Аз искам второ дете, мъжа ми -не!

  • 3 767
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 098
То и до финанси не е, до желание е.

Сега, имам в обкръжението си късни родители, които примират за двугодишните си наследници, (само те, ние не) ама останалите са избутали някои и до пълнолетие и хич, ама хич не щат да си развалят рахата с бебешки истории.
Бачкали са, бутали са, отглеждали са, възпитавали са, всичките драми на израстването, бизнеси - сега искат да си живеят живота.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 782
... По-млади или стари родители, няма значение, важното е детенце да се отглежда с любов.
Дано и твоя мъж преосмисли нещата. Пари се печелят, само здраве да е.

Вярно, здраве да е - ама да ти кажа, след едни години, то не е същото  като на 35,. Та има значение на колко си, кога детето ти е малко, тийн и т.н.
И не, сори, ама "важното е детенце да се гледа с любов", върши работа кога детенце стане на 20 и го оцени. Преди това всичко друго също има значение.
Което ще рече, че към въпроса трябва да се подходи И рационално, освен емоционално.

# 47
  • Мнения: 6 245
А защо мъжът трябва да преосмисли нещата, а не авторката? Защо нейното желание трябва да се осъществи, а мнението на съпруга да не се зачете? За такова важно решение трябва и двамата да са на един акъл. Иначе няма да са щастливи.

Ами това си е важен въпрос между вас двамата. Не мисля, че някой тук може да помогне.
Аз лично мисля, че човек винаги може да преосмисли нещата. По себе си казвам, че дълго време мислех, че съм ок с 1 дете.
Наскоро родих на 37г второ с 12,5г разлика между двете и ти казвам, че е супер. Пък тия коментари кой колко щял да е стар като детето ти стане на еди си колко си, хич да не ти дреме.
По-млади или стари родители, няма значение, важното е детенце да се отглежда с любов.
Дано и твоя мъж преосмисли нещата. Пари се печелят, само здраве да е.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Айде стига с тая любов, слезте от розовите облаци, децата се гледат с пари! Ако нямаш любов, но имаш пари, ще можеш да го отгледаш. Ама ако нямаш пари, да те видя с едната гола любов как ще го нахраниш като ревне.

# 49
  • Мнения: 1 522
Ето един плюс на малката възрастова разлика с мъжа. Жените често търсят мъж с 7-10, че и повече години разлика . В случая обаче това е минус.

# 50
  • Мнения: 6 245
Той и по-млад да беше, пак можеше да не иска второ дете. И щеше да си е прав. В крайна сметка като не иска - не иска. Липсата на желание е достатъчно уважителна причина.

# 51
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 066
Като толкова иска да го постави пред свършен факт, може и да си промени мнението и да се размекне.

# 52
  • Мнения: 1 522
Като толкова иска да го постави пред свършен факт, може и да си промени мнението и да се размекне.

Много подъл съвет. Малко като изнасилване звучи. Ако аз изнасиля някоя жена, от която искам дете, ще го одобриш ли.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 294
Аз съм на 44г и до скоро си мечтаех за второ, дори търсех донор, понеже нямам връзка, а и не искам. Да не говорим, че съм детски учител и исках 4-5 деца да имам. Обаче да мина отново през това (при положение, че на малката не съм ѝ чула гласа като бебе, дет се вика, беше много спокойно и кротко дете) - не, не, не.
Да, исках да има братче/сестриче (както казах исках няколко), ама каквото - такова.
Да се чувствам виновна - как пък не.
Обаче сега си има сестричка на 3 месеца от баща си и приятелката му (нарочно го казвам така, защото са проклети и не щат да се женят и дотогава си му е приятелка), той стана татко на 49,5г. А вуйчо ми стана на 63г.
Но не всеки е така и наистина възрастта оказва влияние, особено, ако вече започват да му се появяват някакви болежки (аз например след 40г открих колко много неща имам в тялото Simple Smile ). Не е ясно какво има предвид, та е редно да се чуе мнението му. Да, основно грижите са за майката, ама да трябва да отида на работа след като не съм спала през нощта - ужас. Да не говорим и финансовата част, в тая криза, двамата ли работите, добри заплати за страната ли взимате, на колко те осигуряват и дали няма да взимаш минимално или социално майчинство. Защото, ако е така помисли от колко неща ще лишиш детето си? Едно излизане с колата на Витоша на ски ми е... олеле, не искам да говоря.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 36 603
Мхм. Ама някои не се размекват. Започват да фаворизират първото дете, да неглижират второто, а жената чува от устата на благоверния грозни неща от рода, че той не искал, пазил я и не е негово. Имам такъв пример пред очите си. И какво? Разпаднато семейство, нещастни деца само за да надвие мама на ината си.

# 55
  • Мнения: 9 701
В съседната тема има подобен пример с обърнати роли. Жената не искала, но поддала на натиск, мъжът се променил, появили се прояви на насилие и се обърнала каруцата.
Авторката може да хвърли едно око.

# 56
  • Мнения: 46 515
В най-добрия случай, ако бебето стане веднага, мъжът ти ще бъде на 45 като се роди. Малко преди 50 трябва да минава през бебешки пубертет + истинския, на по-голямото дете. На 60 г. пак, с малкия тийн. Нормално е да не иска да си го причинява, а да си поживее спокойно. Ако нямахте дете, тогава е друго.
Аз съм на неговите години и напълно го разбирам. Дъщеря ми скоро завършва училище и се изнася, а с мъжа ми си правим планове за безгрижен живот, без да се съобразяваме с ваканции и тийн капризи. Дори не искам да си представям тепърва да има бебе вкъщи.

Като толкова иска да го постави пред свършен факт, може и да си промени мнението и да се размекне.
След 1 г. опити, малко вероятно да се получи. Това също е фактор за позицията му. Осъзнал е, че трябва да тръгнат по репродуктивни специалисти и докато се получи бременност може да минат и 5 или повече години. И финанси ще са нужни, с каквито очевидно не разполагат, и той ще е на около или над 50.

# 57
  • Мнения: 6 559
Според мен ако само единият в двойната не е сигурен, че иска първо/второ/пето дете, е редно то да не се случва. А пък подли схеми не биха довели до нищо хубаво. Мъжът й ще я намрази заради такова нещо.

# 58
  • Мнения: 6 554
Аз искам още 2, но ММ каза, че ако забременея, се изнася с големите ни деца Joy Нямал сили повече за деца, тъкмо животът е влязъл в релси, в момента сменя работа, иска да се фокусира.
Преди няколко години на почивка в 1 хотел му бяха казали, че има много сладко внуче. Викам му "Ха, видя ли, човекът не каза "с жена ти имате", персонално към теб се обърна, ти остаряваш, а аз младея!". А той: "О, гледай като го взимаш от училище някой съученик да не му каже "Баба ти те чака!" Joy

# 59
  • Мнения: 1 327
Въпросът за децата е един от основните и ако има разногласие, се разклащат взаимоотношенията. Единият ще е нещастен, няма как.
Не знам какъв свет да дам. Ние си искахме 3 деца и двамата. Ако случайно бях забременяла и с 4то, нямаше да има драми. Просто сме единодушни в това отношение.

Общи условия

Активация на акаунт