Фраксипарин, клексан, аспирин - Тема #20

  • 33 975
  • 687
  •   1
Отговори
# 75
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 649
Оксапар 0.4 е клексан 0.4. Повечето тук сме процедирали обратното - с назначен клексан купувахме оксапар като нямаше клексан. Напълно взаимозаменяеми са, еднаква активна съставка.

# 76
  • Мнения: 5 187
Турския Енокс също Simple Smile На мен ми донасяха кой когато ходеше от познатите ми, защото е по-евтин Simple Smile

# 77
  • Мнения: 273
Чудесни сте момичета, благодаря за помоща. И само още един въпрос.
Днес ми казаха от турската клиника, че може да поставям оксапар и пролутекс /прогестерон инжекция/ по едно и също време. Поставиха ми ги на обяд в 2 часа.
Чета, че повечето момичета бият НМХ сутрин. Дали да не ги изместя и аз сутринта. Като се има предвид, че приемам и л тироксин, ще трябва да има отстояние.
Вие поставяли ли сте тези два вида лекарства заедно?

# 78
  • Мнения: 306
Ще се включа за л-тироксина. Ако можете пийте го около 4-5ч сутринта, в 08:00ч поставям фраксипарин.

# 79
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 649
Да, нека има поне 4 часа разлика между л-тироксин и инжекцията, за да не се свързва йода от хормона с натрия. За пролутекса не мога да коментирам.

# 80
  • Мнения: 297
Момичета, втори ден съм на фраксипарин и ми прави впечатление, че иглата е ужасно тъпа. При Клексана иглата същата ли е, да знам дали да не го сменя?

# 81
  • Мнения: 5 187
Още преди да започна да поставям тук четох отзиви, че на Клексан е по-остра. След като бях минала през почти кръглата игла на Декапептил изобщо не се замислих да слагам Фракси и купих направо Клексан.
Та нямам личен опит, но това, което съм чела като отзиви съвпада с вашия Simple Smile

# 82
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 649
На мен клексана ми е ужасно тъп откъм игла, фракси като бих за кратко ми беше идеална. Но пък аз взимам гръцкия клексан, може оттам да е разликата или да са снижили качеството покрай проблемите с доставките на желязо след ковид.

# 83
  • Мнения: 306
Била съм фраксипарин преди години. Наскоро писах за синините, които ми се появяват, и според мен е по-тъпа иглата от преди.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 358
Аз биех пролутекс сутрин, а клексан вечер.
На Фракси иглата е най-тъпа Joy

# 85
  • Мнения: 263
Здравейте,
И аз имам същия проблем.
Много съм слаба и почти не намирам гънки и ме боли доста. Мъжът ми ми ги слага, а има лека ръка. Някакъв съвет?
Да се опитам ли да хвана повече кожа ли или да стискам повече, защото той ми казва, че иглата потъва в кожата, когато е по-меко мястото.
Вчера много ме боля, не успя и цялата доза да ми сложи и днес имам синьо.
От около 10 дни слагам, за сега на корема е една идея по-лесно. Започнах да мажа с крем и масло, за да омекне малко кожата. Някой пробвал ли е този вариант?
Благодаря!
Момичета, втори ден съм на фраксипарин и ми прави впечатление, че иглата е ужасно тъпа. При Клексана иглата същата ли е, да знам дали да не го сменя?

# 86
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 649
Кожата на корема е най-подходящото място за биене. Мазането няма да я омекоти за инжекциите. Просто трябва да се бие там където има подкожни тлъстини (дори слабите хора имат такива). Кожата трябва да е чиста, измита със сапун (примерно след баня) или почистена със спирт където ще се бие, особено ако се ползват мазила. Иначе има риск от инфектиране.

# 87
  • Мнения: 2 524
На мен ми беше по-лесно с клексана отколкото с фраксито. Така или иначе получих алергия към фракси и отне месеци да се изчисти.

# 88
  • Мнения: 263
Здравейте  АА,
Винаги почивствам със спирт и след инжекцията слагам памук със спирт и риванол за 30мин на мястото.
Наистина нямам никакви мазнини и кожата ми е много опъната, особено сега, защото имам много газове и малък стомах и хапна ли, веднага ставам като глътнала малка топка.
Най-трудното е самото начало т.е. вкарването на иглата, след това няма проблем. Вчера стиснах повече кожа и то доста силно и стана, просто ме боли и самото стискане Grinning
Като кача някой друг кг, се надявам да е на паласките, че да има къде да слагам.
Благодаря.
  
Кожата на корема е най-подходящото място за биене. Мазането няма да я омекоти за инжекциите. Просто трябва да се бие там където има подкожни тлъстини (дори слабите хора имат такива). Кожата трябва да е чиста, измита със сапун (примерно след баня) или почистена със спирт където ще се бие, особено ако се ползват мазила. Иначе има риск от инфектиране.

# 89
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 649
И на мен проблем ми е докато пробие кожата, миналата година не беше толкова трудно сякаш. Няма смисъл 30 мин спирт и риванол, само се изсушава кожата така и то много. 1-2 мин разтъркване със спирт и готово.

Общи условия

Активация на акаунт