Носене на бебето в слинг и ергономична раница - 11

  • 15 150
  • 182
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 615
Ще поставя направо линкове, защото снимките са доста, а вариантите ми са няколко.

Ergobaby Имат реплики на класическия им модел...Original Или нещо такова беше, както и на 360. На Omni Dream Или Breeze и Adapt не съм виждала да има. Ето тук има сравнение между кутии и раници на модела OMni 360 https://www.reddit.com/r/babywearing/comments/kas0mu/counterfeit … eight_comparison/
Има линкове към снимки на двете раници, може да ги разгледате.
Първото Omni Breeze си изглежда съвсем ок
Вторите от САЩ също, но не бих си взела от препродавач.
Omni Breeze Graphite Grey също си изглежда съвсме истинско. Тази раница е 390лв нова и всичко под 300 ви е изгодно.
И Адапта е супер.
Никъде досега не съм виждала реплики на Omni Breeze/Dream Или Adapt, Мисля, че спокойно може да си купите, която и да е. Ако толкова се притеснявате, поискайте касова бележка, онлайн фактура ако е поръчано.
 Аз харесвам Адапт, позицията с гледащо напред бебе е ненужна, носи се по 15-20 минути и след това трябва да си обърнете бебето към вас. И трябва да може да седи само на дупе, т.е. след 7-8 месец. А веднъж свикнете ли го да гледа напред, ще мрънка, ще се друса...а реално родителят е този, който пази детето, грижи се за ергономичната позиция и безопасното носене. Не да прави компромиси, защото "то обича да гледка напред", всички обичат. Ако не е Адапт, бих взела светлото Омни, по-хубаво е, тъмното ми е много бла...но аз харесвам цветни, шарени неща. Винаги бих предпочела Тула Laughing

LasTShaDe става за новородено. Ако нямате опит е добре да си запишете час за консултация, за да ви покажат как да поставяте бебето, защото си има пинизи. Аз имам проблемни рамене и врат и не ми се получаваше носенето с ринг слинг, но мои приятелки си носеха само в такова още от самото раждане.

Последна редакция: ср, 11 яну 2023, 09:59 от Дези.

# 16
  • Мнения: 2 894
Здравейте, този модел от каква възраст на бебето е подходящ за ползване?



На етикета, който е поизтрит виждам че пише от 5.5 кг до 20 кг. Моята бебка е 5.3 кг, но е на 2 месеца и няколко дни. Пише и за някаква вложка за бебета (от 3 до 5.5 кг), но каква е тази вложка?

# 17
  • София
  • Мнения: 8 615
Това изглежда като реплика на Ergobaby Original. Платката и не се регулира, затова се смята за размер Standart, т.е. за деца над 68/70см, но репликите често са умалени и може да са малки за разкрача на бебето тогава.
Преди това ви трябва специална вложка, за да носите в нея, но не знам вече къде и дали ги продават.

# 18
  • Мнения: 2 894
Дези. благодаря 🤗 Значи няма да влезе в употреба. Предполагам, че за възрастта и размера на бебка трябва да се насоча към слинг. Отворена съм за предложения на конкретни модели и материи. Има ли такива, които са по-подходящи за зимни условия?

# 19
  • София
  • Мнения: 8 615
За тази възраст вариант е еластичен слинг(той е удобен до 6-7кг и не е ного на сметка да де купува сега), тъкан слинг или хибридна раница.
Хибридната раница е с регулиращ се панел и кройката и е такава, че да не натоварва гръбнака на малкото бебе. Тя се носи от 1 месец нагоре, като различните марки имат различни модели. Едни се носят до 70см, други до 87, трети до 98.
Всички носилки са подходящи за зимата, слагате покривало или връхна дреха над вас двамата с бебето.
Под слинга/раницата не трябва да сте облечена с яке, както и бебето не трябва да е с яке или космонавт. Облича се като вкъщи и може да сложите покривало над раницата или общо бебеносещо яке.
След три месеца и половина-4 бебето може да се носи и в регулируема раница, сега е само за хибридна.
Аз се сещам за Ergobaby Embrace, Isara Quick, Neko и Мандука също имаха, но не мога да се сетя как се казваха. Те са тип мей тай, имат платка и колан, но се връзват като слинг.

# 20
  • Мнения: 2 417
Май тай имат почти всички. И Lenny lamb, и Girasol, и Кая.... Аз лично на външен вид харесвам Nashsling, който е доста бюджетен, но не знам как се държи реално.

# 21
  • Мнения: 189
Под слинга/раницата не трябва да сте облечена с яке, както и бебето не трябва да е с яке или космонавт. Облича се като вкъщи и може да сложите покривало над раницата или общо бебеносещо яке.

Ако майката е облечена с обикновено яке, раницата/слингът не се ли слагат отгоре му? И накрая покривало за бебето?


Моето бебе е на 10 седмици и вкъщи съм пробвала да я слагам в тъкан слинг. Имаме и Ergobaby Adapt и се чудех дали е удачно да я пробваме или да чакам до 3-4 месеца… Нямам яке за бебеносене, но обмислям да взема покривало. Относно дрехите - има мерино гащеризонче на Gush, но то ми се струва тънко само в комбинация с боди с дълъг ръкав и чорапки/ръкавички/шапка… Бебето си има и пухен гащеризон, който е ватиран отвътре (но е по-тънък от космонавт), и си мислех дали не е по-удачен… Извинявам се за многото въпроси, но не ми стана ясно след много четене, а наистина искам да пробвам да нося бебето навън вече 😊

# 22
  • София
  • Мнения: 8 615
Не, раницата се слага върху вас и прилепнала блуза.
Както сте си облечена вкъщи. Може и някои суитчър, но с енатрупва плат и може да ви е дискомфортно.
Блуза, раница, бебе, покривало, ваше яке. Това е реда.
Ето едно видео от Дъчката https://youtu.be/bWlnm8ww6fM

Реално слагаме пластове, не дебели дрехи. Като раницата я броим като слой дрехи. Като облечете боди и панталонче, после има раница, която е плътна и е като яке. После покривало и няма значение, че якето ви е разкопчано на гърба на бебето.
Ако сте с бебеносещо яке- без покривало.
Нищо няма да му стане на бебето, даже е по-вероятно да ви е жега на вас и на него. Повечето бебеносещи връхни дрехи и покривала са от софтшел, имат воден стълб и изолират добре.
А вълната, колкото и тънка да ви изглежда, изолира също и запазва температурата на тялото. Важно е да има досег с гола кожа, иначе все едно е всякакъв друг плат.
Адапт е за нас 3.5 месеца минимум. И сега да сложите детеро, надали нещо ще му стане, но консултантите препоръчват да е поне на 3.5 месеца. И трябва да свиете платката, така че да е опъната по дупето и да стига до сгъвката на коляното.
Не да я наместите до сгъвката, но по дупето и гърба да е набрана.
Това гащеризонче на Гуш бих го облякла върху боди потник или с къс ръкав. С чорапи и готово. Не бих обличала други дълги дрехи под него, на детето ще му стане доста жега.

# 23
  • Мнения: 150
Здравейте, може ли да ми препоръчате раница, която да е подходяща най-вече за лятото (бебето в момента е на почти 4 месеца, 67см и 7500гр.) де факто от 5-я до 10-я му месец ме интересува най-вече да е удобна?

# 24
  • Мнения: 1 400
Здравейте, може ли да ми препоръчате раница, която да е подходяща най-вече за лятото (бебето в момента е на почти 4 месеца, 67см и 7500гр.) де факто от 5-я до 10-я му месец ме интересува най-вече да е удобна?

За мен Lenny Lamb лен/бамбук версиите са идеални за лятото, макар че съм носила и с памучна /малко по плътна раница през лятото и не е имало фрапиращо изпотяване при детето.  Най-добре ако имате възможност, отидете в библиотека за бебеносене и пробвайте дали Ви е удобна. Тук може да Ви изредим много марки , но е хубаво да се пробват. Разликата в коланите на раницата е важна, защото ако не Ви е удобна самата раница, а Ви се налага по-дълги периоди да носите ...  Болката в кръста наистина не си струва риска.

# 25
  • Мнения: 2 417
През лятото все ми е било некомфортно, няма такова нещо, което да спасява на 100% от жега. Иначе бях наела ленена Кавка първото лято, имах тъкан слинг Лени ламб 210 g/m2 плътност, също ринг на Литъл фрог. Следващите лета бях с основната си носилка - рап тай на Гирасол. Всички изброени са подходящи за цитираната възраст.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 615
Нищо не спасява, като е жега. Евентуално някоя интегра, те са без колан, само ремъци. Но тежи с тях, презрамките им са тънки.

Иначе, бебето след още 3 см ще става и за размер Standart, не е нужно да купувате регулираща се.
Много марки имат ленени варианти- Tula имат нови цветове, но Standart ми прави впечатление, че почти никъде няма. Регулируеми с епродават- Free to grow или Explore. Те имат лен и видях нови цветиве, коити са свежи.
Isara има модел The One, от него също има с лен, а ако е слингова се води по-проветрива.
Лени ламб също...ни е добре да мерите, на всеки човек различна раница му пасва.

# 27
  • Мнения: 47
Здравейте, абсолютно начинаеща съм по темата, бих била благодарна да ме насочите към конкретни слингове за 0 месеца (новородено), притеснявам се да не е сложно връзването и да не е прекалено скъпо като инвестиция, защото бих искала да си го закупя, а не да го наемам. Благодаря предварително.

# 28
  • Мнения: 2 417
Най-добре погледнете olx и групите във Facebook за носилка втора употреба. Това не е нещо, което непременно трябва да бъде ново, а специално за някои слингове с времето се държат по-добре, отколкото в началото. Очупват се.
Иначе тук мисля съм виждала най-ниските цени: https://do-mama.bg/sling-za-bebe

# 29
  • Мнения: 1 400
Здравейте, абсолютно начинаеща съм по темата, бих била благодарна да ме насочите към конкретни слингове за 0 месеца (новородено), притеснявам се да не е сложно връзването и да не е прекалено скъпо като инвестиция, защото бих искала да си го закупя, а не да го наемам. Благодаря предварително.

Напишете бебеносене в търсачката за групи на фейсбук.  Има поне 3. Винаги може да се намери нещо евтино там и са запазени нещата. Не се износват така бързо. Иначе за 0+ хибридни носилки (hoppediz primeo, ergobaby embrace и тнт) и еластичен слинг. Ако Ви притеснява връзването може са погледнете Caboo. Слинга е предварително вързан и само се напасва. В групите ще намерите и съвет. Понякога и консултанти се включват.

Общи условия

Активация на акаунт