ГАСТРИТ

  • 5 244
  • 74
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 13 811
За Пловдив някой може ли да препоръча лекар? Запазих час при Бояджиев, но е след много време. Не знам дали ситуацията не е спешна.

Спешна е дотолкова че има възможност да ви се помогне, все пак живеем в 21 век .
ТРудно е да се каже какво е,  все пак е комплекс от симптоми, но е явно нещо по стомашния тракт. Това, което можете да направите за сега е да спазвате строга  диета. Прочетете каква е диетата при гастрит и се придържайте към нея. И престанете с това кисело мляко. Отидете първоначално при който и да е , пък при въпросния бояджиев когато сте записали час.

# 61
  • Мнения: 1 323
Благодаря ви! Кисело мляко не съм яла от първите кризи. Дори изобщо спрях млечните, защото си мислех какво ли не, че те ме дразнят генерално. Това, което ядох снощи беше печен сладък картоф с малко повече подправки и мазнина. По всяка вероятност това ме е раздразнило.
Ще проверя за час при въпросната лекарка.

# 62
  • Мнения: 54 447
Аз от 5 години ходя при нея, млада е и още не е корумпирана.

# 63
  • Мнения: 13 811
спирате мазно пържено подправки пресни зеленчуци газирано кафе и още хиляди неща.
Важно предупреждение : В момента в който се почувствате по-добре не се хвърляйте веднага да консумирате всичко. Често хората като се почувстват по-добре и се забравят. Преминаването към нормална храна е бавен и сложен процес, подобен на захранването на бебета. Диета се пази месеци, захранването също отнема месеци, дори да се чувствате много много добре.

# 64
  • Мнения: 1 323
Явно трябва да мина на строга диета. Само дето просто не знам какво ще ям и кърмя и дете. Заради него спрях и всякакви млечни, защото и той май има непоносимост.
Бихте ли споделили накратко какво мога да консумирам или примерно вие какво консумирате?

Писах в Хеале на докторката, ще видим и тя какво ще каже.

# 65
  • Мнения: 101



Препоръчвам! Доктора е много добър и е завеждащ отделението по гастроентерология в Пълмед, Пловдив.

# 66
  • Мнения: 54 447
Ние - майка ми по-точно, от Боянов се прехвърли при д-р Александрова, впоследствие и аз станах неин пациент, вече 5 години.
Млечни не консумирам от 2015. Много ми е добре без тях.

# 67
  • Мнения: 13 811
Бихте ли споделили накратко какво мога да консумирам или примерно вие какво консумирате?

много зор докато намеря снимката , която съм публикувала в тази тема преди сигурно 5-6 години , Флаерът ми беше даден от лекар.
Горният ред- какво се препоръчва. Долния - какво не се препоръчва. Към него обаче се подхожда индивидуално, защото сред разрешението храни може да има и такива, които ви дразнят ( киселото мляко примерно) . На мен ми дразнят варивата, ментата, ябълковия сок.

# 68
  • Мнения: 1 323
Много благодаря!
Доктора от Пълмед много се чудех дали да не посетя, но в Супердок има доста негативни мнения, че е арогантен, не отделя внимание и т.н.
За списъка с храните сърдечно благодаря, но явно наистина е много индивидуално. Аз вече се убедих, че киселото мляко категорично ме дразни най-много, което е тъжно за мен, понеже обожавам и общо взето консумирах всеки ден. Другото, което забелязах е тиква. Явно и сладкия картоф, заради кризата от онази вечер.

# 69
  • Мнения: 13 811
Според мен е проблемът Не е в картофа а в приготвянето му. Масло , подправки, печене трябва да се заменят с варене и тогава масло с намачкване. За киселото мляко аз не се чудя, това е продукт на бактерия, вероятно дразни, с киселината си.

# 70
  • Мнения: 1 226
Здравейте! Ще напиша накратко моята история, която започна едва преди 40 дена, 2 седмици след като родих второто си дете.
Никога през живота си не съм имала каквито и да било проблеми със стомах, корем и т.н. Докато един ден внезапно от нищо започна лека усилваща се болка в слънчевия сплит, която трая около 10 мин и започна да затихва. Преди и след това все едно нищо не е било. Беше съпроводена и със стягане в целия гръден кош и от към гърба и ми беше трудно да дишам. Помислих, че получавам паник атака.
След точно една седмица, вечерта след хапване на бързо половин буркан кисело мляко от хладилника и няколко парчета тиква, ситуацията се повтори, но болката беше толкова ужасяваща, че буквално се гърчех като червей. След като не премина над час, помислих, че получавам инфаркт. Бях сам сама с бебето и се обадих на бърза помощ. Тогава докторът каза, че според него е от стомах. Биха ми но шпа и бусколизин и това само притъпи болката за известно време. След около 2 часа отново се започна и така по някое време през нощта съм заспала и всичко е минало.
След няколко дена отново след малко кисело  мляко отново получих такива болки, но мина за около час. Пих 2 но шпа.
Така минаха 2-3 седмици без да имам отново такива случки до снощи, когато 2-3 часа след вечеря започнаха отново болките. Отново не мога да си намеря място, ужасно. По някое време станах и отидох до тоалетна, след това повръщах няколко пъти. Това продължи цяла нощ. Новото, което ме притесни особено е, че по някое време се събудих със сладък вкус в устата, все едно съм си изсипала едно захарче. Отидох да си изплакна устата с вода - е няма такъв ужас. Водата ми беше с вкус на глюкоза. До 10 сутринта днес съм се мъчила. След това всичко приключи.
Записах си час за гастроентеролог, който обаче е чак за 27.05. Това с промяната на вкуса много ме притесни. Освен това кърмя и изобщо не знам какви лекарства мога да приемам, а когато получа такава криза абсолютно не мога да поема грижи за децата си.
Моля за съвет, успокоение или и аз не знам какво. Имате ли представа на какво може да се дължи състоянието ми?
Така както чета кризите ви са вечер и през нощта, което ме навява на жлъчка. Особено с повръщане. Аз бях с такива кризи преди да се оперирам, имах чувство че получавам инфаркт. Може да отидете при д-р Николай Стойнов, добър лекар е. Ако се окаже жлъчка мога да ви препоръчам хирург.

# 71
  • Мнения: 1 323
Според докторката, с която направих онлайн консултация диагнозата ми е обострен хроничен гастрит.
Трябва да направя гастроскопия. Тази процедура как се случва? Има ли възможност да се направи по здравна каса или е платено изследване?
Дева, би ли ме насочила към кого в Пловдив да се обърна по този въпрос.

# 72
  • Мнения: 13 811
Покрива се по здравна каса, трябва ви направление за прием в болница. Обострен хроничен означава точно това, което предполагахме. Гастроскопията ще даде повече яснота - ерозии, лигавица, хеликобактер.

# 73
  • Мнения: 54 447
Water_nymph,  при същата лекарка имам гастро и колоноскопия, в Хирургиите, но тя сега работи в Св. Каридад. С направление за хоспитализация, не съм доплащала. При нея не знам дали ще е така, в Хирургиите не се доплаща.

# 74
  • Мнения: 1 226
Д-р Акрабова, Еврохоспитал Пловдив

Общи условия

Активация на акаунт