Аз в лицето доста младея, сега съм над 40, преди няколко години реших да не ползвам никаква друга козметика, освен един крем на Арома Невен, и за разгримиране лосион на Дева, всеки ден си почиствам лицето със салицилов спорт 1%. Като бях по-млада много се впечатлявах от козметика, на около 28 започнах с околоочен крем. За щастие бързо ми мина. Много съм спортувала, предимно на открито, винаги съм внимавала за храната, преди гледах калоричност, хранех се разделно. Впоследствие реших, че произходът и качеството са най-важните. Роднините ми казват, че имам хубава кожа, защото приличам на баба си, която до късна възраст е била с гладко лице, но аз си мисля, че спортът, храна и доста сън са в основата. Защото съм имала периоди на изтощение поради ангажименти, и тогава хич не ми толкова свежа и чиста кожата, като си вляза в моя режим и всичко е точно. Понеже горе долу имам възможности, и приятелките мислят, че ползвам скъпа козметика, но аз категорично я отричам. Едно време козметичката се ужаси ѝ казах за спирта, но факт, винаги съм го ползвала, и не ми е пресушил кожата, но все пак стартирах със смесена кожа.
Обаче косата...., побелях на 30. От тогава се боядисвам изцяло, преди това бях на кичури. Много ме е яд, че няма и помен от естествената ми коса. Сега съм тъмно руса, много естествен цвят с балеаж, и понеже съм и светлоока, и всички си мислят, че това ми е естественият цвят, че съм светла. Моят тъмен кестен отдавна е забравен. Добре, че поне ми е гъста, па макар и тънка косата, и понеже е дълга, това придава младост на лицето. Обаче ако не се боядисам на 3 седмица корените са ужасни, 90% бели, веднага се променя излъчването... Какво като кожата е чиста и без бръчки, представям си се с бялата коса и виждам една възрастна жена...А иначе често чувам за себе си 'момичето', което ме радва. Евала на този, който е измислил боите за коса! Иначе винаги съм се гримирала, сега вече мога да изляза и без грим де, нещо, което в младостта никога не правех. Слънцезащитни не ползвам, мажа се с какаово масло. Иначе за вечер напоследък ползвам шипково масло, мажа се със зехтин, или масло от карите. Обичам масла, за косата също, никога не я мия без маслена маска преди това. Напоследък различни серуми на Икаров, или просто зехтин.