За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 106

  • 29 121
  • 793
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 103
Момичета, привет, бебето ми е изцяло на кърма (на почти 2 седмици е), и започнаха колики. Давам Инфакол по няколко пъти на ден. От днес мисля да започна и чай. Педиатърката ми каза на Хип, но не го откривам. Като цяло - какви чайове сте ползвали, колко често и тн? И от какво против колики сте останали доволни?

Едит: Намерих чаят на Хип. Изниква ми още един въпрос - след като го разтворя да кажем на обяд, в преварена вода, и му дам след това, но той не изпие цялото количеството, след 3 часа мога ли пак да му дам и, ако да, трябва ли да затопля течността в нагревател/по друг начин? Логиката ми е, че трябва да бъде 30 и няколко градуса (както се прави АМ?)?

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 18:07 от Daisy1

# 76
  • Мнения: 6 764
Не давайте чай на толкова малко бебе. Ще си нарушите храненето. Кърмата е най-доброто, което може да пие в момента. Количеството чай ще е за сметка на изсуканото мляко, което не е препоръчително. Лекарят на детето би следвало да ви е обяснил това.
Ако все пак давате, проготвяйте всеки път нов.

# 77
  • Мнения: 59
Двата пъти, в които му дадох чай на Хип на гранули на моя бебок,   нямаше абсолютно никакъв ефект, така че не му го давах повече. И с капките за колики се получи същото, давах в много редки случаи по скоро за мое успокоение. По добре не давайте на бебо нищо, кърмете си ги, това е период през който трябва да се премине.


Момичета, привет, бебето ми е изцяло на кърма (на почти 2 седмици е), и започнаха колики. Давам Инфакол по няколко пъти на ден. От днес мисля да започна и чай. Педиатърката ми каза на Хип, но не го откривам. Като цяло - какви чайове сте ползвали, колко често и тн? И от какво против колики сте останали доволни?

Едит: Намерих чаят на Хип. Изниква ми още един въпрос - след като го разтворя да кажем на обяд, в преварена вода, и му дам след това, но той не изпие цялото количеството, след 3 часа мога ли пак да му дам и, ако да, трябва ли да затопля течността в нагревател/по друг начин? Логиката ми е, че трябва да бъде 30 и няколко градуса (както се прави АМ?)?

# 78
  • Мнения: 753
На пазара има продукти на основата на Симетикон и на друго , което не помня вече. Симетикона са Инфакол, биогая...и т.н.
Прочетете за Лефакс и Колийф. Те са на друга основа. При моя син преди 10години действаха вторите.
Едит...копирам : Основната съставка в Колийф капки за бебета е естествено съдържащия се в човешкия организъм ензим ЛАКТАЗА.

Още за КОЛИЙФ капки за бебета 7 мл (COLIEF sol. 7 ml), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30011589/%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B9 … B0-7-%D0%BC%D0%BB

# 79
  • Мнения: 1 804
Едните са лактаза, другите са симетикон. Биогая е пробиотик. Лефакс е със симетикон.
При нас имаше ефект от капки колактаза, но минимален. Чайовете нямаха действие. Изпробвах какво ли не, толкова бяхме отчаяни.
Кофти период, но минава. После идва друго. 🤸🏻‍♀️

# 80
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
При нас помогнаха билковите капки Санколик. Нито Еспумизан (със Симетикон), нито Био Амика (с Лактаза), нито Омнибиотик Панда и Био Баланс Бейби (пробиотици) помогнаха. Чай не искаше да пие, иначе приготвях нов всеки път.

# 81
  • Мнения: 191
При нас помогна гимнастика за изпръцване - каране на колело и крачетата към коремчето, правехме ги от началото. Ето и примерно видео. Бебка почна и сама да си пръцка. Може и просто да сме извадили късмет да няма особено много колики.

Офтопик: майчинството за януари кога се превежда? Миналия месец нищо не получих…

# 82
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
За януари го преведоха вече, на 02.02 го получих.
Аз искам да питам каква Т е нормална и изобщо нормална ли е при никнене на кътници? Вчера и днес поддържа 37°С, а през нощта вдигна еднократно до 38.2, ако правилно съм я измерила. Дадох доза Нурофен, заспа и сутринта нямаше. Към обяд отново вдигна 37 и така си седи. Не съм давала нищо днес. Никне й първи мъдрец, до сега с резците не ми е вдигала Т, та не знам зъб ли е или вирус. Няма други симптоми.

# 83
  • Мнения: 5 325
38.2 не е от зъб.

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
От зъби не се вдига Т Simple Smile

# 85
  • Мнения: 1 804
37 е нормална температура. При нас се случи иначе веднъж да вдигне 38, свали я след панадол и повече не е повишавал. Нито се разболя, нито нищо.

# 86
  • София
  • Мнения: 4 709
За или против ароматизатор в детска стая (бебе на 1,3м и дете на 6г)?

# 87
  • Мнения: 5 018
Против - само може да доведе до алергии и белодробни проблеми. Редовно проветряване и евентуално пречиствател на въздуха.

# 88
  • Мнения: 6
От зъби не се вдига Т Simple Smile
При моите три по- големи имаше температура, лигавене и нервност когато ничаха зъбки. За четвъртото още не зная, защото е на 2 месеца.

# 89
  • Мнения: 6 764
За или против ароматизатор в детска стая (бебе на 1,3м и дете на 6г)?
Денонощно да дишат химии, не е никак добър вариант. Можете да капнете етерично масло върху тъкан, която е в стаята ако държите на някакъв вид ароматизиране.

Общи условия

Активация на акаунт