С кои песни, филми и книги свързвате 20-те си години?

  • 11 554
  • 357
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 142
"Тъй рече Заратустра" на Ницше и всичко на Стивън Кинг.
"Легенди за страстта" и "Гарванът".
Металика в България.
По това време открих дуум метъла. Вече живеех със съпруга си и вечно спорехме кое е по-яко - дуум или траш. Wink
И досега сме фенове.

# 46
  • Мнения: 132
Обожавам музиката от 90те и 80те години- Депеш, Гънс, Бон Джоуви и др. От филмите- Мръсни танци, Хубава жена, Форест Гъмп. От книгите- Осъдени души.

# 47
  • Мнения: 11 737
Моите 20-ет свързвам с Мадона, Майкъл Джексън и филмите "Титаник", "Коктейл" "Любовта не се купува", "Мръсни танци" и т. н.
Хубаво време беше. Приятни спомени.

# 48
  • Мнения: 422
Тогава любим, а и все още ми беше Джордж Майкъл. Четях основно специализирана литература, тъй като бях студентка, но и за Джон Стайнбек намирах време.

# 49
  • на село
  • Мнения: 287
Двайсетте години - страхотно време - на върха бяха Скорпионс и Депеш Мод. Любими ми бяха и всички български групи -Сигнал , Щурците ,ФСБ , Диана експрес.
Любими филми Дух  , Легенди за страстта .
Четях много книги , сега не мога да отлича ,коя ми е била любима в този период.

# 50
  • Мнения: 375
Точно тогава открих Джейн Остин и "Гордост и предразсъдъци". Дълго я бях отбягвала, тъй като не ми е любим жанр, но след прочита се започна едно препрочитане и гледане на всички екранизации на книгата. Друга любима от този период - "Малки жени".
Обичах да слушам балади, без любима група.

# 51
  • Мнения: 12 741
Толкова много спомени, дори и само по диагонал каквото прегледах... Седя пред екрана с широка усмивка на лицето Simple Smile
За филми явно нищо не ме е впечатлило толкова, аз и по-рядко гледам нещо а предпочитам да чета. Книгите са друго нещо, дори и в студентските си години се намираше време и се четеше много, освен каквото четях покрай ученето.
Но музиката... около 20тина годишна откних SOAD, Tool, Slipknot, вкъщи рядко беше тихо че живеехме заедно 3 такива, трудно може да се изброи. Музика имаше много и най-различна, ако и повечето да беше все в по-тежкия спектър. И до сега като чуя стари песни на Nightwish или пък на Rammstein се връщам към това време. Всичките тези групи вече бяха на поняколко години, та си имаха и натрупан доволно репертоар и нямаше как да ни омръзват, а и между тях вмъквахме и по-стари рок изпълнители. Manowar и Metallica бяха редовни и те. С Епизод май също тогава се запознах.
Хубави времена бяха и все още се събираме от време на време да си ги припомним. И задължително се вади музиката от тогава, когато седнем на чашка и спомени Simple Smile Каквито и проблеми да имаме, настроението се качва още на първата песен.

# 52
  • под тепетата
  • Мнения: 9 292
За книга бих посочила "Шогун". След време прочетох цялата азиатска поредица на Клавел, от която ми остана любопитството към изтока. Музиката на ФСБ и до днес ми е любима, както на мен, така и на съпруга ми. "Гара разделна", "Зимна къща", "Обичам те до тук"...все още си ги пускаме и се наслаждаваме. Как можах да забравя - Sade!

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 12:41 от bilqna_69

# 53
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Музиката на Сигнал , ФСБ , Диана Експрес ... ,
книгата за Едит Пиаф ,
филми - Дух , Неприлични танци ...

# 54
  • Русе
  • Мнения: 686
ABBA  и тогава и сега Simple Smile
Брулени хълмове- Емили Бронте.

# 55
  • Мнения: 2 420
"Жива рана" на Слави Трифонов и Ку-ку бенд.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Филм нямам спомен.
Книга - препрочитах за кой ли път ,, Железният светилник,,
Песен - Константин,,Черна роза,,. Не слушам този тип музика, но тази песен се харесваше на мама,която загубих на 20 годишнината си 😢

# 57
  • Мнения: 9 180
Е кой няма Wink на прима виста - Queen, WHAM  и Джордж Майкъл, Мадона- Майкъл Джексън, Ози Озбърн, Дюран Дюран, Уайт снейк и още и още
Филми - Терминатор; Индиана Джоунс; Хубава жена...
Книги- Пол Лю Сюлицър, Дейвид Балдачи, Гришъм..
Всички те са помогнали за положителните емоции и хубави спомени, случки които, топлят и до днес сърцето ми.

# 58
  • Мнения: 1 121
20-те си години свързвам с творчеството на Ремарк - "Триумфалната арка", "Време да се живее и време да се мре", "Трима другари"... Тогава ги четох и никога няма да ги забравя.

От времето пък, когато още не бяхме гаджета с мъжа ми и общувахме предимно по телефон, имам една много любима попбпесен - "Silver and gold". Още ми звъни той с нея. Simple Smile

Хубави времена на безметежно щастие и волност бяха Simple Smile

# 59
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 864
Слушах Мадона, Уитни Хюстън, Ace of Base, Backstreet Boys... и много други, за тези се сещам на прима виста. Филми - може би "Умирай трудно" е от тези години, "Мълчанието на агнетата", "Списъкът на Шиндлер", "Хубава жена". Допълвам и любими сериали - "Досиетата Х", "Спешно отделение", "Стъпка по стъпка".

Последна редакция: сб, 18 фев 2023, 12:57 от AIDA_N

Общи условия

Активация на акаунт