Чувствителни ли сте?

  • 5 317
  • 157
  •   1
Отговори
# 135
  • BG
  • Мнения: 373
Авторката, не разбрах как точно бременна жена няма да види детето  си повече ?! Доста психарско и нелогично ми звучи. Новородено току така не се отнема . Заплаха за убийство ли е отправил ? От всичко, което ни написа доста материал е натрупал в  досието  си . Обходил е почти целия наказателен и семеен кодекс.

# 136
  • Мнения: 4 819
Струва ми се, че авторката малко ни пързулка. Започна от един невинен въпрос, а стигнахме до такова струпване на трагедии, което дори в латиносериалите няма, да не говорим за лишените от всякакъв здрав разум действия на околните.

Защо го прави?! Сигурно иска внимание, пише някаква дисертация или просто си търси занимание - времето тече ужасно бавно, когато човек няма какво да прави.

# 137
  • Мнения: 5 613
Авторке, дадоха ти линк към тема на специалист, който консултира безплатно. От тази тема, която си създала, няма никакъв смисъл. Ще се изредят 100 човека да ти кажат, че ехеее, те през какво насилие са минали и какво детство са имали, пък сега са усмихнати и жизнерадостни като новородени. Други 100 ще кажат, че си търсиш внимание и си измисляш - о, докато пиша даже вече някой го е казал. Ревовете ти и т.нар. "чувствителност" са в резултат на тежка травма, а не на характер. Ако не потърсиш професионална помощ, ще навредиш на децата си, колкото и да се стараеш да не го правиш. Не си губи времето да се обясняваш на случайни непознати, а пиши в съответната тема.

# 138
  • Мнения: 198
Струва ми се, че авторката малко ни пързулка. Започна от един невинен въпрос, а стигнахме до такова струпване на трагедии, което дори в латиносериалите няма, да не говорим за лишените от всякакъв здрав разум действия на околните.

Защо го прави?! Сигурно иска внимание, пише някаква дисертация или просто си търси занимание - времето тече ужасно бавно, когато човек няма какво да прави.

Значи пиша за не знам си кой път, че всичко е вярно. Да темата беше различна, но след разни коментари от това какво ли пък съм преживяла, че съм била плакала, че съм била избухлива, просто нямаше как да не напиша какво сме преживели.
И хич нямам време с детето вкъщи, да си измислям невярни неща и да пиша 100 коментара.
Да, живеехме в село с 200-300 човека и такива неща в селата доста се случват, защото повечето хора така са видели и го смятат за нормално.

Вивиана Енева - ами, защото един вид, ако се раздели с него детето ще остане с баща си. Той има връзки, а пък тя е била невежа тогава и без гръб от родителите си.
Колко трябва да си изперкал, че да удериш жена, която носи детето ти?
Нямам думи! Той не е бил син, не е бил съпруг, не е бил баща, не е бил човек.

Последна редакция: пн, 23 яну 2023, 14:03 от Newmomy

# 139
  • Мнения: 5 337
Това, което поражда съмнение у някои хора, не е самото ти преживяване, а много подробният начин, по който го описваш. Обикновено човек не иска да се връща към лошото, да го преживява отново, дори до известна степен забравя.

# 140
  • Мнения: 198
Това, което поражда съмнение у някои хора, не е самото ти преживяване, а много подробният начин, по който го описваш. Обикновено човек не иска да се връща към лошото, да го преживява отново, дори до известна степен забравя.

Описвам го подробно, със случки, защото могат да кажат е и кво пък и аз съм живяла с алкохолици, но има такива, които като пийнат отиват да спат, други се заяждат с хората около себе си.
Пиша тези неща и ми олеква, има моменти, където въобще не искам да си спомням. Най-добре ще е да разкажа всичко на професионалист,
и там да си останат нещата. Миналото да си замине.

Spiritlight - Много сте права, чак емотиконките ми ги дразнели 🤭🤣🤦Цветът на очите ми е зелен, това дразни ли ги? Уж аз не съм добре 😁
И не мога да разбера защо трябва да си измислям и да пиша тук?!
Не намирам смисъл човек да търси съвети за нещо, което не се е случило не се случва.
Знам, че е трудно човек да повярва на такива случки, но за жалост се случват и много по-лоши неща.
Дори някои турски сериали нямат такъв сценарий.
Макар и осакатени поне сме живи и здрави.

Последна редакция: пн, 23 яну 2023, 14:13 от Newmomy

# 141
  • Мнения: 6 252
Не знам защо пораждат съмнения такива теми, изглежда нормалните хора не могат да повярват, че такива неща стават. Но такива неща стават, при това много по често, от колкото си мислят същите нормални хора, при тва далеч не само при малцинствата. И описаното от авторката дори не е нещо токова извратено или невероятно. Спомням си пред време, в Смолян мисля беше, гръмна един такъв случай - момиче, не помня точно на колко беше, тинейджърка на 16-18 май, баща и я онождал редовно още от 10-12 годишна, а майка и знаела, и не само не я защитавала, а изпитвала злоба към нея, че бащата я предпочита. Българи бяха, съвсем нормално семейство на пръв поглед, тия неща ги даваха по централните новини на основните телевизии. Така че всякакви гадости се случват по хората, а на авторката бих препоръчал да работи с професионалист. Хубаво е, че може да говори спокойно за проблемите и травмите си, първата стъпка е направена, обаче трябва да продължи в тази посока.

# 142
  • Мнения: 198
Не знам защо пораждат съмнения такива теми, изглежда нормалните хора не могат да повярват, че такива неща стават. Но такива неща стават, при това много по често, от колкото си мислят същите нормални хора, при тва далеч не само при малцинствата. И описаното от авторката дори не е нещо токова извратено или невероятно. Спомням си пред време, в Смолян мисля беше, гръмна един такъв случай - момиче, не помня точно на колко беше, тинейджърка на 16-18 май, баща и я онождал редовно още от 10-12 годишна, а майка и знаела, и не само не я защитавала, а изпитвала злоба към нея, че бащата я предпочита. Българи бяха, съвсем нормално семейство на пръв поглед, тия неща ги даваха по централните новини на основните телевизии. Така че всякакви гадости се случват по хората, а на авторката бих препоръчал да работи с професионалист. Хубаво е, че може да говори спокойно за проблемите и травмите си, първата стъпка е направена, обаче трябва да продължи в тази посока.

Благодаря! Намират се и хора с адекватни отговори. 🙂
И в нашето село имаше такова момиче, там пък сестрата знаела и нищо не правила, но едва ли ще ни повярват, че това е вярно.
Ако отворите турските новини ще видите на какво са способни "хората". Гледала съм ги и хич не е за хора, като мен със слаби сърца.
Значи се извинявам, ако се отдалечавам от темата. 😁

# 143
  • BG
  • Мнения: 373
Авторката, иди до Център за обществена подкрепа във вашия град.Обясни накратко за какво става дума без да изпадаш в излишни обяснения и подробности ,и помоли да ти препоръчат читав специалист. Ако един не ти хареса, обиколи и други, за да не стане като в моя случай - намирам аз  тежката артилерия - съдебен психиатър /жена/, преживяла домашно насилие по време на първия си брак  " нищо ти няма, с тези пари, които искаш да ми дадеш си купи нова рокля и си я разходи в някое заведение, ехей ти знаеш ли на мен какви неща са ми се случвали", или психолог / пак жена / - " ауууу, пък чакай аз да ти кажа моята майка какви неща ми направи ... " Имай едно наум, че тези неща изискват доста време и финанси. Както споменах по - горе ще има разтърсващ момент, в който ще се чудиш какво да правиш с новото си Аз.

С  еднократна виртуална консултация във форума няма да стане, защото Людмил Стефанов няма да се занимава дългосрочно само с теб.

# 144
  • Мнения: 198
Авторката, иди до Център за обществена подкрепа във вашия град.Обясни накратко за какво става дума без да изпадаш в излишни обяснения и подробности ,и помоли да ти препоръчат читав специалист. Ако един не ти хареса, обиколи и други, за да не стане като в моя случай - намирам аз  тежката артилерия - съдебен психиатър /жена/, преживяла домашно насилие по време на първия си брак  " нищо ти няма, с тези пари, които искаш да ми дадеш си купи нова рокля и си я разходи в някое заведение, ехей ти знаеш ли на мен какви неща са ми се случвали", или психолог / пак жена / - " ауууу, пък чакай аз да ти кажа моята майка какви неща ми направи ... " Имай едно наум, че тези неща изискват доста време и финанси. Както споменах по - горе ще има разтърсващ момент, в който ще се чудиш какво да правиш с новото си Аз.

С  еднократна виртуална консултация във форума няма да стане, защото Людмил Стефанов няма да се занимава дългосрочно само с теб.

На мен ще ми олекне и от това, ако намеря група хора, преживели насилие, да си поговорим, да си излеем душите. И там да си останат спомените, да не се човърка повече.

# 145
  • BG
  • Мнения: 373
Малко трудно ще събереш няколко човека преживели премеждия, сходни на твоите. Специалиста ще ти помогне да се видиш отстрани и да изхвърлиш " калта  "от душата си.

# 146
  • Мнения: 198
Малко трудно ще събереш няколко човека преживели премеждия, сходни на твоите. Специалиста ще ти помогне да се видиш отстрани и да изхвърлиш " калта  "от душата си.

Да точно това ми трябва. 🙂

# 147
  • Мнения: 5 337
Не знам защо пораждат съмнения такива теми, изглежда нормалните хора не могат да повярват, че такива неща стават.
Скрит текст:
Но такива неща стават, при това много по често, от колкото си мислят същите нормални хора, при тва далеч не само при малцинствата. И описаното от авторката дори не е нещо токова извратено или невероятно. Спомням си пред време, в Смолян мисля беше, гръмна един такъв случай - момиче, не помня точно на колко беше, тинейджърка на 16-18 май, баща и я онождал редовно още от 10-12 годишна, а майка и знаела, и не само не я защитавала, а изпитвала злоба към нея, че бащата я предпочита. Българи бяха, съвсем нормално семейство на пръв поглед, тия неща ги даваха по централните новини на основните телевизии. Така че всякакви гадости се случват по хората, а на авторката бих препоръчал да работи с професионалист. Хубаво е, че може да говори спокойно за проблемите и травмите си, първата стъпка е направена, обаче трябва да продължи в тази посока.
Разбира се, че такива неща се случват, за всичко си прав. Обаче ето аз например, не че не й вярвам, просто не бих разказвала толкова подробно, явно има и други като мен. Не знам, може би не искам да се връщам назад, част от мен още не иска да приеме, че наистина ми се е случило... И аз не знам. Иначе, пак повтарям, лично на мен Людмил Стефанов много ми помогна, но дори и в общуването с него описах преживяванията си сбито.

# 148
  • Мнения: 6 798
Аз пък не вярвам, че психически нормален човек ще посреща в дома си и ще реве з анякой, който е виновник за всичките му страдания. Не е нормално това. Затова изглежда, че умишлено си търси ролята на жертва. Ми, изправи се, разгневи се на истинския виновник и приключвай.

# 149
  • Мнения: 198
Бътър, а аз се чудя това семейство в кое забутано място е живяло ?! Къде са били Агенция за закрила на детето, полиция, прокуратура и толкова ли е нямало някой роднина  или съсед, който да ги уведоми. Мислех да не се намесвам, но това с 13 г. и сестра ме хвърли в оркестъра. Това са дъното на маргиналните общности !

Авторката, майка ти е била потенциален  курортист на Сливенския затвор ! Ако са били взети адекватни мерки навремето щяхте да и ходите на свиждане там. Нормалните хора вдигат аларма до бога още в началото на насилието, уведомяват всички служби , за които се сетят, ако трябва и медиите. .. и ей тъй на инат не се спират докато не разкарат насилниците от живота си и не ги видят зад решетките.

Госпожата тръгнала да реве за баща  си  и да наранява нищо неподозиращите и съпруг и дете, вместо да благодари на съдбата, че е срещнала свестен човек, който и търпи изцепките.

Като човек, живял 31години  повече от авторката и съответно с повече житейски опит  съм настроена скептично относно поведението и.Такива хора, пристрастени към драмата и тръгвайки да търсят специализирана помощ, обикновено в някакъв момент започват да не харесват" новото си Аз ", защото не знаят какво да правят с него. Реването за щяло е нещяло в някакъв момент може да премине и във физическа агресия и жална им майка на съпруга и детето ...

Мога и още да пиша, но ще спра, за да не ме баннат .

Отидохме до полицията и заради дядо ми и заради баща ми и заради онзи педофил.
Първите двама останаха в ареста за една нощ и си се върнаха у дома.
Казаха, че нищо не могат да направят, били семейни проблеми. 🤣👏🤭
Третият насилник заради него отидоха няколко пъти, жалби, малби   и нищо накрая.
Той дори шофираше като луд и пак няма наказание.
Казваме им тя е дете, няма дори 18 пбаче нищо отсреща. Явно както някои психолози, така и дооста полицаи не си вършат работата.
Браво! То за това мъжете си правят каквото искат с жените и децата си, знаят че никой нищо няма да им направи.
Там, където ние живеем в момента не може и дума да стане да посегнеш на жена, още повече на дете. Още като си бременна те питат, мъжът ти как се държи с теб....

Maiathebee - И аз не го разбирам това и в няколко коментара съм отправила въпрос към същото.
Част от мен се е молила този човек да не е жив навремето, сега роня сълзи по него. Не знам. Може би, защото той никога не е бил обичан от своите родители и брат си, може би дълбоко някъде ми е мъчно за него. А и ако не беше спрял пиенето и не се държеше нормално, нямаше как да общувам с него.

Общи условия

Активация на акаунт