Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 16

  • 39 803
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 238
Момичета дайте предложение за мазило, което да помогне за гъбички по ноктите.На дъщеря ми се появи на едното нокатче на крака и се страхувам да не заради и останалите.Препоръчайте нещо от което сте доволни.

# 16
  • Мнения: 584
Лично аз съм много доволна от Йодасептадон 10% разтвор. Всяка вечер мазане на нокътя с клечка за уши, напоена с разтвора. И най-важното - изхвърляне на всички китайски обувки, ползване само на качествени обувки, пантофи, маратонки и т. н. Успех!

# 17
  • Мнения: 19 296
И рязане на ноктите дълбоко и редовно.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
... с ножичка/нокторезачка, различна от тази за останалите нокти ...

# 19
  • Мнения: 4 312
Аз също смятах,че гъбичките по ноктите са 100% заразни.Учудих се,когато маникюристката ми каза,че не са.Каза"Ако беше така,аз нямаше да мога да се отърва от гъби".
Гъбичките изискват условия и среда,така че не стресирай детето допълнително със свръх мерки.

# 20
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Екзодерил разтвор. Трябва обаче упоритост, 2 пъти на ден да се капе върху нокътя.

# 21
  • Мнения: 4 717
Много инетресна информация сте споделили за маслата и процедурите за коса. При мен обаче, макадамията ми причинява алергия и скалпа започва да ме сърби ужасно.

# 22
  • Мнения: 7 734
Мас- маркет маски само ползваме с щерката. Но и двете сме с доволно гъсти, здрави и жилави коси без цъфтежи.
Също така след измиване втриваме в крайчетата на косите по някое предпазно масло, пак от магазина.

# 23
  • Мнения: 592
За пъпките си спомням едно време като усещах, че ще излиза някоя, преди лягане я мацвах с паста за зъби. Не знам точно как се получаваше, но не избиваше.
Дъщеря ми няма такива проблеми, но рано осъзнах, че всичко е вътрешно и с билкови продукти насочени основно към детокс регулираме нещата. Пъпките са външно проявление на бушуващите им хормони.

# 24
  • Мнения: 21 275
В класа на дъщеря ми ще си разменят подаръци,паднало й се е момче , за което почти нищо не знае.
Разпитала децата - обичало да тренира.Някакви идеи какво мога да взема?
Бюджетът им е определен - 20 лв.

# 25
  • Мнения: 4 312
Когато се чудиш какво да подариш, красива шоколатиера с ръчно правени бонбони/шокалад,винаги е добра идея.
Дъщеря ми получи това киналата година от момче,което явно също се е чудело какво да подари,защото беше от месец в класа.
За пъпките-аз съм доволна от маслото от чаено дърво.

# 26
  • Мнения: 1 666
Кога започнахте обезкосмяването на краката при момичетата? Дъщеря ми от коленете надолу е доста окосмена и за сега не я е срам от това, но не знам следващия сезн в училище дали вече няма да е обект на подигравки. На почти 9г. е .

# 27
  • Мнения: 1 358
Моята дъщеря е на 10 години и ситуацията е същата, но нея я дразнят.
Предложих й да ги махнем през лятото, тъй като сега не се виждат от дрехите.
Изкочи ми с аргумента, че тя си ги виждала, но туширах засега тия й желания.

# 28
  • София
  • Мнения: 11 489
А с какъв метод бихте започнали?

# 29
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Дъщеря ми е на 14 и още не е отваряла дума за обезкосмяване на краката. На 9 ми се струва много рано, поне за мен.

Общи условия

Активация на акаунт