Как да обичаме себе си повече - част II

  • 5 004
  • 136
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 379
Съветвам децата си,уча ги да четат повече,да се интересуват повече,да подбират приятелите си.

# 31
  • Мнения: 159
Позволявам си да бъда щастлива

# 32
  • Мнения: 1 589
Не се връщай назад във времето.
Не правя непоискано добро.
Уважавам първо  себе си, после останалите.

# 33
  • Мнения: 5 698
Опитвам се да не се връщам в миналото и да мисля как бих променила някои неща.
Опитвам се да бъда позитивна.
Опитвам се да прощавам.
Опитвам се да мечтая.
Опитвам се да намирам повече време за себе си и за любимите ми хора.
Опитвам се да живея на макс!


Понякога успявам, понякога не...

Последна редакция: сб, 04 мар 2023, 14:12 от monii

# 34
  • Мнения: 322
Аз съм супер критична към себе си, напоследък станах много изнервена, недоволна, нещо много ме тормози. Искам да стана като преди , да се радвам на малките неща в живота, да виждам в розово, да се усмихвам повече. Лошото е, че не полагам нужните усилия.

# 35
  • Мнения: 210
Ставам все по-успешна в борбата със собственото си его и животът ми е една идея по-лек🙃 Спрях опитите да променям другите и да правя непоискано добро🍀 Приех, че не съм в състояние да контролирам хора и събития и не е нужно да го правя. Научих се да поставям граници, което е едно от най-труднопостижимите умения, особено по отношение на хората, които обичаме. Все неща, които постигаме с годините, с натрупването на житейски опит и мъдрост.🍀♥️🍀

# 36
  • Мнения: 1 135
Повечето от нещата в списъка започнах да ги правя от известно време. Бих добавила това да оставам от време на време насаме със себе си и да релаксирам по начина, по който обичам

# 37
  • Мнения: 34
Старая се да бъда доволна от това, което имам и което ми се дава. Опитвам се да бъда доволна на това което ми поднася живота било то лошо или добро

# 38
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Скрит текст:
Да поговорим отново за умението да обичаш себе си - нещо, на което се учим цял живот, но да извървиш този път определено си струва.

Дискусията стартирахме в предходната тема, а днес споделяме още идеи за това как да бъдете по-добри към самите себе си!

Случвало ли ви се е някога да посветите седмици, месеци или даже години на опитите да разгадаете поведението на някой мъж? А случвало ли ви се е повече от веднъж? Замислете се дали сте отделяла толкова време и усилия да разгадаете и опознаете самата себе си.

Ако имате настроние за това, можете да се обличате или гримирате "против правилата". Например да си сложите ярък грим рано сутрин. Вашите собствени желания имат значение! Особено когато с това по никакъв начин не вредите на някой друг.

Позволявайте се да си промените мнението.

Подарявайте си книги.

Помирете се с миналото си, прощавайте си грешките, особено онези от неопитност.




Проявете увереност и излезте на вечеря/ среща/ семейно събиране без грим. Доброто ви настроение ще свърши достатъчна работа!

Следвайте правилото, че ако едни обувки са ви неудобни, то те просто не ви заслужават!

Не се оправдавайте пред никого за това какви филми гледате и каква музика ви харесва.

Превърнете здравето си в основен приоритет. Не е слабост да кажете "Ще се наложи да пропусна срещата, защото съм на профилактичен преглед". По-скоро слабост е обратното.

Поставяйте си постижими цели.

Мечтайте понякога за непостижими неща.

Не раздавайте грижата и вниманието си безразсъдно. Отнасяйте се с хората така, както те се отнасят с вас.


Спрете да мислите защо той не ви се обажда. Обадете се на някой друг.

Направете малък подарък без повод на човек, който ви обича.

Помислете за всички малки неща в работата си, които обичате и в които сте наистина добра. Напомняйте си ги всяка седмица.

Овладейте импулсите си непрекъснато да се доказвате на някого.

Споделяйте с другите това, което обичате - книги, любими рецепти, нетипични маршрути за разходка в града.

Усмихвайте се на непознати, с които срещате погледите си случайно - на опашката или в асансьора.

Престанете да наричате грижата за себе си "глезотия".

Смейте се от сърце на провалите си.

Простете на родителите си това, че не са били перфектни.

Спомняйте си често хубавите моменти заедно.

Ограничете времето, което прекарвате в социалните мрежи.

Разхождайте се повече.

Без колебание спрете да общувате с хора, които не можете да понасяте.

Забавлявайте се с децата си. Не запълвайте със задачи всеки възможен час от деня. Прекрасно е да решите просто да гледате филми заедно или да си лежите в леглото и да си говорите (дори ако в мивката ви чакат съдове за миене).

Недейте да готвите, ако нямате никакво желание за това. Нито един съпруг по света не е пострадал фатално, ако веднъж седмично е вечерял препечени филийки със сирене и малко зехтин.

Замислете се колко често си казвате "Не мога да се оправя с това". Отървете се от този навик. Редовно пробвайте да вършите неща, с които си мислите, че няма как да се справите - например сама да си попълните данъчната декларация. С времето "Не мога да се оправя с това" ще бъде заменено от "Нека все пак се опитам".

Как бихте допълнили вие този списък? Кои са нещата, които редовно и осъзнато правите за самите себе си?

давам си време за себе си.
и няма значение дали е половин час за плетене за удоволствие или за четене, за пиене на кафе на балкона или за гледане на звездите през нощта.
мое време.

# 39
  • София
  • Мнения: 905
Опитвам се да живея в настоящето и да се наслаждавам на мига, не плащам данък чуждо мнение за нещата, които харесвам.
Пътувам, ходя на концерти и конвенции, защото заслужавам да ми се случват хубави неща и да съм щастлива.

# 40
  • Мнения: 2 744
Гледам хубав филм.

# 41
  • Мнения: 3 551
Старая се да изглеждам добре.

# 42
  • Мнения: X
Не говори, ако няма какво да кажеш.
Не очаквай нищо от хората, ако нямаш очаквания, няма да има разочарование.
Не прави не поискано добро.
Научи се за прощаваш.
Прави за себе си същите хубави неща, които с радост правиш за другите.
Научи се да казваш НЕ.

# 43
  • Мнения: 100
Понякога е трудно да бъдем откровени, понякога лъжем дори самите себе си, за да не си признаем грешките, които правим. Да вземем живота си в ръце и да променим това, което не ни харесва е решение на доста неща.

Списъкът е дълъг ..Ще изброя някой неща ,които правя за себе си - Търся светлина в трудните моменти , прощавам на себе си и другите , виждам красотата в малките неща , стремя се да правя добро , Обичам .. и т.н.

# 44
  • на село
  • Мнения: 287
Бих искала да се променя в тази посока ,но наистина ми е трудно.Винаги има нещо по-важно -децата ,семейството ,работата , къщата ,света ...Винаги чакам нещо ,да мине -и това и това ,а после ....
И се оказва ,че животът е преминал покрай мен .Наистина бих искала да се науча да се глезя и да съм си най-важна, но едва ли ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт