Обсъждане на имотни обяви-30

  • 31 436
  • 776
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 287
Е нали ако купуват новия за 300, някой трябва да купи старият им, по-лош за поне 200?

# 76
  • Мнения: 9 252
Ами като гледам това на което отговаря моето, към днешна дата ... 980000 euro , няма кой да плати. Значи по добре да си го държа.

# 77
  • Мнения: 4 050
Точно пък никой да не купува с кредит такива суми, не е точно така. Позната преди няколко месеца купиха 100 и малко кв за почти 300к евро. Мъжа й взима хубава заплата, внесли са някаква първоначална вноска на банката, спестените пари си ги държаха за ремонт и останалото на кредит. И аз недоумявам как се дават такива луди пари за един апартамент и то на кредит, но ето че има всякакви хора. И със сигурност не са единствените.
Други познати искаха да купят имот, скочиха цените и решиха, че сега явно не е момента за апартамент и си набиха спестените пари за скъпа кола, която не им е необходимост. И с кола за 10х може да се движиш.
Но за мен това са хора с лоша финансова култура.

# 78
  • Мнения: 2 967
Ами като гледам това на което отговаря моето, към днешна дата ... 980000 euro , няма кой да плати. Значи по добре да си го държа.
А ти защо мислиш, че струва толкова, ако всичко подобно в imot.bg е по-евтино? Или няма еквивалентни имоти по обявите? Близките 2-3 години едва ли ще се качат много цените, със сигурност няма да се запази темпото което е от ковид насам. А може и реално да има някакъв спад щ.
За мен цените са абсолютно нереални и наистина не знам кой купува тези апартаменти по 200-300к.
Като вземеш нотариален акт в който се споменава Лозенец или Изток и кръвта ти веднага посинява. Та "новософиянците" видяли се изведнъж в пари от наследство, продажба на някоя нива и т.н. купуват всякакви коптори. Алтернативно за търсещи ново строителство или по-дребни аристократи се гледа в Младост.
Отделно парите дето Боко и Киро изсипаха на свой хора покрай короната и войната трябва някъде да се приберат, че току виж приемем еврото и общинарите почнат да се чудат как ще обяснят 2 милиона кеш намерени на тавана или "подхвърлени" им в багажника.

# 79
  • Мнения: 1 613
За тези пари вероятно става дума за над 300 м2 ново луксозно строителство в района на Витошка.

# 80
  • Мнения: 1 287
Уоу..това ще да е нещо по-добро от 500 квадрата в Лозенец, обзаведено с Армани и Фенди за 910 к: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1e165288603610211

Или може би половината квадратура, но в по-престижния спрямо Лозенец - Малинова долина за 980 к: https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d166816080128826

Ей това не мога да си обясня, ако имам такива джобни пари и трябва да избирам между двете, те са несравними. Според мен разликата в цената би следвало да е поне 2 пъти в полза на Лозенец.

# 81
  • Мнения: 2 967
Това в Лозенец са му свалили цената с 40k евро преди повече от половин година, което значи че е на пазара от поне 1 година. Няма на къде да вдигат щом и така не се продава, а ако цената на квадрат е реално показаната, то са под средното за района и претендираното качество.
Като чета обявата изглежда и половината площ на този в Лозенец са тераси, които май ще се окажат общи части, типичен брокерски номер, особено за тая агенция. Плюс "покривна тераса която не е включена в посочената квадратура и се ползва само от обитателите на апартамента", която 100% са общи части и ще си длъжен да осигуряваш достъп до нея.
Това в Малинова долина е част от комплекс, има включени паркоместа, асансьора ти спира директно в хола и т.н.
Ама и двете едва ли ще се продадат на тази цена.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 20:39 от bboiko

# 82
  • Мнения: 10 671
Ваня, всичко е прекрасно докато човек е здрав и подчертавам здрав, а не млад, за да може да работи, защото такива гадости могат да им се случат ако нещо се обърка, че освен новопоявил се проблем, подобен кредит е бомба със закъснител.

Последна редакция: чт, 05 яну 2023, 22:44 от blackcat6

# 83
  • Мнения: 4 050
Аз също смятам като теб. Днес си здрав и работиш, но утре? Имат амбиции да го изплатят до 5-10 години. Да са живи и здрави, но това не е моето. Бих купила по-евтин, да го изплатя бързо, после ако трябва ще взема нов и по-голям, втория ще отдавам под наем. Но както се казва: всеки сам си преценя 🤷♀

# 84
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Като гледам двете обяви за по 900хил. ми става тъжно за хората които имат толкова пари и никакъв избор Satisfied Интересно ми е останалите апартаменти в същата сграда на какви цени са.
А всъщност преди помня тук се коментираха къщи по 200-300 хиляди евра и то не лоши, сега апартаменти по толкова се коментират за нормални цени.
Ми то като се образова човек от имотната тема и бързо му се вдига стандарта 😁А и вече обсъждаме имоти за по 900 хилки, вдигна се тавана.

# 85
  • Мнения: 1 613
Ето още едно предложение от най-високия ценови клас. Има един сериозен минус (освен цената), но и много плюсове.



https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?act=5&adv=1d165537501765609&slink=8seelm&f1=1

# 86
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Кое му е минуса, че е в София? Smile

# 87
  • Мнения: 1 613
Шумен булевард.

# 88
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 761
Ми ако си струва парите ще е обезшумен.

# 89
  • Мнения: 1 613
Имотът е супер обезшумен, но когато се отвори прозорец се чува дори на по-висок етаж. Всичко друго освен цената са само плюсове. Просторни помещения и гледки, луксозна сграда, супер фитнес и приятни кафета и ресторанти в средната сграда на комплекса, на пешеходно разстояние от всичко. Въобще имот с наистина много плюсове.

Общи условия

Активация на акаунт