Любители на котки - Тема 179

  • 26 070
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 39 773
Гугъл припомня Sad

# 736
  • Мнения: 1 167
Мисля, че в тази тема някой ме беше помолил да споделя дали сълзенето на окото при нашето коте е спряло след изваждането на счупен зъб.

Значи, преди месец заведохме котето ни за му извадят развалените зъби, имаше неприятен дъх и сълзене от едното око, секретът беше кафяв на цвят. Преди това е правено микробиологично изследване с отрицателна посявка и изследване на проходимостта на слъзния канал, беше проходим.

Към момента котето е с два извадени зъба, няма неприятен дъх, окото е мнооого по-добре, сълзи рядко, но и секретът е бистър. Единият от извадените зъби беше горен кучешки, от същата стана, от която е проблемното око.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 20:42 от 🧸 Fiffy

# 737
  • Варна
  • Мнения: 6 321
Моята Мага има всяка сутрин черни гурли. Почиствам с чайче или сребърна вода. Доколкото успявам да видя зъбите, няма инфекция. И очите са чисти.
Откъде идва това черно?

# 738
  • Мнения: 1 167
Ама на нашето коте много му сълзеше, обилни капки, не гурелчета, които мисля, че са нормални. Чак където лежеше понякога оставяше тъмни петна, постоянно окото беше мокро. А и кучешкият зъб беше счупен и потъмнял.

Мисля, че при вас не е повод за притеснение.

# 739
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Май при мързеливи котки са нормални гурлите.
Ако аз не му почистя на Харко очите, изобщо не се и мие.
Тях леко с чисти ръце почиствам, не смея с кърпичка или памук, не дава.
Гурлясало 🐷:

# 740
  • Мнения: 10 610
И ветове не знаят. Питала съм. Моят опит, обаче, ми казва, че е заразно това нещо и че вирус се крие зад този симптом.

Някой наскоро беше питал как опазваме диваните. Попаднах на този линк, който е споделян някъде назад по темите, и моля Танче да го добави в първи пост на следващата тема. Дамаска за домашни любимци - https://dejarosa.com/damaska-terra.html

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 09:56 от amy_nka

# 741
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 242
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН, ТАНЯ Simple Smile

# 742
  • Мнения: 7 856
Таня, честито! Много здраве, щастие, късмет и здрави животинки!

# 743
  • Мнения: 23
Здравейте 🙂имам мъжко коте на 10 месеца .Онзи ден на 10 01 го кастрирахме и оттогава не е ходил по голяма нужда.Имам ли повод за притеснение Яде гранули паучове и пастет.

# 744
  • Мнения: 729
Нашата котка пред блока,за която мислехме че е с мокър фип,за съжаление си отиде,въпреки всички системи,лекарства,кортикостероиди,gs -си.Та тя всеки ден образуваше големи,черни гурели,като въгленчета,всеки ден и ги махах и пак се появяваха...

# 745
  • Мнения: 10 610
Здравейте 🙂имам мъжко коте на 10 месеца .Онзи ден на 10 01 го кастрирахме и оттогава не е ходил по голяма нужда.Имам ли повод за притеснение Яде гранули паучове и пастет.
Все още нямате. Но, дайте му нещо слабително - зехтин, масло, прясно мляко... Пробиотик също може.

# 746
  • Мнения: 1 595
Здравейте! ☺️ Имате ли цветя вкъщи и как ги опазвате от котките? Моите ми прегризаха дори коледните лампички. Имам една приятелка с 2 котки и 2 кучета в апартамента, всичко е в цветя, лампички, декорации, даже кожен диван си купи и е непокътнат!! Не знам как ги е дресирала така и как го постига. Моите, ако им се карам за нещо, те запомнят и в мое присъствие не пипат. Ама нощно време, като си седят сами в хола и мен ме няма, се беснее яко.

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 18:09 от Море

# 747
  • Мнения: 10 610
Имам една приятелка с 2 котки и 2 кучета в апартамента, всичко е в цветя, лампички, декорации, даже кожен диван си купи жената и е непокътнат!! Не знам как ги е дресирала така и как го постига.
Ами, попитай я. Wink
У нас цветя няма. Само една орхидея, която спи.

# 748
  • София
  • Мнения: 337
Аз имам няколко саксии вкъщи. Зависи колко интерес предизвикват цветята, някои ги закача, други - не. Имах един хлорофитум, ей, не миряса, докато не го изяде. Хлорофитумите не са отровни за котки, така че нищо не й стана. Даже май им действат малко като наркотик, затова ги привличат толкова. Такива с дълги и тънки листа, които приличат на треви, са неустоими. Дребни кактуси също ми е нападала, веднъж беше отскубнала главата на един кактус, буквално няма и час, след като го внесох вкъщи, сума ти време ми отне да й изчистя бодлите от муцуната Grinning Други цветя само иска да ги души и не ги закача. Забелязала съм, че се плаши от метал. Цветята ми стоят на една метална етажерка, от която по принцип бяга, не знам дали звукът на метала я плаши, но изобщо не й хрумва да скочи отгоре. Пробвайте за начало с неотровни растения и сложете саксия котешка трева някъде на удобно за котето място.

# 749
  • Мнения: 958
Не само саксии нямаме след като по-малката котка се натрови от саксийно цвете, а и (почти) не си подаряваме цветя по поводи след като същата цветопасница отново се натрови с лилиум.
Оставяме ги да спят в коридора и в спалнята. Никой от домашните не ги иска четириногите нощно време при него. По стечение на обстоятелствата котешкото дърво е при нас в спалнята, а спят на него. Но до време. Често в ранните часове котарачето решава да се натъпче в най-малката пещера и да си гони опашчицата вътре. Това му е голямо забавление, но за нас е кошмар, защото драска по стените на кубчето и вдига шум. Оставим ли други стаи отворени, го приемат за покана за гонки и търчат от единия до другия край на апартамента, като на обръщане се оттласкват в някоя стена с отскок. 😆

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 20:52 от djasra

Общи условия

Активация на акаунт