Любители на котки - Тема 179

  • 26 074
  • 774
  •   1
Отговори
# 750
  • До морето...
  • Мнения: 266
Много е неприятно това с цветята..И аз имам проблем с това.До коте е.Всеки търси индивидуално решение според неговия любимец(както по-горе е казано,че някои се плашат от метал).Моите цветя са съсипани,каквото и да опитвахЕ,не съм пръскала с нещо или слагала в саксиите..🥹Има котешка трева и пак на разсъмване чувам как се гризкат новоизлезлите,свежи листенца на Драцената 🤦‍♀️Вечер я местих в стая ,в която не стои котето ,но пак намира начин да й разкаже играта и през деня. Имам 3 саксии непокътнати ,защото са много на високо качени,но те са малки.Големите няма как да кача накъде.Почнах да се примирявам ,макар и трудно 🙂А на дивана се точат яко нокти..Него си набеляза и е чудо ,вече разпокъсана кожата на места.Ама нали ми е приятелче , какво да го правя ❤️

# 751
  • София
  • Мнения: 337
djasra, нашата пък не търпи затворени врати и си ги отваря Grinning Ако затворя вратата на спалнята, по някое време се събуждам от ужасен трясък, като скочи на дръжката. Ако не успее от първия път, продължава, много е упорита Grinning

Лилиумите са много силно токсични, да. Горкото коте.

В нета има списъци кои растения са подходящи, но повечето не са, за съжаление. С някои храни като лук също трябва да се внимава. Шели много обича да гризе зелен лук, а той е токсичен за тях, и винаги гледам да не оставям да се размотава зелен лук на масата или плота, винаги се опитва да го докопа.

# 752
  • Мнения: 958
djasra, нашата пък не търпи затворени врати и си ги отваря Grinning Ако затворя вратата на спалнята, по някое време се събуждам от ужасен трясък, като скочи на дръжката. Ако не успее от първия път, продължава, много е упорита Grinning
Последният котак, този, когото лекувах от ФИП е цар на отварянето на вратите, а е само на 7-8 месеца. Има още месец до края на 'обратното броене до 84' след лечението и трябва да го водя вкъщи при бандата. Чудя се дали и и другите от бандата ще се научат да отварят вратите... Anguished Frowning

# 753
  • Мнения: 4 312
Снимах ги.В типичната схема.Днес Сакура цял предиобяд се опитва да ми каже нещо,а не я разбирам.Мяучи и ме гледа в очите и ме води до коридора.Отворих и,но не отидох с нея първия път.Върна се и пак мяучи,гледа ме и ме води там.А там няма нищо.


По въптоса с растенията-вижда се на снимката.3 умрели орхидеи,които живеят,въпреки мен.Котките не ги закачат.Имам един опасен кактус,който е качен нависоко,заради котки и дете.Мен ме набоде,при все че  внимавах много.И после получих и алергия.Сега седи на високо.Opuntia microdasys е😊

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 19:36 от red soul

# 754
  • Мнения: 3 777
Red,
Може да ти де оплаква/кара дето ги оставяш Simple Smile
На майка ми котката е така, когато отсъства няколко дена. Направо сърдита го раздава.

# 755
  • Мнения: 8 833
Момичета, имам вече котарак  и аз. На 7 мес.  Но още е в шок, как да скъсиме разстоянието, опитах се да го галя, докато е в котешката къщичка, но ме одраска. През деня спи, а нощем е активен, сваля книги от секцията, какво му пречат?  Днес се мъчих да играеме, но него го е страх от пинг понг топче, имаме и котешка играчка, само я следи, не посяга да я хване. Души топчето  като нещо много страшно. Колко време ще трае така? да не се помисли за Господар на Глутницата  и така да си живееме, само да го храня, а той да си живее самостоятелен живот. Simple Smile) ха-ха Като искам да се приближа, започва да съска.

# 756
  • Мнения: 1 747
От колко време е при вас ?

# 757
  • Мнения: 7 856
Котакът трябва да свикне с новия си дом и с хората в него. Трябва да мине известно време. Оставете го поне за няколко дни на спокойствие и след това постепенно намалявайте дистанцията.
Хъдкането обикновено е вследствие на страх, но е признак и на агресия (често предизвикана от страх).
От кога е у вас? Къде и при какви условия е живял преди това?

# 758
  • Мнения: 4 312
Ами,може и да стане "Господар на глутницата",много котки така си живеят.Какъвто късмет сте извадили от торбата😊
Недоволна е писала вече-оставето го да се разгледа и адапира и после,според манталитета му..
Аз имам една прилепчива и една котка,която можеш да вземеш единствено в сънеко състояние и за 50 сек.,преди да започне да се гърчи.Но пък е много сладка❤️

# 759
  • София
  • Мнения: 337
... опитах се да го галя, докато е в котешката къщичка, но ме одраска. През деня спи, а нощем е активен, сваля книги от секцията, какво му пречат?  Днес се мъчих да играеме, но него го е страх от пинг понг топче, имаме и котешка играчка, само я следи, не посяга да я хване. Души топчето  като нещо много страшно. Колко време ще трае така? да не се помисли за Господар на Глутницата  и така да си живееме, само да го храня, а той да си живее самостоятелен живот. Simple Smile) ха-ха Като искам да се приближа, започва да съска.
Не го галете, докато се е сврял някъде - къщичката му е безопасното място, където се крие и се чувства защитен. Котките не обичат да им навлизаш в личното пространство. Като посегнете към него в такъв момент може дори като агресия от ваша страна да го разбере. Играйте си по-късно вечер с него, за да се измори, така ще спи през по-голямата част от нощта. Обезопасете си книгите Simple Smile Най-добре може да ви се получи играта с въдичка, връв или нещо подобно, някаква безшумна играчка, която налага и вашето участие. Така котето ще свикне с присъствието ви, докато прави нещо интересно и приятно за него. Пинг понг топчето е от твърда пластмаса, възможно е на котето да не му е приятен звука от топчето по пода, затова да се плаши. Когато му давате храна, стойте малко до него, но без да го закачате - пак да свикне с присъствието ви. По време на игра му давайте някакво лакомство, по възможност да яде от ръката ви или близо до вас. Оставете го да изучава къщата на спокойствие, не му се изнервяйте и не му се карайте, защото ще започне да ви асоциира с неприятни емоции. Говорете му. Иска се време и търпение.

Последна редакция: чт, 12 яну 2023, 20:43 от MojaveGhost

# 760
  • София
  • Мнения: 3 483
Винаги действам с животните и с децата по един и същ начин - като видя, че нещо ги притеснява спирам да ги закачам (да им досаждам, и чакам те да дойдат при мен)- действа безотказно.
Pepina, сама казвате, че котето е в шок.
Дайте му време и спокойствие.
Ще се получат нещата... кой бяга от хубавото?!
Успех! 😊

# 761
  • Мнения: 10 613
И като каза "хубавото", аз чакам да видя каква порода си е харесала накрая Пепина... 7-месечно мъжко на мен ми звучи като че ли "интересен" избор. Simple Smile

# 762
  • Мнения: X
Много ме разведрява тоз косматко 😊 Днес, петъчно и мрачно, клюкарим на прозореца. Като стана дума по-назад за бутчета...

# 763
  • Мнения: 7 856
Сестра ми (зад океана и голям котколюбител) ми е пратила много готин мейл!


Виждайки хората, които идват да купят риба и дават пари на собственика, тази котка излезе и взе листо, за да плати рибата си. Още първия ден собственикът на магазина помислил, че това е много мило, затова ѝ дал малка рибка. Сега всеки ден тази котка идва да купи риба с листо.🥰🐾❤️

# 764
  • Свети Влас
  • Мнения: 3 732
Момичета да ви се оплачя, днес нашият Лео е решил да се разхожда по асмата, да се качва на кайсията и не може да слезе, майка едвам го свалила. И сега е наказан да се разхожда по стълбите и по етажите ....

Общи условия

Активация на акаунт