Аз искам второ дете, мъжа ми -не!

  • 3 765
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 228
Всъщност разликата им е 9, максимум 10 години. Не че има чак такова значение.
За мен мъжът в случая има право. Има сериозни доводи. А какво има насреща, какви са аргументите "за", нека жената да поясни. Такова решение следва да се вземе повече рационално, отколкото емоционално.

# 16
  • Мнения: 18 498
Мъжът звучи съвсем разумно, доводите му са доста смислени.

# 17
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ами без съгласието на мъжа не е много подходящо да се появи дете (¬_¬ ) Най-малкото рискуваш да си развалите отношенията, пък той колкото и да е по-стар все са ви останали някое и друго десетилетие заедно. Може би просто не му се иска да се повтарят битовизмите по отглеждането на едно бебе, но може да опиташ да го пренастроиш като си говорите повече за бебета и малки деца, но наблягай само на положителните неща като почне разговора, и избягвай негативните като увеличени разходи и т.н. Не започвай разговора като аргумент, защото тогава ще му се задейства и мъжкото самочувствие да си държи на своето.

# 18
  • Мнения: 3 250
Би имало ефект ако този мъж не е много умен.
Ако сега забременеете разликата между децата ще е 10 години.
Ако си представяте картинки как сладко си играят - няма как да стане. Тинейджър на 15 години се занимава с петгодишно? Едното има бал и мисли къде ще продължи да учи, а другото се радва на пастели?
Дори няма да се опознаят като хора.

# 19
  • Мнения: 4 411
И моите планове бяха за две деца. ММ беше по-разумен от мен, та си останахме с едно дете. Да, съжалявам, че нямаме две, но пък щях да платя висока емоционална цена, докато се сдобием с второ. То не беше лежане по болници, спонтанни аборти, преждевременно раждане. Ако се беше съгласил, сигурно щях отново да мина през всичко това.
Грам не изпитвам вина спрямо дъщеря ни, че няма брат/сестра. Все пак ние сме хората, които решаваме колко деца ще отглеждаме, не тя. Съхраних се психически и физически, като спряхме опитите за второ дете. Дъщеря ни има спокойни родители и свободна майка, която да пътува с нея по състезания и лагери. А там деца колкото искам. Помагам, забавлявам се с тях.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 990
Всеки има право да иска или не иска дете. Аз бях от вторите и няма довод, който би ме накарал да си променя мнението. На годините на мъжа съм и немога да си представя да гледам бебе наново. Детето ми е точно на 10 и тъкмо се поочовечи.

# 21
  • Мнения: 5 228
Дано авторката се включи да внесе малко яснота. Така изглежда сякаш мъжът постъпва разумно, а тя настоява да й се изпълни някакъв каприз.

# 22
  • Мнения: X
На мен ми се струва, че мъжът ти има адекватни доводи?
А твоите какви са? Понеже това за вината пред детето ти не е адекватен довод.

Все пак може наистина финансово да е трудно с второ бебе, ако не сте стабилни да минавате отново през бременност, раждане, всички разходи само в началото, после отново…
Замисли се, че мъжете много държат на финансовата стабилност и се депресират, ако не се справят с разходите по семейството. А ти ако забременееш 1-2-3 години ще си извън пазара на труда.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 36 602
Не е само това, че тя ще е извън пазара на труда. Цените скочиха драстично, в криза сме, човек не знае какво ще му се случи утре, нещата не вървят добре. Бременност и раждане сега струват сигурно в пъти повече от преди 10 години, когато тя е раждала първото им дете. И още, и още.

# 24
  • Мнения: 6 241
Авторката наистина трябва да даде разяснение относно желанието й за второ дете. Много несериозно е това да изпитва вина спрямо първото дете.
А първото дете всъщност от този мъж ли е? Да не би да не е от него и той просто да не иска изобщо да си има родно дете? А и да е от него, на неговата възраст е напълно логично да не му се занимава с бебета и малки деца.
Финансовите притеснения също не са за пренебрегване. Особено ако основният доход идва от мъжа.

# 25
  • Мнения: 1 522
Интересно е защо не изяснихте тези неща с мъжа си преди 10 години и да бяхте направили план. Ако бяхте родила второто 1-2 години след първото всичко щеше да ви е на шест сега. Не си ли говорите за плановете - кой колко деца иска, кога, какво, защо.

# 26
  • Мнения: X
Тая работата с плановете не е толкова прозаична. И да е искал преди, той има право да си смени мнението. Има хора, които си мислят, че искат много деца, после като видят какво е едва се навиват на второ.

# 27
  • Мнения: 61
Благодаря на всички, които се включиха и коментираха поста ми!

# 28
  • Мнения: 5 228
А отговори на въпросите си няма ли да получим? Иначе според мен няма голям смисъл от темата.

# 29
  • София
  • Мнения: 35 098
Човека е несигурен, финанси несигурни, нова работа и стрес, инфлация до небето и възраст 44. Ми, той ще го обърне на робия тоя живот….

Общи условия

Активация на акаунт