не искал да плаща квартира на майката и т.н.

Щом е в лошо финансово положение, платете необходимата правна консултация, ако трябва някой да я придружи, водете записки, и така. След това всички млади и от двата пола около нея да си направят необходимите изводи.

Най-добрият вариант е да подобри отношенията с бащата и майка му до степен те да я оставят в жилището от добра воля, но от написаното дотук ми се струва, че самата тя не е много кооперативна.

# 73
  • Мнения: 7 192
Скрит текст:
Една колежка разказваше как преди доста години, прясна майка с бебе на няколко месеца се стига до там, че тя си взема куфарчето и отива при родителите си, но оставя бебето. Мъжът бързо-бързо намерил пътя към жена си, а тя е от тези с характер. Та си се събират отново, отглеждат децата си, сигурно и на внуци вече се раждат.
Но с тази нотариална покана само нея ли канят да се изнесе или е включено и бебето?

В нотариалната покана НЕ СЕ коментира бебе. Нищо не се казва за бебе, че има бебе и т.н.
Казва се, че отношенията се били изострили и да напуснат апартамента - той и тя. В срок 20 дни.
Той затова се прави на луд, не спи там от 3 дни.
Вероятно като тя напусне, ще се върне, защото предполагам, че това е постановка.

Мунчо е баща на детето!
Доказано!

Доказано с ДНК  тест ли? Защото ако е така, това поражда въпрос защо се е наложил тест за доказване на бащинство? Те имали ли са връзка или бебето е станало случайно и заради него са заживели заедно?

Определено личи, че мъжът не иска да има нищо общо с тази жена.

# 74
  • Мнения: 1 600
А защо с тази приятелка очаквате, че всеки мъж който забремени /волно или неволно/ жена трябва да и осигури дом и издръжка?

Бебето е на 2 месеца? Които явно за него са били кошмарни. Какво точно бащинско чувство очакваш в този човек?

Ами, според мен трябва да ги осигури. То това дете не е виновно, че бащата и майката са прости ( не визирам тази история).
То не се гледа само. Не си купува памперсите, млякото и дрехите само. Детето поне на тази крехка възраст изисква грижи и компромиси. Малко да поотрасне, пък да изгонят майка му.. Поне ще е на адекватна възраст. Сега е момент за ваксини, проблеми с колики, сън и прочее.
Ако ще майката да е пълен боклук, морално не можеш да го причиниш на това дете..

Размотаваш едно парче месо, наляво и надясно, защото бабата , бащата и майката са в изострени взаимоотношения.
На това дете в момента му трябват грижи и дом. За любов - от всеки родител отделно явно.

Аз след раждането бях КОШМАРНА!
Болеше ме след операцията, бях изнервена, хормоните ме тряскаха до небесата и ревах като изоглавена. По време на цялата бременност също не бях цвете за мирисане, ама мъжът ми стисна зъби, изтрая ми кошмарното поведение и всичко си дойде на място.

Ама моят е мъж..

Припознаване има ВИНАГИ, когато мъжът и жената нямат сключен брак, бе хора!
Това е формалност, която изискват още в болниците…

Общи условия

Активация на акаунт