Смяна на професията след 30?

  • 5 183
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 471
Извинявайте, ако греша, но оставам с впечатление, че очаквате от старта си да взимате много пари и не сте в търсене на място, на което да се развивате, а търсите откъде бихте печелили най-много пари. Специалността, която сте завършили, има много хляб в нея. Направете си един LinkedIn профил, ако вече нямате и започнете да следите обявите за работа.
Едно бързо търсене в момента, ми изкара 44 обяви за работа свързани с фармацевтичния бизнес в София. Актуализирайте си CV-то и дерзайте в тази посока.
Не съм съгласна, че сладкарите взимат малко пари. Но и това е професия, която изисква много майсторлък и учене. С един курс няма да се наредите сред добрите сладкари, които печелят много пари. Иска се чиракуване, специализация, години работа.

# 31
  • Мнения: 2
Здравей! И аз имам подобна участ, като тебе. Завършила съм бакалавър: биология и магистратура: репродуктинва биология, като мечтата  ми беше, да се реализарам в ин витро лаборатория. За кратко, преди пандемията, успях да си издействам стаж в ин витро лаборатория, но дойде локдауна и всичко замря. Та започнах да си търся работа, защото и стажа ми беше неплатен, та с 300 зора успях да намеря работа в клинична лаборатория, като биолог, вече 4рта година, но заплащането е потресаващо зле, колкото на продавач-консултантите, по магазините, независимо колко много неща можеш и знаеш, и колко си отдаден в работата. Толкова за големите клинични лаборатории в нас...  Та и аз обмислям , варианта за работа свързана в клиничните проучвания, но за беда всичко е концентрирано в София, а  за тези, които сме далече нещата са по трудоемки. Та така, успех на тебе, дано да ти се случат нещата, защото в тази сфера, нищо не е както трябва да е ... Sad

# 32
  • София
  • Мнения: 38 431
Кой знае защо, все попадам на колежки с биология. В момента работим с една заедно в оптика.
Преди това, аз бях Асистент маркетинг и преводач, а колежката с биология също беше нещо подобно, но в друг клон на фирмата.
И на двете места нищо особено като заплата - колкото да преживеем.

# 33
  • Мнения: 285
Кой знае защо, все попадам на колежки с биология. В момента работим с една заедно в оптика.
Преди това, аз бях Асистент маркетинг и преводач, а колежката с биология също беше нещо подобно, но в друг клон на фирмата.
И на двете места нищо особено като заплата - колкото да преживеем.
Здравейте , а какво мислите за спе;иалност генетика? Интересна специалност е, но дали има смисъл да се учи над 30 г.?

# 34
  • София
  • Мнения: 38 431
Ами ти помисли какви професии има с нея. Лаборант с генетична лаборатория?

# 35
  • Мнения: 1 410
Аз пък съм с диплома магистър химик, като до сега работех като технически сътрудник . За съжаление вече нещата са много зле във фирмата и работя като общ работник за 1200 лв. Чудя се дали да напусна и да се реализирам по професията си, но съм и на 36 г вече

# 36
  • Мнения: 285
Аз пък съм с диплома магистър химик, като до сега работех като технически сътрудник . За съжаление вече нещата са много зле във фирмата и работя като общ работник за 1200 лв. Чудя се дали да напусна и да се реализирам по професията си, но съм и на 36 г вече
Ако си намерите нещо по-подходящо  защо не.

Общи условия

Активация на акаунт