Интервално хранене/периодично гладуване/ фастинг тема 11

  • 45 488
  • 650
  •   4
Отговори
# 45
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Не разбрах за електролитите за мен ли беше, или за сърцебиенето?
Взимам си поука и махам млякото от утре. Чувала съм, че било вредна киселинността, но моят стомах засега е ок.
Ще започна и Б 12, по време на бременност кмах дефицит и после не съм се следила.
И да, чела съм първа страница, споменах Дюкан само защото е единственият ми друг опит с режим. Цял живот не съм се следила, яла съм си прасешки без последици, но от няколко години започнах да трупам Sad
Някой каза, че ако не са на корема нямало проблем здравословно, има ли източник и обяснение? Мислех, че е до тип тяло кой къде трупа. При мен винаги е на лице, корем и ръце. Краката и дупето почти не се влияят, да можеха да ме гледст от кръста надолу Simple Smile)

# 46
  • Мнения: 948
А дали сте си правили изследвания в последно време?Това "говори"за инсулинова резистентност(диабет).Недостиг на витамини/микроелементи?Мисля,че всеки един опит за режим/диета трябва да е предшестван от изследвания,за да се изключи здравословен проблем.

# 47
  • София
  • Мнения: 337
Цяла Южна Франция закусва с голо кафе и хората там живеят най-дълго и са по-здрави от хората на север, които ядат обилна закуска.

Нищо ме ми става от кафе на гладно. От чай, дори след храна, започва да ми трепери някой клепач и да примигаю с едното око неволно. Ако чай или кафе дават сърцебиене или друго е добре да се изключат или драстично намалят. Чай и кафе означава чай или кафе без захар, без мляко, без калорични добавки. Да, и аз мисля, че е липса на електролити.
Допълвам, че кафето на гладно е вредно за някои хора. В случая дамата споделя, че има сърцебиене - би могло да е от кафето. Вероятно и да не е. Може да е липса на желязо или друг дефицит. В крайна сметка, важно е човек да наблюдава тялото си и при нужда да се консултира с лекар.

Скрит текст:
Личният ми опит е следният. Пия кафе на гладно от има-няма 10 години, без мляко и захар. Навик, а и не съм гладна сутрин. Друго кафе през деня не пия. Храненето ми не се е променило драстично, а от общо взето толкова години се храня предимно интервално. В крайна сметка, развих чувствителност и си докарах проблеми именно от тази практика с кафето, включително сърцебиене и брутални киселини. Експериментално спрях кафето за месец-два, сутрин пиех само вода + добавки за стомаха, симптомите ми отшумяха. Почнах пак кафето, симптомите не закъсняха, въпреки добавките. Втори експеримент: кафе чак след като съм обядвала. Никакви симптоми. Сега така или иначе се опитвам да изместя интервалите за хранене по-рано през деня, затова се старая да ям нещо с кафето. Освен това, към него добавям и колаген, което също, мисля, го прави по-поносимо за стомаха ми. Та, индивидуално е.

Иначе не мога да се сравнявам с диетата на французите, нито ям сирене, нито кроасани чак толкова, a към вино съм алергична Grinning

# 48
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Сетих се още нещо, помага ли за интервално хранене/ топене на мазни и пиенето на гореща вода сутрин?
Една позната се кълне в него, не вярвам да вреди, но все пак. Сутрин веднага две чаши почти гореща вода преди кафето- на мен ми е вкусна, но ефект не откривам…
Някой пита за изсшедвания- пускам всяка година редовните, като вит Д често е в дефицит, а захарта понямога е близо, но под горна граница (но аз ям доста сладко). Всичко друго в ок. Хормони съм пускала преди години всякакви и бяха ок.
ЛЛ е старата школа и не разчитам на преппръки, ако имате някакви кажете.

# 49
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Кафето от около година и половина ми е първото нещо, което приемам сутрин без мляко,без нищо и ми е много вкусно.
Топла вода съм пила,но вътре с лимон и джинджифил,факт е,че тогава отслабнах,но не знам дали е от нея, защото в този период правех упражнения и пиех и едни добавки за отслабване.
Сега с фаст от около 10 дни съм с минус около кило и половина и днес за пръв път от доста време видях цифра 72 на кантара...

# 50
  • Мнения: 642
Здравейте,да се включа и аз
Аз съм на фаст вече повече от 4 г,сега мисля да пробвам наново само еднократно ядене на вечеря,разбира се разумно.
Така се хранех като ученичка и имаше ефект.
Някоя от вас скоро да е пробвало еднократно хранене ?

# 51
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 982
strawberry0302, 4 години е сериозен период! Би ли споделила дали си свалила кг, и колко, ако да?

# 52
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 731
Здравейте,да се включа и аз
Аз съм на фаст вече повече от 4 г,сега мисля да пробвам наново само еднократно ядене на вечеря,разбира се разумно.
Така се хранех като ученичка и имаше ефект.
Някоя от вас скоро да е пробвало еднократно хранене ?
Звучи ми доста сурово към организма и стомаха… Едно хранене на ден е вече прекалено, освен ако не е веднъж седмично например. Говорили ли сте с лекар?

# 53
  • Мнения: 4 642
Опитвала съм веднъж на ден да се храня за по-дълго време, но не е моето. Ако е един път седмично се справям.

# 54
  • Мнения: 642
strawberry0302, 4 години е сериозен период! Би ли споделила дали си свалила кг, и колко, ако да?
Аз нямах за сваляне,но започнах интервалното хранене,за да видя какво е тъй като не закусвам.
Свалих 2-3кг ,но сега от повече от 1година спря да работи и ги върнах,явно свикна организма ми,но продължавам с интереално хранене и хранене веднъж на ден мисля веднъж седмично само да правя след като уикенда хи хапвам нормално.
Аз започвам да се храня в 13ч и гледам най-късно в 20ч да съм приключила с вечерята,в прозореца ям само на обяд и вечеря,и не прекалявам,понякога от скоро броя и калории,спортувам 3 пъти седмично,доста ходя,но явно годинките започват да си оказват влияние🤪

# 55
  • Карлово
  • Мнения: 4 572
Сетих се още нещо, помага ли за интервално хранене/ топене на мазни и пиенето на гореща вода сутрин?
Една позната се кълне в него, не вярвам да вреди, но все пак. Сутрин веднага две чаши почти гореща вода преди кафето- на мен ми е вкусна, но ефект не откривам
И аз не откривам при мене. Ако тя пропуска хранене и топи...

# 56
  • Мнения: 4 097
Здравейте и от мен,
нова съм в темата Relaxed . Досега съм опитвала само фастинг, но по ред причини ми се иска да опитам и по-различни методи, включително и екадаши.

# 57
  • Мнения: 19 686
Какво е екадаши?

# 58
  • Мнения: 7 700
сухо гладуване с елементи на чистене на кармата

Екадаши дни за 2023 г.:
Януари: 2 и 18
Февруари: 1 и 16
Март: 3 и 18
Април: 12 и 26
Май: 1, 5 и 31
Юни: 14 и 29
Юли: 13 и 29
Август: 11 и 27
Септември: 10 и 25
Октомври: 10 и 25
Ноември: 9 и 23
Декември: 8 и 22

# 59
  • Мнения: 4 642
За мен най-трудно е да се справя със желанието за сладко и повече храна седмицата преди МЦ. За това нещо още не мога да намеря решение.

Общи условия

Активация на акаунт