Частна ясла или детегледачкa в София

  • 1 431
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 021
Здравейте, някой от вас ползва ли услугите на частна ясла/ДГ в София? Като цена има ли приемливи варианти и излиза ли по-изгодно отколкото да се наеме детегледачка на пълен работен ден? Съответно детегледачка на постоянен граждански договор колко излиза на месец (пълно работно време от 9 до 5). Има ли пенсионерки, които са склонни и срещу по-скромно заплащане да се наемат да гледат малко дете? Примерно на МРЗ?
Има ли частни ясли, които предлагат и гледане на детето от специалист у дома, когато то е болно? Въобще всеки, който има опит с частни ясли или детегледачки нека сподели Simple Smile Благодаря!

Последна редакция: чт, 22 дек 2022, 18:36 от mariamp28

# 1
  • София
  • Мнения: 6 260
Синът ми беше в частна детска градина с яслена група преди 7 гг. (ще ви пратя линк на ЛС). Цената беше прилична, ако се подпише едногодишен договор. Ходи-неходи детето - плащаш 12 месеци. Аз плащах месец за месец, ако платиш наведнъж имаше 5% отстъпка. В таксата влизаше всичко - храна, транспорт, че и английски, и руски; имаше еднократна такса консумативи в началото на уч. г. (100 лв
 по памет)
Взимаха деца от 2-годишна възраст, градината беше в Драгалевци. Болни деца не гледаха нито на място, нито по домовете (той малкият не е и боледувал, пу-пу). Беше спокоен, даже май му харесваше, още има спомени от тогава Simple Smile

# 2
  • Мнения: 61
Моето дете ходи на частна занималня от скоро. Пускам я 3-4 пъти седмично до обяд от 8-12:30ч., като аз я водя към 9ч. Това е една от малкото занимални, които намерих и вземат деца от 1год. Без да ангажират с договор и плащане на пълна месечна такса. Плащам 30лв. до обяд, ако е за целия ден е 40лв. Това са цените ако заплатя например 10ходения тоест, ако се заплаща на ходене е 40лв. и 50лв. за цял ден. Включва храна и плодове плюс солна стая два пъти в седмицата и логопет един път седмично. Имам такни съмнения, че ще вдигнат цените в даден момент. Децата са около 12 като на ден се засичат не повече от 8-9. Моето се разболя, въпреки по-малката група...но на този етап бавачка доверена не съм намерила, а и приятелки с бавачки плащат около 1800-2000лв. Месечна заплата за 5 работни дни в седмицата и някой извънреден час вечер понякога (говоря за проверени бавачки с препоръки и доверени), което си идва двойно на частна ясла. Иначе съм се обаждала на обявите за почасово бавачки нещо от сорта на 15лв.-20лв. на час беше, като няма гаранция, че изпращат една и съща жена всеки път и малко съмнително ми се стори цялото това нещо ( поне фирмата на която звънях). Пращала съм я и на Яника, там също предлагат услугата да се заплаща за няколко дни 25. е до обяд 30лв. Цял ден.  Яника е център за деца със слухово речеви проблеми, но взимат и деца за адаптация преди ясла или градина. Моето не се адаптира никак там, даже се стресира плачеше по 30-40 мин това ѝ беше максималния престой. Но има и деца, които виждах, че си ходят с кеф.

# 3
  • Мнения: 1 021
Благодаря много за обстойните отговори! Като цяло и аз се ориентирам по-скоро към частна занималня, отколкото към бавачка. Детето ще се социализира, ще има много полезни занимания. Минусът е боледуването по тези ясли. Може би трябва да плащам ден за ден, защото ако е за месец напред и детето боледува през половината време, каква ми е файдата да плащам пълна месечна такса. Ще го мисля, имам още няколко месеца. Simple Smile Да разбирам ли, че ако се заплати за 10 ходения, ти правят отстъпка вместо 50 лв на ден става 40 лв на ден?

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 915
Макар и не от София се включвам с инфо, че 90% от частните ясли и градини си искат пълната такса , независимо дали детето ходи или не. Рядкост са тези, които влизат в положение и приемат да плащаш за дните, в които е посещавало.

# 5
  • Мнения: 61
Здравейте!
Да, ако платите 10 пъти от 40лв. до обяд стават 30лв. съответно от 50лв за цял ден стават 40лв. Иначе, ако сте платили целия месец и детенце отсъства 10дни ви връщат част от сумата не е пълната, но някаква част. Аз плащам за три пъти в седмицата и ако успея да я заведа в рамките на месеца ми се прехвърлят за следващата седмица.

# 6
  • Мнения: 111
Здравейте, моето дете ходи на частна ясла. 1100 лв на месец е цената, с включена храна от детска кухня и консумативи. Не се събират допълнително пари за канцеларски материали, униформи и т.н Има и по евтини ясли сигурно де.
Работи от 8 до 18, т.е единия родител го води, а другия отива на работа от 8 до 17 и съответно той го взема.
Доволни сме от яслата много. Само 10 деца са, идва логопед веднъж седмично, постоянно им измислят интересни игри, нещо лепят, къщички правят, боулинг, коледни играчки хартиени, театър. Пращат снимки във Вайбър всеки ден какво са правили. Добре е за социализацията, според мен. В същото време, не са много децата и на всяко може да се обърне внимание. В предната ясла, пак частна, но доста по-зле, редовно намирах сина си зарязан да реве, целия омазан с манджа, биберона цопнат в пясъка...абе не беше ок. Тук това го няма, гледат добре децата, чисти и спретнати са и усмихнати на снимките и като го вземам.
За мен хубавата ясла е по-добрия вариант, заради социализацията, децата копират едно от друго и така учат. Другото е, че трудно бих поверила детенцето си на непознат човек, че и да ми ходи из къщи. Не че в яслата са познати, но там са в група, обезопасено е що годе и ми е по лесно да приема, че някой друг ми гледа детето

Общи условия

Активация на акаунт