ГАСТРИТ

  • 5 241
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 226
Да дам отчет, минах гастроскопията. Хиатална херния, хроничен гастрит, рефлукс, СРДЧ
Изписа ми ИПП, алмагел. Карсил за черния дроб, че ми са височки ензимите.
Обаче още си пазя диета, ям много малко, става ми тежко.
Не знам кога ще премине.
Като се сетя как лятото ядох домати, и поръчана храна и нищо ми нямаше, есента лютеница.
Пък сега...

# 46
  • Мнения: 13 811
Да дам отчет, минах гастроскопията. Хиатална херния, хроничен гастрит, рефлукс, СРДЧ
точно като мен. Пълен комплект. Аз имам и екстри - прегъната жлъчка и изкривен хранопровод.

# 47
  • Мнения: 19
Здравейте, искам да попитам на някоя от вас изписвали ли са и големи дози ИПП в съчетание с Н2 блокери. Имам предвид следните милиграмажи:
Нексиум 2х40 мг (общо 80 мг на ден)
Фамотидин 1х40 мг само вечер преди лягане
Алмагел 3х2 лъжички след хранене.

Отново бях на гастро и това ми изписа за 10 дни. След това още 1 месец наполовина.
Болки имам след всяко хранене, а вече ги пия 5 дни.
Моля споделете и какво ядете. Аз съм на бебешки бананови кашички и пюре от картофи и морков вече 1 седмица. Миналия път изкарах така няколко месеца и накрая получих ужасен косопад. През нощта също ме боли ако се завъртя и притисна стомаха.
😭😭😭 Вече нямам сили и нерви…

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 07:58 от Nani1984

# 48
  • Мнения: 1 226
Нани, и моята схема е такава, само не Нексиум, а Контролок 40мг.
Аз един месец бях почти на глад, нямах апетит.
След това на варени картофи.
Вчера за първи път хапнах филия с малко масло.
Мъки са големи.
С месеци продължава.

# 49
  • Мнения: 54 447
_re_ge, как усещаш прегънатата жлъчка?
Че и аз съм с такава.

# 50
  • Мнения: 13 811
_re_ge, как усещаш прегънатата жлъчка?
Че и аз съм с такава.

имам опасваща болка отляво. Отива към гърба , когато съм в  криза като дишам или се навеждам  ме боли. Когато се появи за пръв път такава отчетлива болка, изчетох в нета, че такива проблеми има при възпаление на панкреаса. Обадих се на личната тя се изсмя и ми даде направление за болница. Приеха ме направиха ми гастро и колоно едновременно . Преди това имах 3 гастроскопии но никой не беше написал нещо за жлъчката. Тогава ми писаха в епикризата за прегънатата жлъчка и ми изписаха цинарикс. Знам че е артишок който ми помага. Знам че звучи ала бала, все пак артишок не'къв, но ставам сутрин и пия таблетка и съм ок . Пропусна ли цинарикса 4-5 дена - сутрин пак болката започва. Не ме боли вдясно като за жлъчка,  боли ме вляво опасващо. Не мога да си го обясня, никой не можа. Както и защо от този артишок се оправям. Но пазя и диета. Примерно от яйца много ме боли, затова с яйцата внимавам.

# 51
  • Мнения: 101
_re_ge, как усещаш прегънатата жлъчка?
Че и аз съм с такава.

имам опасваща болка отляво. Отива към гърба , когато съм в  криза като дишам или се навеждам  ме боли. Когато се появи за пръв път такава отчетлива болка, изчетох в нета, че такива проблеми има при възпаление на панкреаса. Обадих се на личната тя се изсмя и ми даде направление за болница. Приеха ме направиха ми гастро и колоно едновременно . Преди това имах 3 гастроскопии но никой не беше написал нещо за жлъчката. Тогава ми писаха в епикризата за прегънатата жлъчка и ми изписаха цинарикс. Знам че е артишок който ми помага. Знам че звучи ала бала, все пак артишок не'къв, но ставам сутрин и пия таблетка и съм ок . Пропусна ли цинарикса 4-5 дена - сутрин пак болката започва. Не ме боли вдясно като за жлъчка,  боли ме вляво опасващо. Не мога да си го обясня, никой не можа. Както и защо от този артишок се оправям. Но пазя и диета. Примерно от яйца много ме боли, затова с яйцата внимавам.

Амилаза и Липаза изследвани ли са?
Те са показателни за панкреаса.

# 52
  • Мнения: 54 447
Никога не ме е боляло отляво. Иначе от 25+ години знам, че съм с прегъната, и на скенер е потвърдено. Явно не ми пречи.
При мен болките са под гръдната кост и леко вдясно. Миналата година беше много зле положението, даже обмислях нова гастро и колоноскопия, но с Мастиха се оправих. Тази пролет е съвсем поносим дискомфорта, но си го има. Иритаколин пия от няколко дни, но не виждам разлика. Просто имам една опаковка налична.

# 53
  • Мнения: 13 811
Амилаза и Липаза изследвани ли са?
Те са показателни за панкреаса.
Лежах в болница. Гледаха ме отвсякъде ( правиха ми гастро и колоно наедно) и ми правиха всякакви изследвания, свързани с конкретното ми състояние. Вече се знаеше че имам хроничен гастрит, хиатална херния, ГЕРБ, СРДЧ, търсеше се какво е влошило състоянието ми за него момент. Според тях панкреаса ми е ок. Но за да може храната така да се каже бързо да преминава по тракта освен ИПП (стомах), ми сложиха в схемата - цинарикс (жлъчка),  ензими (панкреас) и зирид - за черва и ми казаха да редуцирам стреса.

Знам че опасващата болка не е типична за жлъчка, и затова бях и в болницата. Всъщност преди това съм нямала проблеми с жлъчката за да се акцентира на факта дали е прегъната. Но тогава бях в нещо като криза от няколко месеца и екипа стигна до някакъв извод и ми предписа съответната схема и трябва да кажа че за мен лично тя е много успешна. Както и преди това с години съм пила всякакви ИПП ( омепразол, нолпаза , еманера, нексиум, пулсет) и все без подобаващо подобрение. От болницата ми изписаха Хелидес 20 или 40 - според как се чувстам и какъв сезон е - което по същество уж е същото като другите , но точно той много добре ми действа. Аз не се учудвам защото при антихистамините е много подобно- уж формулата е същата но примерно монтелукаст за дъщеря ми е  много по-ефективен от ефира.

Последна редакция: чт, 04 апр 2024, 00:49 от _re_ge

# 54
  • Мнения: 69
Изпражненията ви жълти ли са?

Аз съм с хроничен гастрит и срдч! Преди 3 дни хапнах риба с чесън, а след това пържен салам с таратор с чесън!
Сещате се.... Сутринта на следващия ден се събудих в 5ч с болки в горната част на стомаха и киселини! А изпражненията ми са жълти с нормална консистенция!
Започнах веднага езопражден 20мг та ден и по 3 таблетки гавиксон! Болките не ка толкова силни, но усещам дискомфорт в горната част на корема! Нямам хеликобактер!

# 55
  • Мнения: 101
Изпражненията ви жълти ли са?

Аз съм с хроничен гастрит и срдч! Преди 3 дни хапнах риба с чесън, а след това пържен салам с таратор с чесън!
Сещате се.... Сутринта на следващия ден се събудих в 5ч с болки в горната част на стомаха и киселини! А изпражненията ми са жълти с нормална консистенция!
Започнах веднага езопражден 20мг та ден и по 3 таблетки гавиксон! Болките не ка толкова силни, но усещам дискомфорт в горната част на корема! Нямам хеликобактер!

Най-често жълтите изпражнения се получават от храната.. също знам, че може и да е проблем с черния дроб.. като цяло причините са много. Според мен ако нещата продължават посетете гастроентеролог.
Относно от консумацията на чесън е съвсем нормално да ви хване гастрита. Аз заради един пресен чесън все едно бях в ада - три дни подред в спешното отделение бях на системи и инжекции и пих Езопраджен 40мг и дуспаталин в продължение на две седмици. Да не говорим и за безсънните нощи, които прекарах със страшни болки.
Възстановяването ми беше един месец - бях на супи и варени картофи само.
От тогава не искам да чуя за чесън и всякакви люти храни.

Последна редакция: вт, 09 апр 2024, 03:51 от ivetaivn

# 56
  • Мнения: 1 323
Здравейте! Ще напиша накратко моята история, която започна едва преди 40 дена, 2 седмици след като родих второто си дете.
Никога през живота си не съм имала каквито и да било проблеми със стомах, корем и т.н. Докато един ден внезапно от нищо започна лека усилваща се болка в слънчевия сплит, която трая около 10 мин и започна да затихва. Преди и след това все едно нищо не е било. Беше съпроводена и със стягане в целия гръден кош и от към гърба и ми беше трудно да дишам. Помислих, че получавам паник атака.
След точно една седмица, вечерта след хапване на бързо половин буркан кисело мляко от хладилника и няколко парчета тиква, ситуацията се повтори, но болката беше толкова ужасяваща, че буквално се гърчех като червей. След като не премина над час, помислих, че получавам инфаркт. Бях сам сама с бебето и се обадих на бърза помощ. Тогава докторът каза, че според него е от стомах. Биха ми но шпа и бусколизин и това само притъпи болката за известно време. След около 2 часа отново се започна и така по някое време през нощта съм заспала и всичко е минало.
След няколко дена отново след малко кисело  мляко отново получих такива болки, но мина за около час. Пих 2 но шпа.
Така минаха 2-3 седмици без да имам отново такива случки до снощи, когато 2-3 часа след вечеря започнаха отново болките. Отново не мога да си намеря място, ужасно. По някое време станах и отидох до тоалетна, след това повръщах няколко пъти. Това продължи цяла нощ. Новото, което ме притесни особено е, че по някое време се събудих със сладък вкус в устата, все едно съм си изсипала едно захарче. Отидох да си изплакна устата с вода - е няма такъв ужас. Водата ми беше с вкус на глюкоза. До 10 сутринта днес съм се мъчила. След това всичко приключи.
Записах си час за гастроентеролог, който обаче е чак за 27.05. Това с промяната на вкуса много ме притесни. Освен това кърмя и изобщо не знам какви лекарства мога да приемам, а когато получа такава криза абсолютно не мога да поема грижи за децата си.
Моля за съвет, успокоение или и аз не знам какво. Имате ли представа на какво може да се дължи състоянието ми?

# 57
  • Мнения: 54 447
Промяната на вкуса е от повръщането, според мен. Стомашните киселини са увредили рецепторите по езика.
Аз имах нещо подобно преди месец, но усещах горчиво-солен вкус. Също повръщах предния ден. Премина без намеса за около ден.
За болките не съм наясно от какво са.

# 58
  • Мнения: 1 323
Промяната на вкуса е от повръщането, според мен. Стомашните киселини са увредили рецепторите по езика.
Аз имах нещо подобно преди месец, но усещах горчиво-солен вкус. Също повръщах предния ден. Премина без намеса за около ден.
За болките не съм наясно от какво са.

Промяната на вкуса беше преди повръщането. Но имах малко киселини, възможно е да е от тях. Въпреки, че по време на бременността имах страшно много, но такъв сладък вкус не съм имала никога.

За Пловдив някой може ли да препоръча лекар? Запазих час при Бояджиев, но е след много време. Не знам дали ситуацията не е спешна.

# 59
  • Мнения: 54 447
Д-р Милена Александрова препоръчвам, час в Супердок.

Общи условия

Активация на акаунт