Как да обичаме себе си повече - част II

  • 5 006
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 246
Да поговорим отново за умението да обичаш себе си - нещо, на което се учим цял живот, но да извървиш този път определено си струва.

Дискусията стартирахме в предходната тема, а днес споделяме още идеи за това как да бъдете по-добри към самите себе си!

Случвало ли ви се е някога да посветите седмици, месеци или даже години на опитите да разгадаете поведението на някой мъж? А случвало ли ви се е повече от веднъж? Замислете се дали сте отделяла толкова време и усилия да разгадаете и опознаете самата себе си.

Ако имате настроние за това, можете да се обличате или гримирате "против правилата". Например да си сложите ярък грим рано сутрин. Вашите собствени желания имат значение! Особено когато с това по никакъв начин не вредите на някой друг.

Позволявайте се да си промените мнението.

Подарявайте си книги.

Помирете се с миналото си, прощавайте си грешките, особено онези от неопитност.




Проявете увереност и излезте на вечеря/ среща/ семейно събиране без грим. Доброто ви настроение ще свърши достатъчна работа!

Следвайте правилото, че ако едни обувки са ви неудобни, то те просто не ви заслужават!

Не се оправдавайте пред никого за това какви филми гледате и каква музика ви харесва.

Превърнете здравето си в основен приоритет. Не е слабост да кажете "Ще се наложи да пропусна срещата, защото съм на профилактичен преглед". По-скоро слабост е обратното.

Поставяйте си постижими цели.

Мечтайте понякога за непостижими неща.

Не раздавайте грижата и вниманието си безразсъдно. Отнасяйте се с хората така, както те се отнасят с вас.


Спрете да мислите защо той не ви се обажда. Обадете се на някой друг.

Направете малък подарък без повод на човек, който ви обича.

Помислете за всички малки неща в работата си, които обичате и в които сте наистина добра. Напомняйте си ги всяка седмица.

Овладейте импулсите си непрекъснато да се доказвате на някого.

Споделяйте с другите това, което обичате - книги, любими рецепти, нетипични маршрути за разходка в града.

Усмихвайте се на непознати, с които срещате погледите си случайно - на опашката или в асансьора.

Престанете да наричате грижата за себе си "глезотия".

Смейте се от сърце на провалите си.

Простете на родителите си това, че не са били перфектни.

Спомняйте си често хубавите моменти заедно.

Ограничете времето, което прекарвате в социалните мрежи.

Разхождайте се повече.

Без колебание спрете да общувате с хора, които не можете да понасяте.

Забавлявайте се с децата си. Не запълвайте със задачи всеки възможен час от деня. Прекрасно е да решите просто да гледате филми заедно или да си лежите в леглото и да си говорите (дори ако в мивката ви чакат съдове за миене).

Недейте да готвите, ако нямате никакво желание за това. Нито един съпруг по света не е пострадал фатално, ако веднъж седмично е вечерял препечени филийки със сирене и малко зехтин.

Замислете се колко често си казвате "Не мога да се оправя с това". Отървете се от този навик. Редовно пробвайте да вършите неща, с които си мислите, че няма как да се справите - например сама да си попълните данъчната декларация. С времето "Не мога да се оправя с това" ще бъде заменено от "Нека все пак се опитам".

Как бихте допълнили вие този списък? Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си?

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 08:05 от Пeтя

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
Не съжалявам за минали неща, които не мога да променя.

Не искам всички да ме харесват. Не е възможно, а и далеч не е необходимо.

# 2
  • When you are not fed love on a silver spoon, you learn to lick it off knives...
  • Мнения: 3 671
Точно вчера за пореден път си казах, ей сега тия наколко лева, които ми останаха ще ги похарча за себе си... И не го направих. С част купих неща за децата... Другите останаха...
Боря се да свикна с идеята, че имам право на желания и нужди и имам право да ги изказвам гласно, да ги задоволявам, да се "глезя". Имам много работа в тази посока..

# 3
  • Мнения: 392
Старая се да бъда доволна от това, което имам и което ми се дава. Старая се винаги да имам някаква цел пред мен.

# 4
  • Мнения: 3 538
Не прави непоискано добро, приемай хората каквито са.

# 5
  • Дупница
  • Мнения: 289
Мисля ,че с натрупването на години и м ного опит ,човек се осъзнава да си обръщша внимание и да се поглези при всеки удобен момент.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 16 156
Трудно ми е да правя нещо лично за себе си. Но, се опитвам.
Има неща е миналото които много ми тежат,няма как да се променят,но продължавам да мисля,как е можело да се развият нещата.

# 7
  • Мнения: 74
Гледам хубав филм.

# 8
  • Мнения: 1 389
Бих искала да отделям повече време за себе си.
И ако може да се върна назад, да имам по-високо самочувствие.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 484
Няма нужда да се правя на добра с всички. Добра съм само за децата и за себе си. Интересите на всички останали стоят след моите. А когато някой ми каже: “лоша си”, го апострофирам със: “защото се съобразявам със себе си ли?” На тези години вече зная, че на никого не съм длъжна, освен на децата - моите или чужди няма значение.

# 10
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Опитвам се да се науча да вивея тук и сега, да не ровя в миналото и да не си мисля,че ако бях постъпила по друг начин сега щеше да е друго...За себе си смятам, че се грижа достатъчно добре,но ми се иска още една идея по-добре да е.

# 11
  • Мнения: 596
Не съжалявам за отминали неща.

# 12
  • Мнения: 1 047
Опитвам се да живея "тук и сега"- да не анализирам миналото и да не правя планове за бъдещето( което не отменя мечтите). И да сядам и да си почивам, когато имам нужда, а не когато си свърша работата.

# 13
  • Мнения: 538
Разхождам се повече, но не мога да се отърва от вредния навик да да хрускам нещо когато съм пред телевизора.

# 14
  • Мнения: 24 349
Подарявам си книги, държа се с хората, както те се държат с мен, споделям с другите неюа, които са ми харесали или зарадвали

# 15
  • Мнения: 29 371
Обадете се на приятел, просто да го чуете как е и да си поговорите.

# 16
  • Мнения: 494
Не прави непоискано добро.

# 17
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Не се връщай назд във времето.
Не правя непоискано добро.
Уважи себе после останалите.

# 18
  • София
  • Мнения: 2 672
Научи се да казваш винаги и категорично 'не', когато нещо не отговаря на вкуса и волята ти.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 197
Угаждам си повече и винаги се стремя да постигна нещата за които мечтая.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 555
Стремя се да не живея с миналото, а в настоящето и мисля за бъдещето с добро.

# 21
  • Samokov
  • Мнения: 348
Радвам се на дребни неща.  Миналото е минало. Не го ровя. Живея в настоящето и се радвам на всяка безценна минута с близките ми, защото  осъзнах колко преходно е всичко.

# 22
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 756
Обичам себе си, опитвам се да не се обвинявам за грешките си, грижа се за себе си.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 162
Време за мен. Хубав сериал, любима храна (дори десертчето е задължително да е супер вкусно), после подремвам. Чета си някакви неща на лаптопчето в леглото. Наричам го мозъчна почивка, глезотия.

# 24
  • Мнения: 7 391
Отдавна се освободих от хората,които ме напрягат.Минах на принципа "По-добре врабче в ръката отколкото орел в небето"! Имам нови хобита,които ми осигуряват спокойствие и не ме натоварват с излишни отрицателни емоции.Обичам да пътувам и сега се възползвам на макс от различните маршрути.

# 25
  • София
  • Мнения: 887
Редовно си подарявям масажи, разходки в планината, хубава храна. Започнах да избягвам контакти с хора, които ме натоварват прекалено със своите проблеми, а нямат търпение да чуят моите. Разбрах, че повечето приятели се плашат, когато възникне голям проблем и затова е по-добре, проблемите да не се обсъждат с тях, защото идва разочарованието.

# 26
  • София
  • Мнения: 35 951
Не си задавам глупави въпроси и не се измъчваш с "неща" над които нямам "власт" и не мога да променя.

# 27
  • Елхово
  • Мнения: 1 397
Не съжалам за отминали неща! Старая се да бъда доволна от това, което имам и което ми се дава. Старая се винаги да имам някаква цел пред мен!

# 28
  • Б
  • Мнения: 568
Стремя се да постигна нещата, които желая и които биха добри за моите близки.

# 29
  • Мнения: 2 242
Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си? - опитвам се да съм по-спокойна спрямо заобикалящата ме среда, защото знам че да се ядосвам означава да вредя само и единствено на себе си.

# 30
  • Мнения: 379
Съветвам децата си,уча ги да четат повече,да се интересуват повече,да подбират приятелите си.

# 31
  • Мнения: 159
Позволявам си да бъда щастлива

# 32
  • Мнения: 1 589
Не се връщай назад във времето.
Не правя непоискано добро.
Уважавам първо  себе си, после останалите.

# 33
  • Мнения: 5 698
Опитвам се да не се връщам в миналото и да мисля как бих променила някои неща.
Опитвам се да бъда позитивна.
Опитвам се да прощавам.
Опитвам се да мечтая.
Опитвам се да намирам повече време за себе си и за любимите ми хора.
Опитвам се да живея на макс!


Понякога успявам, понякога не...

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 14:12 от monii

# 34
  • Мнения: 322
Аз съм супер критична към себе си, напоследък станах много изнервена, недоволна, нещо много ме тормози. Искам да стана като преди , да се радвам на малките неща в живота, да виждам в розово, да се усмихвам повече. Лошото е, че не полагам нужните усилия.

# 35
  • Мнения: 210
Ставам все по-успешна в борбата със собственото си его и животът ми е една идея по-лек🙃 Спрях опитите да променям другите и да правя непоискано добро🍀 Приех, че не съм в състояние да контролирам хора и събития и не е нужно да го правя. Научих се да поставям граници, което е едно от най-труднопостижимите умения, особено по отношение на хората, които обичаме. Все неща, които постигаме с годините, с натрупването на житейски опит и мъдрост.🍀♥️🍀

# 36
  • Мнения: 1 135
Повечето от нещата в списъка започнах да ги правя от известно време. Бих добавила това да оставам от време на време насаме със себе си и да релаксирам по начина, по който обичам

# 37
  • Мнения: 34
Старая се да бъда доволна от това, което имам и което ми се дава. Опитвам се да бъда доволна на това което ми поднася живота било то лошо или добро

# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Да поговорим отново за умението да обичаш себе си - нещо, на което се учим цял живот, но да извървиш този път определено си струва.

Дискусията стартирахме в предходната тема, а днес споделяме още идеи за това как да бъдете по-добри към самите себе си!

Случвало ли ви се е някога да посветите седмици, месеци или даже години на опитите да разгадаете поведението на някой мъж? А случвало ли ви се е повече от веднъж? Замислете се дали сте отделяла толкова време и усилия да разгадаете и опознаете самата себе си.

Ако имате настроние за това, можете да се обличате или гримирате "против правилата". Например да си сложите ярък грим рано сутрин. Вашите собствени желания имат значение! Особено когато с това по никакъв начин не вредите на някой друг.

Позволявайте се да си промените мнението.

Подарявайте си книги.

Помирете се с миналото си, прощавайте си грешките, особено онези от неопитност.




Проявете увереност и излезте на вечеря/ среща/ семейно събиране без грим. Доброто ви настроение ще свърши достатъчна работа!

Следвайте правилото, че ако едни обувки са ви неудобни, то те просто не ви заслужават!

Не се оправдавайте пред никого за това какви филми гледате и каква музика ви харесва.

Превърнете здравето си в основен приоритет. Не е слабост да кажете "Ще се наложи да пропусна срещата, защото съм на профилактичен преглед". По-скоро слабост е обратното.

Поставяйте си постижими цели.

Мечтайте понякога за непостижими неща.

Не раздавайте грижата и вниманието си безразсъдно. Отнасяйте се с хората така, както те се отнасят с вас.


Спрете да мислите защо той не ви се обажда. Обадете се на някой друг.

Направете малък подарък без повод на човек, който ви обича.

Помислете за всички малки неща в работата си, които обичате и в които сте наистина добра. Напомняйте си ги всяка седмица.

Овладейте импулсите си непрекъснато да се доказвате на някого.

Споделяйте с другите това, което обичате - книги, любими рецепти, нетипични маршрути за разходка в града.

Усмихвайте се на непознати, с които срещате погледите си случайно - на опашката или в асансьора.

Престанете да наричате грижата за себе си "глезотия".

Смейте се от сърце на провалите си.

Простете на родителите си това, че не са били перфектни.

Спомняйте си често хубавите моменти заедно.

Ограничете времето, което прекарвате в социалните мрежи.

Разхождайте се повече.

Без колебание спрете да общувате с хора, които не можете да понасяте.

Забавлявайте се с децата си. Не запълвайте със задачи всеки възможен час от деня. Прекрасно е да решите просто да гледате филми заедно или да си лежите в леглото и да си говорите (дори ако в мивката ви чакат съдове за миене).

Недейте да готвите, ако нямате никакво желание за това. Нито един съпруг по света не е пострадал фатално, ако веднъж седмично е вечерял препечени филийки със сирене и малко зехтин.

Замислете се колко често си казвате "Не мога да се оправя с това". Отървете се от този навик. Редовно пробвайте да вършите неща, с които си мислите, че няма как да се справите - например сама да си попълните данъчната декларация. С времето "Не мога да се оправя с това" ще бъде заменено от "Нека все пак се опитам".

Как бихте допълнили вие този списък? Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си?

давам си време за себе си.
и няма значение дали е половин час за плетене за удоволствие или за четене, за пиене на кафе на балкона или за гледане на звездите през нощта.
мое време.

# 39
  • София
  • Мнения: 905
Опитвам се да живея в настоящето и да се наслаждавам на мига, не плащам данък чуждо мнение за нещата, които харесвам.
Пътувам, ходя на концерти и конвенции, защото заслужавам да ми се случват хубави неща и да съм щастлива.

# 40
  • Мнения: 2 744
Гледам хубав филм.

# 41
  • Мнения: 3 551
Старая се да изглеждам добре.

# 42
  • Мнения: X
Не говори, ако няма какво да кажеш.
Не очаквай нищо от хората, ако нямаш очаквания, няма да има разочарование.
Не прави не поискано добро.
Научи се за прощаваш.
Прави за себе си същите хубави неща, които с радост правиш за другите.
Научи се да казваш НЕ.

# 43
  • Мнения: 100
Понякога е трудно да бъдем откровени, понякога лъжем дори самите себе си, за да не си признаем грешките, които правим. Да вземем живота си в ръце и да променим това, което не ни харесва е решение на доста неща.

Списъкът е дълъг ..Ще изброя някой неща ,които правя за себе си - Търся светлина в трудните моменти , прощавам на себе си и другите , виждам красотата в малките неща , стремя се да правя добро , Обичам .. и т.н.

# 44
  • на село
  • Мнения: 287
Бих искала да се променя в тази посока ,но наистина ми е трудно.Винаги има нещо по-важно -децата ,семейството ,работата , къщата ,света ...Винаги чакам нещо ,да мине -и това и това ,а после ....
И се оказва ,че животът е преминал покрай мен .Наистина бих искала да се науча да се глезя и да съм си най-важна, но едва ли ще стане.

# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 783
Колкото и да говорим, теорията е едно, а на практика съвсем различно. Наистина човек трябва да се грижи за себе си емоционално, но границата е много тънка между здравословния егоизъм и завършения егоист.

# 46
  • Мнения: 4 594
Медитирам.

# 47
  • Мнения: 356
Много неща спазвам, но някои избягвам с цел. Бих допълнила да се спортува, но не само ходене, но участваме в общност. Дали ще е отбор в някой спорт, група за народни танци, група за фитнес. С времето става една малка общност и съдя по нашата. Ако някой отсъства, започваме да се питаме защо, търсим отсъстващия човек. Това сплотява и нахъсва за още старание и чести посещения. А спорта е здраве!

# 48
  • Мнения: 1 639
Не се притеснявай за неща, които не зависят от теб. Тях не можеш да ги промениш!

# 49
  • София
  • Мнения: 905
Разхождам се. Повтарям си, че хората са различни и се старая да ги приема. Не се втелясвам на проблеми. Нямам големи очаквания. И искам да бъда до любимите ми хора.

# 50
  • Лясковец
  • Мнения: 765
Опитвам се да живея в настоящето,но често се обръщам назад,не съжалявам за това което е могло да бъде,това би означавало да съжалявам за двете си прекрасни деца,прекарвам повече време с тях,след училище не им давам допълнителни задачи,стремя се да изживеят детството си максимално дълго.В моя живот има нещо като девиз,Не можеш да кажеш" Не мога"преди да си опитал,можеш да използваш не искам,страх ме е,но не и не мога.

# 51
  • Мнения: 20
Обичам да се облека и гримирам добре и да изляза на градска разходка.Сама, без цел, от уличка в уличка, накъдето реша спонтанно, да хапна нещо забранено, да разглеждам витрините и просто да вървя само със себе си.

# 52
  • Мнения: 17
Приемам хората, приемам себе си и не се опитвам да ги променям нито им се ядосвам.

# 53
  • Мнения: 8 536
Гледам да не се тревожа за неща за които нямам контрол.

Благодарна съм за всички неща, които не се купуват с пари.

Спортувам и се храня здравословно.

# 54
  • Мнения: 9 776
Опитвам се да намирам време за мен.

# 55
  • Мнения: 316
Разчитам само на себе си,  спокойна съм, не правя дългосрочни планове.

# 56
  • София
  • Мнения: 563
Смей се, не приемай нещата насериозно. Позволявай си хубаво вино в хубава чаша. Няма нищо лошо в това да отказваш.

# 57
  • Мнения: 43
Дъщеря ми която е тинейджър се усмихва на моите странности. Дали жълти обувки или светлосин клин. И днес с кого ще водиш? Веднага ме разгадае. Че не се водя по чужди мнения е едно. И моята личност не е на тезгяха за реклама.

# 58
  • Мнения: 996
Не се старая да се харесам на другите и си казвам каквото мисля.
Разхождам се често сама с мислите си.
Сама си правя подаръците ,които харесвам  ,затова и на мъжа ми му е трудно като имам повод да ме изненада.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 996
В момента се уча да правя нещо само за себе си, защото съм научена, че това е "глезотия".

# 60
  • София
  • Мнения: 13 155
Всичко описано го прилагам на практика.
И се чувствам идеално в кожата си, без да плащам данък обществено мнение. Живея за себе си и за близките си, не "за хората".

# 61
  • Мнения: 219
Аз съм от тези хора ,които се раздават на макс за другите. Не мога и не искам да съм егоист и винаги поставям на първо място любимите си хора и предпочитам те да са добре, това ме прави щастлива и съм  доволна от себе си. Това също е вид начин да обичам себе си!

# 62
  • Мнения: 1 468
Старая се всяка вечер да се чувствам удовлетворена от постъпките си през изминатия ден.

# 63
  • Мнения: 2 476
След период, в който не намирах време да чета, сега всяка вечер преди да заспя, го правя. Понякога само за 3 минути и заспивам, но държа да завърша така деня си.

# 64
  • Мнения: 4 208
Започнах диета и упражнения, за да изглеждам по-добре, въпреки че всички казват, че нямам нужда.
Започнах да ходя с приятели по кратки екскурзии, докато моят мъж остава у дома да се грижи за домакинството и момчетата.
Не вдигам телефона, когато не съм на кеф.

# 65
  • Мнения: 618
Стремя се периодично да намирам време за себе си, което да използвам за някое любимо занимание.

# 66
  • Мнения: 348
Нося си новите дрехи! 😀

# 67
  • Мнения: 114
Подарям си книга.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Определено не си купувам книги.
Глезя се с кратки ваканции на място, на което не съм ходила преди.
Почивните дни са за почивка.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 224
Приемам хората такива,  каквито са и ги уважавам за това. Не се опитвам да ги променя,  за да ми се харесат повече.

# 70
  • Мнения: 716
Приемам съдбата си такава ,каквато е .Старая се да не размишлявам върху това какво мислят другите за мен -това си е тяхно право.Това си е моят живот и си го живея според собствените си разбирания-ако нещо трябва да се случи ,то се случва .

# 71
  • София, Дружба 2
  • Мнения: 1 710
Определено не ми пука какво си мислят другите за мен защото съм много чувствителна и това би ме товарило допълнително. Опитвам се да отделям повече време за себе си и да се поглезя с нещо.

# 72
  • Мнения: 5 132
Осъзнавам, че имам да променям нещата, които ме товарят емоционално и физически. Но се оказа труден процес, все още без резултати...

# 73
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
Благодарност за всичко, което е.
Опознаване на себе си и тъмната си страна, приемането и, само така можем да обичаме себе си.
Когато обичаш себе си можеш да обичаш и другите и да ги приемаш.
За да имаш хармония навън първо трябва да имаш хармония вътре в себе си.

# 74
  • Мнения: 1 046
Един път в седмицата излизам сама за 30 мин.Да ми се прочисти главата и да се почуствам пак човек 😎 През другото време съм майка,съпруга и домакиня.

# 75
  • Мнения: 200
Един път в годината отделям време за себе си като пътувам  за няколко дни с приятелки. През останалото време съм отдадена на семейството си.

# 76
  • Мнения: 4 585
Съвсем редовно и осъзнато излизам на разходка сред природата, а когато имам нужда от тишина го правя сама.

# 77
  • Мнения: 644
Научи се да казваш не.
Освободи се от токсичните хора

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Изобщо не ме интересува кой ме харесва и кой не. Няма как всеки да харесва всеки. Не съжалявам за нищо в миналото си. Не мога да го променя, така или иначе.

# 79
  • у дома
  • Мнения: 77
С годините се научих на изкуството да бъда  егоист. Разбрах, че ако аз не се погрижа за себе си и не се поглезя сама, няма кой друг да го направи за мен.

# 80
  • Мнения: 1 194
И аз с годините започнах все по- често да се поставям на първо място, да се обичам такава, каквато съм.

# 81
  • Мнения: 8 808
Оставам сама с мислите си, анализирам нещата и се уверявам, че всъщност всичко негативно е все още в моите възможности да го преодолея и си казвам, че ще се справя. Това ме зарежда с вяра и енергия. Вярата в себе си е изява на моята способност да обичам и ценя собствената си личност.

# 82
  • Мнения: 278
Ставам преди всички, за да мога да направя рутината си на спокойствие.

# 83
  • Мнения: 242
Не съжалявам за миналото. Усмихвам се на непознати, с които погледите ми случайно се сращат, обичам да правя подаръци.

# 84
  • Мнения: 2 614
Никога не съжалявам за миналото и пропуснатите възможности, мисля че всичко е предопределено и щом така е станало, така е трябвало да стане.

# 85
  • Мнения: 22 908
Грижа се физичеки повече за себе си.Глезя се, купувам си козметика, ходя на дерматолози.

# 86
  • Мнения: 1 026
На съжалявам за миналото, най вече съжалявам за малкото време прекарано с любимите хора. Все си мисля че мага да прекарвам повече време с тях.

# 87
  • Мнения: 1 903
Искам да ме харесват близките ми хора, останалите - както преценят.
Каквото ми трябва, го имам. Искам само да съм здрава, за да пътувам до замислените отдавна дестинации.

# 88
  • Мнения: 985
Да приемам това, че хората са различни и съответно реагират по различен начин в дадени ситуации и да не се опитвам упорито да ги променям, а да ги приемам, че те са си такива.

# 89
  • Мнения: 1 483
Винаги си поставяй цели и ги гони!
Не очаквай някой да ти е длъжен.

# 90
  • Мнения: 201
Когато се наложи в ранна възраст да се сблъскаш с тежки диагнози се научаваш да живееш и да цениш всяка секунда. И когато ,човешко е да поплтънеш в самосъжаление си даваш сметка ,че има и по- лошо от твоето лошо и трябва да си благодарен,че си се преборил и продължил напред.

# 91
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
намери какво и кой те забавлява и не губи и миг.
ако и той се забавлява - още по-добре. Simple Smile
животът трябва да се живее на макс. няма да имаме друга възможност.

# 92
  • Мнения: 1 175
Спрях да се вълнувам от чуждото мнение, изобщо не ми пука какво ще кажат хората!

# 93
  • София
  • Мнения: 3 845
Опитвам се да живея пълноценно днешния ден, по-малко да мисля за миналото и да не правя планове за бъдещето.

# 94
  • Мнения: 720
Не ми остава много време за себе си. Ще ми се да можех по-често да правя нещо само за мен. Затова, когато намеря половин час предпочитам да изпия едно кафе на спокойствие или да поседя някъде на чист въздух.

# 95
  • При децата ми
  • Мнения: 6 067
Давам си все повече почивка и си казвам, че заслужавам и аз да се поглезя малко.

# 96
  • Мнения: 256
Опитвам се да давам на другите най-доброто от себе си. Вярвам, че дадеш ли, ще получиш. Така и светът ще стане по-светло място.
Доставям си радости, защото наши са само хубавите преживявания - срещи с добри и позитивни приятели, екскурзии, концерти....
Мечтая...

# 97
  • Мнения: 272
Опитвам се да съм доволна от това,което имам! Това е най- важно. Опитвам се да се усмихвам повече

# 98
  • Мнения: 40
Обичам да правя някой награди за себе си, дори и за ежедневни задачи🤗

# 99
  • Мнения: 1 258
Не мисли за миналото, не говори пред никого за стари неприятни емоции и случки.
Усмихвай се винаги, с усмивка  ли си на лицето и късмета ще ти се усмихне.

# 100
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Казвам не , когато е необходимо, данък на общественото мнение не плащам, живея за мига.

# 101
  • Мнения: 737
Опитвам се да намирам повече време за мен.

# 102
  • Мнения: 916
Отделям редовно време за хобитата си.

# 103
  • Мнения: 482
Бих искала да отделям повече време за себе си.

# 104
  • София
  • Мнения: 9 926
.

Последна редакция: пн, 06 мар 2023, 12:35 от Starrydream

# 105
  • Мнения: 4 675
Излязох вечерта с приятелка, отдавна не ми се беше случвало. Все съм си вкъщи със семейството. Реших, че е време наистина да помисля за себе си. Много добре си изкарахме. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 527
Отделям все повече време за себе си. Научих се да не се съобразявам с хорското мнение и предразсъдъци, да бъда вярна на себе си! Все по-често казвам "Не", следвам собствените си импулси и мечти!

# 107
  • София
  • Мнения: 549
Пътувай повече, обиколи местата, които искаш да видиш, но винаги отлагаш по една или друга причина. Позволявай си да бъдеш себе си, без да се съобразяваш постоянно с чувствата на другите. Спортувай повече. Живей за настоящия момент - спри да планираш всичко, невъзможно е.

# 108
  • Плевен
  • Мнения: 984
Как бихте допълнили вие този списък? Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си?
Започнах да правя неща, които досега пренебрегвах заради другите, да ходя на места, които само аз обичам, и да не се чувствам виновна от това...

# 109
  • Тук и там
  • Мнения: 659
Не спирам да се глезя- купувам си книги, много книги, бутилка вино и лакомства без да ми пука за каченото килце през изминалата седмица. Някоя дрешка, която ми грабне окото, веднага се озовава в гардероба ми, не правя компромис и с козметиката, гледам да е био и подходяща за кожата и косата ми.

# 110
  • Мнения: 755
Започнах да се вслушвам в собствените си желания и себеусещане. Пренебрегвам хората, вече те са на заден план. Обичам да съм сама със себе си - спокойствие и душевен мир, да не ме натоварва никой психически. В последните 2г съм се насочила съм курсове и семинари за личностно развитие как да съм по добро версия на себе си. Много обичам да чета книги - постоянно си купувам книги, и разходките в природата - това ме презарежда.

# 111
  • Варна
  • Мнения: 5 533
Много ми е трудно да отделя себе си от семейната въртележка и ангажиментите в нея.
Преди няколко години обаче започнах да правя нещо основно за себе си. Опитвам се да пътувам поне за няколко дни 1-2 пъти годишно. Не много надалеко, но все пак това е моето нещо, което правя за себе си. Е не ходя сама. Обикновено е с голямата дъщеря, или и с двете момичета, но все пак го имам като малка победа над рутината и затъването в ежедневието.

# 112
  • Мнения: 462
Не правя много неща за себе си напоследък и затова реших за рождения си ден да отидем на почивка, нещо което не бяхме правили от преди да забременея преди 3 години. Реших да избера най-хубавия и скъп хотел и да се поглезим максимално. Единственото, за което съжалявам е, че не го бяхме правили толкова дълго време!

# 113
  • Мнения: 272
При консултация с психолог основна теза беше да обичам себе си,
да си обърна внимание на мойте  желания и потребности.Доколко е възможно това,иска воля и подредба на приоритетите в живота.Не се справям с това. за съжаление.

# 114
  • София
  • Мнения: 630
Старая се да живея за настоящия момент. Не винаги мога да направя за себе си всичко, което ми се иска, но го приемам.
Бях прочела в една книга преди доста време, че всеки ден трябва да намираме нещо хубаво, на което да се възхитим или зарадваме. Това е принцип по който от тогава и до днес се ръководя, независимо какво ми поднася животът.

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 360
Трудно ми е да правя нещо лично за себе си, но се опитвам.

# 116
  • София
  • Мнения: 7 039
Чета хубава книга.

# 117
  • София
  • Мнения: 879
Научавам се да мисля повече за себе си, без да ме интересува мнението на околните.

# 118
  • София
  • Мнения: 979
Как бихте допълнили вие този списък? Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си?

Намирам повече време за себе си и приятелите си.
Отскоро имам задача да намирам време само за мен и дъщеря ми, в което правим различни неща заедно. Последният месец сме посветили на грижи на бездомните кучета. Ходим в приюти и разхождаме кучетата, събираме храна за тях и други неща.
Намирам добри каузи и търся начин да се включа. Преди само слушах за тях и бях съпричастна, но новото ми АЗ иска да помага и да бъде полезно.

# 119
  • София
  • Мнения: 632
От няколко месеца ходя да тренирам. Обичам да чета и гледам да намирам време и за това. Обичам да пътувам и всяко ново място е хубаво преживяване.

# 120
  • Мнения: 29
Преди време реших, че нещо не дърпа назад... Така беше.. Реших да простя на родителите си никои не е перфектен и ги приех такива каквито са.
От както станах майка разбрах, че е много важно да си даваме време и малки жестове към самите нас, за да са добре децата и семейството като цяло. Малките глезотии Simple Smile
И от време на време хубава книга или да се наспя 👨‍👩‍👧‍👦

# 121
  • Мнения: 207
Всичко съм направила с изключение на най-важната точка, която е за здравето.

# 122
  • Мнения: 218
Опитвам се да се радвам на живота, да се наслаждавам на сутрешното си кафе, да спортувам, да си почета някоя книга за душата, да се разходя Simple Smile

# 123
  • Мнения: 47
Всеки има право на собствено мнение и разбиране за нещата от живота. Старая се да уважавам това, въпреки че не винаги може да съвпада с моето мнение или разбиране за живота.

# 124
  • Мнения: 272
Миналите неща са си минало и не трябва да се съжалява за тях. Просто да се поправим от грешките си

# 125
  • Мнения: 308
Грижа се за себе си, както психически, така и физически

# 126
  • varna
  • Мнения: 466
Не се ядосвам за дреболии, човек трябва да е в хармония със себе си

# 127
  • Мнения: 5 278
Научих се да казвам НЕ, когато не съм ОК с нещо, което се очаква от мен.

# 128
  • Мнения: 256
Опитвам се да давам на другите най-доброто от себе си. Вярвам, че дадеш ли, ще получиш. Така и светът ще стане по-светло място.
Доставям си радости, защото наши са само хубавите преживявания - срещи с добри и позитивни приятели, екскурзии, концерти...

# 129
  • Мнения: 940
Държа се добре с всички и колкото и да се старая- "няма ненаказано добро". Не съжалявам за отминали неща- те няма как да се върнат.

# 130
  • Мнения: 9
Как го правите, момичета? Как продължавате да сте себе си след децата? Аз съм майка от 2 години и просто не мога да намеря себе си в тази роля. Постоянно си мисля за това как беше преди, имах толкова много хобита, комуникирах с хора, гримирах се, ходех напред-назад.... Сега всеки ден ми е един и същ, купувам дрехи само за детето(на мен просто не ми трябват), чистя, готвя това е. Чувствам че ще полудея, ако вече не съм....

# 131
  • София
  • Мнения: 13 155
Явно си се пуснала по течението, а децата не са пречка нито за хобитата, нито за хубавите емоции, а домакинската работа не бива да заменя възможността на една жена да се нагласи.
Не бива да забравяме, че сме били жени преди да станем майки и в един момент децата си хващат пътя, а ние си оставаме жени.
Мъжете също е добре да виждат в нас първо жени, а после майките на децата им.

# 132
  • Бургас
  • Мнения: 6 330
+ това, че това е временно, след това всичко ще си дойде на мястото, колкото и сега да изглежда ,че е завинаги.Има един такъв период, но отминава.

# 133
  • SF
  • Мнения: 21 226
Ядосвам се за дреболии, в такива моменти те са най-значимите и не са никакви дреболии. Не спя, не ям, не мисля за друго. Но после ми минава.

# 134
  • Мнения: 597
Научих, че трябва да се грижа повече за себе си.

# 135
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Научих, че трябва да се грижа повече за себе си.
Как го правиш? Грижата в какво се състои?

# 136
  • Hamburg
  • Мнения: 2 007
Всеки ден си взимам по един час "време за мен", правя само неща, които ми харесват, зареждат ме и ме правят щастлива. Понякога са различни всеки ден, друг път с дни и седмици едно и също. Може да включват и други хора, може и да са напълно самостоятелни, но са винаги активности, които наистина обичам.

Общи условия

Активация на акаунт