ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 111

  • 37 600
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 699
Аз днес съм парцал.Много ми е зле.Общо взето имам едно фалшиво шкембе и хапнах малко от него.Лошо ми е и не ми се яде.Вчера правих само йога и днес ще е така.Не съм мерила обиколки, а трябва.Нека да се вдигна на крака и ще започна по-точно да отброявам калории и обиколки.Кантар нямам, меря се в дома на родителите ми веднъж седмично.Така психически съм по-добре.

# 691
  • Мнения: 25 818
За храната в щатите ще потвърдя.
Със пристигането лепнах 5кг, ей така от нищото.
Вече втора година се боря със себе си, но губя.
Ям салати, яйца, млечни, малко плодове. Пия само вода, вино и кафе. Много рядко една малка ракия по повод.
Движение няма, тук се живее с кола. Правя трудно по 8к крачки, но това е нищо спрямо движението което имах в България.

Освен че е гадна и вредна, ами и не е вкусна скапаната им храна. Ядеш, ядеш и нищо не ти радва небцето. Зеленчуците (основно на тях живея) са бъкани с отрови. Месото им е само антибиотици и хормони. Плодовете са ГМО, има целогодишно ягоди, череши, праскови...но на вкус нямат общо със същите.
Мечтая си за юли, когато ще съм в БГ и ще се пукна от ядене на домати.

Дори пуканките им, които ги водят скини, нали диетични са пълна отрова и ГМО.

Диетичните храни всъщност са по опасни от обикновенните. Има толкова канцерогенни подсладители, че свят да ти се завие.
Водата е филтрирана,не е изворна както при нас. Много често е и обработена с химия.

Абе рай си Америка.

# 692
  • Мнения: 236
Аз от 22 години съм в САЩ и наблюденията ми са доста по-различни относно храната. Хубава и вкусна храна има навсякъде. Малко са местата, където ми е било трудно да намеря хубава и не много калорична храна. Любимият ми Ню Орлеанс е едно от тези места - просто кухнята там е специфична. В доста от южните щати има подобен проблем.

Домати, праскови, череши, т.н. - извън сезон - не са вкусни - независимо в коя точка на планетата се купуват.  В САЩ единствените домати извън сезон, кото са що-годе вкусни, са кампари, но дори и те не са като летните домати, които се купуват на пазара или в малките магазини плод/зеленчук. В големите вериги доматите никога не са вкусни - дори в България. Освен това доматите в България през последните години съвсем не са това, което бяха. Прасковите през лятото в САЩ не отстъпват по нищо на любимите ми сливенски праскови. Пак зависи къде се купуват - това последното важи и за България, и за САЩ.

# 693
  • Мнения: 25 818
Аз от 22 години съм в САЩ и наблюденията ми са доста по-различни относно храната. Хубава и вкусна храна има навсякъде. Малко са местата, където ми е било трудно да намеря хубава и не много калорична храна. Любимият ми Ню Орлеанс е едно от тези места - просто кухнята там е специфична. В доста от южните щати има подобен проблем.


В околията на Маями, вкусна храна не съм яла.
Изключвам мексиканската кухня, за мен това не е храна за всеки ден.

В България доматите ги купувам от производител, съответно биволско сърце и късен розов домат. Торено е с оборска тор, и пръскано със син камък според опита му на производиреля от 40г това прави и знае как...тук няма как да се намери такъв продукт. Поне не и толкова автентичен.  Също и патладжан и пипер купувам от него и този аромат във Сащ не съм го усещала, за вкуса няма да подхващам. Пробвах се да купувам от т.нар. фермерски пазари, но не си струва времето и парите, защото зеленчуците пак не са истински, всичко е една измама.

Хората имаме различни разбирания за "вкусна"  храна. Доста щати съм обиколила, масово американеца яде боклуци, и само онези които са пътували извън Сащ, знаят за какво им говорим.

Извинете за оф топика.

# 694
  • Мнения: 236
Lucky, мога само чистосърдечно да ти пожелая да продължаваш да търсиш.

Относно как се храни масовият американец - все едно страничен наблюдател да каже, че хората в България масово ядат кюфтета, кебапчета и цаца, а децата от малки са закърмени със солети и вафли. Но да, факт е, че хубавата храна е скъпа и, за съжаление, не е по джоба на доста голяма част от населението тук.

За днес - сьомга - отгледана във "ферма." Като на една "истинска американа" фермерската сьомга ми е по-вкусна и я предпочитам, макар да имам "wild salmon," ловена в Аляска, която отлежава във фризера от няколко месеца...

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 20:58 от Sprinkles

# 695
  • София
  • Мнения: 7 841
Аз след вчерашния глад стопих още 300 гр, остават ми 2 дена и приключвам с ниско- въглехидратния ОМАД.
Много бързо се сваля, но ми омръзна само риба и салата.

Петенце, не е ли много малко 60 см. талия ?
Може би си зависи от структурата, но аз като бях 45 кг. при 162 бях с талия 62 см. и бях с детско тяло, въпреки че бях 30+.

# 696
  • Мнения: 13 226
До структура е и талия, и килограми на кого как ще стоят. Някои жени просто са си с повече извивки и с по-изразена талия, а други не чак така.

# 697
  • France
  • Мнения: 12 974
Минимумът талия, който съм имала е 62см. Сега съм с 65 Cry Втората ми бременност много повлия. Почти 4кг бебе плюс много околоплодни води.
Мама е била с 58см талия като млада, с голям естествен бюст. И е имала комплекси. На какво отгоре???

# 698
  • София
  • Мнения: 7 841
Аз след двете раждания и то на сериозна възраст имам чувството, че съм се разширили и никога няма да си вляза в предишните мерки.
Сега нося ХС, въпреки това, не съм слаба като преди и не се харесвам.

# 699
  • Мнения: 25 818
Аз след двете раждания и то на сериозна възраст имам чувството, че съм се разширили и никога няма да си вляза в предишните мерки.
Сега нося ХС, въпреки това, не съм слаба като преди и не се харесвам.
Не е така. След раждането отслабнах и влязох във по добра форма отколкото бях когато забременях.
До мотивация е. Сигурна съм, че можеш, въпреки че на размер ХС не знам какво не му харесваш.

# 700
  • Мнения: 2 631
Тогава няма да казвам колко е моята и въпреки това съм в темата, защото ще ме сметнете за анорексичка, а не съм... Съвсем възможно е Петенцето да има талия доста под 60 см даже, ако на 65 кг, 170 см има 65 см, това е структура. И тренировките имат значение де, някои увеличават талията, но аз спокойно мога да живея здравословно с талия 58.5 на около 55 кг или малко под и 171 см с уговорката да не правя определени тренировки за корем. :Д Ако тренирам здраво корем, може и 61 да стане...Сега е 60 и съм на диета :Д .. Структурата води, но и % мазнини не е за подценяване.

З: 2 протеинови палачинки с пз брашно, банан, 1 чл бадемово масло
М: портокал, 200 гр боровинки
О: пз паста, зеле на фурна, авокадо малко парче, зехтин 1 сл, чушка
М: 200 гр скир, ябълка
В: риба лаврак, зехтин, зелена салата

Трен: 15 мин спининг интервално, 30 мин дупе и крака с тежести доста уморителна и утре ще имам мускулна със сигурност, 5 мин планк
Движението беше само вкъщи заради времето, наподобяващо пмс. От градушка през буря и слънце... може и да не съм в дефицит днес, не съм особено гладна.

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 22:11 от snowwhite12

# 701
  • София
  • Мнения: 7 841
Сигурно при мен е заради липсата на спорт.
Надявам се сега с пътечката да започна отново да тичам всеки ден и да си вляза в желаните сантиметри.

# 702
  • Мнения: 2 631
Иля, спортът променя много фигурата. Ако си раждала, включи задължително и силови тренировки. Може да не са с тежести, макар да би било оптимално според мен, но поне със собствено тегло. Всъщност това беше непоискан съвет, но не се сдържах. :Д Сори. Игнорирайте го.

# 703
  • София
  • Мнения: 7 841
Много точно, със силовите тренировки ще се стегна и ще започна да харесвам повече фигурата си.
Винаги съм залагала само на кардио и не разбирам нищичко от тежести и силови упражнения.
Скоро реших да пробвам, направих цяла седмица с Caroline Girvan, но така ми се напомпаха краката, че не влизах в никакви дрехи.
Това ме стресна и спрях, а може би не трябваше и ако бях продължила щях да видя резултати.

Взех си гирички и може да ги съчетавам с пътечката.

Всеки съвет ми е полезен, много благодаря!

# 704
  • Мнения: 7 766
не разчитай на това (продължаването)
ще напомпиш още
въпрос на структура е, след година фитнес не си обувах дънките на бедрото
е не, мерси
Иля, ти си крехко, красиво, балетно тяло, не се меткай на всичко в нета

Последна редакция: пт, 31 мар 2023, 22:52 от Herzen

Общи условия

Активация на акаунт