Деган странични ефекти

  • 1 373
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Здравейте, някой получавал ли е странични ефекти от Деган като сънливост и тревожност??
При мен се случи след първия прием и сега прочетох, че това може да бъдат чести странични ефекти .
Пия го защото съм с летен стомашен вирус.

# 1
  • Мнения: 2 495
Остави го проклетия деган! Има цяла инструкция на ЕМА  за него, но не знам дали още е налична в нета.
Вземи си ампулите против повръщане- натриев цитрат, мисля че бяха. В аптеката знаят. Има и хомеопатични IPECA 9CH. Смеси вода с малко кола и пиеш с лъжица. Не трябва да се пие вода повече наведнъж, че предизвиква позиви за повръщане.Чай от джоджен успокоява корема, пак на малки глътки.

# 2
  • Мнения: 5 139
Мда, с деган много лесно се предозира, включително от еднократен прием. Една мацка във форума се беше докарала до халюцинации.
Насочете се към друг препарат Simple Smile Аз от свещички Вомакур (нещо такова) съм много доволна. Те също успиват, което, ако си в активен период на повръщaне не е лошо нещо - дремваш и ти разминава Joy Бонуса им е, че не трябва вода за прием.

# 3
  • Мнения: 46 516
Сънливост да, тревожност не.
Но аз сънливост получавам след повръщане и без да съм пила лекарство, така че не мога да кажа, че е от него.

Скрит текст:
Пия го рядко, може би на 2 г. 1 хапче. Нищо друго не ми действа при ентеро и подобни вируси, той ми е истинско спасение.

# 4
  • Мнения: 2 352
По препоръка на АГ го пиех дълго време, заради повръщане и гадене по време на бременност. Не съм имала странични ефекти.

# 5
  • Мнения: 2 495
Ето, девойки:
https://www.bda.bg/images/stories/documents/pharmacovigilance/me … 3_prelease_MS.pdf
И да отчетем, че много, много повече хора, които са имали много сериозни проблеми, не са сезирали съответните институции.

# 6
  • Мнения: 46 516
Доколкото разбирам от данните, проблеми има основно при дългосрочен прием.

Iva33, колко дни и каква доза си взимала? След като го спря, проблемите изчезнаха ли?

# 7
  • Мнения: 5 273
Дааа, имах чувството че съм дрогирана и умирам в продължение на 24 часа след една инжекция. Оттогава не посмях даже да го погледна.

# 8
  • Мнения: 37
От дегана, така ме стегнаха гърдите, че повече няма да го пипна, да подейства веднага и е 100% ефективен, но усещането е ужасно...

Към днешна дата има и новина в нета - https://news.bg/health/spirat-vnosa-na-slovenski-antibiotik-i-le … diabet-u-nas.html

# 9
  • Мнения: 1
Здравейте,

Пиша с Надежда да предотвратя бъдещи ситуации с прием на Деган.
Преди година ми се случи неволно изкривяване на шията, за което всички лекари бяха в шок и никой не разбираше от какво се е получило - заключиха стрес.
Вчера ми се случи същото, с бонус спазми и в челюстта. Невролозите в Свети Наум установиха, че е от Деган, тъй като и предния път бях болна и съответно го приемах.Не е нещо, което им се случва за първи път.
Тежа 52 кг и може би има значение и това, но не бих препоръчала прием на това лекарство предвид всичките му странични ефекти и явно не чак толкова редки.

Общи условия

Активация на акаунт