Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота! Тема № 57

  • 33 523
  • 749
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 23 182
Конизацията е метод на изрязване на тъкан и може да се направи по няколко начина.
За болките - кога се появяват?В началото на проникване или в дъното на влагалището?

# 451
  • Мнения: 38
Конизацията е метод на изрязване на тъкан и може да се направи по няколко начина.
За болките - кога се появяват?В началото на проникване или в дъното на влагалището?
Още в началото на проникването. Като усещам болка и парене през цялото време.

# 452
  • Мнения: 23 182
Хм, това е много проблематично, трудно за установяване, като мненията са, че е на психическа основа по-често.Четох наскоро, че се препоръчват масажи на перинеума с масажно олио( може и с лубрикант).

# 453
  • Мнения: 38
Хм, това е много проблематично, трудно за установяване, като мненията са, че е на психическа основа по-често.Четох наскоро, че се препоръчват масажи на перинеума с масажно олио( може и с лубрикант).
Имам епизиотомия, на която ги отдавах тези болки. Но те са нетърпими и шийката на колпоскопа изглежда доста възпалена.

# 454
  • Мнения: 69
Хм, това е много проблематично, трудно за установяване, като мненията са, че е на психическа основа по-често.Четох наскоро, че се препоръчват масажи на перинеума с масажно олио( може и с лубрикант).
Имам епизиотомия, на която ги отдавах тези болки. Но те са нетърпими и шийката на колпоскопа изглежда доста възпалена.

А пускали ли сте изследване на цервикален секрет за уреаплазма, микроплазма? Евентуално може и това да проверите.

# 455
  • Мнения: 38
Скрит текст:
Хм, това е много проблематично, трудно за установяване, като мненията са, че е на психическа основа по-често.Четох наскоро, че се препоръчват масажи на перинеума с масажно олио( може и с лубрикант).
Имам епизиотомия, на която ги отдавах тези болки. Но те са нетърпими и шийката на колпоскопа изглежда доста възпалена.

А пускали ли сте изследване на цервикален секрет за уреаплазма, микроплазма? Евентуално може и това да проверите.
Имам направени изследвания за микоплазма, уреаплазма и хламидии,които са отрицателни

# 456
  • София
  • Мнения: 1 870
Според мен трябва и обикновена микробиология, защото не прочетох да е направена, може да е нещо по-банално, което се лекува с антибиотик. Въпреки поставяните глобули има някои микроорганизми, които са упорити и трябва и лечение през устата.
При липса на атипизъм по-добре изчерпете всички възможности преди да пристъпите към конизация.

# 457
  • Мнения: 38
Скрит текст:
Според мен трябва и обикновена микробиология, защото не прочетох да е направена, може да е нещо по-банално, което се лекува с антибиотик. Въпреки поставяните глобули има някои микроорганизми, които са упорити и трябва и лечение през устата.
При липса на атипизъм по-добре изчерпете всички възможности преди да пристъпите към конизация.

Още с обикновената цитонамазка ми пусна и микробиология,която излезе чиста. Извинявам се,че не допълних за тези изследвания. Сега ме тормози от тук нататък какво да правя.

# 458
  • Мнения: 16
Има ли някой, който може да сподели мнение?

Здравейте. Как бихте коментирали резултат 2с група? Изследването е след втори Lletz, като на колпоскопия не се виждат изменения. Препоръката на доктора е контролен преглед след 1г.

# 459
  • Мнения: 23 182
Има ли някой, който може да сподели мнение?

Здравейте. Как бихте коментирали резултат 2с група? Изследването е след втори Lletz, като на колпоскопия не се виждат изменения. Препоръката на доктора е контролен преглед след 1г.
Идете след 6м пак на контрола.Няма нищо конкретно в момента.

# 460
  • Мнения: 16
Да разбирам, че резултатът е добър? Иначе на преглед ми казаха чак след 1г.

Има ли някой, който може да сподели мнение?

Здравейте. Как бихте коментирали резултат 2с група? Изследването е след втори Lletz, като на колпоскопия не се виждат изменения. Препоръката на доктора е контролен преглед след 1г.
Идете след 6м пак на контрола.Няма нищо конкретно в момента.

# 461
  • Мнения: 23 182
Да, засега няма обективна находка за коментар.Аз бих ходила на всеки 6м. няколко години.

# 462
  • Мнения: 783
Здравейте,
Откриха ми раничка на маточната шийка (отидох на лекар заради болки). Направиха ми и цитонамазка, резултатите са нормални. Лекарката препоръча биопсия, но щом резултатите от цитонамазката са добри, тогава има ли смисъл? Задавам този въпрос тук поради няколко причини - гинеколожката в момента е в отпуск, а освен това в последните години загубих доверие в лекарите, тъй като много от тях гледат на пациентите единствено като на ходещи портфейли. Притеснявам се, че ако мястото се разръчка ненужно, това може да отключи някакви процеси и нещата да се влошат.
Някой имал ли е подобен казус?

# 463
  • София
  • Мнения: 7 109
Правилно ви е препоръчала лекарката. По-добре е колпоскопски преглед и биопсия. Добрият резултат от цитонамазката не е гаранция за здраве, особено при раничка, която се вижда при обикновен преглед.

# 464
  • Мнения: 23 182
Правилно ви е препоръчала лекарката. По-добре е колпоскопски преглед и биопсия. Добрият резултат от цитонамазката не е гаранция за здраве, особено при раничка, която се вижда при обикновен преглед.
Точно това е редът на извършване на допълнителни прегледи при наличие на раничка.
Болшинството тук сме минали през това.
Искайте колпоскопия с лугов разтвор и прицелна биипсия ако видяното е йод негативно.Ако не е лекарят ще
прецени как да постъпи спрямо рвдица фактори.
И само да кажа за пореден път- това образувание не е рана, а видоизменени клвтки, които трябва да се изгледват.Изследването е биопсия.

Общи условия

Активация на акаунт