Термин март 2023 тема номер 8

  • 27 040
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 31
Здравейте, мами!
Честито на всички, които вече си гушкат мартеничките - нека бъдат здрави и щастливи дечица ❤🍀 А вие да се възстановявате бързо!
Спомням, че със So close бяхме заедно, нейната новина от тази сутрин много ме зарадва, но и ми подейства отрезвяващо, понеже все си повтарям, че съм в очакване, а всъщност май не осъзнавам, че живот и здраве, наистина скоро семейството ни ще се увеличи 🥴❤ много е странно това усещане..
So close, когато имаш време, ще се радвам много да споделиш нещо повече за раждането ти (мисля, че беше във Вита) .. малко up do date информация, ще ми бъде интересна - въпреки че, всяко изживяване е различно Simple Smile
Ние също се гласим за естествено раждане .. да видим как ще се случат нещата и кога ще ни изненада, живот и здраве.
Поздрави на всички и хубава неделя 😊

# 706
  • Мнения: 986
Прекрасна новина, So close! Честита рожба! Да ви е много здрав и игрив, малкият юнак! А ти се възстановявай бързо!❤️❤️❤️
 И с малко закъснение, честит първи имен ден на бебе Теодора, да е много здрава, да радва мама и тате! ❤️

# 707
  • Мнения: 1 578
so close 😍😍😍 каква прекрасна новина, честит да е малкият Самуил, и бързо възстановяване на теб. Наистина миризмата на бебе е като наркотик, а то самото е като миниатюрна кукличка, с много мъничко пръстчета, ушички, миглички, а започне ли да прави малки физиономийки с устничките направо ми идва да го изям 😆
малко мрън - бебчо навърши 30 дена. Последната една седмица беше някакъв кошмар. Мисля че минахме някакъв скок в растежа, и / или заради късата юздичка и все по-нарастващия апетит, бебчо суче, с голямо настървение, но явно поема много въздух, след което пищи от болка от стомахчето. Бях готова да поискам АМ само и само да го облекчим по някакъв начин.
Ядосах се и на себе си малко, защото вече ставам все по-уверена в грижата за бебето. Колкото пъти попитаме - Всяка акушерка или докторка с различно мнение, но всички повтарят "хранене на поискване". При нас обаче режим работи сто пъти по-добре, аз вече добре го знам, защо ги слушам🙈😣.
Започнах да цедя точно преди времето за хранене и така хубава цяла порция се изяжда за минути от бутилката без ужасния въздух. Сменя на памперса, правим масаж/гимнастика за коремчето и слагаме бебето в кошарката. И това на всеки 3 часа. Боже - все едно ново бебе - цяла нощ спа спокойно.
Ако и след операцията за отрязване на тази юздичка не се оправи храненето ще си поискам вече АМ. Имам кърма, бебчо има апетит, но искам спокойно бебе, и що годе наспани родители.
Дълго оплакване стана, но 30 дена това кърмене е като тъмна сянка над огромното ни щастие.

Танюша, точно както so close го е разказала - и при мен първо малко слуз (може би тапата), десетина дена по-късно - в 5:40 сутринта започнаха да изтичат водите, болките започнаха по обед, вече бяхме я болницата, и малко след полунощ бебчо се роди.

# 708
  • В твоето съзнание...
  • Мнения: 559
След това затишие вчера, очаквам още някой да се похвали с бебо че Simple Smile

So close, честито и тук, нека бебе Самуил бъде здраво като са трима!

 Lucie, честит месец на Петър, вслушвай се повече в себе си, все пак ти живееш с бебо и ти знаеш най-добре от какво има нужда. Кърменето не е на всяка цена.

Честит имен ден на двете малки Теодори! Нека името им носи много късмет и щастие.

Ъпдейт на списъка:
04.02 - Lucie_  с бебе Peter
17.02 - М. К. 638929 с бебе Карла
17.02 - marta_r с бебе Теодора
21.02 - Irnata_87 с бебе Стилиян
23.02 - VSSh с бебе Андрей
25.02 - Xrisi.i с бебе Симона
28.02 - Tiare с бебе Катерина
28.02 - MonikaD с бебе Матео
28.02 - Smiley88 с бебе Теодора
01.03 - Mrvv с бебе момченце
01.03 - Ev_ с бебе Калина
01.03 - Лора Монова с бебе Димитър
04.03 - So close с бебе Самуил

# 709
  • Мнения: 361
Smiley, вчера точно гледах термините и се зачудих дали няма да ни изненадаш и ти всеки момент!
Честито щастие!

Лора, честито и на теб! Голям мъж е Димитър, а ти си майка герой!

Честито и на останалите нови мами!
Нека всички бебоци бъдат здрави, обичани, щастливи и малко палави!

Допълвам си списъка за новата тема. Ако пропускам някой, моля напомнете ми Relaxed

04.02 - Lucie_  с бебе Peter
17.02 - М. К. 638929 с бебе Карла
17.02 - marta_r с бебе Теодора
21.02 - Irnata_87 с бебе Стилиян
23.02 - VSSh с бебе Андрей
25.02 - Xrisi.i с бебе Симона
28.02 - Tiare с бебе Катерина
28.02 - MonikaD с бебе Матео
28.02 - Smiley88 с бебе Теодора
01.03 - Mrvv с бебе момченце
01.03 - Ev_ с бебе Калина
01.03 - Лора Монова с бебе Димитър

П.П. Люси все забравям да питам, твоят господин Петер ли е или Питър?

21.02 Алисе Османалиева с бебе Мерйем

# 710
  • Мнения: 1 715
Mimsd, Танюша и аз съм така, термина ми е края на м. март и супер много се тревожа, че няма да разбера, кога ражането започва

на 1 март вечерта имах болки и много контракции, а снощи на  4 март и аз като Танюша през нощта за малко да вдигна мъжа ми да ходим към болницата
имах болки ниско долу, тип менструални + контракии, в 2 ч през нощта тръгнах да търся статия онлайн как се диша по време на контракции и как между контракции Smile , но от нерви, всичко ми се стори супер сложно Sob, не можах да разбера как се диша Tired Face

казах си - не ми е паднала нито тапата, нито са ми изтекли водите, термина ми е все още далеч, и реших, че няма смисъл да будя мъжа ми

станах пих и аз магнезий и но шпа, въртях се, ставах, разхождах се и към 4-5 ч сутринта съм заспала

и се чудя какво беше това Thinking и още колко нощи ще ми се случи - признак ли е на предстоящо раждане, дали бебето не се опитва да слезе надолу към таза, при някои жени това слизане става непосредствено преди раждане, при други може и седмици да продължи, ако изобщо бебето успее да слезе към таза... много съм объркана


Към родилите вече мами,споделете имахте ли някакти усещания,симптоми дните преди раждането или направо ви започнаха контракциите.И вярно ли е,че обикновено започват вечер?

Мимс ,аз пък го чакам моя ама неще ли ,и не ..🤔😁😁 снощи за малко бях да вдигам милото към болницата ,обаче при мен няма нито падане на тапа или води ,нито силни контракции..Но като почна едни бутане с главата долу ниското не се спря , накрая викам трябва да се спи ,един магнерот с едно нош-па и се успокои положението. Иначе всеки един момент съм на щрек за нещо.Ама кога ли ще е . 🤔 Притеснявам се от това как да позная ,че е време за раждане ,защото знам че при всяка жена симптомите са различни .

# 711
  • Мнения: 361
İrnata нашите бебенца са родени в един и същи ден 😇🤗твоето в колко часа се роди ?

# 712
  • Мнения: 203
Здравейте от мен. На кратко , днес закупих остатъка нещица за болницата и Бебка, изпрах и утре след прегледа ще си взема куфара да го стегна.
У дома обаче всички втасахме отново заради малкия батко. То път с кашлица , специално при мен няма темп, взех си сироп Стодал, пия Биозин мама и витамин це. Обаче започна тежест в гърдите. Дано овладея, защото скоро моя близка роди по-рано заради усилена кашлица.
На новодошлите бебоци, да са много здрави, а мамите бързо на крака ❤❤❤

# 713
  • Мнения: 18
Здравейтее,
На 03.03.2023г.се появи и моят малък принц! Най-прекрасното усещане на Земята е да видиш какво си създала!Леко раждане на всички останали и мислете само и единствено за крайния резултат 🤞🏽🍀

# 714
  • Мнения: 986
Честито, Никол!!! Бъдете много здрави и щастливи! ❤️

# 715
  • Мнения: 125
Честити бебчета, So close и Nicole! Нека бъдат здрави, щастливи и благословени! 🍀Когато имате време ще се радвам да разкажете как е минало раждането. ☺️

В нас сякаш бомба е паднала, поръчахме си нова спалня, преди няколко дни я сложиха, чакаме да се размирише дървото, отделно има довършителни работи като контакти, тапет да се залепи, кошарата да се сглоби..Все още не съм изпрала дрешките, поне вече почти всичко е купено.При нас всичко е в последния момент... Изобщо ако бебка ни изненада и реши да се появи няколко седмици по-рано не ми се мисли ММ какво ще прави 😅
От както спрях магнезия всеки ден имам леки менструални болки, но без стягане на корема. До сега сякаш съм нямала безболезнени контракции. Вашите какви са?

Mer_m, дано бързо да отшуми, аз бях 3 седмици с кашлица и беше отвратителено, ребра, корем, всичко ме болеше.
Цвети, дано бебка си изчака термина 🤞

# 716
  • Мнения: 334
Mimsd, Танюша и аз съм така, термина ми е края на м. март и супер много се тревожа, че няма да разбера, кога ражането започва

на 1 март вечерта имах болки и много контракции, а снощи на  4 март и аз като Танюша през нощта за малко да вдигна мъжа ми да ходим към болницата
имах болки ниско долу, тип менструални + контракии, в 2 ч през нощта тръгнах да търся статия онлайн как се диша по време на контракции и как между контракции Smile , но от нерви, всичко ми се стори супер сложно Sob, не можах да разбера как се диша Tired Face

казах си - не ми е паднала нито тапата, нито са ми изтекли водите, термина ми е все още далеч, и реших, че няма смисъл да будя мъжа ми

станах пих и аз магнезий и но шпа, въртях се, ставах, разхождах се и към 4-5 ч сутринта съм заспала

и се чудя какво беше това Thinking и още колко нощи ще ми се случи - признак ли е на предстоящо раждане, дали бебето не се опитва да слезе надолу към таза, при някои жени това слизане става непосредствено преди раждане, при други може и седмици да продължи, ако изобщо бебето успее да слезе към таза... много съм объркана


Към родилите вече мами,споделете имахте ли някакти усещания,симптоми дните преди раждането или направо ви започнаха контракциите.И вярно ли е,че обикновено започват вечер?

Мимс ,аз пък го чакам моя ама неще ли ,и не ..🤔😁😁 снощи за малко бях да вдигам милото към болницата ,обаче при мен няма нито падане на тапа или води ,нито силни контракции..Но като почна едни бутане с главата долу ниското не се спря , накрая викам трябва да се спи ,един магнерот с едно нош-па и се успокои положението. Иначе всеки един момент съм на щрек за нещо.Ама кога ли ще е . 🤔 Притеснявам се от това как да позная ,че е време за раждане ,защото знам че при всяка жена симптомите са различни .
Мисля ,че се подготвя бебо ,но усещането за майката е неприятно 😁😁, аз и тая вечер нямаше да спя ама така бях капнала... Едно нош па и магнерот и туш от раз ,така не бях мечтала за сън 😁😁😀 довършихме най сетне ремонта на долния етаж и мога да отдъхна . Днес ще отидем до болницата поне за преглед ,да знам, че всичко е наред.  Дори и да ме върнат вкъщи ще съм спокойна . Само искам да знам ,че бебо е добре ❤️❤️. Иначе и багажа ще си взема за всеки случай ,че знаеш ли  😀 ама ми се струва,че моя юнак е прекалено голям вече . През деня сме добре ама нощите да кошмар . Не се притеснявай ще устискаме . Моя термин е тая събота 🌷🌷 стискай още малко . Никол ,радвам се ,че се включи . Да ви е живо и здраво малкото съкровище ,бързо възстановяване и като имаш време разкажи малко по - подробно ,тръпнем от интерес , как сте с бебо с тате хихи ❤️❤️❤️🌷 много много здраве и усмивки 🌷

# 717
  • Мнения: 672
Честити нови бебчета момичета! Да са ви живи и здрави и бързо да си ги прибирате в къщи!
 Аз така и не успях за толкова време да различа контракция Joy Може и да е за хубаво не знам. Струва ми се обаче от няколко дни, че изтичат по малко води. Бельото ми е постоянно мокро. Но тапа не съм забелязала. Никаква слуз няма. А и никакви други усещания нямам, които да ме навеждат на мисъл за раждане. До четвъртък ще изкарам. Но е крайно време да сложа багажа в куфара май Joy
 Чудя се за изписването дали трябва нещо да нося. Пари на ръка няма да давам. Това е решено. Подарък на док ще занеса по- натам. Но си мислех примерно една питка за здраве за персонала в болницата или нещо такова? Вие как мислите?

# 718
  • Мнения: 224
Добро утро 🙂

Никол честито бебче, много хубава дата си е избрал, браво!
Жив и здрав да е и много да Ви радва.
Как сте?
Бързо възстановяване на теб 🙂

Когато имаш време и ако имаш желание разкажи малко повече за раждането, как се казва бебчо и всичко което прецениш, ще ни е интересно.

Момичета аз мисля, че вече малко настъпва момента на притеснение при всяка от нас с напредването на дните и наближаването до термин и вскяа се вглежда във всичко 🤭
Което е нормално разбира се

Надявам се в тема 9 всички вече да пишем за бебоци ☺️
Хубав ден от мен

# 719
  • Мнения: 1 578
Честито бебенце Nikol ♥️🥰

Общи условия

Активация на акаунт