Професия учител - 15

  • 52 677
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 599
Искам да попитам, какъв е процентът от брутната заплата, който се полага на "нередовен учител", 80%, 86%, 90% или по преценка на директора?
По преценка на директора (беше при мен).

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 3 358
ТехнологиИ и предприемачество се учи до 9 клас. А колко часове стигат/недостигат зависи от това по колко паралелки има във всяка степен

# 62
  • Мнения: 777
ТехнологиИ и предприемачество се учи до 9 клас. А колко часове стигат/недостигат зависи от това по колко паралелки има във всяка степен
Благодаря!

# 63
  • София
  • Мнения: 613
Часовете по заместване на колега по колко се изплащат? Като лекторски ли се водят?

# 64
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Часовете по заместване на колега по колко се изплащат? Като лекторски ли се водят?

Да, според ставката за лекторските (редовен, нередовен, както е в случая).

# 65
  • Мнения: 551
Здравейте, колеги! За много години!
Как протичат при вас родителските срещи? В нашето училище не е желателно да се говори за проблеми с учениците. Всичко е рози и еднорози.

# 66
  • Мнения: 6 704
А за какво говорите?

# 67
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако има(м) проблем с ученик, хич не чакам РС, за да си говоря с родителя му. Срещите са за организационни въпроси, хайде, една да е за запознанство с работодателите.

# 68
  • Мнения: 2 024
Както и gargamela и писала, когато имам проблем директно се свързвам с родител. РС са ми за организационни дейности. Няма нужда да занимавам всчки родители и да пълня главата, че ученикът Х има еди-какви си проблеми с дисциплина, оценки, отсъствия.

# 69
  • Мнения: 38
Здравейте!  Имам въпрос относно болничния. На 26 години съм, като учител в детска градина работя от година и половина. Бременна съм в 5 месец. Колко ще ми бъде болничния на месец.  До сега имах 5 дневен болничен, от който имам 2 дни изплатени ( 100лв по 50лв на ден)  и още един болничен 10 дни( 253 лв). От днес вече съм пуснала болничен 30 дни и така до края. Но нещо много малка сума мисля, че е. Не съм много запозната и за това пиша тук!

# 70
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Това какво общо има с учителите, въпросът Ви е за счетоводителя? Само част от болничния се изплаща от работодателя. Чакайте остатъка от НОИ.

# 71
  • Мнения: 2 489
Здравейте!  Имам въпрос относно болничния. На 26 години съм, като учител в детска градина работя от година и половина. Бременна съм в 5 месец. Колко ще ми бъде болничния на месец.  До сега имах 5 дневен болничен, от който имам 2 дни изплатени ( 100лв по 50лв на ден)  и още един болничен 10 дни( 253 лв). От днес вече съм пуснала болничен 30 дни и така до края. Но нещо много малка сума мисля, че е. Не съм много запозната и за това пиша тук!
Вземете си персонален идентификационен номер от НОИ и ще може в сайта на НОИ да си следите всичко за болничните. Кога са изплатени, каква сума, за колко дни и т.н. По принцип първите три дни от болничните се плащат от работодателя по 70%, а следващите от НОИ по 80%

# 72
  • Мнения: 125
Здравейте!  Имам въпрос относно болничния. На 26 години съм, като учител в детска градина работя от година и половина. Бременна съм в 5 месец. Колко ще ми бъде болничния на месец.  До сега имах 5 дневен болничен, от който имам 2 дни изплатени ( 100лв по 50лв на ден)  и още един болничен 10 дни( 253 лв). От днес вече съм пуснала болничен 30 дни и така до края. Но нещо много малка сума мисля, че е. Не съм много запозната и за това пиша тук!
От тези 10 дни колко са работни? Ако включват 4 почивни дни, остават 6, които се заплащат. С ПИК на НОИ ще стане ясно какво са Ви изплатили.

# 73
  • Мнения: 5 997
Да попитам ОТНОВО за инспекцията - освен методическа разработка на урока, искаха ли да представите тематично годишно разпределение?

Ние в област Добрич имаме годишни тематични планове по всички предмети (разпределения), които представяме преди 15.09, защото такава е директивата на РУО към директорите.

От НИО взеха само тематичните разработки на уроците, които посетиха, но трябваше да имаме предварително представени такива на директора за всички часове в определените дни.
Помня, че се разкатахме от писане, защото ние всеки час имаме различна тема ( по една паралелка са от клас).
Това с методическите разработки съм го пропуснала. За колко дни реално става въпрос?  Колко дни предварително имахте яснота? И имат ли някакъв образец на разработката или имахте свобода?

# 74
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Скрит текст:
Да попитам ОТНОВО за инспекцията - освен методическа разработка на урока, искаха ли да представите тематично годишно разпределение?

Ние в област Добрич имаме годишни тематични планове по всички предмети (разпределения), които представяме преди 15.09, защото такава е директивата на РУО към директорите.

От НИО взеха само тематичните разработки на уроците, които посетиха, но трябваше да имаме предварително представени такива на директора за всички часове в определените дни.
Помня, че се разкатахме от писане, защото ние всеки час имаме различна тема ( по една паралелка са от клас).
Това с методическите разработки съм го пропуснала. За колко дни реално става въпрос?  Колко дни предварително имахте яснота? И имат ли някакъв образец на разработката или имахте свобода?

Няколко пъти сменяха дните, в които ще идват. Първо беше вторник и сряда, после сряда и четвъртък, а дойдоха само в сряда.  Не помня точно колко по-рано научихме последния вариант, може би около 5 дена преди посещението.
Когато имаш много различни уроци, трябва да започнеш с разработките по-рано, за да успееш, да ги направиш всичките. Имах 6 часа във вторник, 4 часа в сряда и 5 часа в четвъртък, без повтарящи ( по една паралелка от клас са).
Предния ден, преди посещението, трябваше да предадем разработките на шефа. Кой, както си ги направи. План-конспект на уроците не съм правила. Само методически разработки, в които посочих цели, ресурси, ход на урока най-общо, задачите, плана за тетрадките, приложих екземпляр от работните листи.
Някои колеги писаха план-конспект с подробен ход на урока ( въпроси и отговори).

Общи условия

Активация на акаунт