Новата година ще ми донесе дълго чакано дете ! ~бебеправене 410~

  • 27 021
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 320
По темата с приятели познати с деца. ..
Обичам деца тази година наши приятели след 8г се сдобиха с рожба, моята приятелка от университета също.  Имам и племенници, не изпитвам болка покрай тях,дори и покрай най близките ми приятели   
Но има един вид познати дето в малкия град се знаем всички, та исках да кажа има и такива дето сякаш нарочно ти навират децата си
Наскоро познати се похвалиха, че ще стават родители скоро, чак бонбони донесоха вкъщи хаха,  та понякога това ме влудява.

# 691
  • Мнения: 1 944
Момичета, приемете го и по друг начин. Предполагам не всички знаят за това, че темата с децата ви е чувствителна и това, с което ви дразнят до голяма степен не е нарочно. А и да знаят, докато човек не изпадне в аналогична ситуация, понякога му е трудно да реагира адекватно, а и тогава не винаги успява.
Е, вярно има и такива, които са си наистина ГАДОВЕ, но на такива хора пък аз обръщам гръб в живота.
Давам пример с мен. Преди да забременея и родя първото си дете, когато разберях за жена, чиято бременност (не първа) приключи в ранен етап си казвах. Какво пък толкова? Нали има едно живо и здраво дете. Включително и сестра ми. Има две деца. Забременя три месеца преди мен с трето, оказа се кухо яйце, а аз я успокоявах, че има две деца, че не е било писано и глупости. Тя плака като малко дете. Разбрах колко глупаво съм мислила и колко глупости съм казала едва когато аз загубих второто си дете в 22 седмица.
И тогава, когато вече бях и от другата страна една позната се обърна и ми каза:  Сигурно аз най-добре разбирам какво ти е.
А тя има загуба в първите седмици. В него момент ми се искаше да ѝ кажа, че няма нищо общо, защото аз усещах детенцето ми как рита и прекъснах бременност с живо и здраво дете, но просто знаейки, че няма шанс оттам нататък тази бременност да приключи с щастлив край.
Истината е, че всички на даден етап се чувстваме неразбрани, наранени от реакцията на хората около нас, но понякога повечето проблеми са само в нашата глава. За съжаление, докато сме от тази страна не го разбираме.
Представете си и другата страна. Как да реагират ваши познати, които чакат дете?! Да не ви кажат? Да се дистанцират? Като се роди детето да не ви двата да го пипнете ли или да не се събират с вас, ако не го оставят при някоя баба?

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 08:59 от m-angel

# 692
  • Мнения: 1 235
m-angel, чудесно си го написала. За съжаление наистина човек, който не е изпитвал болката от загубата на дете или не познава борбата за такова, няма как да разбере емоциите, които тези трудности пораждат. За това аз вярвам, че трябва да говорим открито за тези неща, дори и отсрещната страна да се чувства неудобно. Отне ми някакво време след загубата, но се научих да прекъсвам хората, когато ми говорят "успокоителни"  неща, които реално никак не ми помагат. Даже започнах и блог, който е насочен към хората с репродуктивни проблеми и тези със загуби. Като се напълни с повечко съдържание ще го споделя и тук, с надеждата че може материалите вътре да са в помощ на поне 1 човек.

# 693
  • София
  • Мнения: 5 549
Искам да ви кажа само,че който не го е изпитал това с борбата за дете ,идея си нямам за какво става въпрос.
Наистина не е умишлено.
Проблеми със забременяването не съм имала,при мен нещата се случваха бързо и двата пъти,но първата ми бременност приключи в края на петия месец.
После МАЙКА МИ не спря да ме информира кой чака бебе ,кой има бебе,снимки от фейсбук да ми праща и си мислеше, че просто темата ми е актуална и би ме разсеяла по някакъв начин.
Така че тази тема я разбират само хора,минали през това.

# 694
  • София
  • Мнения: 3 077
Точно тези приятели дето чакат второ този месец... когато тя забременя с първото аз направих втората БХ, случи се така, че разбра и ми каза: е, какво толкова, нали имате едно дете? Може би затова имам по-специално отношение към нея и детето й. Макар, че то милото не е виновно за майка си....

# 695
  • Мнения: 1 324
Момичета.. аз ще ви разкажа друго. Когато бях малка, моята комшийка загуби две бременности.. Тогава съм била на 15 някъде, не ми е било на главата - не съм отдавала голямо значение. Спомням си как бях с майка и се засякоха - горовиха си доста. Майка ми й каза "нищо, ще си направите друго, случват се такива неща, ще си имате детенце". Към днешна дата тази жена наистина има две дъщери. Но ето какво се случи 10 години по - късно. На майка ми съм й ревала толкова много, за моите загубени бебета. Та, мисля си аз.. че болката, която нанасят говорейки глупости (защото наистина са глупости - все едно единият родител да почине и ти да отидеш да кажеш на човека "ами нищо, нали имаш друг родител").. мисля, че тази болка намира начин да се върне и да ти покаже какво е да я имаш. Иначе казано, аз съм живият пример за това, че всичко се връща.. ако не на теб, то на децата ти.

# 696
  • Мнения: 3 284
Айде сега твоите загуби нямат общо със загубата на съседката.
Дори и да могат да си го представят, хората е напълно нормално да защитят собствената си психика и да не искат да си го представят. Затова има професионалисти. Препоръчвам.

Марианка, 2402 Purple HeartFlowers Hibiscus

Иначе за дразнещите хора, независимо дали нарочно го правят или без да искат, те си съществуват и ние няма да ги променим, не са ни виновни те за нашите раекции и колкото повече поемем отговорност, че това са си наши неща, толкова повече контрол имаме.

# 697
  • Мнения: 1 944
Накратко казано исках да кажа, че докато не си в обувките на другия е много трудно да реагираш адекватно в някои ситуации. Независимо колко интелигентен е човек.
Независимо за какво става дума. Да не говорим, че човекът отсреща може да си има други проблеми и наистина нашите да му се струват бял кахър.
Повече от 10 години се опитвах да забременея и съм изпаднала в какви ли не ситуации и настроения. Проляла съм много сълзи. Понякога няма как човек да обясни на отсрещния как се чувства. Той пък няма как да го разбере, докато не се разменят ситуациите, в които изпадат.
Това е за съжаление моят опит. Понякога неволно нараняваме близките си.

# 698
  • Мнения: 291
Ситуация от преди седмица с моя близка приятелка: Преди две седмици ми сподели,че отиват на стимулация, а преди шест дни,че е бременна и скоро очакват да чуят сърдечен ритъм. Знаете ли кое ме обиди? Знаеше,че отиваме на първичен в Турция и знае,че ще сме инвитро. Защо хората си измислят ,че имат проблем когато нямат такъв? Защо лъжат за такива неща? Да ми кажеш,че отиваш на стимулация, знаейки че си бременна, знаейки нашата ситуация. Много съм огорчена от постъпката ѝ. Мисля,че подобни неща не се прощават. Изключително много съм щастлива,че забременя,но реших за себе си,че ще прекратя тези взаимоотношения.

# 699
  • Мнения: 2 635
bananovolisto това е много кофти постъпка... Ако бях аз на твоето място и аз щях да се обидя. Честно как може хората да са такива и да наливат масло в раната допълнително... Ужас...

# 700
  • Мнения: 1 324
На това му се казва "да дърпаш дявола за опашката"... остави на времето нещата.

# 701
  • Мнения: 90

Lucky16, честито! Лека и приятна бременност. Имаш ли изследвания за тромбофилия? Питам от гледна точка на това дали се налагат инжекции.

Нямам представа какво са тествали с кръвта, която ми взеха, казаха само, че всичко е супер. Не съм задълбавала, но определено не е било обикновена кръвна картина, защото ми дадоха и една карта с информация за кръвната група.

# 702
  • София
  • Мнения: 3 077
Момичета, аз се сърбах, а ММ направи план.... като ходя на фоликуметрия този месец да взема необходимите бланки и упътвания да съберем изследвания за документи към фонда в месеца, когато ще почиваме от стимулации. Да ви кажа отдъхнах си,че той предложи да минем към инвитро. Остава и да ни одобрят Simple Smile

bananovolisto, определено от тази комуникация няма да имаш нищо положително, тъй че поеми дълбоко въздух и извишай... Остави нещата в ръцете на живота. И аз бих прекратила взаимоотношения. Дори и да е било без лоши мисли - т.е. да стимулира проблем, за да се чувствате по-близки и да имате общи теми на разговор не е ок ситуацията. На теб ти пожелавам успех още от първата процедура в Турция.

# 703
  • Мнения: 1 235
shantall, радвам се, че сте решили какви ще са следващите стъпки и стискам палци бързо да си оправите документите и да ви одобрят!

bananovolisto, наистина е много неприятно това, но възможно ли е наистина да си е мислела, че ще имат нужда от стимулация и към този момент да не е знаела, че е бременна? Аз имах сходна случка - едни приятели направиха една инсеминация, докато си оправят документите за инвитро. Няколко дни по-късно ми се оплакаха, че им върнали за нещо документите и отиват да ги носят пак. Когато месец и половина по-късно ги питах за нещо по документите, почнаха да ми обясняват, че решили да отложат малко нещата, защото правят ремонт. Ясно ми стана, че инсеминацията е била успешна, защото знам колко нетърпеливи бяха след няколко години опити. Но бяха избрали да не казват първия триместър на никой освен семействата, затова и ме излъгаха, че са паузирали опитите. Та може би и твоята прителка е имала закъснение и положителен тест, но не е бързала да се радва, преди да види, че си е на мястото. Може да е било просто закъснение и да е мислила, че има ЗФ... Ако сте наистина близки, можеш да я попиташ защо ти го е казала това за стимулацията и ако не е било от не знание или притеснение, а откровена лъжа, нищо не я оправдава. А на вас успех в Турция!

# 704
  • Мнения: 353
Момичета здравейте.
Да ви се оплача ..... След цикъла ми се появи топче от дясно до голямата срамна устна... Колкото грахово зърно . Не е чак толкова болезнено и няма връх....но днес забелязах на  превръзката че има гной.... Дали се е спукало не знам... Преди няколко месеца пак имах но гинеколожката каза че няма нищо притеснително,не било бартолинова жлеза защото тя  се увеличавала  колкото орех а не колкото грахово топче.
А в нета чета за бартолинова жлеза или мастни топче...не знам вече.
Във вторник съм на гинеколог....а как се надявам да съм изтрепала ентерококи те... Но това чудо не изплаши.

Общи условия

Активация на акаунт